Koliko jedu vasa deca kolicinski u toku dana

odgovora

Objavljeno

Mi smo prvi sir ubacili sa VI mjeseci...pa jogurt i ostalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam mojoj Anđi koristila upravo te....i što je najbitnije,spremaju se sa vodom :rolleyes:

Ako se spremaju sa vodom, to samo znači da u sebi već imaju adaptirano mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi jedemo milupine

a ima i baby king dobru kasicu od pirinca,kukuruza i bundeve :)

tu obozava...

da vas pitam,kada smem da joj dam jogurt,pavlaku i tako nesto?

do sada je jela dosta toga,izmedju ostalog i piletinu,ali mlecne proizvode jos nije

U tom periodu,ja sam joj vec uvela jogurt,pavlaku i nesto tako masnije sada samo nekad i to u vrlo malim kolicinama.

A za sir onaj klasicni domaci nije dobro davati do godinu dana,zbog bakterija koje mogu da prouzrokuju zarazu.

FILIPA koji si sir davala kazi nam hocemo i mi da ruckamo sir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Danka, upravo domaći koji mi je rođaka pravila...nemam pojma na koji način, ali znam da mi je rekla to je za bebe, bez ikakvih dodataka mladi sir...A pošto imam povjerenja u nju mi smo ga koristili. Ona mi pošalje komad, pa sam ga dijelila na komadiće i zamrzavala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Danka, upravo domaći koji mi je rođaka pravila...nemam pojma na koji način, ali znam da mi je rekla to je za bebe, bez ikakvih dodataka mladi sir...A pošto imam povjerenja u nju mi smo ga koristili. Ona mi pošalje komad, pa sam ga dijelila na komadiće i zamrzavala...

Svasta imam domaci sir tj.moja svekrva to proizvodi,a ja uopste ne dajem detetu.Bas moram to malo bolje prostudirati po netu,mozda sam samo umislila i ko zna za sta sam ja to procitala.Ali provericu sad! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kao moze sirevi od osmog meseca,ali mene nesto strah da joj dajem ovaj domaci mladi sir?????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam davala jer sam znala od koga potiče. Možda da pokušaš da ubaciš malu kašiku svježe pripremljenog sira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se spremaju sa vodom, to samo znači da u sebi već imaju adaptirano mleko.

Samo u ove dve vrste sa naznakom BIO nema ni trunke :rolleyes: ....piše na deklaraciji a i kada sam probala da joj dam neke druge sa AD mlekom,crveni 'pečati' bi joj ostajali na mesto gde bi je 'kašica dirnula' :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa super,onda cemo probati pavlaku :)

jel bitna jacina pavlake?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa super,onda cemo probati pavlaku :)

jel bitna jacina pavlake?

Ja dajem kao i nama 20% mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa super.... :)

Probacemo danas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jest' da možda nisi pitala mene al volem da se "utrpam" ;)

Mi smo koristili Milupine, ima da se kupe u drogerijama Lilly, Dmu, većim hipermarketima i opremljenijim apotekama. Jesu malo skuplje ali iskreno bar u tim prvim mesecima neka jede provereno i po preporuci nutricionista.

hvala Ana,veliki pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kao moze sirevi od osmog meseca,ali mene nesto strah da joj dajem ovaj domaci mladi sir?????????

Mi smo poceli sa punih 8 sa mladim sirom i to sabacki mladi sir. Roze je nalepnica preko. I bitno je da je neslan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko puta dnevno vase bebe jedu u ovom uzrastu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa smizla je pocela da mrljavi....rucak nam je najveci problem :(

Morala sam da natrpam tonu pavlake u kasu od krompira,sargarepe i piletine,da bi pojela ...i nije sve ni pojela.

Samo trazi caj...umesto da jede, naliva se vodurinom.

Nadam se da je zbog zuba...a tako je fino jela..

Nasa beba je mladja, al da odgovorim...

U 9 ili 10 dorucak

oko pola 12-12 uzina

oko pola 3-3 rucak

u 5 uzina

oko 7 pola 8 vecera

i izmedju pola 10 i 10 mleko pred spavanje...

A sisa 3 puta u 24 h...ujutru, u toku dana i jednom nocu

Samo, sada brljavi i zabusava <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih poslednjih par dana i kod nas je kolicina obroka bas problem. Do pre

nedelju-dve, Luka je imao samo jedan cvrsti obrok, oko 15h. Primetila sam da

mu to zaista nije dovoljno pa smo uveli i dorucak. E vise ni to nije dovoljno, tako

da sada imamo i veceru. Ono sto mene zbunjuje je kolicina hrane koju on pojede. Za jedan obrok smaze celu vecu teglicu kasice, a cesto trazi jos. Ranije sam znala kada

vise nece, gubio je interesovanje i nije otvarao usta. A sada su usta stalno otvorena, i tako slatko papi kao da nema nameru da stane. Cak i kada odnesem cinijicu, on me gleda, usta sirom otvorena i ceka da se vratim i nastavim gde smo stali. :blink::huh: Sto se tice kolicine mleka koju posisa, cini mi se da je sve manja. Brinem da ne bude buca. Imate li neki savet? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecika koliko je Luka star?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih poslednjih par dana i kod nas je kolicina obroka bas problem. Do pre

nedelju-dve, Luka je imao samo jedan cvrsti obrok, oko 15h. Primetila sam da

mu to zaista nije dovoljno pa smo uveli i dorucak. E vise ni to nije dovoljno, tako

da sada imamo i veceru. Ono sto mene zbunjuje je kolicina hrane koju on pojede. Za jedan obrok smaze celu vecu teglicu kasice, a cesto trazi jos. Ranije sam znala kada

vise nece, gubio je interesovanje i nije otvarao usta. A sada su usta stalno otvorena, i tako slatko papi kao da nema nameru da stane. Cak i kada odnesem cinijicu, on me gleda, usta sirom otvorena i ceka da se vratim i nastavim gde smo stali. :blink::huh: Sto se tice kolicine mleka koju posisa, cini mi se da je sve manja. Brinem da ne bude buca. Imate li neki savet? :huh:

Do pre par meseci i ja sam sa Emilijom imala sličan problem. Čini mi se da je mogla pojesti ceo frizider. Odnosno ona je bila od beba kada nije nikad rekla-pokazala da joj je dosta. Jednom sam je hranila sve dok nije počela da povraća i skontala da ne mogu da je hranim sve dok otvara usta nego da jednostavno procenim šta je prosek za njen uzrast pa sam joj davala malo više od toga.

A sad... skroz druga priča. Uleteli smo u onu fazu čas hoću čas neću. Tako da nekad mi pojede sve a nekad jedva i tri kašičice.

Zaključak: uvek ponudi malo više ali nemoj preterati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada jede strasno puno,nekad vrlo malo,nekad voli voce,nekad povrce.Jedno samo znam sigurno,bebe same znaju koliko im je hrane dovoljno i kod njih je sve promenljivo,nikad se ne zna.Zato se uopste vise ne opterecujem,kad je gladna jede,bas kao i mi nekada imamo apetit nekada ne.

Kod nas samo vazi pravilo svaki dan obroci u isto vreme i nikakve grickalice ili sl izmedju toga.

Mislim da je vrlo vazno nauciti dete da redovno jede,a ne kad ko stigne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo jedno pravilo,tacnije isto nam je Veca nametnula cim se uobrocila....Dorucak je obavezan cim se ustane,tacnije cim ona ustane.Ona je od one dece koja ne pocinju dan bez dorucka sto je fantasticno.Cim otvori okice trazi da jede,ne da gricne nesto nego da jede konkretno :),obicno je to nesto sa mlekom (keks,pahuljice,cokolino-koga obozava....)sta god samo da je ODMAH!

Uzina je obicno sat - dva posle dorucka i to je obicno neka vockica,ali posto ne jede tako puno voca to je obicno jabuka ili banana ili neki vocni kolacic

Rucak je od 3.30 do 4.00.To je pod obavezno i uvek u isto vreme,jos kao mala,kada nije bas znala da mi kaze da je gladna obavezno se hvatala za neke grickalice,te smo je preduhitrili i naucili da u to vreme bude rucak.

Nakon toga je obicno neka uzinica ili neka grickalica i zna se da to sme saaaaamoooo posle rucka.

Vecerica je oko 9 (sada....ranije je bila malo ranije zbog ranog ustajanja) i pajkanjeeeee.

Od svega mi se najvise dopada njeno "pravilo" za dorucak cak smo i dok je isla u vrtic jeli pre polaska,a onda je i tamo,ukoliko joj se dorucak u vrticu dopadne,jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Starija cerka ne voli da jede, ali je nekako ubedim. A ni mladja nije jesna, mada joj ova starija cesto odvlaci paznju dok sisa, pa cesto moram vise puta da joj nudim. Kase hoce kad je gladna. Prvo joj dam kasu, pa onda sisa, i tako dva puta dnevno, za sad. Kad bude veca ubacicemo jos ozbiljnijih obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecika koliko je Luka star?

7 i po meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih poslednjih par dana i kod nas je kolicina obroka bas problem. Do pre

nedelju-dve, Luka je imao samo jedan cvrsti obrok, oko 15h. Primetila sam da

mu to zaista nije dovoljno pa smo uveli i dorucak. E vise ni to nije dovoljno, tako

da sada imamo i veceru. Ono sto mene zbunjuje je kolicina hrane koju on pojede. Za jedan obrok smaze celu vecu teglicu kasice, a cesto trazi jos. Ranije sam znala kada

vise nece, gubio je interesovanje i nije otvarao usta. A sada su usta stalno otvorena, i tako slatko papi kao da nema nameru da stane. Cak i kada odnesem cinijicu, on me gleda, usta sirom otvorena i ceka da se vratim i nastavim gde smo stali. :blink::huh: Sto se tice kolicine mleka koju posisa, cini mi se da je sve manja. Brinem da ne bude buca. Imate li neki savet? :huh:

Mislim da dete od 7 i po meseci vec treba sve da jede i najmanje dva obroka dnevno.Nije ni cudo sto toliko trazi da jede,znaci da mu samo sisanje ne zadovoljava njegove dnevne potrebe.Moja beba je isti uzrast i ima 2 obroka cvrste hrane tri mleka za sada.Hranu vise ne pasiramo cak joj neku vockicu dam u rukicu i ona sama jede.Mislim da si vec uveliko trebala da pocnes da bebu hranis raznovrsnim namirnicama,i moj je savet najbolje da mu sama spremas najzdravije je.I naravno da ce pojesti vecu kolicinu hrane jer verovatno ima potrebu..ipak je on sada aktivna beba i treba mu veci unos hrane,po mom misljenju ti malo kasnis.

Moja bebe jede nekada sto i mi za rucak samo ne posoljeno i ne zaprzeno.Nemoj da brines i daj mu koliko hoce,jer oni najbolje znaju koliko im je dosta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pre 5 i po meseci pocela sa cvrstom hranom, po savetu doktora. Luka je jako dobro napredovao samo od mlekca. Medjutim, do sada smo dosta toga uveli u ishranu. I eto, raste nam i apetit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se probudi, mazimo se i siki...onda oko 9-10 kad mi doruckujemo, doruckuje i ona, uglavnom hleb i krem sir, ili palentu ili poparu, kajmak...Onda oko 12 opet siki, pa oko 4 rucamo, jede isto sto i mi, samo je za nju uvek kuvano, nikada przeno ili peceno, oko 7 jede vockicu i oko 9-9 i 30 siki i spava. U zadnje vreme se budi samo jednom u toku noci da siki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.