Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

SADA SAM STIGLA IZ BIBLIOTEKE,UZELA SAM LOVAC NA TERORISTE OD A.A.

MORINA IGRA OD MARTINE KOL

BELO USIJANJE OD SANDRE BRAUN

I BACAM SE NA CITANJE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam draga upoznala toliko zena ciji je ovo stopostotni opis da verujem da je ovo surova istina :lol::lol::lol:

ne vidim ovde sovinizam, mozda gresim, ali istina je da smo daleko od savrsenstva.

i ja volim sto smo takve.

I ja se donekle slazem sa tobom, al' i mama Bojana ima pravo. Ja se nalazim u nekim od recenica, npr. da sam Veljka, kad sam ga tek upoznala izbegavala maksimalno, i da mi je neko rekao da cu se udati za njega, poslala bih ga u ludnicu. Nemam ama bas nikakve slicnosti sa mojima tipom iz snova. Isto tako mene duhoviti likovi obaraju s nogu, ne pametni. Veljko nije duhovit. Siledzije i macho men-e ne podnosi. Veljko je delimicno takav. I tako dalje, i tako dalje... Inace sad citam Branka Radicevica... Odusevljavam se iz dana u dan njegovom poezijom. Uporedno citam i Dilana Dog-a cij sam ooooooooooogroooooooooooman fan!!! (ako neka od vas ima visak neki brpj, neka mi ga posalje, (vrlo rado cu joj dati adresu) pokusava sve da ih skupim) Super book je sad na tapeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Svaka zena je dosadna, osim one koju volimo"

to je cist sovisnisticki iskaz.

"Zena vredi samo kad postane majka"

takodje cist sovinisticki iskaz

"Zena je milosrdna samo kada pati"

to si sve iskazi jednog coveka koji je imao romaticarku viziju zene i razocarao se kad je shvatio da je to iluzija. Da je posmatrao zenu kao inteligentno bice, a ne kao pol, ne bi ovako govorio.

Ja znam dosta zena kojima je muskarceva inteligencija uzbudjujuca, a ne nesto cega bi se plasile...

Da, u njegovo vreme zene nisu isle ni u skolu, a kamo li na fakultete. Pripadale su ocevima i muzevima, a ne sebi... Njegovu knjigu posmatram samo kao sliku pozicije zene toga vremena.

Nisam feministkinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Bojana, nisi feminista, ali ceniš ženu, njena prava i zalažeš se za ravnopravnost i u tome smo potpune istomišljenice. Što se tiče Blaga cara Radovana, treba da se ima u vidu vreme u kome je delo nastalo, a ti si to lepo primetila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Svaka zena je dosadna, osim one koju volimo"

to je cist sovisnisticki iskaz.

"Zena vredi samo kad postane majka"

takodje cist sovinisticki iskaz

"Zena je milosrdna samo kada pati"

to si sve iskazi jednog coveka koji je imao romaticarku viziju zene i razocarao se kad je shvatio da je to iluzija. Da je posmatrao zenu kao inteligentno bice, a ne kao pol, ne bi ovako govorio.

Ja znam dosta zena kojima je muskarceva inteligencija uzbudjujuca, a ne nesto cega bi se plasile...

Da, u njegovo vreme zene nisu isle ni u skolu, a kamo li na fakultete. Pripadale su ocevima i muzevima, a ne sebi... Njegovu knjigu posmatram samo kao sliku pozicije zene toga vremena.

Nisam feministkinja

Podpuno si u pravu, al i ona je, donelke. Ja mislim da ima tu malo istine, al daleko do toga da je uprvu za sve. I u pravu si, zana tad nisu ni isle u skolu... Bas me zanima sta bi rekao za danasnje zene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene su uvek bile iste, samo nisu imale ista prava kao muškarci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na letovanju sam "progutala" 3 knjige, poslednju bas zavrsavam- Decak u prugastoj pizami. Citala sam opet i Lovca na zmajeve i jos Preziveti sa vukovima.

Od obrazovnog stiva Child of our time i Toxic childhood.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice zena i "blaga cara radovana", mislim da to nema mnogo veze sa vremenom.....jedino sto sad se fura neki fazon "bitch" i feminizam koji, koliko je dobar toliko i nije.....,

super je sto mi imamo prava, ali su se tu negde pogubile granice...sto kaze moja sestra "necu bre ja da menjam jos i gumu na autu"......:)

i slicno......

kontam ja da, mama bojana, tu ima sovinizma ali ima i jako puno istine...gledaj to iz ugla muskarca a ne iz naseg ugla....muskarac koji ti kaze da su sve zene divne itd, ili ima jako puno godina ili......znas i sama... :)

ja koliko razumem nas , razumem i njih.....nije njima lako sa nama...a i nikad ne moze muskarac da bude tolika kucka kao sto moze zena.....ne samo prema muskarcu vec i prema drugim zenama.... u to sam se uverila licno bar jedno 10 puta u svom zivotu.

ne branim ih, naravno, samo gledam njihovim ocima u ovom slucaju na zenu.....

kad kazem muskarci, tu ne racunam skotove...da se odmah razumemo :) :) :)

a ono "svaka zena je dosadna, osim one koju volimo", ja nisam skontala toliko sovinisticki......jer se to isto odnosi i na njih.... :lol:

ali nije ni bitno, svako ima svoje misljenje....i hvala Bogu da je tako......i bas volim da "debate" sa zenama koje imaju svoje misljenje i stav i koje nisu dosadne a takvih ja danas malo..... :lol::lol::lol: salim se ovo je bilo aludiranje na ducica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam profesor književnosti i zaobilazim ovu temu jer ne volim da komentarišem književna dela sa običnim čitaocima - svako ima prava da čita šta hoće i da mu se sviđa bilo koja knjiga. Samo ću reći da svako književno delo, koliko god bilo vrhunsko i vanvremensko, nosi pečat vremena u kome je nastalo. Dučić je bio i ostao prvenstveno pesnik i to jedan od naših najvećih, a Blago cara Radovana ne spada u njegova najbolja dela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj otac je profesor, a ja ljubitelj knjizevnosti.

Nije lose, Kristal, da nas ponekad opomenes ili poducis (ali ovako, diskretno :) ). Nemoj da se ustezes kad pocnemo da lupetamo (bolje ovde gde smo svi prijateljski raspolozeni da dobijemo kritiku)

Ducicevu pesnicku velicinu niko nece niti moze da ospori.

Pozdrav za citateljke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, trenutno čitam "Gospodarica Rima" - Luk Deveniš. Saga o rimskoj carici.

Sex, ubistvo i intrige u drevnom Rimu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A AKO VOLIS TRILERE SVE OD DZEJMS PATERSONAt9512.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno citam knjigu "Pakleni planovi"- Sidni Seldon, a na citanje cekaju jos dvije knjige od Koelja- "Alhemicar" i "Demon i gospodjica Prym". k030.gif

ja obozavam Koelja, u "Alhemicara" se neces razocarati, a preporucujem ti jos i "Zahir" i "11minuta" naravno od Koelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Алхемичара треба бар два пута прочитати да би схватила суштина...

slazem se, treba biti skoncentrisan na tu knjigu, ne moze se citati kao npr. "Greh njene mame"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslednju knjigu sam procitala u maju i to je bila "Mac Medine" Seri Dzons, zapravo drugi deo od "Dragulj Medine"!

a jeste li citali "Kolibu" od Vilijem Pol Janga ta knjiga je dugo bila na prvom mestu najcitanijih u 2009-oj, sta mislite o njoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas sam zavrsila sa knjigom BEGSTVO OD LJUBAVI od bernharda slinka, odlicna je, i preporucujem je. sastoji se od 7 zasebnih prica koja govere o ljudima koji su u svojim veza prosli emotivno neispunjeni. takodje pre ove procitala sam od istog CITAC, ta knjiga me je bas dotakla, puno sam posle mislila na nju, toliko da sam iznajmila i film. dopada mi se bernhard slink jer je u momentima zaista nepredvidiv. ima ovde na bebcu jos neka tema sa knjigama pa sam cinimi se tamo videla da hvale KOLIBU ja sam je procitala pre dve nedelje.. bas dugo sam je citala, trebala mi je koncentracija za nju. sad cu da predjem na sledecu knjigu, DVORAC U PIRINEJIMA od justina gordera i imam jos neku sto sam kupila poslednji put kad sam bila u otadzbini IZLET se zove, ne znam ko je pisao nije m tu knjiga sad al me je recenzija zainteresovala .. sto se tice koelja ja sam ga citala kad sam bila mladja i dopadalo mi se kako pise, neko rece 11MINUTA da je s...e a meni je ta knjiga jedna od boljih njegovih.. ove novije istina nisam ni citala ..mada moguce da se profusheriso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja molim moderatore da promene naziv ili mesto temi ukoliko sam ja pogresila.

Moram da vam prenesem nesto.

Malopre sam naisla sasvim slucajno na knjigu DNEVNIK MAMINIH SECANJA.

800dinara u jednoj trafici.

Radi se o jednoj prelepo uradjenoj knjizi( sa lepim starim slikama i citatima pisaca) u kojoj je na svakoj strani postavljeno pitanje na koje mama odgovara...

Divota ove knjige je sto vidim da moze da ima edukativni uticaj na dete, pogotovu cerku...A videla sam da ima ista knjiga za tatina secanja...

Stranice su onako boje drveta, sve starinski izgleda..

A pitanja su otprilike:

- o hobijima, detinjstvu mame (selo, raspust, knjige, igre)

- o modi u srednjoj skoli (kako se tada mama oblacila)

- o upoznavanju sa tatom i vencanju

- o knjigama filmu: koji lik je uticao na tebe kad si bila mlada i zasto?

koju knjigu volis i zasto? koji film?>

- predmeti koje volis, pokloni koje pamtis

- zivotni put: od koga si imala podrsku, da li bi nesto promenila

- gde si putovala, sta ti se dopalo

ma ne mogu ja to lepo da vam opisem sem da citiram sva pitanja a ima ih mnogo...

i o seksu...kad si saznala za seks?

prva ljubav...

prvi posao

prvi auto

...

jako divna divna knjiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvuci bas zanimljivo.... jel tu ima mamina secanja samo na njeno detinjstvo i mladost ili je vezano nesto i za bebu?

jesi bacila pogled i na tu knjigu za tate da i njima kupimo da popunjavaju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da.,,,da dodam

ima delova:

- kako si saznala za mene

- koja su ti najlepsa secanja kad sam bila beba?

i slicno..

znaci ima delova o secanju na bebu..

ceo mamin zivot...

mnogo detaljnije, emotivnije i edukativnije od Radosnica...

ma nemam reci..

IZdavac je HRISCANSKI KULTURNI CENTAR

ja bila skepticna jer sam ateista ali OVO JE DIVNOOOOOOOOOOOOO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovu za tatu nisam pogledala ali mi prodavacica kaze da je na istu foru samo za sinove...

Ova koju ja imam je bas za cerke..nekako...

cini mi se da je cita devojcica od 15 godina knjiga bi imala lep uticaj na nju..naravno ako je mama normalna..hahahahahaha

Bukvalno citav mamin zivot opisan ..na svakoj strani po jedno pitanje...i onda prazna strana koju mama popunjava...

kad budem imala malo vremena citiracu neka zanimljiva pitanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onda posto si ja imam sina, odma da kupim tu sto tate popunjavaju (a mm i onako pise, to mu pos'o) pa pokloni sinu jednog dana! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oti, meni se zaista cini kao jedna fenomenalna knjiga... Bas cu da vidim da li ima u knjizarama u Zemunu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo super zvuci,potrazicu na njihovom sajtu. Hvala na informaciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo nekih pitanja za mamu iz knjige:

- Cega se najradije secas sa putovanja kad si bila mala?

- KO ti je dao ime? da li volis svoje ime?

-Imas li secanja na svoju babu i dedu i kakva?

- Koje odgovornosti su tvoji roditelji zahtevali od tebe i kako je to uticalo na tvoju licnost?

-kad si se prvi put zaljubila

- koje predmete u skoli si volela

-koje knjige si rado ncitala i zasto

kako si prvi put saznala o seksu

-koji koristan savet pamtis

- kad si se odselila od rodilja i kako ti je bilo

itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja trazila na njihovom sajtu i nista slicno nisam nasla. Da li si sigurna da je bas to izdavac?Uskoro imamo neke decije rodjendane pa mi se to ucinilo kao interesantan poklon,a i za Janu bih uzela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.