Koliko jedu vasa deca kolicinski u toku dana

odgovora

Objavljeno

Moja beba ima 8 i po mjeseci i raspored nam je ovakav:

6h30 - podoj

09h00 - dorucak: razne kombinacije zitarica, voca i jogurta

12h00 - rucak: meso/zumance i razno povrce

15h30/16h00 - podoj

18h00 - vecera: palenta sa jogurtom i pvalakom, jogurt i hljeb, pirinac sa malo jabuke ili banane i adaptiranim mlijekom

Nece nista od zitarica iz kutija, pije po malo vode i soka, i budi se jednom ili dva puta po noci za podoj. Za sva tri obroka pojede po oko 200g (jede uvijek iz jedne solje, pa sam je mjerila da vidim koliko pojede), a nekad trazi i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dajte devojke ko jos ima domacu piletinu???!!! :blink:

ok mozda u srbiji postoje srecnici kojima neko salje sa sela piletinu, ali sta da radi ceo ostali svet?! da nikad ne jedemo piletinu...mada ja je i ne volim..ali luka obozava,,,znam da oa i nije toliko dobra, ali gde da nadjem domacu?!!!!

:rolleyes: Istina... ali valjda je curetina zdravija od koke pa njih mozemo iz mesare pravo u serpu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 8 i po mjeseci i raspored nam je ovakav:

6h30 - podoj

09h00 - dorucak: razne kombinacije zitarica, voca i jogurta

12h00 - rucak: meso/zumance i razno povrce

15h30/16h00 - podoj

18h00 - vecera: palenta sa jogurtom i pvalakom, jogurt i hljeb, pirinac sa malo jabuke ili banane i adaptiranim mlijekom

Nece nista od zitarica iz kutija, pije po malo vode i soka, i budi se jednom ili dva puta po noci za podoj. Za sva tri obroka pojede po oko 200g (jede uvijek iz jedne solje, pa sam je mjerila da vidim koliko pojede), a nekad trazi i vise.

Iskreno, nije ni strasno ako ne zeli one iz kutije. Mozes i ti sama da mu skuvas npr pirinac a jesi li probala milupinu sa 7 zitarica ali da pravis sa izmuzenim mlekom ili adaptiranim? Moja Emilija je to jedino jela uz voce i to ne kada pomesam u istu ciniju nego striktno i iskljucivo jednu kasicicu voca (mpr kuvana jabuka) a jednu kasicicu zitarice pa opet jednu kasicicu voca pa kasicicu zitarice i tako u krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako kaze nutricionista a vezano je za piletinu koja se koristi za ishranu odojcadi ( posto sam ja i unela celu pometnju :rolleyes: ): Piletina treba da bude od zivine koja je 15 dana pre klanja hranjena samo kukuruzom. Pretpostavljam zbog koncentrata kojim se inace pilici hrane. To je valjda stetno. Tako mi je ona rekla. Ako nemam domacu da mu ne dajem. To se valjda ne odnosi i na stariju decicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako kaze nutricionista a vezano je za piletinu koja se koristi za ishranu odojcadi ( posto sam ja i unela celu pometnju :rolleyes: ): Piletina treba da bude od zivine koja je 15 dana pre klanja hranjena samo kukuruzom. Pretpostavljam zbog koncentrata kojim se inace pilici hrane. To je valjda stetno. Tako mi je ona rekla. Ako nemam domacu da mu ne dajem. To se valjda ne odnosi i na stariju decicu.

A ovi moji hranili 30dana sa zarom a umesto vode davali caj od zare a ova (nutricionista) kada je to cula svisnula i rekla da to nema nista bolje i kvalitetnije. Vidis IvanaK tacno je da ima uticaj nacin hranjenja jer je i nas nutricionista prvo pitala kako su hranjenji i kada je cula, odobrila je da se stavljaju u zamrzivac. Znaci def.ima neke veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa domaci pilici nisu tovljeni pa zbog toga jer imaju toliko aditivaili kako se vec to zove da uticu i na razvoj bebe a teletina takodje e sad,sto secer rece,ja spadam u te srecnike kojima ima ko da gaji a sta drugi da rade...misli da je bolje ne davati im dok su bebci.

Inace,mi nemamo ni r od reda,jedino je sigurno da sisa ujutru oko osam i nastavi da spava do deset,onda opet sisa,ali sam od danas krenula da joj dajem hranu,pa onda oko 12 ide povrce i meso,pa oko 3-4 neko voce,ali je sve to promenjlivo,nekad ceo dan nece nista da okusi nego samo sisa a i menja ustajanje ujutru pa odma i promeni redosled ishrane...pedijatar mi rekao da joj ne dam da sisa dok dobro ne ogladni pa da joj onda dam da jede,ali ni to ne pomaze,jednom rukom mi gura kasicicu a drugom hvata siku...hocu da joj smanjim podoj na ujutru po podne i pre spavanja,ali mi deluje kao da je nemoguce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dajte devojke ko jos ima domacu piletinu???!!! :blink:

ok mozda u srbiji postoje srecnici kojima neko salje sa sela piletinu, ali sta da radi ceo ostali svet?! da nikad ne jedemo piletinu...mada ja je i ne volim..ali luka obozava,,,znam da oa i nije toliko dobra, ali gde da nadjem domacu?!!!!

To što je domaće ne znači automatski da je bolje. Mislim da mnogi od tih domaćih proizvoda koje možemo kupiti ne prolaze adekvatnu kontrolu. S druge strane, oni u mesarama, koliko-toliko podležu nekoj kontroli.

Kod nas se raspored obroka uopšte ne zna. Ponekad jedemo po ceo dan, a po nekad ga jedva nateram bar mleko da popije. Jedino što nikad ne odbija jesu sokići!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To što je domaće ne znači automatski da je bolje. Mislim da mnogi od tih domaćih proizvoda koje možemo kupiti ne prolaze adekvatnu kontrolu. S druge strane, oni u mesarama, koliko-toliko podležu nekoj kontroli.

Kod nas se raspored obroka uopšte ne zna. Ponekad jedemo po ceo dan, a po nekad ga jedva nateram bar mleko da popije. Jedino što nikad ne odbija jesu sokići!

Ahhh nismo jedine,samo sto zameni sokice sa sikom

slazem se sa tim da i to domace nije domace,meni moji to cuvaju a i malo je mesto pa se tacno zna ko sta ima domace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za mame i bebece,ja imam jedan malo drugaciji problem sa mojim sinom,ima 2god i 4 mes. ajde sto nece da jede na to sav vec navikla da trcim za njim,da ne sedi u svojoj stolici ali u zadnjih mesec dana mozda malo vise on uopste nece da proguta poslednje parce mesa!! Uzme dva,tri ,cetiri zalogaja koliko je on odlucijo da hoce i onda onaj posledni zalogaj zvace po ustima sat vremena,kad prinetim da ne pojede trazim da mi ispljune. Jutros sam se sokirala kad sam u njegovim ustima posle budjenja videla mali komad mesa,koje nije pojeo juce za vecerom! Znaci dva puta je jos pijo mleko i nije mu smetalo da to drzi u obrazu,i naravno spavao je s tim u ustima! Jos uvek nemogu da se nacudim kako mu je to poslo za rukom!! dajte neki savet sta radim!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno bi mi znacilo ako neko ima da mi da savet kako da resim sledeci problem. Naime, moja beba je super klopala i slane i slatke kasice, sve sto sam joj uvela je lepo prihvatila i uz to je dojim, to joj je od svega najdraze. Malo posle nove godine se prehladila, dobila je kijavicu i jedan dan je povratila slajm uz sve kasicu koju je pre toga pojela. Od onda je prestala da jede slane kasice, a zatim par dana kasnije i slatke i sada opet samo sisa... Ima vec 8,5 meseci i mislim da je velika i da ne moze lepo da napreduje samo od mog mleka. Takodje nece ni da cuje za keks sa mlekom, kao ni za cokoladne pahuljice. Kada joj stavim AD mleko u kasice dobije osip oko usta, a lekarka mi kaze da to nije alergija, vec samo reakcija na kozi (kaze da je alergicna povracala bi ili bi imala proliv, a ona to nema). Tako da sta god probam da joj dam da jede ona odbija. Da li neko ima ideju kako da se vratimo cvrstoj hrani, a da to nije metoda izgladnjivanja, tj. da joj ne dam da sisa pa ce na kraju morati da pojede nesto od cvrste hrane??? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo je moguce da odbija hranu jer joj rastu neki zubici. I mi smo imali tu fazu kad pojede jedva dva zalogaja. Meni to nije bilo zabrinjavajuce jer je trajalo mozda tri dana.

Moj Petar je tako dobijao hranu u vidu kasice. Prosto je heto da zvace. Da li tvoja bebica odbija i koricu hleba? Da li ista hoce da zvace i da mulja po ustima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Yelenom...moje mišljenje je da se njoj sviđa hrana koju vidi na stolu gdje odrasli jedu, a ne ona koju ona dobija. Ona treba pomoć, ali joj ne pomažeš...

Znači, za početak korica kruha i neka gloda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo je moguce da odbija hranu jer joj rastu neki zubici. I mi smo imali tu fazu kad pojede jedva dva zalogaja. Meni to nije bilo zabrinjavajuce jer je trajalo mozda tri dana.

Moj Petar je tako dobijao hranu u vidu kasice. Prosto je heto da zvace. Da li tvoja bebica odbija i koricu hleba? Da li ista hoce da zvace i da mulja po ustima?

Trenutno su joj zubici stali, dok su je najvise mucili lepo je jela. Sada ih ima 5, tri gore i dva dole tako da moze lepo da zvace. Hoce da mulja hleb po ustima i malo banane, ali daleko od toga da je to pravo klopanje. Muljanje je najbolji izraz! :rolleyes: Ova situacija traje vec par nedelja, pa se ja vec brinem... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Yelenom...moje mišljenje je da se njoj sviđa hrana koju vidi na stolu gdje odrasli jedu, a ne ona koju ona dobija. Ona treba pomoć, ali joj ne pomažeš...

Znači, za početak korica kruha i neka gloda...

Dam joj ja hleb da mulja, ali to je sve... Nesto malo pojede i to je to... Ali zato sisu kada vidi sva se ozari i sisa kao blesava! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm... mislila sam da je to faza, ali dugo traje. Mozda ipak da odes kod doktora, ali joj uradi predhodno krvnu sliku privatno, da ne ides dva puta.

Mozda je neka infekcija grla, pa joj prija samo toplo mleko. A jel hoce jos nesto da pije osim mleka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm... mislila sam da je to faza, ali dugo traje. Mozda ipak da odes kod doktora, ali joj uradi predhodno krvnu sliku privatno, da ne ides dva puta.

Mozda je neka infekcija grla, pa joj prija samo toplo mleko. A jel hoce jos nesto da pije osim mleka?

Radili smo skoro krvnu sliku, super je! Pa pije malo vodice ili sokic, evo danas je pojela i jednu vocnu kasicu, i to je nesto! :rolleyes: Hvala ti na pomoci, nadam se da ce joj se vratiti stari apetit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ja skolna da mislim da joj je 'nestao' apetit. Bebe instiktivno imaju potrebu za hranom tj. opstankom. Zato uvek gledam da nije neki drugi uzrok tome, tipa zubici, grlo, neka bakterija itd. A opet, lepo siki...

A sta joj nudis od slanih kasica? Hajde da pricamo, mozda dodjemo do nekog zakljucka, ideje sta bi moglo.... tu sam, ako mogu da pomognem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ja skolna da mislim da joj je 'nestao' apetit. Bebe instiktivno imaju potrebu za hranom tj. opstankom. Zato uvek gledam da nije neki drugi uzrok tome, tipa zubici, grlo, neka bakterija itd. A opet, lepo siki...

A sta joj nudis od slanih kasica? Hajde da pricamo, mozda dodjemo do nekog zakljucka, ideje sta bi moglo.... tu sam, ako mogu da pomognem. ;)

Hvala ti, i razgovor mi puni znaci... :rolleyes: Definitivno nisu zubici, a nije ni grlo (lepo sisa, da ima upalu bolelo bi je kada guta), da je bole usi vukla bi se za njih i opet ne bi sisala, a imala bi i temperaturu, tako da to sam sve iskljucila... Ona obozava da jede-napredna je, ima obraze, sva je kao krofnica, ali to je sve uglavnom od mog mleka!!! Pa od slanih kasica svasta joj pravim-najvise voli sargarepu sa piletinom, voli, tj. volela je i brokoli i karfiol i krompir, pa kombinacije, ma bas sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti, i razgovor mi puni znaci... :rolleyes: Definitivno nisu zubici, a nije ni grlo (lepo sisa, da ima upalu bolelo bi je kada guta), da je bole usi vukla bi se za njih i opet ne bi sisala, a imala bi i temperaturu, tako da to sam sve iskljucila... Ona obozava da jede-napredna je, ima obraze, sva je kao krofnica, ali to je sve uglavnom od mog mleka!!! Pa od slanih kasica svasta joj pravim-najvise voli sargarepu sa piletinom, voli, tj. volela je i brokoli i karfiol i krompir, pa kombinacije, ma bas sve...

Znam onda zasigurno da svaki dan vodis rat sama sa sobom sta da joj spremis i kako da joj udovoljis. To je veliko nerviranje. Probaj da joj dodas neki zacin tipa bosiljka, kima, persuna...da je zaintersujes. probaj sa puterom da je prevaris... svasta mi pada na pamet, ali kapiram da si vec svasta i probala, pa da te ne davim...

Ja ne bih imala srca da joj ukidam dojenje, pa makar nista ne jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam onda zasigurno da svaki dan vodis rat sama sa sobom sta da joj spremis i kako da joj udovoljis. To je veliko nerviranje. Probaj da joj dodas neki zacin tipa bosiljka, kima, persuna...da je zaintersujes. probaj sa puterom da je prevaris... svasta mi pada na pamet, ali kapiram da si vec svasta i probala, pa da te ne davim...

Ja ne bih imala srca da joj ukidam dojenje, pa makar nista ne jela.

Nemam ni ja, toliko se raduje sisanju, dusa bi me bolela da joj ako odbije kasicu ne dam da sisa i da bude gladna... Tnx za savete, javicu ti kako se situacija razvija! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 8 i po mjeseci i raspored nam je ovakav:

6h30 - podoj

09h00 - dorucak: razne kombinacije zitarica, voca i jogurta

12h00 - rucak: meso/zumance i razno povrce

15h30/16h00 - podoj

18h00 - vecera: palenta sa jogurtom i pvalakom, jogurt i hljeb, pirinac sa malo jabuke ili banane i adaptiranim mlijekom

Nece nista od zitarica iz kutija, pije po malo vode i soka, i budi se jednom ili dva puta po noci za podoj. Za sva tri obroka pojede po oko 200g (jede uvijek iz jedne solje, pa sam je mjerila da vidim koliko pojede), a nekad trazi i vise.

pozz..a koje zitarice koristite??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz..a koje zitarice koristite??

Jest' da možda nisi pitala mene al volem da se "utrpam" ;)

Mi smo koristili Milupine, ima da se kupe u drogerijama Lilly, Dmu, većim hipermarketima i opremljenijim apotekama. Jesu malo skuplje ali iskreno bar u tim prvim mesecima neka jede provereno i po preporuci nutricionista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jest' da možda nisi pitala mene al volem da se "utrpam" ;)

Mi smo koristili Milupine, ima da se kupe u drogerijama Lilly, Dmu, većim hipermarketima i opremljenijim apotekama. Jesu malo skuplje ali iskreno bar u tim prvim mesecima neka jede provereno i po preporuci nutricionista.

Meni je dr cak preporucivala da prvi obrok budu zitarice.Imaju Milupa od 4+m,kukuruz-riza,I ima kasnije za uzraste,odlicne su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr cak preporucivala da prvi obrok budu zitarice.Imaju Milupa od 4+m,kukuruz-riza,I ima kasnije za uzraste,odlicne su.

I ja sam mojoj Anđi koristila upravo te....i što je najbitnije,spremaju se sa vodom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi jedemo milupine

a ima i baby king dobru kasicu od pirinca,kukuruza i bundeve :)

tu obozava...

da vas pitam,kada smem da joj dam jogurt,pavlaku i tako nesto?

do sada je jela dosta toga,izmedju ostalog i piletinu,ali mlecne proizvode jos nije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.