Koliko jedu vasa deca kolicinski u toku dana

odgovora

Objavljeno

pozdrav svima -evo javljam se zato sto imam problem pa pmagajte-Moja Milica ima 1 god i 4 meseca do sada je leop jela sve -e od kada je prohodala nema vremena da sedi u stolici za hranjenje ni pola minuta ,tesko je hranim nekad hoce sama da jede ali uglavnom to traje onda satima a i nadjem hrane posle svuda po budzacima,i jos nesto sada bira nece sve da jede samo joj se svidjaju pudinzi ,griz ,keks sa mlekom i tako to pa bukvalno podmecem meso u to da vam ne pricam kakvog je ukusa ali pojede sta cu doduse jede jaje ,supice ,corbice i mleveno u smislu cuftica i sl ali ne uvek

Kako vi hranite vasu decu da li jedu sama ili ih jos uvek hranite i da li miksate hranu ili jedu u komadicima pozzz hvala svima :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima -evo javljam se zato sto imam problem pa pmagajte-Moja Milica ima 1 god i 4 meseca do sada je leop jela sve -e od kada je prohodala nema vremena da sedi u stolici za hranjenje ni pola minuta ,tesko je hranim nekad hoce sama da jede ali uglavnom to traje onda satima a i nadjem hrane posle svuda po budzacima,i jos nesto sada bira nece sve da jede samo joj se svidjaju pudinzi ,griz ,keks sa mlekom i tako to pa bukvalno podmecem meso u to da vam ne pricam kakvog je ukusa ali pojede sta cu doduse jede jaje ,supice ,corbice i mleveno u smislu cuftica i sl ali ne uvek

Kako vi hranite vasu decu da li jedu sama ili ih jos uvek hranite i da li miksate hranu ili jedu u komadicima pozzz hvala svima :blink:

I moj ima 15 mes i od skoro je poceo da bira hranu i to ima bisere ono sto je do skoro jeo nece a recimo zna da otme ocu iz ruke kiseli karfiol iz tursije i celog ga smaze.Taman posla da mu ne das to su izlivi besa...A sto se tice hranjenja u hodu tu sam vrlo stroga i to ne dolazi u obzir ako vidim da od jela nema nista sklonim i sacekam da ogladni.Pokazuje interesovanje da jede sam ali mu zasada jos uvek dajem samo recimo parce hleba ili tako nesto sto moze da drzi u rukama a da ne napravi veliku stetu,jer ionako posle svakog obroka moram da se uhvatim za usisivac.Desava mi se cak da mi gurne nogice u tanjir,jer normalno vire iz stolice za hranjenje pa pokusavam da mu se ne priblizavam bas previse ali zna da me zezne.sto se tice miksanja jos uvek moram da mu sitnim meso jer je lenj da zvace tako nesto oko cega mora malo vise da se pomuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, prvo ti predlažem da odrediš vreme obroka, drugo jede se samo za stolom, tj. u hranilici, treće nemoj više da miksaš hranu, ako ima zube, sažvakaće. Meso poturaj uz slan obrok, tj, uz supe, čorbe, variva sa hlebom i povrćem sitno iseckano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj slučaj...

Hranimo se mi u hranilici, a on nešto komplikuje...stavim mu zalogaj odem do kuhinje i vidim on pojeo...hajde ja opet...zalogaj...odem do kuhinje...

I kod trećeg zajogaja virnem ja šta on radi: JA KADA ODEM U KUHINJU, ON IZVADI HRANU IZ USTA I BACI KRAJ SEBE. Da ne povjeruješ...a 13 mjeseci ima!

Slažem se sa Ruskinjom...bitan je ritual, mjesto i vrijeme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje u vezi problema sa večerom!

Redosljed je ovakav:

oko 7:00 mlijeko

oko 9:00 doručak(kašica, slanina, jaje, pavlaka i sl)

oko 13:00 ručak(toga se baš naklopa)

oko 15:00 voćka

...e sada možda pojede koji štapić...slatkiše ne...sokiće ne...

Zadnjih nekoliko dana mi odbija večeru koju je imao u 19:00 časova, neće i neće...

Popije prije spavanja opet mlijeko.

Ima li neko nekakav savjet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje u vezi problema sa večerom!

Redosljed je ovakav:

oko 7:00 mlijeko

oko 9:00 doručak(kašica, slanina, jaje, pavlaka i sl)

oko 13:00 ručak(toga se baš naklopa)

oko 15:00 voćka

...e sada možda pojede koji štapić...slatkiše ne...sokiće ne...

Zadnjih nekoliko dana mi odbija večeru koju je imao u 19:00 časova, neće i neće...

Popije prije spavanja opet mlijeko.

Ima li neko nekakav savjet?

s ozirom da rucka od jutra na dva sata mozda nije gladan....jednostavno deca menjaju ritam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio neki preparat za posticanje apetita kod deteta. Ako jeste, neka prepoporuči :) .

Nemam jos uvek potrebu za tim,ali dok sam radila mogu ti reci da su najtrazeniji bili Pikovit sirup,Sanostol bez i sa gvozdjem i riblje ulje u perlicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje u vezi problema sa večerom!

Redosljed je ovakav:

oko 7:00 mlijeko

oko 9:00 doručak(kašica, slanina, jaje, pavlaka i sl)

oko 13:00 ručak(toga se baš naklopa)

oko 15:00 voćka

...e sada možda pojede koji štapić...slatkiše ne...sokiće ne...

Zadnjih nekoliko dana mi odbija večeru koju je imao u 19:00 časova, neće i neće...

Popije prije spavanja opet mlijeko.

Ima li neko nekakav savjet?

Verovatno nije gladan. Kod mene je takva situacija kada se bas najede za rucak,vocka je dopuni i veceru nece ni da okusi,samo 3-4 kasicice. Nakon toga bar popije vise mleka. Mozda da pomeris rucak malo ranije,pa ce ogladneti za veceru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje u vezi problema sa večerom!

Redosljed je ovakav:

oko 7:00 mlijeko

oko 9:00 doručak(kašica, slanina, jaje, pavlaka i sl)

oko 13:00 ručak(toga se baš naklopa)

oko 15:00 voćka

...e sada možda pojede koji štapić...slatkiše ne...sokiće ne...

Zadnjih nekoliko dana mi odbija večeru koju je imao u 19:00 časova, neće i neće...

Popije prije spavanja opet mlijeko.

Ima li neko nekakav savjet?

ja bih pre probala da mu dam vocku izmedju dorucka i rucka, pa makar to pomerilo rucak za 1 sat, oko 14h. Onda bih videla koliko bi se naruckao rucka, pa bi mu u zavisnosti od toga dala neku sitnu uzinicu, tipa vocnog jogurta, a onda veceru u 18h ili 19h.

Moguce je da treba nesto promeniti.

Ja mog Petra ne teram da jede u isto vreme jer ni ne ustaje u isto vreme, a nekad ujutro nije ni gladan, zavisi kad je sisao rano ujutro. On sam trazi da jede i to je sasvim dobar razmak izmedju obroka, a i lepo jede. Tako sam ja primetila i kod njega promene da nekad posle dorucka, trazi nakon 2 sata nesto da 'pregrize', a onda prodje jos 2 sata, pa trazi rucak.

Nikad nismo bez vecere otisli na spavanje bez obizra na mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram nešto mijenjati...

Moguće da se dobro naklopa za ručak, pa ga voćka zasiti.

Uglavnom pristaje da jede sa nama(ali ne mogu ja uvijek večerati da bi on jeo)...i to nešto slano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj jedan dan, dva pa ces da vidis. A kad ti Filip spava inace preko dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako:

Ustaje u 6:30-znači ja ne koristim budilnik otkad se on rodio!

Oko 10 mu se spava i tada odspava oko sat...i opet oko 15 časova po pola sata, sat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, taman da mu posle pre podnevne dremke das vocku. Ako nece, onda nesto slatko, sve jedno. Sigurno ce ti pomeriti rucak za sat vremena, a verovatno se i nece prejesti od rucka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je što ne mogu mijenjati vrijeme ručka. Filipa čuva teta pa mu ona sprema a ona bude do 13 časova, tada ga tata preuzima, a on mi nije baš pouzdan za spremanje ručka i završavanje istog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nek teta spremi rucak, a tata nek podgreje ;) Jeste nezgodno, ali ce morati da se nesto menja, pa i tata :D ako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mijenjam tatu! :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahahahahaaaaaaaaaa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koliko sati hranite bebu? Teodora dok je pila samo mleko-sitost je drzala 3ipo sata, od kad smo obroke zamenili kasicama...ne znam ni sama na koliko jede-pratim je-ali ne mogu uvek da je predvidim. Nema ustaljeno vreme obroka! Mada ne pojede uvek ni istu kolicinu! Nekad samo 3-4kasicice pojede i nece vise! Ne mogu da joj ubacujem hranu kroz zatvorena usta :unsure: -pa odustanem-pa za sat vremena probam ponovo...

Kakvo je vase iskustvo? :huh:

Jao i ja imam problema sa mojom Petrom sto se tice hrane,ona stalno trazi zabavu dok jede tako da je oko nje uvek neki cirkus tada,ako se nezabavlja nece da otvara usta!Obicno je dojim oko 6,7 ujutru,pa je dorucak oko 10-mleko i keks,kis.mleko ili jogurt sa nadrobljenim hlebom ili griz,rucak je oko 14 mada se i to menja,nekad nam bude u 12,strasno je promenljiva-za rucak povrce i mesce,oko 16 uzina-voce, oko 19 vecera-zitarice i oko 21 kupanje pa dojenje,i u toku noci je 2 puta dojim.I meni ona nikad ne pojede istu kolicinu.U sustini ja sam pokusavala na 4 sata da je hranim ali ona nemoze da izdrzi,pogotvu ne bez uzina,a ona uzine obicno prespava,tako da rucka na 3-3,5 sata.Zaboravih da kazem da ima 8meseci i 2 nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktori i nutricionisti tvrde da je posle glavnih obroka (dorucak, rucak i vecera) apsolutno dovoljno da prodje 3 sata do sledeceg obroka tj uzine a izmedju uzena-glavni obrok 2 sata (mada je to kod nas nekad i 3h).

Sve u svemu sa danasnjih 11 meseci Emilija ima sledeci raspored

6h podoj

9h dorucak

12h uzina

15h rucak

17h uzina

19h vecera

21h podoj

Sto se tice kolicinski, vidim po njoj kada je dosta... Dosta je specificna, naime, ona i dalje otvara usta i hoce da jede (i ako je sita) ali pocne sporije da jede, igra se sa rukicama i polaku gubu "zainteresovanost" da rucka e tada znam da joj je dosta. Probala sam jednom da joj dajem da jede dokle god otvara usta i zavrsilo se sa povracanjem... hehehe ne znam da "zatvori usta" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas raspored je trenutno ovakav :

6:30-7h mleko 200-230ml

9h dorucak (jogurt,mlecne kase...)

12-12:30h rucak (slane kasice koje sama kuvam,vise ne blendiram,iseckam u mikseru pa kuvam)

15h voce

18h vecera (griz,plazma...).

Izmedju obroka pije vodu ili caj,ponekad sokic. U periodu od rucka do voca ponekad popije 90ml mleka,da lakse odspava popodne ili ako nije dovoljno popila ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti raspored kao kod nas...samo se ljuti na slatke kašice...ne želi gospodin, hoće samo slane -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktori i nutricionisti tvrde da je posle glavnih obroka (dorucak, rucak i vecera) apsolutno dovoljno da prodje 3 sata do sledeceg obroka tj uzine a izmedju uzena-glavni obrok 2 sata (mada je to kod nas nekad i 3h).

Sve u svemu sa danasnjih 11 meseci Emilija ima sledeci raspored

6h podoj

9h dorucak

12h uzina

15h rucak

17h uzina

19h vecera

21h podoj

Sto se tice kolicinski, vidim po njoj kada je dosta... Dosta je specificna, naime, ona i dalje otvara usta i hoce da jede (i ako je sita) ali pocne sporije da jede, igra se sa rukicama i polaku gubu "zainteresovanost" da rucka e tada znam da joj je dosta. Probala sam jednom da joj dajem da jede dokle god otvara usta i zavrsilo se sa povracanjem... hehehe ne znam da "zatvori usta" ;)[]

Znam kako ti je :D Strahinja isto tako radio ... Uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je isti slučaj, sve što mu ponudim pojede dva - tri zalogaja i posle već pljuje ili sakriva iza ledja - bebac mi ima 13 meseci, upravo sam postavila temu "mleko" jer moj David neće uopšte da pije mleko, samo bi da se naliva sokovima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima !!!

Moja cerkica ima skoro 6 ipo meseci i vec odavno jede kasice i jos uvek je dojim!! intrigira me dali joj dovoljnu kolicinu hrane dajem!! sta vasim bebicama dajete dnevno i u kojim kolicinama od prilike? i koliko su vase bebe napredovale od 5-og do 7-og meseca? hvala lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima !!!

Moja cerkica ima skoro 6 ipo meseci i vec odavno jede kasice i jos uvek je dojim!! intrigira me dali joj dovoljnu kolicinu hrane dajem!! sta vasim bebicama dajete dnevno i u kojim kolicinama od prilike? i koliko su vase bebe napredovale od 5-og do 7-og meseca? hvala lepo

matea ima 7 meseci i jede sve...pojede do 200 ml kasice neki put samo 100ml zavisi...jede na svakih 4 sata napreduje svakog meseca po 800g neki put i vise...ja mu dajem dok sam ne odbije kasikicu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.