Kada se vratiti na posao ili poceti traziti posao?

odgovora

Objavljeno

Eh, kako bih ja isla na posao... a020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, kako bih ja isla na posao... a020.gif

i ja... c020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na "bolovanju" (naravno nezvanicno ;) ) bila samo 10 dana (racunajuci trudnicko i porodiljsko) jer imam tu privilegiju da mogu da radim od kuce i na crno :lol: Imala sam situaciju da su me neki klijenti zvali i drugi dan nakon porodjaja. :) Radim od kuce, cuvam Emiliju i organizujem se prema njoj, tako da sad radim i suboto i nedeljom i bez radnog vremena... al dobro zato cu uz Emiliju moci da budem mnogo duze nego mame koje ce morati da idu na posao kad im se zavrsi bolovanje. Sve ima svoje prednosti i mane... Ali u svakom slucaju uvek sam da se izabere posao ako se pruzi sansa, posebno u danasnje vreme. Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, kako bih ja isla na posao... a020.gif

Potpuno te razumem :rolleyes: Meni su nudili posao i to dobar kada je Mina imala svega tri meseca, em sto sam je dojila em sto je bila zaista malecka da bih je ostavila, nisam mogla da prihvatim i ne zalim :)

sada sam u potrazi i jedva cekam da ga nadjem iako znam da cu posle kukati ;) Ali dobro ce mi doci promena i kako kaze gost bolje cu se ja osecati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vracam se kad beba napuni godinu dana, do tada je bolovanje. Sa jedne strane sam se pozelela posla a sa druge mi se dete ne ostavlja :(.

Srecom, firma mi je blizu kuce.

Cuvace ga muz, on radi petak, subota, nedelja. Taman!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa, da vam kazem, danas sam primljena na posao, doduse kao volonter, ali to je na mesec ili dva, zbog formalnosti pa onda za stalno. Jeeeeeeee....

Ali s druge strane, mnogo sam nekako tuzna, bebac je pola dana bez mene, imam utisak da ce da me zaboravi, od kad sam dosla s posla ne ispustam ga iz ruku.

Dobra strana mog posla je sto mi je na 3 min od kuce, bukvalno ispred zgrade, pa nece biti problema da skoknem do kuce da ga podojim ili nesto slicno. To mi je najbitnije.

e,pa CESTITAM,to je bas lepa vest(mada po datumu vidim da mnogo kasnim sa cestitkama)...lepo je cuti da se neko ZAPOSLJAVA a ne da dobija otkaz...kad si ovako objasnila,situacija ne izgleda starsno,samo meni bilo zao da se odlepim od mog bebana,s druge strane imam stalan posao pa ne brinem,a vi koje ste cekale zaposlenje kad god ponuda dosla-dobrodosla!ne mozemo sve u zivotu da biramo da bude po nsem cefu.nadam se da ti je dobro i da si zadovoljna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je jos prerano da govorim o tome.prvo da se mi lepo rodimo i budemo zivi i zdravi.ali posto necu imati ninakoga da se oslonim,moracu da planiram jaslice,sto sa sobom povlaci druge probleme.porodiljsk cu,najverovatnije,otvoriti od 01.09. a termin mi je sredinom oktobra,sto znaci da bi se na posao trebala vratiti 01.09. a ne kad beban napuni godinu dana,a u jaslice ne primaju manje od godine :( (bar sam tako obavestena),sto znaci da cu morati da nadjem nacin da produzim ostanak sa bebom dok ne napuni godinu dana,da krene u jaslice,pa onda prilagodjavanje itd itd vec mame znaju kako to ide...pa se nadam da cu uspeti nesto da izvrdam do pocetka zimskog raspusta u decembru da se ne vratim na posao...ali o tom po tom...savrseno mi odgovara sto cu da odmaram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je jos prerano da govorim o tome.prvo da se mi lepo rodimo i budemo zivi i zdravi.ali posto necu imati ninakoga da se oslonim,moracu da planiram jaslice,sto sa sobom povlaci druge probleme.porodiljsk cu,najverovatnije,otvoriti od 01.09. a termin mi je sredinom oktobra,sto znaci da bi se na posao trebala vratiti 01.09. a ne kad beban napuni godinu dana,a u jaslice ne primaju manje od godine :( (bar sam tako obavestena),sto znaci da cu morati da nadjem nacin da produzim ostanak sa bebom dok ne napuni godinu dana,da krene u jaslice,pa onda prilagodjavanje itd itd vec mame znaju kako to ide...pa se nadam da cu uspeti nesto da izvrdam do pocetka zimskog raspusta u decembru da se ne vratim na posao...ali o tom po tom...savrseno mi odgovara sto cu da odmaram :)

pa iskoristices odmor nakon sto ti istekne porodiljsko, znam da kod nas u skoli tako rade. ne vracaju se dok ne iskoriste i odmor za tu godinu kad su bile na porodiljskom. svaka mama hoce da sto duze bude uz bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a u jaslice ne primaju manje od godine :( (bar sam tako obavestena)

Izgleda da ce to promeniti (ako nisu, sigurno ce ove godine) i otvaraju se jaslice za bebice od 6 meseci. Uh... Verujem da koliko je tuzno toliko je i super za one koji moraju da salju bebane tako male u jaslice. Mada cemo svi uskoro morati (bar one mame koje rade) jer ce izgleda usvojiti zakon o skrecenju porodiljskog bolovanja na sest meseci :angry::angry::angry::angry:

Jao vec mi se dize pritisak a jos nisam ni trudna sa drugim detetom :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa iskoristices odmor nakon sto ti istekne porodiljsko, znam da kod nas u skoli tako rade. ne vracaju se dok ne iskoriste i odmor za tu godinu kad su bile na porodiljskom. svaka mama hoce da sto duze bude uz bebu

vidis,dobro si me podsetila,na to sam zaboravila!time dobijam jos nekih 25 dana :D jupi!

koje jos opcije ,,nudis``,pa da produzim na celo polugodiste? :D

je li tacno da ako ides na negu deteta(kad je bolesno) da ti opet primanja kasne 3 meseca? :huh: ili to ili da otvorim sebi bolovanje do decembra....jos cu da razmotrim opcije,ako znas za jos nesto-reci

HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da ce to promeniti (ako nisu, sigurno ce ove godine) i otvaraju se jaslice za bebice od 6 meseci. Uh... Verujem da koliko je tuzno toliko je i super za one koji moraju da salju bebane tako male u jaslice. Mada cemo svi uskoro morati (bar one mame koje rade) jer ce izgleda usvojiti zakon o skrecenju porodiljskog bolovanja na sest meseci :angry::angry::angry::angry:

Jao vec mi se dize pritisak a jos nisam ni trudna sa drugim detetom :(

NIJE VALJDA DA OPET RAZMATRAJU TU GLUPOST??? o tome se pricalo pre par godina,ali su bili odustali...pa stvarno su kreteni!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Почела сам радити када је Филип напунио шест мјесеци, добила сам примамљиву понуду коју нисам могла одбити. Тренутно га чува тета, са којом сам стварно задовољна, супер ју је прихватио и ја спокојна одлазим на посао јер знам да је у сигурним рукама. Као што знате, у доба када су наше мајке радиле, трудничко је трајало 6 мјесеци, па не знам зашто је данас то толики проблем.

Upravo tako. Sigurno je vece opterecenje imati tako malu bebu i raditi,ali uz dobru organizaciju sve se moze. Posto uvek radim popodne, od 3, planiram da pocnem vec od bebinog 4 meseca, tj od Nove godine, tata i ja cemo se rotirati,a tu su i bake i bebisiterke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Почела сам радити када је Филип напунио шест мјесеци, добила сам примамљиву понуду коју нисам могла одбити. Тренутно га чува тета, са којом сам стварно задовољна, супер ју је прихватио и ја спокојна одлазим на посао јер знам да је у сигурним рукама. Као што знате, у доба када су наше мајке радиле, трудничко је трајало 6 мјесеци, па не знам зашто је данас то толики проблем.

I ja sam počela da radim kada mi je ćerka imala 7 meseci, moralo je da bude tako jer mi se ukazala prilika da pređem u školu koja je u neposrednoj blizini moje kuće. Muž je nastavio bolovanje tamo gde sam ja stala i on je čuvao bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da ce to promeniti (ako nisu, sigurno ce ove godine) i otvaraju se jaslice za bebice od 6 meseci. Uh... Verujem da koliko je tuzno toliko je i super za one koji moraju da salju bebane tako male u jaslice. Mada cemo svi uskoro morati (bar one mame koje rade) jer ce izgleda usvojiti zakon o skrecenju porodiljskog bolovanja na sest meseci :angry::angry::angry::angry:

Jao vec mi se dize pritisak a jos nisam ni trudna sa drugim detetom :(

mislim da bi najbolje bilo da porodiljsko uopste ne postoji, da majke pravo sa carskog reza ili kakvog god porodjaja idu na posao. i da otvore jaslice za bebe od 0 dana tj 1 casa, gde ce vaspitacice da doje nasu decu, uce ih da hodaju, pricaju i pruzaju im ljubav....

e pa stvarno ce da nam se desi ta 2012. da se malo opasuljimo :o

svuda u svetu povecavaju, a u srbiji koju ubi bela kuga, smanjuju.....nista mi nije jasno... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se nadovezem na ovo sto je Ana napisala, u mom resenju o porodiljskom stoji da je porodiljsko 3 meseca a ostalih 9 meseci dobijas na negu deteta, tako pise. I kud ce vise smanjivati, a i ja sam citala u novinama pre nekih mesec dana da ce otvarati jasle za decu od 6 meseci,pa strasno, meni su to bas mali bebironci sto se mene tice ja moju ne bi davala do 2.5 - 3 godine u vrtic, ali ako moram i nemam kud sta je tu je... Sve se nadam da ce moja mama moci da je cuva Boze zdravlja to bi mi bas pomoglo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja možda malo skrećem sa teme ali ne znam gde da se požalim! Ukratko, moje pitanje je DA LI POSLODAVAC MOŽE DA NATERA MAJKU SA MALIM DETETOM DA RADI PREKOVREMENO????!!!! Meni su rekli da od ponedeljka treba da radim 10 sati dnevno + subote ( ne samo ja, cela firma). Je li neko imao slican slucaj i kako ste to resili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja možda malo skrećem sa teme ali ne znam gde da se požalim! Ukratko, moje pitanje je DA LI POSLODAVAC MOŽE DA NATERA MAJKU SA MALIM DETETOM DA RADI PREKOVREMENO????!!!! Meni su rekli da od ponedeljka treba da radim 10 sati dnevno + subote ( ne samo ja, cela firma). Je li neko imao slican slucaj i kako ste to resili?

Ja sam imala tu situaciju i nisam je rešila, odnosno, radim prekovremeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja možda malo skrećem sa teme ali ne znam gde da se požalim! Ukratko, moje pitanje je DA LI POSLODAVAC MOŽE DA NATERA MAJKU SA MALIM DETETOM DA RADI PREKOVREMENO????!!!! Meni su rekli da od ponedeljka treba da radim 10 sati dnevno + subote ( ne samo ja, cela firma). Je li neko imao slican slucaj i kako ste to resili?

moze mu se i tacka. Jesi li pokusala sa raygovorom u cetiri oka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala tu situaciju i nisam je rešila, odnosno, radim prekovremeno.

Au, pa koliko to već traje? Ja ću pokušati da napišem neku molbu pa ćemo videti šta će biti. Ovako je stvarno ne izdrživo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek je počelo od 1. septembra, a trajaće godinu dana. Imama 20% prekovremenog rada koji mi se ne plaća, ali nisam mogla da biram :( .... Jedino pozitivno je što radim u školi, pa mi radno vreme nije dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E barem je to dobra okolnost. Ja treba da radim od 8h do 18h. Dok dodjem kući već je 19h :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E barem je to dobra okolnost. Ja treba da radim od 8h do 18h. Dok dodjem kući već je 19h :(

covece. pokusaj na finjaka da im nekako objasnis ili ih nagovoris...mada, kapitalizam je kapitalizam.

ovde zbog krize smanjili porodiljsko na 3 meseca. zivela bela kuga :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se na poso vratila odma po isteku porodiljskog, a i radila sam i na bolovanju od kuće - kad mi dete spava i kad imam vremena. Poslodavac me je nekoliko puta zatrpao poslom, i meni je to bilo super...

Uopšte, puno mi je značilo da radim po malo - jer sam navikla da radim non stop... Dok bebac nije krenuo da ustaje sam... sad prvo on pa sve ostalo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do sada radila ali kako mi se cefne ... po principu radim ako hocu

E sada, od oktobra bi trebala opet da krenem na posao, ali pravo, ozbiljno ... Ana krece u skolu, dvije smjene, prva od 7:30h, ja radim od 9-17, teta bi trebala da dolazi od 8:30 do 16:30 a pri tome treba otici po Anu u skolu ... MM radi isto od 9-17 a jedan je auto a posao dalekoooo

Iskreno, opsti haos, nemam pojma kako to da izvedem

Kako ste se vi organizovale nakon isteka porodiljskog i kako ste vratile volju da sa nekim elanom idete na posao???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sad jos ne razmisljam o tome al moracu da pocnem <_< , nekako mislim da je dobra organizacija najvaznija, dete ce u vrtic mi na posao, mene najvise brine kako i sta ako se ona razboli, bas sam i ja ovih dana u razmisljanjima :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.