Koliko jedu vasa deca kolicinski u toku dana

odgovora

Objavljeno

Uh, ja mislim da nemam prava da ucestvujem na ovoj temi jer ova moja jede sve koliko ima ispred nje tako da sam prinudjena da je uobrocim. Dala bi ja njoj sve ali posle povraca... Zbilja, jos uvek nije stvorila "meru" za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj acko ima dobar apetit ali ne mogu da ga zadrzim na jednom mestu samo se vrpolji ustaje okrece................ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete jede sve. Medjutim, mnogo vise pojede ako ga pustim da se krece i da sam dolazi po zalogaj nego dok je u hranilici. Ja nisam toliko principijalna da dete MORA po svaku cenu u hranilici da bude da bi jelo.Pokazalo se kod nas da postoji revolt ako je 'zatvoren' u hranilici i mnogo manje pojede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete jede sve. Medjutim, mnogo vise pojede ako ga pustim da se krece i da sam dolazi po zalogaj nego dok je u hranilici. Ja nisam toliko principijalna da dete MORA po svaku cenu u hranilici da bude da bi jelo.Pokazalo se kod nas da postoji revolt ako je 'zatvoren' u hranilici i mnogo manje pojede.

Ja sam bila stroga po tom pitanju-dete sme da jede samo za stolom itacka.Sve je to lepo islo do sad-sad mu je preeevise dosadnoda on sedi i jede(obicno jee sam,mi samopomazemo) i nece da jede.Ako ga pusim da trckara i vrati se po zaloga-kao si i ti napisala Yelena-on jede i zdovolja je.Posto je vec mesecima malo jeo,ali bas bas malo dopustila sam mu.Ja se manje nerviram,on je sit-svi zadovoljni... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila stroga po tom pitanju-dete sme da jede samo za stolom itacka.Sve je to lepo islo do sad-sad mu je preeevise dosadnoda on sedi i jede(obicno jee sam,mi samopomazemo) i nece da jede.Ako ga pusim da trckara i vrati se po zaloga-kao si i ti napisala Yelena-on jede i zdovolja je.Posto je vec mesecima malo jeo,ali bas bas malo dopustila sam mu.Ja se manje nerviram,on je sit-svi zadovoljni... :)

Ma, naravno. Kad smo svi za stolom i svi jedemo, eto i njega za sto. zasto da se nerviram? Nek raste! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, naravno. Kad smo svi za stolom i svi jedemo, eto i njega za sto. zasto da se nerviram? Nek raste! ;)

Aj lav ju! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh mi smo do skoro imali problem, nadam se da je prošao.

Anči mi ima 13 meseci i super je jela, čak i malo žvknula do vakcinacije sa godinu dana. E tu je sve pošlo naopako, neće da žvaće, neće sve da jede... muke žive. Obroci su u uvek u isto vreme, na istom mestu (osim ako baš nismo kući, što je retko). Posle smo bili bolesni, pa u bolnici...

Od nedelje je krenulo malo na bolje. Pojela je celu bananu grizući (valjda se tako piše), dva dana za redom imamo SLAN doručak (jogurt i kifla, pavlaka i kifla....) što do sada nije moglo da se desi. I dalje neće da žvaće ručak, sažvaće 3 zalogaja i onda sve drži u ustima dok joj se ne zgadi (oko sat vremena) i onda pljune. To me od svega najviše živcira, to držanje u ustima. Sama hoće samo smoki da uzme, eventualno jabuku - ali nju odgrize preveliko parče i onda opet mama trči da vadi.... uh....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo mnogo vise godina, ali ni sada nece da jede normalno. Sve nesto prebira. Nije mrsava, ali se uvek natezemo oko hrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ada... zaboravih - nema jela van stolice, ako krene mnogo da divlja - odmah rade kaiševi na stolici, vežem i nema da mrda i obavezno onaj ''sto'' od stlice stoji na njoj. Mislim stolici, u surotnom bi činija letela na keca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo mnogo vise godina, ali ni sada nece da jede normalno. Sve nesto prebira. Nije mrsava, ali se uvek natezemo oko hrane.

joj nemoj molim te... ja se sve nadam da će to uskoro da se poboljša :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da kazem , da nema vrtica, stalno bismo se ubedjivali. Tamo jede lepo, valjda joj prija drustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do godinu ipo je jeo sve, a nakon toga...... počeo je da brlja, da neće ništa.... muku mučim i danas sa njim, ne jede povrće ( sem ako nije sveže), ne jede meso, u stanju je da ne jede ništa ako nije to ono što je on tražio....

Jednom mu se desilo da dva dana nije jeo jer ja sam mu davala samo povrće a on neće...

Pitala sam pedijatra šta da radim, rekla je da nije problem dokle god on lepo napreduje, neka deca odrastu na par jela i to je to, dok je krvna slika dobra... itd.

Od tad sam ga pustila da jede ono što on hoće ( a to nisu grickalice i slatkiši ), i od tad ima dva redovna obroka, a u međuvremenu jede neko voće ili traži supicu/čorbicu ( po par kašika) ili jede hleba....

Nadam se da će uskoro shvatiti da mora da jede, pa će se vratiti u normalu.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanya...isti raspored kao kod nas...podudara se satnica :D s tim što je kod nas još prisutno jedno noćno buđenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktori i nutricionisti tvrde da je posle glavnih obroka (dorucak, rucak i vecera) apsolutno dovoljno da prodje 3 sata do sledeceg obroka tj uzine a izmedju uzena-glavni obrok 2 sata (mada je to kod nas nekad i 3h).

Sve u svemu sa danasnjih 11 meseci Emilija ima sledeci raspored

6h podoj

9h dorucak

12h uzina

15h rucak

17h uzina

19h vecera

21h podoj

Sto se tice kolicinski, vidim po njoj kada je dosta... Dosta je specificna, naime, ona i dalje otvara usta i hoce da jede (i ako je sita) ali pocne sporije da jede, igra se sa rukicama i polaku gubu "zainteresovanost" da rucka e tada znam da joj je dosta. Probala sam jednom da joj dajem da jede dokle god otvara usta i zavrsilo se sa povracanjem... hehehe ne znam da "zatvori usta" ;)

Jel to nutricionista iz Silerove? I nama je isti takav raspored hranjenja. S tim sto on uvece pre spavanja nece mleko, samo vodu. Valjda se naklopa dobro u toku dana i onda nece. Ja se brinem da li unosi dovoljno mleka ( kalcijuma ) jer ga pije samo ujutru rano i to nekih 200 ml. Za dorucak mu dajem jogurt sa jos necim. Rucak meso i povrce ili zumance i povrce. Uzina voce. Vecera mlecna zitna kasa.

I sta bih jos mogla da mu ubacim od povrca. Za sada jede sargarepu, krompir, spanac, blitvu, tikvice, pirinac, karfiol i brokoli. Jel mogu da mu uvodim jos nesto i sta? Ima 7 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to OK od povrća...jesi mu davala pileću džigericu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to OK od povrća...jesi mu davala pileću džigericu?

Nisam. Dajem mu domacu teletinu i piletinu. Rekla mi je nutricionista da ako nemam domacu piletinu da mu kupovnu i ne dajem :blink:

A jel moze dzigerica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne znam šta bih ti rekla...ja sam Filipu počela davati pileću jetricu(od domaćeg pileta) sa nekih 7 mjeseci...ali mali komadić...

Sa nekih 12 mjeseci sam počela davati teleću...znam da se ne smije koristiti zaleđena, odnosno nije preporučljivo...tako da ako znaš da je jetrica od domaćeg pileta daj slobodno, npr. skuhanu u supici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne znam šta bih ti rekla...ja sam Filipu počela davati pileću jetricu(od domaćeg pileta) sa nekih 7 mjeseci...ali mali komadić...

Sa nekih 12 mjeseci sam počela davati teleću...znam da se ne smije koristiti zaleđena, odnosno nije preporučljivo...tako da ako znaš da je jetrica od domaćeg pileta daj slobodno, npr. skuhanu u supici...

E bas kad budemo imali domacu probacemo. Hvala puno na savetu. Znam da je ona zdrava. A nisam znala da ne sme iz zarzivaca. Onda nista od domace jer to iz sela mm baba i deda nam dopremaju, ali sve smrzuto pa ja vadim svaki dan po malo, odmrznem i skuvam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao iskreno ja sam i dzigu stavljala u zamrzivač i to sam pitala nutricionistu, prvo me je pitala kako su ti pilići odgajani i onda je rekla da kod takvih pilića može da se stavi u zamrzivač. Još uzela i "recept" za uzgoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaK...možda je dezinformacija za jetricu iz zamrzivača...sada sam malo čačkala net...hajde da vidimo i druga mišljenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na odgovorima. Bas bi mi znacilo da moze u zamrzivac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta da radim ako ne mogu da mu dajem domacu piletinu? Dobro, svekrva nam posalje, ali... Zasto mu ne bih mogla spremati pileci file koji kupim u supermarketu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kupujem file u marketima...šta ću...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kupujem file u marketima...šta ću...

Pa da...

Malo mi je bezveze ne praviti mu kasice sa piletinom ukoliko nije domaca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dajte devojke ko jos ima domacu piletinu???!!! :blink:

ok mozda u srbiji postoje srecnici kojima neko salje sa sela piletinu, ali sta da radi ceo ostali svet?! da nikad ne jedemo piletinu...mada ja je i ne volim..ali luka obozava,,,znam da oa i nije toliko dobra, ali gde da nadjem domacu?!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.