Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Stiven Votson pre nego sto zaspim, fenomenalna knjiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bolnici sam pročitala SIMENOV PEČAT - VANJA BULIĆ i SVIH ŽALOSNIH RADOST - LJILJANJA HABLJANOVIĆ

obe knjige su na mene ostavile snažan utisak.

Iz prve sam naučila mnogo o Hilandaru i neke detalje Srpske istorije, knjiga je prožeta vjerskim i krimi sadržajima i teorijama zavjere.

Druga mi je otvorila vidike po pitanju začetka hrišćanstva i dala odgovore na mnoga pitanja koja mi nisu bila jasna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stiven Votson pre nego sto zaspim, fenomenalna knjiga

Nesto mi mnogo poznato.. o cemu se radi, ako moze kratak preview :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja čitam Ostrvo koje mi je poklonila naša draga breza...i pošto mi je to 'lako' štivo(gledala seriju,zato mi je 'lako') čitam još i 'Magija Beograda' Mome Kapora......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne volim popularne knjige..cim cujem da je reklamiraju na sve strane i da su je svi zivi procitali, cak i oni koji inace ne citaju, odbija me. Ne citam te bestselere.

Poslednju koju sam procitala je - Sta da ocekujete dok cekate bebu- , logicno :lol:

Witch voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo procitala Monah Kalist ... fenomenalan i poučna knjiga sa tužnim krajem ....

Sada sam uzela knjigu "Iskušenik" - Marina Božović. Čula sam o njoj sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponela sam na more knjigu Sefora koja mi deluje super po opisu ali nazalost nisam stigla od deteta ni da je otvorim :rolleyes: Jel je citao neko ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponela sam na more knjigu Sefora koja mi deluje super po opisu ali nazalost nisam stigla od deteta ni da je otvorim :rolleyes: Jel je citao neko ?

Ne sam cula za nju. Ja sada citam "Avanture nevaljale devojcice". Nakanila se da je procitam, dobila sam je prosle godine za rodj. Nekako me nije privlacila uopste. Svasta sam citala izmedju a sad eto bas nemam sta pa reko ajde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ouuuuuu deluje kao dobra. Cu nabAvim ;) hvala :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako volim da čitam, ali zbog (dva) posla nisam stizala. Ali, zato otkako sam na raspustu i u drugom stanju, redovno posećujem biblioteku. Najpre sam se dočepala knjiga Mirjane Bobić - Mojsilović i Marije Jovanović koje nisam ranije čitala, a sada sam se prihvatila Mome Kapora i Beležaka jedne Ane. Prija mi njegov originalni stil pisanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam bila na odmoru kupila sam petnaestak knjiga,a procitala 10 :D

Volim ljubavne romane sa dobrom pricom.Trenutno citam "Od srece do ocaja" Milomira Radosavljevica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala knjigu Na gorama Kavkaya

Religijska tematika, teska knjiga ali fenomenalna ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaaaaaaaaaaaaa nova knjiga gijom musoa :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte neki link za skidanje knjiga :rolleyes: Pokusavam da skinem "Misterija pasijansa" ali ne mogu nigde da nadjem :huh: Koja je vasa omiljena knjiga i sta mi preporucujete od srca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juuuu, sve citate nesto ozbiljno, a ja...ja zivim na knjigama od Sofi Kinsele, Aleksandre Poter, Megi Olderson, Lindzi Kelk... :D Te knjige bukvalno gutam, dva dana ih citam i uzivam. Sve ih preporucujem ;)

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jedno vreme otkrivši za Murakamija pročitala puno njegovih knjiga.Prva je bila "Norveška šuma",mada se meni najviše svidela "Igraj,Igraj,Igraj".Kroz njegove knjige sam prvi put čula i za Net King Kola,i sad volim poslušati pesme,odmah se setim radnji iz knjiga.Preporučujem.

Meni je Norveska suma bolja nego Sputnik ljubav. Bas sam se malo cudno osecala kada sam citala Sputnik ljubav, mada je to davno bilo. Nije los Murakami, lepo pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam samo sputnik ljubav citala, cini mi se. ok mi je, ali nisam bas raspamecena koliko seokonjega histerija digla. jedno vreme pre 5-6 godina sam za rodjus samo murakamija dobijala, cini mi se. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam samo sputnik ljubav citala, cini mi se. ok mi je, ali nisam bas raspamecena koliko seokonjega histerija digla. jedno vreme pre 5-6 godina sam za rodjus samo murakamija dobijala, cini mi se. :D

Tad je bio popularan,al ja sam za njega čula mnogo pre toga.Naime kad sam bila u Rusiji na nekom kampu u Čeboksariju(bogu iza leđa),upoznala sam japanca Timokija,i on je čitao jednu knjigu.Ja ga pitam šta čita,i tad mi je ispričao za Murakamija.Kod njih se tekstovi nekako čudno čitaju odozgo prema gore,tako nešto,mada ja bih se pogubila kad vidim sva ona slova :ph34r: meni bi tačno zaigrala pred očima.

I kad sam se vratila u Srbiju naiđem na Murakamija.Sva srećna kupim tu prvu knjigu koju sam pročitala Igraj,igraj,igraj..Inače,Murakami je prozapadni japanac,baš kao ovaj moj kolega :D ,al opet drugačiji su od nas dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam da sam ista jos od japanaca citala osim ispovesti maske misime. misima mi je vise prijao.

za murakamija sam cula, dobro se secam, od vladislave gordic u dodatku o knjizevnosti u danasu. :) ona predaje u ns na engleskom. pominjala ga je kao "najpopularnijeg americkog pisca" u tom momentu. ucinilo mi se interesantnim i kupila sam ga najboljem drugu za rodj. mislim da je bila 2006. ili 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila u bookstoru i Murakami se bas cita,kao i sve od Geopoetike,stampaju samo kvalitetne pisce,mozete bilo sta od njih da uzmete...

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deluje zanimljivo! Ja sam se zaljubila u "Devojka sa pomorandzama" i od tada sam pocela sa Geopoetikom.Zeznuto je kad imas na raspolaganju sve knjige,ne znas sta pre ali je i prelepo :wub: Ja sam malo bolesna :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila u bookstoru i Murakami se bas cita,kao i sve od Geopoetike,stampaju samo kvalitetne pisce,mozete bilo sta od njih da uzmete...

mm i ja kombinovano imamo sigurno pola geopoetikinih izdanja. :D odlicni su. i super su jer jako vode racuna o kvalitetu prevoda.

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko citao Draskovica posto ja nisam nista njegovo jos uvek....

Bitno mi je samo da ne namraci mnogo i da je dinamican stil pisanja...pa ako moze neki komentar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.