Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Juče sam počela da čitam "Kupoholičarka i beba". Dobra je da se popini vreme kad bebac zaspi ( lagana je i ne opterećuje )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lep izbor, Djule... Dodajmo tu i "Lovac na zmajeve"

DA,DA,TAKODJE!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STRASNO!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UZAS!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pročitala LOVAC NA ZMAJEVE, oprostiti ćete mi, ali užasniju i jeziviju knjigu nisam u životu pročitala...Knjige volim da čitam da se opustim, a ovo...nemam reči...a uzela sam da je pročitam zato što je proglašavaju hitom hitova...Kamo sreće da je nikad nisam pročitala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pročitala LOVAC NA ZMAJEVE, oprostiti ćete mi, ali užasniju i jeziviju knjigu nisam u životu pročitala...Knjige volim da čitam da se opustim, a ovo...nemam reči...a uzela sam da je pročitam zato što je proglašavaju hitom hitova...Kamo sreće da je nikad nisam pročitala...

i meni su teske,kao i HILJADU CUDESNIH SUNACA takodje.U sustini ja volim istorijske,ali napisane kao romancic,a TRILERE obozavam,njih citam brzo,ne zamaraju me,ne razmisljam posle o njima,ali i ne naucim nista iz njih sto je lose,osim kako da UHVATIM UBICU!!!U trudnoci sam procitala najmanje 20 knjiga(uglavnom trileri),u sali sam govorila da ce mi cerka biti ili policajac ili da ne kazem sta!ne volim tuzne knjige,zato retko citam ljubavne,uglavnom svaka ima neku tuznu pricu,a ja to posle tesko izbacim iz glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni su teske,kao i HILJADU CUDESNIH SUNACA takodje.U sustini ja volim istorijske,ali napisane kao romancic,a TRILERE obozavam,njih citam brzo,ne zamaraju me,ne razmisljam posle o njima,ali i ne naucim nista iz njih sto je lose,osim kako da UHVATIM UBICU!!!U trudnoci sam procitala najmanje 20 knjiga(uglavnom trileri),u sali sam govorila da ce mi cerka biti ili policajac ili da ne kazem sta!ne volim tuzne knjige,zato retko citam ljubavne,uglavnom svaka ima neku tuznu pricu,a ja to posle tesko izbacim iz glave.

[/quote

Lovac na zmajeve i Hiljadu cudesnih sunaca su price o istini. Nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lovac na zmajeve i Hiljadu cudesnih sunaca su price o istini. Nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lovac na zmajeve i Hiljadu cudesnih sunaca su price o istini. Nazalost.

da,ali to je ono sto se trudim da ne citam,jer dugo ostanu u meni,razmisljam o njima,previse sam ja emotivna za takve knjige.ali,koliko god me pogode,ja ipak volim da procitam sta cujem da je dobro,sta mi drugi preporuce.....obozavam knjige!!!!!!jedno vreme nisam uzimala knjigu u ruke,stizala sam samo da citam strucnu literaturu na fakultetu,e sad i pored bebe sam se bacila na citanje opet/NAJZAD/toliko me opusta da je to neverotno.

Razumem te kad kazes da ne mozes da citas potresne knjige. Kod kuce imam svih 6 delova Hari Potera i mogu reci da sam uzivala citajuci to decje stivo, jer kad porazmislis i nije toliko decje, a ni jedan rasplet nije banalan i niko od likova nije potpuno dobar ili potpuno los. Dok sam to citala, cinilo mi se daje svaki deo bolji od prethodnog. Nadam se da ce moja deca jednom voleti da citaju pa cu da im poturim i HP kad budu u starijim razredima osnovne skole. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem te kad kazes da ne mozes da citas potresne knjige. Kod kuce imam svih 6 delova Hari Potera i mogu reci da sam uzivala citajuci to decje stivo, jer kad porazmislis i nije toliko decje, a ni jedan rasplet nije banalan i niko od likova nije potpuno dobar ili potpuno los. Dok sam to citala, cinilo mi se daje svaki deo bolji od prethodnog. Nadam se da ce moja deca jednom voleti da citaju pa cu da im poturim i HP kad budu u starijim razredima osnovne skole. :rolleyes:

JA SAMO GLEDALA FILM,SVE DELOVE,SESTRA MI ISTO IMA SVE DELOVE KNJIGE,MORAM ONDA UZETI I PROCITATI OBAVEZNO!!!!!!!!!!!!!!!JAVLJAM KAD ZAVRSIM PRVI DEO!KOLIKO SUTRA POCINJEM,DA ZAVRSIM DANAS JEDNU I KRECEM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja omiljena knjiga je Veronika je odlucila da umre od Koelja,procitala sam sve njegove knjige do Zahira,ali Bridu pokusavam pa mi ne ide,slazem se za izjavom da on nema sta vise da kaze... nazalost...

Cim prodje svetsko prvanstvo u fudbalu hvatam se i ja neke dobre knjige,i mamica je zasluzila odmor-bar jedno mesec dana... mmm... jedva cekam... :rolleyes: Nisam dobru knjigu procitala odavno... ccc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja citam sve sta mi se nadje trenutno pod rukom.Skoro sam procitala Zolinu "Trovacnicu" i bas mi je dobra knjiga.Tema je bas teska,ali je lepa za citanje...Jedna od omiljenih mi je i "Prijatelji "od selenica,Orvelova "1984."."Porodica"Mario Puzo,"Autostoperski vodic kroz galaksiju"...ako se setim jos koje,napisacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitah "Alhemicara", i mogu reci da mi se knjiga svidjela... Sada sam u nekom posebnom raspolozenju, kada mi ovakvo stivo bas prija- nije ni cudo sto mi prvo citanje nije ostalo u pamcenju (drugacije raspolozenje, okolnosti, drugacija ja :) ).

Moram da napisem par dijelova koji su na mene ostavili utisak:

"Ako obratis paznju na sadasnjost, mozes je poboljsati. A ako poboljsas sadasnjost, bice bolje i ono sto ce ti se kasnije dogoditi. Zaboravi buducnost i zivi svaki dan svog zivota prema poukama Zakona i s vjerom da Bog brine o svojoj djeci. Svaki dan nosi u sebi Vjecnost."

"Snovi postaju neostvarljivi samo zbog jedne stvari: straha od neuspjeha."

"Smrt obicno primorava ljude da bolje osjete zivot."

"Kad volimo, uvijek zelimo da budemo bolji nego sto jesmo."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana citam kama sutru. Dali ste znali da ta knjiga samo u jednom (sedmom) poglavlju ima veze sa seksom? Ona imnace prica o tome kako muskarac moze da prepozna laku devojku, kao devojka moze da "obradi" muskarca, da mu pokupi sve pare i da ga ostavi a da on i dalje misli da je ona nevinasce, kao suprotni polovi treba da se ponasaju, kao da prepoznas stanje zaljubljenosti i da ga razlikujes od stanje ljubavi i sl... U Uzicu je rasprodaja knjiga na trgu, i medju njima je bas ova bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, ja zavrsih Metodiku matematike, pa sad citam Skolsku i porodicnu pedagogiju. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana citam kama sutru. Dali ste znali da ta knjiga samo u jednom (sedmom) poglavlju ima veze sa seksom? Ona imnace prica o tome kako muskarac moze da prepozna laku devojku, kao devojka moze da "obradi" muskarca, da mu pokupi sve pare i da ga ostavi a da on i dalje misli da je ona nevinasce, kao suprotni polovi treba da se ponasaju, kao da prepoznas stanje zaljubljenosti i da ga razlikujes od stanje ljubavi i sl... U Uzicu je rasprodaja knjiga na trgu, i medju njima je bas ova bila.

Da bar neko nesto korisno procita. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećeru....sada ćeš stvarno svašta pomisliti,ali i ovaj komentar ti je za 5.......

xaxaxaxa..naravno da necu nista da pomislim..ja sam ti suvise opusten lik :P

a i ti si klunijeva zena pa te zbog toga jos vise gotivim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mrzim blago cara radovana, skroz mi je sovinisticka, uopste nije prejaka rec. neuspeli pokusaj filozofiranja velikog pesnika. samo je na blagoglagoljiv nacin opisao generallne stavove drustva tog vremena (a mozda is ada) o odredjenim temama.

To sto ne volim ucucevu knjigu ne znaci da sudim ljudima koji je vole. to je samo moj stav

stvarno?!bas sam iznenadjena....meni nigde nema sovinizma,ili ja pogresno razmisljam o zivotu ? :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja vec duze vreme citam "plesacicu iz hrama" i ok je knjiga...malo je istorijska, malo ljubavi, puno indije itd....ali skroz je ok..veceras je privodim kraju i onda nemam sta da citam :(

sto se tice Lovca Na Zmajeve, meni je ta knjiga jedna od boljih procitanih....ostavila mi je bas snazan utisak...u par navrata mi nije bilo dobro dok sam je citala....:)

toliko jakih emocija u knjizi, prosto neverovatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvarno?!bas sam iznenadjena....meni nigde nema sovinizma,ili ja pogresno ra

ja se ne slazem sa njegovim stavovima. Primera radi (iz dela o ljubavi)

Sve zene vole bogatase, jer je zena uvek siromah. Pametnih se

boje...

???????

Zene pocnu da ljube samo onda kad su voljene, ili bar kad misle

da su vec voljene.?????? Inicijativa ljubavi uvek dolazi od coveka.?????? Zena

hoce vise da bude voljena, nego da sama voli; i vise da je zele,

nego da je vole. Ona ne samo da prva ne voli, nego prva i ne bira.

Covek joj se moze naoko i da dopada, ali je retko da ga prva zavoli.

Zena moze da se zanese za bogatasem ili artistom, za vojnikom ili

sportistom, za lepim ili za umnim, ali se najzad dadne, cesto za

ceo zivot, sasvim drukcijem coveku nego kakvog je zamisljala i

zelela. Ona uvek podlegne jacem, a ne lepsem i umnijem, ni boljem

i milijem. Retko koja zena visi o ruci coveka koji je bio odista

covek njenog ukusa... Padajuci pred jakim a ne pred dobrim i lepim,

zena ne razume duh nego volju, ni lepotu nego nameru.

MA DAJ! I to je samo jedan primer... Moguce je da se slazete sa ovakvim vidjenjem zene i uljubavi. Ja se jednostavno ne slazem sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A deo ozeni! Necu ni da ga komentarisem....

Zena je bezdusna... Milosrdnaje samo kad pati, ne i kad je srecna... Vredi samo ako voli... Tad je maltene svetica, inace je djubre obicno. A voli jbg. samo bogatase... Hahahahah

Ma ne podnosim ga ich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Svaka zena je dosadna osim one koju volimo." toliko o tome koliko postuje mosaio zene...

"Vise zeni vise vredi dobar kalambur nego najdublja Njutnovna istina" - kao su zene plitke, je l' da.

" Za nju vise vise vredi covek duhovit nego dubok, i cise blistav nego duhovit" ... bas je plitka!

Ma da je malo vise postovao zene ne bi bio Don Huan svoga vremena, ne bi samo eksperimentisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitah "Alhemicara", i mogu reci da mi se knjiga svidjela... Sada sam u nekom posebnom raspolozenju, kada mi ovakvo stivo bas prija- nije ni cudo sto mi prvo citanje nije ostalo u pamcenju (drugacije raspolozenje, okolnosti, drugacija ja :) ).

Moram da napisem par dijelova koji su na mene ostavili utisak:

"Ako obratis paznju na sadasnjost, mozes je poboljsati. A ako poboljsas sadasnjost, bice bolje i ono sto ce ti se kasnije dogoditi. Zaboravi buducnost i zivi svaki dan svog zivota prema poukama Zakona i s vjerom da Bog brine o svojoj djeci. Svaki dan nosi u sebi Vjecnost."

"Snovi postaju neostvarljivi samo zbog jedne stvari: straha od neuspjeha."

"Smrt obicno primorava ljude da bolje osjete zivot."

"Kad volimo, uvijek zelimo da budemo bolji nego sto jesmo."

kad si vec u takvom raspolozenju,uzmi i dnevnik jednog carobnjaka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se ne slazem sa njegovim stavovima. Primera radi (iz dela o ljubavi)

Sve zene vole bogatase, jer je zena uvek siromah. Pametnih se

boje...

???????

Zene pocnu da ljube samo onda kad su voljene, ili bar kad misle

da su vec voljene.?????? Inicijativa ljubavi uvek dolazi od coveka.?????? Zena

hoce vise da bude voljena, nego da sama voli; i vise da je zele,

nego da je vole. Ona ne samo da prva ne voli, nego prva i ne bira.

Covek joj se moze naoko i da dopada, ali je retko da ga prva zavoli.

Zena moze da se zanese za bogatasem ili artistom, za vojnikom ili

sportistom, za lepim ili za umnim, ali se najzad dadne, cesto za

ceo zivot, sasvim drukcijem coveku nego kakvog je zamisljala i

zelela. Ona uvek podlegne jacem, a ne lepsem i umnijem, ni boljem

i milijem. Retko koja zena visi o ruci coveka koji je bio odista

covek njenog ukusa... Padajuci pred jakim a ne pred dobrim i lepim,

zena ne razume duh nego volju, ni lepotu nego nameru.

MA DAJ! I to je samo jedan primer... Moguce je da se slazete sa ovakvim vidjenjem zene i uljubavi. Ja se jednostavno ne slazem sa tim.

ja sam draga upoznala toliko zena ciji je ovo stopostotni opis da verujem da je ovo surova istina :lol::lol::lol:

ne vidim ovde sovinizam, mozda gresim, ali istina je da smo daleko od savrsenstva.

i ja volim sto smo takve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.