Kada se vratiti na posao ili poceti traziti posao?

odgovora

Objavljeno

Zene, hvala vam na odgovorima... Uskoro cu ja na temu Kutak za jadanje, koliko vidim.. Bas mi je tesko da ga ostavim, mnogo cemo manje zajedno da budemo, nekad ce i kod mojih morati da prespava,.. Nego moram da izvolontiram, znate kako je sto se medicine tice, dok ne izvolontiras i das drzavni ispit ne mozes da se zaposlis, tako da to nekada moram... Pa posle da se nadam poslu... Pih, zaista mi nista ne fali sto se finansija tice, ali zbog sebe zelim da radim, hocu da budem svoja i svoj dinar da imam, da i ja doprinesem, viska nikada nema, ali opet...

Koji si smer u medicini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kada krenem da radim S bi trebao da ima blizu tri godine. Sumnjam da bi teta mogla da izadje na kraj sa oboje a i nije mi fiksno radno vrijeme tako da nece ostajati u vrticu vise od 5h dnevno. Jednostavno necu imati izbora i moracu da dadnem dijete iako ce tad imati 2 god i 8 mjeseci ....

Pa ovo je vec ok. ;)

:(:(:( vjeruj mi plače mi se..ne mogu sebe prepoznati..Neću na posao..a moram..

Kada pocinjes da radis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji si smer u medicini?

Laborant :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta mene muci... Trebam da pocnem da radim krajem decembra a nekako ne zelim. :) Prvo,plata mi je mnogo ispod minimalca jer sam zaposlena na pola radnog vremena i sa tom platom jedva da pokrivam putne troskove (putujem iz sela u grad) znaci radila bi samo zbog staza.Dugi problem je sto svekrva ne moze da cuva obe devojcice,obe su male (tj. mala je razlika) i trenutno obe traze mnogo paznje i aktivnosti a ona zena nikako ne uspeva u tome-plus jos obaveze oko kuce i rucka. Zbog svih ovih stvari se meni nikako ne pocinje sa radom.

E sad... Muz mi kaze da ne znam sta hocu. :) Vec skoro 3 godine ja primam platu a ne radim (spojilo mi se prvo trudnicko i porodiljsko sa drugim trudnickim i porodiljskim) i to mi se osladilo,ne mogu da lazem.S' obzirom da za nekih godinu dana planiramo i trece dete a onda bi dobila dve godine porodiljskog zao mi je da propustim to.

Da li neko zna jel je moguce da uzmem neplaceno npr. na godinu dana i da posle toga odmah odem na trudnicko bolovanje? Ja ustvari ne zelim da izgubim posao a ne mogu ni sad da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sta mene muci... Trebam da pocnem da radim krajem decembra a nekako ne zelim. :) Prvo,plata mi je mnogo ispod minimalca jer sam zaposlena na pola radnog vremena i sa tom platom jedva da pokrivam putne troskove (putujem iz sela u grad) znaci radila bi samo zbog staza.Dugi problem je sto svekrva ne moze da cuva obe devojcice,obe su male (tj. mala je razlika) i trenutno obe traze mnogo paznje i aktivnosti a ona zena nikako ne uspeva u tome-plus jos obaveze oko kuce i rucka. Zbog svih ovih stvari se meni nikako ne pocinje sa radom.

E sad... Muz mi kaze da ne znam sta hocu. :) Vec skoro 3 godine ja primam platu a ne radim (spojilo mi se prvo trudnicko i porodiljsko sa drugim trudnickim i porodiljskim) i to mi se osladilo,ne mogu da lazem.S' obzirom da za nekih godinu dana planiramo i trece dete a onda bi dobila dve godine porodiljskog zao mi je da propustim to.

Da li neko zna jel je moguce da uzmem neplaceno npr. na godinu dana i da posle toga odmah odem na trudnicko bolovanje? Ja ustvari ne zelim da izgubim posao a ne mogu ni sad da radim.

Pa to najbolje da pitaš svog poslodavca. I to otvoreno, da li bi ti dao godinu dana neplaćeno, pa pustio da radiš mesec dana i odeš opet na trudničko. Mislim da ni jedan to ne bi uradio, osim ako ti nije rođak pa te prijavljuje jer mu se plata tvoja refundira dok si na bolovanju.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam odlicnu priliku da dobijem posao na spediciji, ali kako da se odvojim od moje mrve? sve mi je to prerano, a bojim se ako propustim da vise necu ni dobiti takvu sansu... :( sta da radim pomozite mi pri odluci pleaseeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo teska odluka, bar bi za mene bila. Mislim da bih ja odbila, zbog bebe...ali to je samo moje misljenje, ali ti najbolje znas sta ces, izvagaj sve pa sta prevagne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.