Koliko jedu vasa deca kolicinski u toku dana

odgovora

Objavljeno

ovaj moj bebac voli samo slatko,kada pokusam da mu dam kasicu od povrca i mesa nastaje pravi cirkus.ako imate nekih ideja kako da ga privolim da jede nesto osim slatkog svaki savet je dobro dosao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj sa kombinacijama voca i povrca, nesto sto nece biti slatko nego mozda i pomalo bljutavo. Kod mene je to bila kombinacija jabuke i tikvice koju sam pocela pomalo da solim i smanjujem kolicinu jabuke. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se probudi, mazimo se i siki...onda oko 9-10 kad mi doruckujemo, doruckuje i ona, uglavnom hleb i krem sir, ili palentu ili poparu, kajmak...Onda oko 12 opet siki, pa oko 4 rucamo, jede isto sto i mi, samo je za nju uvek kuvano, nikada przeno ili peceno, oko 7 jede vockicu i oko 9-9 i 30 siki i spava. U zadnje vreme se budi samo jednom u toku noci da siki.

ivanaKK, akoliko je stara tvoja beba?

pitam zato sto jej i kod nas slican raspored.

magi ce za 4 dana napuniti 7 meseci a hranimo se ovako

oko5-6 siki

oko 9 dorucak(voce -dve razlicite vrste ili cicvara ,humanina pirincano kukuruzna kasica, kompot od jabuke cesto dodamo u cicvaru ili u neku drugu gotovu kasicu )

onda oko 12 siki

oko 3, pola cetiri povrce za rucak, od sutra uvodimo meso

oko pola 6 opet siki

oko 7 malo slane kasice ili od rucka sto ostane ili vocka opet sa cicvarom

oko 9 siki

i nekad imamo jos jedan nocni podoj.

za sada nam je tako a vidim da svi imamo slican ritam.

pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos da dodam kolicine obroka

dorucak i rucak je od prilike jedna kupovna manja teglica, znaci 120gr,

a vecera je pola iste teglice.(nekad malo vise zavisi koliko je gladna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam onda zasigurno da svaki dan vodis rat sama sa sobom sta da joj spremis i kako da joj udovoljis. To je veliko nerviranje. Probaj da joj dodas neki zacin tipa bosiljka, kima, persuna...da je zaintersujes. probaj sa puterom da je prevaris... svasta mi pada na pamet, ali kapiram da si vec svasta i probala, pa da te ne davim...

Ja ne bih imala srca da joj ukidam dojenje, pa makar nista ne jela.

Heeej ja samo da ti se javim da ti kazem da se situacija puuunooo popravila! :lol: Opet je pocela da jede, imamo sada sve skolski- tri obroka i dve uzine, sisamo ujutru cim ustane, uvece posle kupanja, nocu se budi da sisa (to ne racunam) i ogrebe se za jos dva sisanja u toku dana (kada treba da se uspava prepodne i popodne, navikla je da zaspi dok sisa). U principu sve jede osim mleka (AD mleko ne podnosi i uz to se i osipa od njega, a malo mi je tesko da joj pravim sve kasice sa mojim mlekom), tako da umesto mleka joj stavljam jogurt i to mesam sa raznim zitaricama (7 corn, pirincanim pahuljicama i sl.) i uz to dodam jos malo voca ili kasicicu dzema i bas je zadovoljna. :rolleyes: Izgleda da je ono ipak bila kriza zbog prehlade... Inace vise voli slatko nego slano, ali polako tek treba da razvije ukus. Planiram dok ne napuni godinu dana da joj izbacim ova dva podoja za uspavljivanje i da ostanu jutarnji i vecernji podoj (a nadam se da ce i u nekoj skoroj budunosti prestati da se budi nocu da sisa!). Htela sam da te pitam gde nalazis nestle 8 corn zitarice sa kakaom o kojima si pisala da su super?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i ja imam problema sa mojom Petrom sto se tice hrane,ona stalno trazi zabavu dok jede tako da je oko nje uvek neki cirkus tada,ako se nezabavlja nece da otvara usta!Obicno je dojim oko 6,7 ujutru,pa je dorucak oko 10-mleko i keks,kis.mleko ili jogurt sa nadrobljenim hlebom ili griz,rucak je oko 14 mada se i to menja,nekad nam bude u 12,strasno je promenljiva-za rucak povrce i mesce,oko 16 uzina-voce, oko 19 vecera-zitarice i oko 21 kupanje pa dojenje,i u toku noci je 2 puta dojim.I meni ona nikad ne pojede istu kolicinu.U sustini ja sam pokusavala na 4 sata da je hranim ali ona nemoze da izdrzi,pogotvu ne bez uzina,a ona uzine obicno prespava,tako da rucka na 3-3,5 sata.Zaboravih da kazem da ima 8meseci i 2 nedelje

BLAGO TEBI,..ja se bas brinem za moju nejlicu..ima godinu dana,doji i zna da ne rucka po 4-5h i to me brine,cesto doji,da li je to mozda zasiti??ne znam sama kako da je natjeram da rucka..supice hoce,spinat,krompir griz,ali desi se da cijeli dan odbija hranu,samo zeli da doji...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 13 mjeseci i zanima me na koliko sati hranite vasu bebu,u koliko su vam dorucak,rucak,vecera? I sta im dajete za te obroke?

Moja beba me bas zeza u poslednje vrijeme,odbija da jede.Pitam se da li grijesim jer joj dajem obroke svaka 3 h.U jutru tek kad se probudi je podoj.Poslije 3 h je vocna kasica,zatim za 3 h je slana kasica sa povrcem i mesom,poslije tri sata opet slana sa mesom.Navece joj kuvam griz,poslije toga podoj i to je to.

Da li je to previse,jer mi odbija da jede ili pojede jako malo?

Kako vi hranite svoju djecu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ritam hranjenja ti je dobar, a mislim da odbija hranu zbog vrućine...slobodno smanji količinski obroke...

Moja deca su sa godinu dana počela jesti kao i odrasli, pa su imali tri obroka (doručak, ručak, večera) i 2 užine (obično voće, voćni jogurt ili plazma keks i neki sokić)...u principu tako i sada jedu, a imaju 9 i 3 godina.

Sa 10 meseci su prestali piti mleko na flašicu...i od tada sam počela da im uvodim i ovakav režim ishrane, jer su već sa godinu dana krenuli u vrtić, a tamo je takav režim.

Dakle oko 8h doručak, užuna oko 11h, ručak oko 14-15h, užina oko 18h, večera oko 19:30-20h. Oko 21-21:30h idu na spavanje. Sin mi spava od 12:30-16h, posle toga ruča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ritam hranjenja ti je dobar, a mislim da odbija hranu zbog vrućine...slobodno smanji količinski obroke...

Moja deca su sa godinu dana počela jesti kao i odrasli, pa su imali tri obroka (doručak, ručak, večera) i 2 užine (obično voće, voćni jogurt ili plazma keks i neki sokić)...u principu tako i sada jedu, a imaju 9 i 3 godina.

Sa 10 meseci su prestali piti mleko na flašicu...i od tada sam počela da im uvodim i ovakav režim ishrane, jer su već sa godinu dana krenuli u vrtić, a tamo je takav režim.

Dakle oko 8h doručak, užuna oko 11h, ručak oko 14-15h, užina oko 18h, večera oko 19:30-20h. Oko 21-21:30h idu na spavanje. Sin mi spava od 12:30-16h, posle toga ruča.

A la Stefan :)

I moj mali je sa 10 mseseci prestao da pije mleko na falšicu, pa smo uveli obroke ko za "odrasle".

Dodala bih samo da beba manje jede i ako joj izlazi neki zubić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola je sada u fazi,kada bi non stop nesto jeo!Od kako smo zavrsili dojenje,svako jutro kada se probudi,pravac frizider i njam njam i tako po cijeli dan,a sve je to mimo standardnih obroka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Tigi, blago vama, meni Aleksa nista ne jede, kao glista je. :(.

Mihaela, ok za raspored, ali mozda joj kolicinu trebas smanjiti, meni nekako puno da dva puta jede slano. Moj Aleksa nije hteo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola je sada u fazi,kada bi non stop nesto jeo!Od kako smo zavrsili dojenje,svako jutro kada se probudi,pravac frizider i njam njam i tako po cijeli dan,a sve je to mimo standardnih obroka!

Takođe, izgleda da je nešto u zraku. Juče se kupao u kadi i kaže meni: mama, hoće Ijip nanu(bananu)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo tri obroka, i dvije uzine. Jos mu cesto posebno spremim corbicu, ali mu dam i ono sto mi jedemo. Voce obozava, i stalno bi ga jeo, ali zato slanom hranom nije bas odusevljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana je od one dece koja jedu sve i jedu lepo.Medjutim poslednjih nekoliko dana tacnije 15-ak dana bas slabo jede.Meso ne okusa uopste.Jedino sto pije jogurt i pomorandze,kivi(kiselo) i to je sve u toku dana.Cak nije odusevljena ni kad joj ponudim nesto za grickanje.

Bas me to vec pomalo brine,ali nadam se samo da je faza variranja apetita,pa sad bas i nema apetit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana je od one dece koja jedu sve i jedu lepo.Medjutim poslednjih nekoliko dana tacnije 15-ak dana bas slabo jede.Meso ne okusa uopste.Jedino sto pije jogurt i pomorandze,kivi(kiselo) i to je sve u toku dana.Cak nije odusevljena ni kad joj ponudim nesto za grickanje.

Bas me to vec pomalo brine,ali nadam se samo da je faza variranja apetita,pa sad bas i nema apetit.

A možda je muči neki zubić. Vasiluju uvek opadne apetit kad izbija zubić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A možda je muči neki zubić. Vasiluju uvek opadne apetit kad izbija zubić.

Moguce je vrlo ,rastu joj trojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhh `lebe :lol: :lol:

Ovaj moj "maleni" :lol: jede : UJUTRU : 200ml mleka sa 5 plazma keksa

U PODNE :slani obrok -povrce +meso ili zumance (ponekad dodamo i kasiku milupinih zitarica ) oko 200-300grama bude svega ukupno..

POSLEPODNE:Vocni obrok , nekad samo voce a nekad dodamo i rizu , oko 200-300grama ukupno ...

UVECE : 200ml mleka , opet sa 5 plazma keksova

izmedju obroka pijemo sokic neki vocni , uglavnom od breskve , pred dnevnu dremku , tako se uspavamo i to je dva puta dnevno po 100ml .

Gde mu sve ovo stane ?! :blink: sad se ja pitam :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je vrlo ,rastu joj trojke.

Znam da smo se malo dokacile ali kad su deca u pitanju...znam koliko si zabrinuta, Luka je 15 dana jako lose jeo jer su mu izbijale trojke, vec je pocelo uzasno da me nervira non stop sam nesto spremala i nudila ali nece pa nece. Kad je poslednja izbila prekljuce uh jede kao zmaj, zato strpljivo, nudi je i pocece da jede sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 13 mjeseci i zanima me na koliko sati hranite vasu bebu,u koliko su vam dorucak,rucak,vecera? I sta im dajete za te obroke?

Moja beba me bas zeza u poslednje vrijeme,odbija da jede.Pitam se da li grijesim jer joj dajem obroke svaka 3 h.U jutru tek kad se probudi je podoj.Poslije 3 h je vocna kasica,zatim za 3 h je slana kasica sa povrcem i mesom,poslije tri sata opet slana sa mesom.Navece joj kuvam griz,poslije toga podoj i to je to.

Da li je to previse,jer mi odbija da jede ili pojede jako malo?

Kako vi hranite svoju djecu?

Ja mislim da nije problem kolicina koliko su razmaci izmedju jela.Moj Markic je zezao sa jelom dok mu nisam pomerila na 4 sata a tvoja beba je starija od njega i mislim da je to precesto za bebu od 13 meseci da jede na tri sata ... Ne znam , mozda gresim , jer ti dojis , meni je rano nestalo mleka ... ali ja nisam nikad sama odlucivala o razmacima i kolicini nego sam pratila njegove potrebe ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhh `lebe :lol: :lol:

Ovaj moj "maleni" :lol: jede : UJUTRU : 200ml mleka sa 5 plazma keksa

U PODNE :slani obrok -povrce +meso ili zumance (ponekad dodamo i kasiku milupinih zitarica ) oko 200-300grama bude svega ukupno..

POSLEPODNE:Vocni obrok , nekad samo voce a nekad dodamo i rizu , oko 200-300grama ukupno ...

UVECE : 200ml mleka , opet sa 5 plazma keksova

izmedju obroka pijemo sokic neki vocni , uglavnom od breskve , pred dnevnu dremku , tako se uspavamo i to je dva puta dnevno po 100ml .

Gde mu sve ovo stane ?! :blink: sad se ja pitam :blink:

NSanja jel mu bas svaki dan dajes ujutru i uvece mleko i plazmu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo koliko moja cica rucka:

-ujutru do 170 ml mleka nekad i 120 sve zavisi..

pa onda u poslednjih par dana doruckuje, neke zitarice sa vocem, rizolino,palentu, to malo pojede do 100 gr max

-oko 100 ml mleka pred dnevno spavanje

-rucak: do 100 gr max na lutriju joj je slano..

-popije onda 150 mleka jer slabo rucka pa bude gladna..

-vecera: e to dosta pojede keks, zitarice, voce, nesto tako oko 200 gr.

i mleko da zaspi do 200 ml kako koje vece...ko nje sve zavisi...

( nekad se budi nocu, nekad ne zavisi kako je jela preko dana) ona ne moze puno da pojede, zaato je cesce gladna, ali dobro navikli smo vec....znam ova mleka moram lagano izbacivati, ali zaspati ne moze bez njega..sok ne pije, caj malo, uglavnom vodu...

Ja ne znam, mi i dalje pijemo vise mleka nego sto imamo cvrstih obroka... A kad vidi flasicu mleka raduje se ko da nije jela 3 dana, a svaka 2-3 sata nesto mljacka i zvacka. Nego sto u zadnje vreme sve nesto jede po malo pa onda cesce jede, ceo dan mi prodje u nekom spremanju hrane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja jel mu bas svaki dan dajes ujutru i uvece mleko i plazmu?

Da mama dy , nece bez plazme mleko , nema sanse , probala sam da mu smanjim kolicinu plazme ali onda bude gladan ... Mislis da je previse ? Sem sto ga plazma goji , mislis li da moze jos nesto da mu steti?

milice... jel tara nema problem sa stolicom, od tolikog mleka ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete jede non stop kad god neko nesto jede eto i nje :D , izuzetak kad je muce zubi onda nece ama bas nista jedva i mleko i to traje dan dva i onda opet jede ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja mislim da mu je to previse keksa za jedan dan. Luka isto tako nije hteo mleko bez plazme, i onda sam svaki dan po malo smanjivala dok nismo dosli do cistog mleka. A da ne bi bio gladan mozes da mu dajes palentu, poparicu, zitarice... za dorucak i veceru. Bas mu uvedes tri glavna obroka i dve uzine. Probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete jede non stop kad god neko nesto jede eto i nje :D , izuzetak kad je muce zubi onda nece ama bas nista jedva i mleko i to traje dan dva i onda opet jede ;)

Jao identicna situacija i kod mene samo x2 :blink: :blink: sto bi rekli "lakse ih je obuci nego na'raniti" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.