Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Do sada koliko sam primetila niko nije potegao ovu temu,pa eto mene opet.

Kada imam vremena za čitanje,a uglavnom imam samo uveče kada uspavam decu,ja čitam knjige.

Poslednja knjiga koju sam pročitala,i to upravo sinoć bila je knjiga od Marije Jovanović

DOVOLJAN RAZLOG.

Knjiga mi se dopala,tako da vam je preporučujem.

A dok sam bila trudna čitala sam rayne žanrove,tako da bih vam preporučila i knjigu od

Vilijema Pol Janga,a knjiga se zove KOLIBA,ne može se prepričati snaga iskazanih reči u toj knjizi,zato je najbolje da je jednostavno pročitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

proslog meseca sam citala od bernharda slinka CITAC se zove knjiga. jako me je iznenadila i ostavila snazan utisak.. posle sam morala i film da iznajmim jer sam danima mislila o istoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije sam dosta čitala ali sad kada sam dobila bebca imam vrlo malo vremena. Preporućujem Predeo slikan čajem-Pavić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja upravo čitam Kolibu..i da nemože se prepričati,jednostavno se mora pročitati...

A moja omiljena knjiga je "Zapis duše" od Ljiljane Habjanović-Đurović.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaaaaa,nisam se prijavila.......ulogovala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ja obožavam da čitam knjige... ali sam zadnju knjigu pročitala još u trudnoći... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daaaaaaaaaavno je to bilo. Nekad sam mnogo citala, najvise Agatu Kristi, Mirjam i neke srcecepajuce knjige, ali sad stvarno nemam vremena. Nekad i novine kad uzmem, pa je poveci tekst, pocnem od kraja :blink::blink::blink: , pa ispreskacem i opet se vratim na pocetak ako je tekst interesantan, a ako ne prelazim na drugi.

Knjiga koja je na mene ostavila utisak je "Dervis i smrt" Mese Selimovica, ne toliko zbog radnje vec zbog nekih prelepih zivotnih misli Ahmeda Nurudina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takodje od Ljiljane Habjanovic citala Paunovo pero i knjiga je bozanstvena,volim da citam i Paula Koelja,toplo preporucujem Alhemicara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja isto volim Habjanovicku.Poslednju knjigu koju sam procitala je naravno njena i to svih zalosnih radost,i preporucujem je svima.Ja sam odavno odustala od svih zanrova i presla na razna zitija-nekako me svetovna literatura vise ne privlaci! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

justin gorder mi se svidja, al sam sve njegovo procitala sto je izdato u srbiji. vidim da ovde u italiji ima puno njegovih knjiga za koje nisam ni cula.preporucujem vam sve od njega , za pocetak ''kci direktora cirkusa'' i ''sofijin svet''

Igra Prestola voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sledeca knjiga koju cu procitati je mama na ivici nervnog sloma od Fione Nil,kazu da je super.Uostalom dobicete preporuke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocela sam da citam 1001 noc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne mogu da zaspim ako ne citam.....i tako celog zivota..:)

upravo citam "ivana"-momo kapor, a pre toga sam procitala "lovac na zmajeve" (jedna od boljih knjiga po meni), i "the secret" (Fenomenalna, za procitati obavezno)

Igra Prestola voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećeru, the Secret nisam mogla da čitam,došla sam do neke 50-stranice i odustala,mnogo se sve vrti oko "sreće i novca"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lovac na zmajeve sam procitala proslog meseca,sada je cita moj svekar,i odusevljeni smo jacinom knjige,i poukom koju nosi sa sobom.

Napisao je Haled Hoseini,sada cu od njega citati hiljadu cudesnih sunaca,kazu da je super knjiga....

A knjiga koja je ostavila najjaci utisak na mene je alhemicar od Paula Koelja,ona mi je jos uvek na prvom mestu po jacini pouke,jer knjiga govori o zivotu uopste,jeste malo teza za citanje,ali se i brzo procita,jer te jednostavno vuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"the secret" ja citam kad se setim...procitam par strana pa se vratim polse dve tri nedelje opet jer morass biiti bas skoncentrisan da bi "primio poruku"

lovac na zmajeve, je toliko jaka, da mi u par navrata nije bio dobro dok sam je citala :lol: :lol:

zelim da procitam "the earth", ali nisam je jos nasla u grckoj, ali znam da je tu knjigu procitalo pola sveta i da ti menja nacin na koji razmisljas...e to volim :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliba jeste mnogo jaka knjiga. Kupila sam je dok sam bila trudna i nikako da je procitam, nekako je "teska". Pisana je ne nekim knjizevnim jezikom, ali su recenice takve, da kad jednu procitas, ne mozes da nastavis dalje, vec moras malo da zastanes i da porazmislis o tome sto si procitala.

Ince poslednja knjiga koju sam procitala je "Konstantinovo raskrsce", vise je horor, ali je i istorijska knjiga. Tako da ako neko voli taj zanr, preporucujem je, a i onima koji su iz Nisa ili zele da znaju nesto vise o tom gradu.

Posebno mi se svidja sto se pominju tvrdjava, katakombe i podzemni lagumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pasuljce i ja sam "kolibu" kupila dok sam bila trudna i bila mi je "teška" za čitanje u "trudnom" stanju ali evo nastavih je pre nekoliko dana!

A kupila sam najnoviju od Habjanovićke "Voda iz kamena","Hiljadu čudesnih sunaca" Haled Hosein,a drugarica mi je kupila "Muzika i tišina" Rouz Tremejn i one strplivo čekaju na polici da budu pročitane...malo mi fali vremena :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

toliko knjiga zelim da procitam i imam toliko preporuka,da ne znam sta cu pre.

Inace,sto se tice kolibe,koja je vidim ostavila jak utisak na vas,knjiga je tako dobra,i jeste teska,u tome i jete poenta,tako da ko je nije procitao neka je procita,i to sto pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lovac na zmajeve sam procitala proslog meseca,sada je cita moj svekar,i odusevljeni smo jacinom knjige,i poukom koju nosi sa sobom.

Napisao je Haled Hoseini,sada cu od njega citati hiljadu cudesnih sunaca,kazu da je super knjiga....

A knjiga koja je ostavila najjaci utisak na mene je alhemicar od Paula Koelja,ona mi je jos uvek na prvom mestu po jacini pouke,jer knjiga govori o zivotu uopste,jeste malo teza za citanje,ali se i brzo procita,jer te jednostavno vuce

Pročitala i Lovca i Hiljadu čudesnih sunaca... LOvac je mnogo bolji po meni ali ni ova druga uopšte nije za bacanje :))))

Alhemčar je knjiga za sva vremena, to je knjiga koju treba stalno čitati..Jako poučna.

Ne pamtim kada sam zadnji put bila bez knjige.. Nekad čitam i 2 odjednom. Predlažem ako vas interesuje indijska kultura i Indija da pročitate od Indi Sundaresan Dvadeseta supruga i Svetkovina ruža... Tajna večera je odlična knjiga, onda Muzika i tišina, sada čitam Kolibu a pre toga sam pročitala Caricu...čeka me Šangajska konkubina... IH o knjigama bih mogla do sutra...

Daaa, Priči nikad kraja koju su napisale Gorica Nešović i Jelica Greganović takođe toplo preporučujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim da čitam opuštajuće knjige. Obožavam Sofi Kinselu, a naročito njenu Kupoholičarku (5 knjiga), a takođe, pročitala sam i ostala njena izdanja kao što su "Bogomdana domaćica", "Umeš li da čuvaš tajnu?" . Trenutno čitam "Sećaš me se?", a nabavila sam i poslednju knijgu koju je napisala a to je "Devojka iz dvadesetih".

Toplo vam preporučujem da pročitate bilo koju njenu knjigu jer ćete se slatko nasmejati!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja trenutno citam Porodicnu pedagogiju :D :D :D Aprilski rok!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja trenutno citam Porodicnu pedagogiju :D :D :D Aprilski rok!!! :)

Jesmo li mi to koleginice ili mi se samo čini :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesmo li mi to koleginice ili mi se samo čini :P

Uciteljica?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uciteljica?! :)

Vaspitačica B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.