Koliko jedu vasa deca kolicinski u toku dana

odgovora

Objavljeno

Koliko je trebalo Vasim Bebama da se adaptiraju na cvrstu hranu?Mi smo poceli prije par dana sa kasicama,ali nijednom nismo posebno odusevljeni! :( :( :(

pa nekom je potrebno duze nekom krace...luka samo prvi dan nije bio odusevljen, ali zato drugi pojeo punu ciniju...ali ovde se pocinje sa krema vanila. to jest pirincane pahiljice sa vanilom, sto je extra ukusno tako da me i ne cudi.:)

ali za to nema pravila...pocece sigurno da jede dont worry,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima 10 meseci, poceo je da rucka u sestom mesecu, pored siskanja mu ujutro dajem jogurt, oko 11 mu dajem sveze voce,za rucak obavezno povrce,junetinu,ribu,curetinu ili zumance,uglavnom variram,ponekad mu skuvam i supicu sa junecim mesom i testeninom,zvezdicama od Barile.to obozava,i u svaki obrok obavezno dodam kasikicu maslinovog ulja,onog hladno cedjenog.oko 6 je uzina,tada mu dajem kompot od voca, Danone sirka ili sokic,oko 8 pola 9 je vecera,tada mu pravim kasu sa Baby Kingom od pirincane pahuljice i kukuruznim grizom,a ponekad mu kuvam samo kukuruzni griz,dodam kompot od jabuke i kasikicu plazme,to je to,ali u medjuobrocima i sisa,nema viska sala sto me raduje,znaci da sam do sada ispravno delovala sa ishranom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi iznosite slična iskustva, govorim o doručku. Otprilike klinci vam doručkuju oko 11...

Moj F se budi oko 6 ujutro...tada popije mlijeko, ali je on oko 9 već gladan...tako da mu moram dati doručak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa pa i nama je dorucak u 9h plafon oko 9:30 ako se uspava. To sto ti radis je po preporuci saveta pravilno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi iznosite slična iskustva, govorim o doručku. Otprilike klinci vam doručkuju oko 11...

Moj F se budi oko 6 ujutro...tada popije mlijeko, ali je on oko 9 već gladan...tako da mu moram dati doručak...

Moj ustaje oko pola 7 :huh: ali cim se probudi dam mu da siska,pa tek negde oko pola 9 mu dam jogurt,ako je bas jako gladan onda mu dam i ranije,tako da uzina ne mora da bude bas u 11,ako jede voce moze da uzina i 2 put do rucka,ne postoje pravila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma normalno je to kod vas Filipa- treba da jedu po ustajanju, ne treba da cekaju opar sati... Moja sad recimo jede u 8 pa u 10:30 opet... Znaci do 11 ona dobije dva puna obroka i vec u 1 je opet gladna :rolleyes::lol: Istrenirano dete da jede po satu ko Svajcarac! :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koliko sati hranite bebu? Teodora dok je pila samo mleko-sitost je drzala 3ipo sata, od kad smo obroke zamenili kasicama...ne znam ni sama na koliko jede-pratim je-ali ne mogu uvek da je predvidim. Nema ustaljeno vreme obroka! Mada ne pojede uvek ni istu kolicinu! Nekad samo 3-4kasicice pojede i nece vise! Ne mogu da joj ubacujem hranu kroz zatvorena usta :unsure: -pa odustanem-pa za sat vremena probam ponovo...

Kakvo je vase iskustvo? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam joj za rucak spremila jedan mali krompir i dve male sargarepe-i to je iz 3 puta pojela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naš raspored je bio ovakav!

Buđenje oko 7 i čisto mlijeko(oko 150 ml)

Oko 10 doručak(griz, palenta, MILUPA 7 žitarica)

Oko 13 ručak (slana blendirana hrana, povrće, bijelo pileće meso, batak, juneća supa...)

Oko 15 voćkica(banana, breskva, marelica...)

Oko 19 h večera(žitarice, čokolino...)

I mlijeko prije spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A. dobro nam dosla...

Elem, evo uspela sam da pronadjem od nutricioniste za 6 mesec

oko 6h dorucak (podoj ili m.formula)

oko 9h uzina 60ml mlecne kase (milupa najcesce) ali pre toga podoj (ukoliko dois)

oko 11h sok 50ml (1:1) razblazen sa vodom, ja sam ovde davala vocku, sokove nisam joj nikada davala, tek od skoro i to domace pravljene

oko 14h rucak podoj pa slan obrok

oko 17h 120gr vocne kase

oko 19h 60-80ml mlecne kase

oko 21h podoj

u toku noco 1-2 podoja

Naravno ja se nisam bukvalno pridrzavala od reci do reci (sto se tice vremena) ali eto da imas neki predlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ovako AnaN. je dala predlog nutricioniste, a ja ću napisati režim ishrane koji sam ja upražnjavala...

Oboje su do 4,5 meseca samo sisali na 2h, onda su krenuli sa kašicama, koje sam sama pravila. Prva kašica je bila jabuka oko 10h ujutro nedelju dana, zatim šargarepa oko 14h nedelju dana, pa onda breskva ili suva šljiva oko 18h, tako sam ustvari menjala dojenje sa kašicama, jer mi je cilj bio da do 6 meseci izbacim sisanje. Količina je šolja od 2dcl. I sve su znali da pojedu...Kada su sa nekih 7 meseci totalno izbacili sisanje, režim je bio otprilike kao kod Filipe...Kada se probude mleko oko 6-6:30h, pa posle toga oko 8h doručak, oko 12h ručak (slana kašica), oko 16h voćna kašica, oko 19h večera-žitarice sa mlekom, čokolino, keks i mleko. Pili su vodu i sokiće između obroka, i jeli su i plazma keks i smoki. Negde sa 10 meseci su izbacili mleko na flašicu. Ovo je po mom ličnom nahođenju, niko me nije tako savetovao...deca su živa i zdrava :lol: , bez ikakvih alergija na hranu. I da dodam da kada su prestali da sisaju, odmah smo prešli na razblaženo kravlje mleko sa vodom nekih 2 nedelje, posle čisto mleko.

I A.N.A DOBRO NAM DOŠLA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I A.N.A DOBRO NAM DOŠLA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin ima 11 meseci i dve nedelje!!interesuje me raspored obroka kod beba tog uzrasta!!nas je ovakav:6h nesto malo mleka izmedju 100 i 130 ml,9 h kasica voce sa zitaricama ili griz i voce,12 i 30 rucak povrce,meso,jaja....izmedju 16 i 17 h voce sa kekom,i oko 20 h mleko(do sada je pio oko 220 ml ali poslednjih dana se bas borimo)vec 3-4 dana skroz slabo jede sve obroke,ne znam da lisu zubici u pitanju,jer ima samo 4 zubica,verovatno ce novi ubrzo!!pozzzz svim mamama i bebama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino zlato, dobro nam dosla na forum (posto vidim da si se danas uclanila). Sto se tice tvog pitanja mozda ces naci odgovor i na temi koja se zove "Ishrana beba od 9-15 meseci na podforumu Ishrana (a ako ce ti biti lakse evo ga i link ka delu teme gde ces mozda nesto naci i za tvoju bebicu Ishrana beba od 9-15 meseci <--- klik)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Ana,mnogo si mi pomogla,nasla sam dosta toga sto me je zanimalo na ovom podforumu koji si mi napisala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na cvrstu hranu se adaptirala veoma brzo,nije odbijala od prvog dana. Dodju dani kada odbija rucak,e ja tada(slobodno se nasmejte) pevam. Malo pesmice na srpskom,malo na nemackom,to joj bude zanimljivo i odvuce joj paznju. Tako kasicica po kasicica i sve pojede. Stvarno se ne salim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio neki preparat za posticanje apetita kod deteta. Ako jeste, neka prepoporuči :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko koristio neki preparat za posticanje apetita kod deteta. Ako jeste, neka prepoporuči :) .

nama je pikovit resio sve probleme ishrane i apetita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame.....

Moja devojcica ima 13 meseci i dve nedelje.... Vec dve nedelje lose spava nocu..... Cini mi se da se budi na svakih 20 minuta i place..... Stvarno nemam vise snage, totalno sam iscrpljena..... A vec nedelju dana jako lose jede. Do sada je po ceo dan nesto zvakala..... Imala je svoje obroke, ali kada bi videla nas da jedemo odmah bi dosla i trazila da je uzmeme da jede..... Ali vec par dana nista, jedva da nesto pojede u toku celog dana..... Sta god da joj ponudim ona odmahuje glavom, i pravi takve face kao da se gadi :rolleyes::) Cini mi se da poceo dan spremam nesto ne bi li bar nesto pojela,,,,,,,ali nista.... :(:( I ono sto je obozavala da jede sada nece ni da pipne. Mnogo je tesko, odmah mislim nesto lose....... Ali ona je super raspolozena, nije bolesna to je ocigledno. Ali ipak, mnogo se brinem.,.... Sreca je pa bar mleko i dalje pije, uvece pred spavanje i ujutru..... Da li je neka od vas imala slicne probleme? Nadam se da je samo jos jedna faza, i da ce brzo proci.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet da te pitam, kakva je situacija sa zubićima i da li je bilo primanja vakcine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada se detetu mogu davati pecurke? Od prve ili druge godine? Mislim na sampinjone, naravno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima skoro punih 6 meseci:

8:00-mleko 210 ml

12:00-kasica od povrca

3-pola 4-kasica od voca,mlecni griz

6-pola 7-mleko 180-210 ml

21:30-mleko 210 ml

Pored ovoga,u toku dana popije jos oko 100 ml tecnosti(caj,sokica,vode)

Mislite li da je ovo dovoljno?Zabrinjava me pelena koja je u toku noci skroz suva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima skoro punih 6 meseci:

8:00-mleko 210 ml

12:00-kasica od povrca

3-pola 4-kasica od voca,mlecni griz

6-pola 7-mleko 180-210 ml

21:30-mleko 210 ml

Pored ovoga,u toku dana popije jos oko 100 ml tecnosti(caj,sokica,vode)

Mislite li da je ovo dovoljno?Zabrinjava me pelena koja je u toku noci skroz suva...

Drage mame,imala bih jedno pitanje-

moj bebac ima skoro 6 meseci(za nedelju dana) i kao sto sam vec napisala na jednoj temi,mnogo bljuca.Iz tog razloga pocela sam mu davati kasice sa 4.5 meseci i sada za rucak jede povrce a za uzinu oko 4,voce,griz,zitarice.

Interesuje me,koliko po vama beba u ovom uzrastu treba unositi hrane,tecnosti u organizam?Bebac pije ujutru oko 8 sati 210 ml mleka,ruca u 12 kasicu,oko 3-4 ponovo kasicu,oko pola 7 pije 180 ml mleka i pred spavanje popije 210 ml(od 210 ml vode bude oko 240 ml mleka).U toku dana popije jos oko 100 ml tecnosti(caj,sokic,voda).

Uplasila sam se jer mu zadnjih dana,nocna pelena uopste nije mokra a i preko dana je samo jedna skroz mokra a ostalih 4-5 onako pola-pola.

Mislim da je to ok. Dovoljno je da bar malo bude mokra pelena u toku dana. A vodu mu nemoj ogranicavati vec mu daj da pije koliko zeli (pa neka je i preko 100ml).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AnaNikolic,hvala puno.I ja sam mislila da je dovoljno ali bolje da pitam.

A kolicinu tecnosti sam napisala otprilike,popije on nekad i vise. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.