Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Psiholog sam po obrazovanju (i po zivotnoj misiji) pa mozda zato volim romane toka svesti. Ne ume svako da pise na takav nacin tako dobro. Zahtevni su za pisca jer da bi bili uverljivi i autenticni, pisac mora odlicno da udje u svaki lik. Prvi roman tog tipa koji sam citala je bio "Buka i bes" - Fokner, ali mi nije prijao (naravno kad sam tada bila u srednjoj skoli). Ali Virdzinija Vulf... Tako je uverljivo obradila fenomen samoubistva...

Citala sam Dzojsov "Portret umetnika u mladosti" i pripovetku "Umetnik u gladovanju"

... Mada, to stvarno nije literatura za trudnice :)

Imam kod kuce odlicnu biblioteku knjiga iz moje i pedagoske struke koje se ticu roditeljstva, vaspitanja, izgradjivanja samopouzdanja kod dece... Neko pomenu knjigu "Pozitivna diciplina" - odlicna je, jedna od najboljih

Ja.....pomenuh' "Pozitivnu disciplinu! i svima je toplo preporučujem i tvrdim da je to jako"u praksi primenjiva" knjiga i od sve literature o vaspitanju i deci,je ona NAJBOLJA...ima nekoliko delova Pozitivna disciplina od A do Š....Poz.disc. od 0 do 3 god......od 3 do 6.....Vaspitavanje bez podizanuja glasa....fenomenalne...iako nisam ljubitelj "grupe američkih autora" ovo su super "skockali"...pozdravčić...P.S i da dodam da moja drugarica kaže da bi "POzitivna disciplina" morala da bude lektira svim roditeljima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osim strucne literature(spremam ispite za sept.)citam VODU IZ KAMENA,od Ljiljane Habjanovic Djurovic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osim strucne literature(spremam ispite za sept.)citam VODU IZ KAMENA,od Ljiljane Habjanovic Djurovic!

I ja tigrice...ja sam stigla do "oko 100-te" str.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja tigrice...ja sam stigla do "oko 100-te" str.

Takodje preporucujem Habjanovicku,apsolutno svaka knjiga joj je vrhunska.Takodje i Gordanu Kujic "Balkansku trilogiju",uskoro ce biti i serija po knjizi,ali to se naravno ne moze porediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja trenutno citam Pobednik stoji sam od Koelja,bas nisam nesto narocito zadovoljna... Meni se najvise dopala od njegovih Veronika je odlucila da umre,pa 11minuta. A Zahir sam pocela 3000puta i nikad noi do pola nisam stigla,nekako mi je bljak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje preporucujem Habjanovicku,apsolutno svaka knjiga joj je vrhunska.Takodje i Gordanu Kujic "Balkansku trilogiju",uskoro ce biti i serija po knjizi,ali to se naravno ne moze porediti.

Kupila sam sve njene knjige, tacnije, nedostaje mi jos Balada o Bohoreti, treba da stigne. Divne su! Sad citam "Duhovi nad Balkanom".

Od Ljiljane H.Dj. sam procitala skoro sve, a posebno me je odusevila Papa Jovana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja trenutno citam Pobednik stoji sam od Koelja,bas nisam nesto narocito zadovoljna... Meni se najvise dopala od njegovih Veronika je odlucila da umre,pa 11minuta. A Zahir sam pocela 3000puta i nikad noi do pola nisam stigla,nekako mi je bljak...

Od Koelja mi je neprevazidjen Alhemicar, a citala sam i dve koje si navela, odlicne su. Zahira ni ja nisam procitala do kraja, bas mi je bez veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

procitala upravo "zarobljeni snovi" , tacniji naziv "the prisoner of teheran". fenomenalna prica o politickim zatvorenicima u elvin zatvoru u teheranu...dosta potresna knjiga, ali mi se jako svidela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj otac je profesor, a ja ljubitelj knjizevnosti.

Nije lose, Kristal, da nas ponekad opomenes ili poducis (ali ovako, diskretno :) ). Nemoj da se ustezes kad pocnemo da lupetamo (bolje ovde gde smo svi prijateljski raspolozeni da dobijemo kritiku)

Ducicevu pesnicku velicinu niko nece niti moze da ospori.

Pozdrav za citateljke

ako se ovde misli na poducavanje mene, ja nisam komentarisala ducicevo pisanje niti njegova sva dela . vec njegovo misljenje i stavove.

umetnost je stvar koju svako drugacije dozivljava i konta, i u tome je njena car.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako se ovde misli na poducavanje mene, ja nisam komentarisala ducicevo pisanje niti njegova sva dela . vec njegovo misljenje i stavove.

umetnost je stvar koju svako drugacije dozivljava i konta, i u tome je njena car.

Seceru, svako ima pravo na svoje mišljenje :rolleyes: ! Ne nameravam ja bilo koga da podučavam, ti se ne baviš profesionalno čitanjem i tumačenjem književnosti i imaš pravo da je doživljavaš kako hoćeš. Ali, umetnost uopšte nije tako jednostavna i laka da je svako doživljava i konta kako hoće, onda ona i ne bi bilo umetnosti :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Seceru, svako ima pravo na svoje mišljenje :rolleyes: ! Ne nameravam ja bilo koga da podučavam, ti se ne baviš profesionalno čitanjem i tumačenjem književnosti i imaš pravo da je doživljavaš kako hoćeš. Ali, umetnost uopšte nije tako jednostavna i laka da je svako doživljava i konta kako hoće, onda ona i ne bi bilo umetnosti :lol: .

pa kao sto sam i rekla, posto se ne bavim profi proucavanjem knjizevosti, nisam ni komentarisala ducica kao pisca vec duciceve stavove.a tu mogu ili ne moram da se slazem. a sto se umetnosti tice, znam koliko je jednostavna ili nije posto mi je mama slikar,pa mi je bar ta umetnost dosta poznata, kao i mnoge druge vidove uz koje sam rasla celog zivota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa kao sto sam i rekla, posto se ne bavim profi proucavanjem knjizevosti, nisam ni komentarisala ducica kao pisca vec duciceve stavove.a tu mogu ili ne moram da se slazem. a sto se umetnosti tice, znam koliko je jednostavna ili nije posto mi je mama slikar,pa mi je bar ta umetnost dosta poznata, kao i mnoge druge vidove uz koje sam rasla celog zivota.

Ok :rolleyes: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok :rolleyes: !

no ljutis, ne volim prepirke na forumu pogotovo ne oko ducica...ahahaha... :lol:

zato cmokic!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pazi sta zelis mozda ti se i ostvari/Aleksandra Poter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec par dana ceka na citanje "Gospodar igre" od S. Seldona. Nikako da pocnem... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predlažem knjigu (ako je već i nisam ranije predložila)-VANILA I ČOKOLADA...uživanje za čitanje, a ne goji... :lol::lol::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nabavila sam na disku sve brojeve Dilana Doga iz dve kolekcije, tako da cu da se zanimam sa tim malo duze. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvarno?!bas sam iznenadjena....meni nigde nema sovinizma,ili ja pogresno razmisljam o zivotu ? :lol::lol:

Šećeru...ja sam defitivno tvoja senka....ne,ne,ne ja sam tvoja davno izgubljena sestra..57c9e8f1d9be7237bb361bde944ff04b.gif..ma sramota je više da te 'potpisujem'.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećeru...ja sam defitivno tvoja senka....ne,ne,ne ja sam tvoja davno izgubljena sestra..57c9e8f1d9be7237bb361bde944ff04b.gif..ma sramota je više da te 'potpisujem'.....

ti si pish zivi.....72671e84d8698b16dcfd84b96e756161.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ja ovih dana odmaram mozak. citam sophie kinsella "twenties girl".....za sada nema veze sa sophie kinsella stilom, ali videcemo kako se odvija radnja...sad videh na njenom sajtu da je izasla knjiga "mini kupoholicarka" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gsw-epidem.jpg

Dobro se osvrnite. Ne možete ući u trgovinu ili u restoran, a da tamo ne ugledate neraspoloženu djecu kako vrište, mrgode se, prkose roditeljima. Roditelji se, pak, ljute, žale i, nerijetko, očajnički nastoje ignorirati neposlušne, osorne potomke. Današnji svijet je prepun nezadovoljnih i nesretnih roditelja te djece koja pate, djece kojoj je dosadno, koja su nezadovoljna, nevesela, otuđena, emocionalno hladna, pa čak i nasilna.

No tek onda kad se dogodi nešto katastrofalno, poput tragedije u američkoj srednjoj školi Columbine, ili nešto drugo o čemu svakog tjedna bruje mediji, postajemo spremni priznati da se s djecom događa nešto užasno.

Preporučujem svakom roditelju!

Ova ozbiljna knjiga stiže u pravi čas, ona vam kazuje kako ćete spasiti dijete i sebe od jedne prave pošasti. Savjeti koje ćete u njoj pronaći nisu, međutim, ni slične onima današnji roditelji navikli slušati. Knjiga ne da će vam otkriti kako treba, već je to i knjiga koja vam govori kako postupati prema djeci, objašnjava razlike između egocentričnosti i samopoštovanja; tumači zbog čega morate djecu zaštiti od medija; nudi strategije za spašavanje djece koja su na rubu. Knjiga je poziv roditeljima da preuzmu odgovornost za svoju djecu i pruže im ono što stvarno trebaju da bi rasla, razvijala se, voljela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deni Didro - Redovnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rejmond Cendler "Zbogom,lepojko"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo ponovo citam Koeljevu Valkiries al na srpskom. Nasi je preveli Andjeo cuvar... Prava knjiga za trenutno raspolozenje I stanje uma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gsw-epidem.jpg

Dobro se osvrnite. Ne možete ući u trgovinu ili u restoran, a da tamo ne ugledate neraspoloženu djecu kako vrište, mrgode se, prkose roditeljima. Roditelji se, pak, ljute, žale i, nerijetko, očajnički nastoje ignorirati neposlušne, osorne potomke. Današnji svijet je prepun nezadovoljnih i nesretnih roditelja te djece koja pate, djece kojoj je dosadno, koja su nezadovoljna, nevesela, otuđena, emocionalno hladna, pa čak i nasilna.

No tek onda kad se dogodi nešto katastrofalno, poput tragedije u američkoj srednjoj školi Columbine, ili nešto drugo o čemu svakog tjedna bruje mediji, postajemo spremni priznati da se s djecom događa nešto užasno.

Preporučujem svakom roditelju!

Ova ozbiljna knjiga stiže u pravi čas, ona vam kazuje kako ćete spasiti dijete i sebe od jedne prave pošasti. Savjeti koje ćete u njoj pronaći nisu, međutim, ni slične onima današnji roditelji navikli slušati. Knjiga ne da će vam otkriti kako treba, već je to i knjiga koja vam govori kako postupati prema djeci, objašnjava razlike između egocentričnosti i samopoštovanja; tumači zbog čega morate djecu zaštiti od medija; nudi strategije za spašavanje djece koja su na rubu. Knjiga je poziv roditeljima da preuzmu odgovornost za svoju djecu i pruže im ono što stvarno trebaju da bi rasla, razvijala se, voljela.

pa daj neki savet iz knjige! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.