Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Nije mi ta knjiga pala na pamet, jer sam pokusala da gledam film, pa sam vec poslije 10-tak min. odustala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma procitala sam ih sve i opet bih. Jako dobro stivo za rani tinejdžerski period (ali i mi mame treba da znamo sta citaju nasa deca).

Jesu likovi bajkoviti, ali njihove mane, vrline, snage i slabosti, proces nastajanja zla u ljudima, borba sa svojim mracnim tajnama (svi mi nosimo i zlo u sebi), ... pa drustvena uredjenja, politika, cenzura govora, medijska manipulacija... Sve sve sve!Samo prebaceno u svet carobrnjastva (mudro se dosetila zena, inace bi joj cenzurisali knjige)

Fantasticna knjiga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi ta knjiga pala na pamet, jer sam pokusala da gledam film, pa sam vec poslije 10-tak min. odustala.

Nije isto gledati film i citati knjihu,ja iskreno volim knjigu,zadubim se u nju,pustim masti na volju i dok citam ko da gledam film :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma procitala sam ih sve i opet bih. Jako dobro stivo za rani tinejdžerski period (ali i mi mame treba da znamo sta citaju nasa deca).

Jesu likovi bajkoviti, ali njihove mane, vrline, snage i slabosti, proces nastajanja zla u ljudima, borba sa svojim mracnim tajnama (svi mi nosimo i zlo u sebi), ... pa drustvena uredjenja, politika, cenzura govora, medijska manipulacija... Sve sve sve!Samo prebaceno u svet carobrnjastva (mudro se dosetila zena, inace bi joj cenzurisali knjige)

Fantasticna knjiga...

Slazem se u potpunosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haruki Murikami: Kad padne noć

Lepa knjiga. Nije obimna ali je jezgrovita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec par dana ceka na citanje "Gospodar igre" od S. Seldona. Nikako da pocnem... :unsure:

Ne znam jel si procitala knjigu...Ja sam nekoliko njegovih,i tu,i odusevljena sam,citala sam po nekolliko puta..Ako docekam sutra, Gnjev andjela mi je prelepa npr.

cula sam da ima i film,nisam gledala,a volela bi,cisto da vidim kakav je.

Inace,ja nekako vise volim procitati neku knjigu dva puta ako znam da je dobra,nego novu.To vazi i za filmove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol:

Ma, nista- budi cesce na Bebcu, pa neces imati vremena za citanje! :lol:

.

:lol: Da znas Borjana,ovako sa njih 2 cesto moram birati-bebac vs knjiga,film vs spavanje,... :(

Haruki Murikami: Kad padne noć

Lepa knjiga. Nije obimna ali je jezgrovita

Ja upravo citam ovu knjigu...vec 3nedelje...sto znaci da mi se ne dopada,inace bi je zavrsila za 2dana.Stigla sam do pola i jos uvek ne vidim nista zanimljivo.A i nacin pisanja me nervira,ima preeevise "." u knjizi,i to sa kamerama... Mozda samo nisam stigla do zanimljivog dela ali ja je danas vracam u biblioteku,kad imam tako malo vremena necu je trositi na nesto sto mi ne lezi...

Procitala sam pre ove knjige Samo budi ovde-Gijom Muso,dopala mi se,podsetnik sta je stvarno bitno u zivotu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Da znas Borjana,ovako sa njih 2 cesto moram birati-bebac vs knjiga,film vs spavanje,... :(

Ja upravo citam ovu knjigu...vec 3nedelje...sto znaci da mi se ne dopada,inace bi je zavrsila za 2dana.Stigla sam do pola i jos uvek ne vidim nista zanimljivo.A i nacin pisanja me nervira,ima preeevise "." u knjizi,i to sa kamerama... Mozda samo nisam stigla do zanimljivog dela ali ja je danas vracam u biblioteku,kad imam tako malo vremena necu je trositi na nesto sto mi ne lezi...

Procitala sam pre ove knjige Samo budi ovde-Gijom Muso,dopala mi se,podsetnik sta je stvarno bitno u zivotu...

Ma samo ti nije legla. Poprilicno je refleskivna, a ti si sada pod adrenalinom... Nemoj da se mucis ako ne ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CHI, kad ti uopte stižeš da čitaš??? Svaka ti čast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam jel si procitala knjigu...Ja sam nekoliko njegovih,i tu,i odusevljena sam,citala sam po nekolliko puta..Ako docekam sutra, Gnjev andjela mi je prelepa npr.

cula sam da ima i film,nisam gledala,a volela bi,cisto da vidim kakav je.

Inace,ja nekako vise volim procitati neku knjigu dva puta ako znam da je dobra,nego novu.To vazi i za filmove.

Procitala sam je, a odmah zatim i nastavak, tj. "Gospodaricu igre". Super su, bas lagane, a pune dogadjaja :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam "Jedi, moli, voli", malo mi se oduzilo jer ne stizem, ali mi se dopada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam pre ove knjige Samo budi ovde-Gijom Muso,dopala mi se,podsetnik sta je stvarno bitno u zivotu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CHI, kad ti uopte stižeš da čitaš??? Svaka ti čast!

Znas kako,tako sto ne operem sudove... :lol: Ili nesto slicno... :D Moram i ja nekako da se odmorim od svakodnevnica,a kad sam vec fizicki vezana u kucu i nemam nacina da drugacije uzivam u "sebi",da imam ono svoje... Necu da postanem ona vrsta majki koje imaju za temu samo decu i kucu,a kad se zivot svodi samo na to,pa bar da citam... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela Ajlin Dudz-Vrt lazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da,procitala od neke savremene spisateljice lemorovu ljubav i uopste mi se ne svidja a pre toga osmicu i ok mi je,ne pitajte me ko je napisao,nemam pojma :rolleyes:

i ja upravo zavrsavam tu knjigu.....eto toliko mi se svidja da i ja ime ne znam :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.S. Ja sam iz biblioteke uzela tri knjige od Isidore Bjelice, i nisam bas odusevljena... Vise ne zelim citati njena djela...

sta si uzela od nje?? ja sam nju volela citati kad sam imala 15 godina (citaj :jako davno :) ) ali tada sam volela ekcentricne ljude kao sto je ona bila...a sada je totalni main stream i zaista nema sta da kaze u svojim knjigama. steta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam iz Srbije "Hiljadu cudesnih sunaca" i jedva cekam da pocnem da je citam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana sam pročitala zbirku priča Lamije Begagić ''Jednosmjerno'', a sada trenutno čitam ''Pad Kolumbije'' Saše Ilića, super su i jedna i druga. Prva, puna tuge, ali fino prikrivene, a druga dobrog zapleta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta si uzela od nje?? ja sam nju volela citati kad sam imala 15 godina (citaj :jako davno :) ) ali tada sam volela ekcentricne ljude kao sto je ona bila...a sada je totalni main stream i zaista nema sta da kaze u svojim knjigama. steta.

Princeze Di Montenegro, Ljubav u Tunisu i Voleti i umreti na Karibima.

Prve dvije pocela citati, i odustala, a trecu sam uspjela procitati. Na mahove je bilo interesantno, ali nista vise od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Princeze Di Montenegro, Ljubav u Tunisu i Voleti i umreti na Karibima.

Prve dvije pocela citati, i odustala, a trecu sam uspjela procitati. Na mahove je bilo interesantno, ali nista vise od toga.

Ma ona je postala totalna komercijala.....Ja sam u srednjoj skoli volela njenu knjigu "101 muskarac u 4 godisnja doba", ali kazem to je bila srednja skola :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

volim ljubavne i autobiografske knjige a nisam citala odavno. poslednja koju sam procitala bila je "NA KRAJU DUGE" Sesilije Ahern i bas mi se svidela...

no-pixel.gif

"O knjizi

Od nestašnog detinjstva do buntovnog puberteta, Rozi i Aleks su se držali zajedno kroz sito i rešeto. Ali upravo kad počnu da otkrivaju draži tinejdžerskih izlazaka u grad i propalih ljubavnih sastanaka – razdvajaju se. Aleksova porodica seli se iz Dablina u Ameriku i Aleks odlazi s njima. Zauvek.

Rozi je izgubljena bez njega. Ali u noći pred odlazak u Boston da bi se pridružila Aleksu, ona dobija vest koja će joj zauvek promeniti život – i zadržati je kod kuće, u Irskoj.

Njihova čarobna povezanost prati ih kroz uspone i padove u životu, ali ni jedno ni drugo ne zna može li njihovo prijateljstvo preživeti godine i kilometre – ili nove veze. A negde u podsvesti Rozi se pita je li im suđeno da budu i nešto više od dobrih prijatelja. Nesporazumi i okolnosti neprekidno ih razdvajaju, ali kad im se ukaže vrhunska prilika, hoće li staviti sve na kocku zarad prave ljubavi? "

agcartoons4.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam zavrsila "Pticu u kavezu" od Linde Holman. Danas sam uzela da citam drugu, ali ne mogu da se usredsredim... Sacekacu da mi se malo utisci slegnu, jer sam je procitala u jednom dahu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

seceru, posto sam psiholog, mogu da ti preporucim neke knjige. Naravno, uvek je bitna konkretna tema (samopouzdanje, strah od javnih nastupa, socijalna fobija, agorafobija, depresija, vaspitavanje dece - po uzrastima, bracni problemi...) Generalni saveti i instant resenja ne postoje.

Knjiga koju ja rado i uvek preporucujem svakome je "Vestine vladanja sobom" - Jezdimir Zdravkovic. Ona je, mislim, nesto sto ti trazis. Po toj knjizi sam za svoje ucenike osmislila trening samopouzdanja i resavanja konfliktnih situacija i zahvaljujuci profesorki gradjanskog koja mi je dozvolila da to obavljam na njenim casovima, poducavam decu necemu sto ce im sigurno trebati u zivotu.

ja tek sad ovo videh. Hvala draga potrazicu to onda od nekog da mi sibne iz Srbije nam drage :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sasvim slučajno u biblioteci uzmem knjigu, koja me privukla naslovom "Moskva kva kva"-Vasilij Aksjonov. Oduševila sam se, pominju se ruski i jugoslovenski špijuni, zavera Srba i Tita protiv Rusa i Staljina, a ima i ljubavnih zapleta i raspleta. Naravno, ja sam je čitala na ruskom (moram da održavam formu) :D , ali ima je i na srpskom.

Takođe sam pročitala knjigu "Dragulj Medine"-Šeri Džons. Za neku relaksaciju, dobra knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na žalost nemam vremena da citam beletristiku onoliko koliko bi to zaista zelila. Poslednja knjiga iz te oblasti je bila Igra anđela od Ljiljane H. Đurović. Inace moja oblast je ekonomija i marketing tako da na te teme non-stop citam neke knjige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.