Ugovoren termin poroda?!?

odgovora

Objavljeno

Naravno da važi i sigurno se u natalu može videti ili kod mame ili kod bebe da je takav i takav porođaj bio.

Sada cu otici OT ali meni je jedna teta gledala porod sa S i rekla da ce biti "kraljevski" ... takav je i bio a za ovaj treci mi je rekla da je moguce da ce biti dosta ranije, da ce biti nekih komplikacija ali da se na kraju sve rjesava fenomenalno :)

Ako mozes tempirati daj da tempiram da mi djete bude multi-milioner :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada cu otici OT ali meni je jedna teta gledala porod sa S i rekla da ce biti "kraljevski" ... takav je i bio a za ovaj treci mi je rekla da je moguce da ce biti dosta ranije, da ce biti nekih komplikacija ali da se na kraju sve rjesava fenomenalno :)

Ako mozes tempirati daj da tempiram da mi djete bude multi-milioner :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam kako to izgleda, ne plasis me, prosla sam kroz to.

Morali svaki porod uz epiduralnu anesteziju da prođe ugovoreno?

Ne znam odakle si ali ja sam se porodila u Narodnom frontu i tamo u svakoj smeni postoji anesteziolog koji ti moze dati epidural ako zatrazis. Ja sam se porodila na Bozic, znaci prazna bolnica ali anesteziolog je tu obavezno. Nisam nista ugovarala, samo sam kad sam usla u 36 nedelju isla na razgovor kod anesteziologa sa svim potrebnim analizama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Topaz , ja mislim da ti kao iskusna zena ne treba vise svoju lepu glavicu da opterecujes time , nego da pustis da sve ide kao i do sada pa ako uspes da izdejstvujes epi kad porodjaj krene to ti je samo plus ako i ne nista novo se nece desiti kroz sta vec nisi prosla.Prosla su dva porodjaja i ne secas se bola zar ne ? Ma samo se ti opusti pa kako onaj gore kaze da treba da bude neka tako bude !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Topaz , ja mislim da ti kao iskusna zena ne treba vise svoju lepu glavicu da opterecujes time , nego da pustis da sve ide kao i do sada pa ako uspes da izdejstvujes epi kad porodjaj krene to ti je samo plus ako i ne nista novo se nece desiti kroz sta vec nisi prosla.Prosla su dva porodjaja i ne secas se bola zar ne ? Ma samo se ti opusti pa kako onaj gore kaze da treba da bude neka tako bude !

Slazem se skroz sa ovim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam samo htjela da se porodim sa osmjehom na licu :D:lol:

ali šta je tu je

odlučila sam definitivno, necu se porađati na silu, kada krene krenulo je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam samo htjela da se porodim sa osmjehom na licu :D:lol:

ali šta je tu je

odlučila sam definitivno, necu se porađati na silu, kada krene krenulo je!

Bravo , tako i treba ! A osmeh ce doci u svakom slucaju a sve sto je pre njega bilo brzo se zaboravi ... Bolje i tako nego posle sebe da krivis kao sto sam ja sebe krivila zato sto nisam bila obavestena kako treba !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam zakazan porodjaj za petak ako izdrzim do tada,uz epidural sto nije presudno, ali kod prvog porodjaja prirodne kontrakcije nisu pocele na vreme pl voda se zamutila i sve se zakomplikovalo pa bih ja ovaj put ipak isla na sigurno jer ne valja ni zakasniti a moj organizam ocigledno nije reagovao kako treba a ni lekari koji su me dan ranije poslali kuci sa ctg,kao nije jos vreme

...ako uz to mogu da dobijem i epi...super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Januskica a kada ti je termin? mislim ovaj termin kada bi trebala prirodno?

Jel imaju sada indikacije daje zamucena voda i slicno ili su to mjere predostroznosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

termin mi je sutra,ali mi je dr rekao da me nece poradjati ako mi nije npr grlic poceo sa skracivanjem ili da ima drugih naznaka porodjaja, ako sam skroz zatvorena cekacemo jos koji dan da sazri...ma ne znam vise nista,ja osecam da cu svaki momenat dobiti kontrakcije jedva cekam da se zavrsi...kada je tebi termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

termin mi je sutra,ali mi je dr rekao da me nece poradjati ako mi nije npr grlic poceo sa skracivanjem ili da ima drugih naznaka porodjaja, ako sam skroz zatvorena cekacemo jos koji dan da sazri...ma ne znam vise nista,ja osecam da cu svaki momenat dobiti kontrakcije jedva cekam da se zavrsi...kada je tebi termin?

Imam ja jos do termina, tek 08.07. ali dr anesteziolog je tu do 25. 06 .... ako i izdržim do tada neću na silu, ranije jer eto ne može drugačije ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz , ja sam imala identicnu situaciju , sugerisan porodjaj zbog epidurala ... Da se razumemo , meni nije delovao ali sam skroz za epidural jer su retki slucajevi kad on ne deluje. Ali da sam znala da se 95% beba zarazi namernim busenjem vodenjaka nikad to ne bih dozvolila ... Probusen mi je vodenjak i dr mi je rekla da ako me neko pita od dr da kazem da mi je sam pukao ... Posle 6 dana u bolnici , sestra koja me je zatekla u suzama u sobi je uzela Markov karton i pitala me je dali mi je busen vodenjak? Rekla sam da nije kako mi moja dr rekla da kazem ... Na sta je ona klimnula glavom sa nevericom i rekla mi da se ta neka bakterija koju je on imao dobija od busenja vodenjaka ....

Zato sam skroz protiv toga i u drugoj trudnoci to nikako necu raditi ....

Mnogim zenama ne pukne vodenjak dok se poradjaju pa im ga buse na stolu. I meni su ga busili na prvom porodjaju, na drugom je pukao sam jos pre kontrakcija.

ma šalim se breeee :lol:

predpostavljam da je ugovoreni porođaj lakši za doktore, lakši i za mamu, nema sekiracije kad će, da li ću stići itd... ali ipak mislim da kad ne mora, onda bolje ne... jel realno, epi ti i ne treba kad se otvoriš više od 6cm... to je onda časkom :D

Kako kome <_< Meni je dr rekao kad je video da sam otvorena 6 cm-sad ce to brzo... Bome proslo je jos par sati od tada dok se nisam porodila...

Sada cu otici OT ali meni je jedna teta gledala porod sa S i rekla da ce biti "kraljevski" ... takav je i bio a za ovaj treci mi je rekla da je moguce da ce biti dosta ranije, da ce biti nekih komplikacija ali da se na kraju sve rjesava fenomenalno :)

Ako mozes tempirati daj da tempiram da mi djete bude multi-milioner :lol:

:unsure::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam drugi put dosta presla termin, pa sam pitala mm da li moze da mi izazove porodjaj, pa da mi daju epidural. On je bio jako protiv i cekali smo da samo krene,a za epidural je rekao da isto ne bi, jer sam uska, pa je rizik za vakum. Na kraju mi je porodjaj, tj.prvi bolovi, poceo u 3 nocu, a porodila sam se u 6.30 ujutru. Jake bolove sam imala samo 20 minuta. Vodenjak mi nije pukao, kao ni prvi put, te mi je busio, i nije bilo infekcija. A indukciju sam dobila, posto je daju svima, iako je sve brzo islo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada cu otici OT ali meni je jedna teta gledala porod sa S i rekla da ce biti "kraljevski" ... takav je i bio a za ovaj treci mi je rekla da je moguce da ce biti dosta ranije, da ce biti nekih komplikacija ali da se na kraju sve rjesava fenomenalno :)Ako mozes tempirati daj da tempiram da mi djete bude multi-milioner :lol:

khm ..... bukvalno ali bukvalno je tako bilo samo sto nije bilo dosta ranije nego dvije nedelje .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

khm ..... bukvalno ali bukvalno je tako bilo samo sto nije bilo dosta ranije nego dvije nedelje .....

Bas sam htela da te pitam sad za ovo podebljano... :unsure:

Koja ti je to zena rekla? Hocu ja da znam kad cu da rodim drugo deteeeeee i hoce li biti blizanci, da se ne nadam za dz :lol:

AU ala sam OT... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam htela da te pitam sad za ovo podebljano... :unsure:

Koja ti je to zena rekla? Hocu ja da znam kad cu da rodim drugo deteeeeee i hoce li biti blizanci, da se ne nadam za dz :lol:

AU ala sam OT... :unsure:

andjelcic, ta zena gleda u horoskop onako hobija radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.