Kontrakcije

odgovora

Objavljeno

Vidim da imamo temu lažne kontrakcije ali nemamo onu o pravim kontrakcijama. Dosta smo na forumu ali u raznim temama pisali o kontrakcijama pa nikako da nađem neke odgovore koji me interesuju jer ih ima svuda.

Ako i ima tema onda nije u ovom dijelu foruma a i preko pretrage sam samo našla na temu o lažnim kontrakcijama.

Pišite nam Vaša iskustva, kada su počele, koliko su dugo trajale, koji stepen bola ....

... htjela sam da pitam sljedeće .... da li je normalno da, kada krenu kontrakcije, bol od kičme krene prema gore i neopisivo zaboli glava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, mene je boleo samo stomak. Bolovi su poceli u 5 ujutru, a porodila sam se tek u 17"30h. Negde oko 13h vise nisam mogla da se javim na tel od bolova. Babica mi je rekla da disem tako sto cu na nos da uzmem vazduh, a na usta-kroz zube da ga izbacim. Tako mi je bilo malo lakse. Takodje sam osecala bol u besici, kao da mi se stalno piski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, mene glava nije bolela...ali to ne isključuje da može da zaboli, to je možda još i bolje da se koncentrišeš na taj bol... :D

Inače, ja sam dan pre termina imala lažne kontrakcije, koje su trajale nekih 4-5 sati, ali u veoma neredovnim intervalima i nisu bile bolne...sledeću noć oko 22h sam dobila bolove na nekih 15min, oko 00:30h su bolovi bili na 5min i tada sam otišla u porodilište, bila sam otvorena 4cm, uključili mi indukciju oko 3:30h, tada su počeli žešći bolovi, na 1min...oko 7h su mi prokinuli vodenjak, i sećam se da voda nije odmah potekla, osetila sam je posle nekih 10-15min i tada sam se uplašila da nije krv u pitanju, bila je baš topla...u 11:15h sam se porodila. Najviše mi je odgovaralo da ležim na desnom boku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha ne bi rekla .... kada me sastavi ne znam šta je gore .... bojim se da u tom momentu ne skoči naglo pritisak pa da zbog toga ne zaboli glava....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha ne bi rekla .... kada me sastavi ne znam šta je gore .... bojim se da u tom momentu ne skoči naglo pritisak pa da zbog toga ne zaboli glava....

Pa meni su izmerili baš visok pritisak kada sam došla u porodilište, mada je meni bilo savršeno dobro...pa posle nekih 15-20min ponovo izmeriše i bio je ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooojjjj,pa jel moguce da to stvarno toliko boli,da ne mozes ni na tel da se javis...? :blink: :blink: Sve se tesim kako cu izdrzati ,ali su mi svi rekli da je (iskreno)strasan bol...cak mi je jedna poznanica rekla da je mogla da cupa slavine :lol: :lol: koliko je sve to bolelo... :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima neka tema na kojoj smo odgovarale koliko boli ocenama :)

Jbg boli, ja slabic teski mnogo me bolelo do 4 cm samo i na nekih 5 minuta vise nisam mogla babica mi se smijala :) znaci ctg pokazuje oko 40-50 kontrakciju ja cupam kosu :unsure: tek sad vidim koji sam slabic, inace najgore su me bolele kad me je klistirala i na solji dok sam bila pa naidje kontrakcija pa se izvijaj previjaj onda malo pod tus tu je prijalo bas, pa u porodnu sobu, cekaj anesteziologa smena onaj veliki sat pred nosom kazaljka se pomera cini mi se nikad sporije dodje teta bocnu me ja zapeva od tad 100 na ctg mi se zezamo ciitamo novine i tako... pocele su tacno 12 sati od pucanja vodenjaka i to u 35.nedelji krenule su mi na 20 minuta i tih je bilo par kratko jako su trajale, te su ok imas fore da odsapavs dok dodje druga , pa onda na 15 pa na 10 sve po par komada, pa na 5, pa na 3 i tako...indukciju nisma imala, secena nisam ma sve odlicno proslo epidural majka...

Mene su sa prvim djetetom doslovno rasturali bolovibilomije gore klistiranje iwc poštosam došla u radzaonu bez bolova ja se smijem a druge zene plaču i zovu doktore a meni smješno šta toliko boli a ja sva sretnakad su uključili drip tada su počeli nesnošljivi bolovi ali sve se izdrzi :lol: a drugo djete nije nimalo bol bio isti kao kod prvog :lol: mozda zato što se nisam plašila i znala sam šta treba očekivati :lol: inače kazu da je drugi porod lakši i manje boli što je kod mene bio slučaj :rolleyes: još petero bebica roditi da je znati daće porod proći kao kod drugog djeteta :lol: zelim svakoj trudnici da bude sretna kao i ja sa drugom bebom da nema velikih bolova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooojjjj,pa jel moguce da to stvarno toliko boli,da ne mozes ni na tel da se javis...? :blink: :blink: Sve se tesim kako cu izdrzati ,ali su mi svi rekli da je (iskreno)strasan bol...cak mi je jedna poznanica rekla da je mogla da cupa slavine :lol: :lol: koliko je sve to bolelo...

Da, da draga, budi spremna, ja sam im zid izgrebala. Opet kazem, greska je bila sto su mi svi pricali da to nije nista strasno, da ne boli mnogo. Bolje je da budu iskreni nego da te lazu i da ne budes spremna.

Ima neka tema na kojoj smo odgovarale koliko boli ocenama :)

Jbg boli, ja slabic teski mnogo me bolelo do 4 cm samo i na nekih 5 minuta vise nisam mogla babica mi se smijala :) znaci ctg pokazuje oko 40-50 kontrakciju ja cupam kosu :unsure: tek sad vidim koji sam slabic, inace najgore su me bolele kad me je klistirala i na solji dok sam bila pa naidje kontrakcija pa se izvijaj previjaj onda malo pod tus tu je prijalo bas, pa u porodnu sobu, cekaj anesteziologa smena onaj veliki sat pred nosom kazaljka se pomera cini mi se nikad sporije :) dodje teta bocnu me ja zapeva od tad 100 na ctg mi se zezamo ciitamo novine i tako... pocele su tacno 12 sati od pucanja vodenjaka i to u 35.nedelji krenule su mi na 20 minuta i tih je bilo par kratko jako su trajale, te su ok imas fore da odsapavs dok dodje druga :), pa onda na 15 pa na 10 sve po par komada, pa na 5, pa na 3 i tako...indukciju nisma imala, secena nisam ma sve odlicno proslo epidural majka...

I meni je tus jako prijao i zbog toga mi je zao sto kod nas nije moguc porodjaj u vodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooojjjj,pa jel moguce da to stvarno toliko boli,da ne mozes ni na tel da se javis...? :blink: :blink: Sve se tesim kako cu izdrzati ,ali su mi svi rekli da je (iskreno)strasan bol...cak mi je jedna poznanica rekla da je mogla da cupa slavine :lol: :lol: koliko je sve to bolelo... :blink: :blink: :blink:

Bolne jesu al bar kod mene kratko je trajalo, mislim da je sve individualno i da zato ne treba da brines pre vremena, kod mene je sve brzo proslo i iskreno ne pamtim ih ni malo ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolne jesu al bar kod mene kratko je trajalo, mislim da je sve individualno i da zato ne treba da brines pre vremena, kod mene je sve brzo proslo i iskreno ne pamtim ih ni malo ;) ;)

Ma naravno, em sto je kod svakog drugacije, em sto se zaboravi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javicu VAM obavezno kako sam se provela.... :lol: :lol: :lol:

Bice bas veselooooo :lol: :lol: :lol:b0242.gif b0242.gif b0242.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooojjjj,pa jel moguce da to stvarno toliko boli,da ne mozes ni na tel da se javis...? :blink: :blink: Sve se tesim kako cu izdrzati ,ali su mi svi rekli da je (iskreno)strasan bol...cak mi je jedna poznanica rekla da je mogla da cupa slavine :lol: :lol: koliko je sve to bolelo... :blink: :blink: :blink:

Srce moje netreba da citas ovakve teme. Boli djavolski, ali sve ti govori sto se svaka odluci makar na jos jedno. ; Boli, bas boli, ali kad te one malene okice pogledaju, rucice dodirnu, ma nema to sta ne bismo istrpele. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srce moje netreba da citas ovakve teme. Boli djavolski, ali sve ti govori sto se svaka odluci makar na jos jedno. ; Boli, bas boli, ali kad te one malene okice pogledaju, rucice dodirnu, ma nema to sta ne bismo istrpele. ;)

t4801.gif t4801.gif t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srce moje netreba da citas ovakve teme. Boli djavolski, ali sve ti govori sto se svaka odluci makar na jos jedno. ; Boli, bas boli, ali kad te one malene okice pogledaju, rucice dodirnu, ma nema to sta ne bismo istrpele. ;)

Tacno tako, mama dy svaka ti je zlatna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t4801.gif t4801.gif t4801.gif

Tacno tako, mama dy svaka ti je zlatna :)

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy Morala sam opet da udjem i procitam tvoj post... ;) Uvek cu se secati tvojih reci ...Pa i na stolu za porodjaj... :wub: :wub: :wub:

ali kad te one malene okice pogledaju, rucice dodirnu... DIVNOOOOOO t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy Morala sam opet da udjem i procitam tvoj post... ;) Uvek cu se secati tvojih reci ...Pa i na stolu za porodjaj... :wub: :wub: :wub:

ali kad te one malene okice pogledaju, rucice dodirnu... DIVNOOOOOO t4801.gif

Ma kakve kontrakcije, ja bih samo radjala. Tako su meki, mirisljavi, prosto ti se place kad pogledas sta si stvorila. Ne moze to recima da se iskaze. :rolleyes:

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... niko ne spominje, da li je normalno da boli i glava kada krenu kontrakcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... niko ne spominje, da li je normalno da boli i glava kada krenu kontrakcije?

Joj ja se samo nadam da meni nece migrena TAD proraditi... :blink::(

Uvek kad mi migrena proradi ja zavrsim na infuziji... :blink: :blink:

Sad za sad mi uglavnom proradi kad letim avionom..prilikom poletanja i sletenja..valjda zbog pritiska...Nadam se da nece i za vreme porodjaja :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice iskusne i one manje iskusne 33 sam sedmica trudnoce i bila bi vam zahvalna ako bi mi objasnile pojasnile sve sto znate o kontrakcijama a ja neznam a trebalo bi da znam :) Kakvi su bolovi kako ih prepoznat kad se prvi put javljaju i sl ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, blago vama... Ja nisam imala te kontrakcije na 20 minuta, cini mi se da je sve to kod mene islo ubrzano... Ja sam cele noci imala kontrakcije na svaka 5 min koje su trajale po 30 sekundi... E onda nakon toga od 10 do 14h sve gore i gore, nisam mogla ni da lezem ni da idem... Pri kraju je bilo uzasno, kako krenu ja stojim nad lavaboom i povracam neku zelenu tecnost od bolova... :D Ali evo sve je proslo, da boli mora da boli, ali kada se vidi bebac sve se zaboravi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vala ne moraju da bole bas toliko. Evo i jedne srecnice. Dan ranije na ctg-u pitam ja zenu hoce li vise ta beba. A ona kaze ne brini nece ti proci bez bolova, znaces sigurno. Pocelo da bolucka u 3 nocu otisla u bolnicu u pola 8 da vidim sta je. U 10.55 se porodila. Pred sam porodjaj su bile dosta bolnije tu od 10, ovo pre nista strasno. A kukavica sam nevidjena kad je bol u pitanju.

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da sam bila srecnica sa prvim porodjajem......pocele su mi u 18:05 onako srednje jacine...da mozes da mislis svojom glavom :D

a kasnije sto su bile cesce bile su normalno i jace...kad bih pomislila da vise ne mogu da izdrzim bol one bi stale :)

U 20:10 je beba bila napolju i mislim da je to bilo veoooooooooma divno :rolleyes:

konrakcije za pozeleti...mada se nije tako cinilo u trenutku kad nisam mogla da mislim svojom glavom :lol:

bret voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje moze li mala pomoc, ovo mi je prva trudnoca a u 38 nedelji sam, imam blage ne ceste bolove u donjem delu stomaka dok me cela ledja otkidaju, kod doktora sam bila pre par dana i pregledao me je samo ul. moze li mi neko reci kad se radi ctg, i da li su ovi bolovi kontrakcije, posto mi je doktor rekao da dodjem tek za dve nedelje na pregled.....a meni je malo frka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.