Koliko jedu vasa deca kolicinski u toku dana

odgovora

Objavljeno

Mi isto imamo faze tog nejela mislim kad generalno pogledam ona nikad ne jede nesto previse, a kad odbija hranu ja tad zumance spremim sa zitaricama skroz na rijetko i dam joj na flasicu pred dnevno spavanje i popije, ja nisma nalazila drugo resenje, tako sam i meso i povrce pa bilo sta da pojede..te faze su trajale najvise po nedelju dana, a mozda je svega dva puta pojela po 200-250 gr povrca ostalo 100 max nece pa nece iste tripove kao i ti imam, sad kad nije jela nista pa danas pojela 15 tak kasika povrca bila sam tako srecna :)

Milice ja ne znam kako na flašicu da joj dam, na onu rupicu neće da prođe, čak i plazma mi se začepi, baš sam smotana, kako tebi uspjeva?... Nemoj da mi se smiješ sad što ovo pišem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Umesaj joj zumance (ili pilece od bataka meso) sa jogurtom i zitaricama. Skuvaj joj povrce zadorucak. Ako odbija generalno da jede, to je zbog zuba. Da je gladna, kukala bi. Nema tu nerviranja.

I ja mislim da je zbog zuba. Pokušaću na sve načine. Hvala ti na savjetima i riječima ohrabrenja, srce si :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne i ja sam pitala stalno u caskanju mame, i niko mi niej odg.ja uzela jednu flasicu novu za te gusce stvari i nozem napravila malo vecu rupicu ide i keks i to sve :lol:

A ja sam kao uzela sisač veličine L, za Nuk flašicu, kao za gušću hranu i pokušala par puta i ona se gadi na njega, sve joj se povraća, vidiš moraću i ja da zarežem onaj silikonski malo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista draga. Ako ti sad taj bojkot traje danima, da joj posle mleka paracetamol pa prati da li ce jesti. To ce ti sigurno dati odgovor da su zubi. Nemoj je siliti na hranu jer to moze da izazove protivefekat. Bolje i ceo dan da pije mleka koliko hoce nego da bude nervozna i gladna. Nece to da traje mesecima pa da brines. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nesto:

Ja bih radije dala lek protiv bolova nego sto bi detetu davala bilo kakvu hranu na flasicu. To je moj stav... ne ubedjuem, ne osudjujem ako neko to radi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista draga. Ako ti sad taj bojkot traje danima, da joj posle mleka paracetamol pa prati da li ce jesti. To ce ti sigurno dati odgovor da su zubi. Nemoj je siliti na hranu jer to moze da izazove protivefekat. Bolje i ceo dan da pije mleka koliko hoce nego da bude nervozna i gladna. Nece to da traje mesecima pa da brines. ;)

Joj iskreno se nadam da neće trajati mjesecima, mada s njom se nikad ne zna. A vidiš i to sa paracetamolom mi je danas palo na pamet jer je bila nesnošljiva, ali zadesi se moja mama tu i kao ma nemoj joj davati sirup, a trebala sam. Sutra ako ovako bude ima da joj dam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pili paracetamol nedelju dana nije bilo razlike zaista ni u spavanju niti u jelu...kod nas ocito nisu zubi..

Kod vas je: nemam vremena da jedem, moram da spartam kroz kucu. :D

Pogledaj ti da njoj nije crveno grlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzela cuclu M 6-18 mes i zarezala, i da nemoj mnogo da pravis radije 70-100 ml pa nek sve popije bar zanas da je citavo zumance pojela tako pa javi kako je islo :) :*

Sve ću da probam, samo da krene da jede. :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa danas smo je vodili kaze dr.sve cisto tj mm je vodio ja nisam htela da idem jer vodimo zdravo dete kod dr. ali ajde imali smo termin vec nekoliko dana zakazan bas zbog tog grla smo mislili, dr je rekla da nema vremena da jede u tom fazonu nesto tako, da je zdrava i prava :)

Onda je usporila sa rastom...a i nema kad, videla sam. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh dobro je, kad pročitam tvoj post nekako se odmah ohrabrim. Znači da nismo jedini koji slabije ručkaju. Znaš kako je kad pročitam da bebica od 6 mj pojede 250 gr za ručak baš se nekako rastužim što moja curica ne pojede ni nekoliko kašičica ali kao što kažeš valjda ona jede koliko može u datom trenutku. Ja se uvijek istripujem da je ne znam spremiti, da je to bljutavo, da ona zato neće, sve kontam da u nečemu griješim... i baš me to onako psihički opterećuje.

Iskreno se nadam da je sve ovo prolaznog karaktera i da će naići period kada će lijepo ručkati, samo se treba strpiti i biti uporan :unsure:

Kakvih 250g? :blink: Evo ,sad cu da prepisem kolicine koje su preporucene za bebe(to smo dobili u porodilistu,a znam da sam i Minu hranila po tome,tada je bilo kod nas u savetovalistu u obliku postera) i po meni su te kolicine sasvim ok.

5-6mes / 7-8mes / 9-10mes / 11-12mes

mleko 750-900 / 650-800 / 500-750 / 500-750

zitarice 4 / 4-6 / 8-10 / 10-12

zitarice sa glutenom 4-6 / 8-10 / 10-12

povrce 3-6 / 7 / 7-8 / 8-9

sok 2-6 / 6-7 / 7-8 / 8-10

voce(g) 80-100 / 90-120 / 120 / 120

meso 1 / 2-4 / 4-6 / 4-8

Ovde se ne bih slozila jedino za ovaj gluten da se uvodi u 7. mesecu.Inace,ovo su mere u kasikama ,a jedna kasika je 15g,pa racunajte :) Eto,to je onako orijentaciono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.