Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

ja sam citala alhemicara i uopste mi nije jasno sto su je svi proglasili za knjigu svih vremena,po meni je dnevnik jednog carobnjaka mnogo bolja a demon i gospodjica Prim je odlicna.

Ja sam "Alhemicara" davno procitala, ali se uopste ne sjecam o cemu se radi, tako da sam je uzela iz biblioteke kako bih obnovila gradivo. Nemam pojma zasto je proglasena za knjigu svih vremena, ali uskoro cu saznati. A mozda i necu, cim je se uopste ne sjecam, iako sam je citala... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad je procitas,shvatices sto si je zaboravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Алхемичара треба бар два пута прочитати да би схватила суштина...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam citala alhemicara i uopste mi nije jasno sto su je svi proglasili za knjigu svih vremena,po meni je dnevnik jednog carobnjaka mnogo bolja a demon i gospodjica Prim je odlicna.

u ,da ,,djavo i gdjica prim`` je ekstra knjiga! ali mi je,recimo,zefir`` bio mucan i posle vise pokusaja nisam uspela da je procitam do kraja... koelja retko citam,ali zato kad mi pod ruke padne neka njegova knjiga,ne prestajem da je citam dok je celu ne zavrsim u dahu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koelja sam voljela čitati dok nije počeo da se bavi komercijalom...Pretjerao je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se ticde,,alhemicara``..mozda je taj laskavi naslov dobio jer je u neku ruku uspeo da odgovori na iskonsku covekovu teznju da odgonetne sta je to sreca.bez obzira sto je prica pitka,ipak je slojevita,kao sto su u ostalom i sve dobre price.ali po meni nije najbolja knjiga na svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a buducim mamama bih preporucila dok rode spavaju,fina knjizica z takvo stanje :)

to nisam procitala, a obicno sam sve citala na tu temu...ko je pisac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od Mirjane Ojdanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uglavnom čitam stručnu literaturu, a kad mi je do odmora onda u obzir dolaze Šeldon, Mirjam, Agata Kristi...Koeljo mi nije nešto simpatičan, čitala sam sve ove njegove poznate, ali...nemam komentar, ni dobro, ni loše, onako prosečno...A knjiga , koja nije žanr koji ja čitam je KRALJEV ČOVEK-istorijski roman, ali veoma zanimljiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u ,da ,,djavo i gdjica prim`` je ekstra knjiga! ali mi je,recimo,zefir`` bio mucan i posle vise pokusaja nisam uspela da je procitam do kraja... koelja retko citam,ali zato kad mi pod ruke padne neka njegova knjiga,ne prestajem da je citam dok je celu ne zavrsim u dahu...

pa neznam,ja volim takva dela pa mi nije problem da ih odmah razumem,zahir sam citala (i vidis dobro sime potsetila) ali sa kompa,medjutim nije mi to isti ugodjaj tako da je nisam procitala celu,moracu da uzmem knjigu,brida mi se ne svidja a jedanaest minuta mi je odlicna kao i veronika je odlucila da umre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, proglasene su remek-delima, a nisu bas toooliko dobre. Sto kazete, i ja sam procitala tri-cetriri knjige od Koelja, a ne secam se ni svih naslova a kamoli sizea. Sad, nemojte da se smejete, ali ako neko moze, neka uzme i procita Copicevu '' Pionirsku trilogiju '' (Orlovi rano lete i jos dva romana fantasticno cine jednu celinu). Ja sam je prvi put procitala u cetvrtom osnovne, i od tada jos jedno pet-sest puta... Nikada mi nije dosadna, a cini mi se da je svaki put gledam drugacijim ocima i drugacije razumem. Svaki put mi prija i svaki put spoznam nesto o zivotu sto preethodni put nisam primetila... Mozda odem do mojih, da je uzmem opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

....danas mi je umrla majka ....

"Stranac" - ALBERT KAMI - što bi naši rekli eeeeee, za vjek i vjekova :)

Inače, trenutno je na radnom stolu Dostojevski i zimske priče letnih dana ... ili tako nekako, odavno sam ga ostavio na radnom stolu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imas pravo...svaki naslov i korica je morbidan..ajd razumem da ima nekih narodnih prica koje su poprilicno crne ( tipa ukrainske ,,mrtve neveste``),ali ovo je vec previse.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

....danas mi je umrla majka ....

?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se koelja tice, to mi je bilo stivo za srednju skolu...secam se da mi se alhemicar svideo i jos uvek mi je prica u glavi...kasnije su mu ok, ali od "11 minuta" sam njega prestala da citam....mislim da covek nema vise sta da kaze, pa i da su mu knjige dosta komercijalizovane i slicno......

jedna od mojih omiljenih knjiga je 'blago cara radovana". procitala sam je jedno 100 puta i uvek se vracam na nju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećeru....sada ćeš stvarno svašta pomisliti,ali i ovaj komentar ti je za 5.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa posto sma profesor engleskog jezika i knjizevnosti,trnutno na masteru ,svacega sam se nacitala.poslednje sam citala drame Tenesija Vilijamsa ( ,,tramvaj zvani zelja``,,,macka na usijanom limenom krovu``...) inace volim mnogo toga.Grejem Grin,Oskar Vajld,,Dzulijan Barns,volim da citam razlicite mitologije i poeziju(Prever,Mika Antic...),danilo Kis,ma cudo jednomkoliko je dobrih autora..jedna od poslednjih knjiga koja me je dirnula je ,,Dolazim po tebe i vodim te sa sobom``(verujte,nije ljubic,bezobzira koliko naslov romanticno zvuci),zatim ,,kako biti dobar`` i8 ``sve o decaku`` od Nika Hornbija,,,prorocica iz Firence`` od salmana Ruzdija,,,Bog malih stvari``od Arundati Roj i ovde ne stavljam tacku vec mnogo itd itd itd

Svidja mi se tvoj izbor knjiga. Poslednje što sam čitala je "Majstor i Margarita" (još jedna odbrana satane - nije loš on nego MI), a pre toga "Žena za utehu" (ne mogu da se setim autorke ali je knjiga prelepa), a pre toga "Istok - zapad" Saalmana Ruždija, a pre toga "Zovem se crvena" Orhana Pmuka, a pre toga izbor nekih arapskih bajki, a pre toga "Gospođa Dalovej" - knjiga me celu prožela. Dojmila me se kao retko koja... Volim i Hornbija, i Kurejšija itd...

A ova ad hoc block buster limunada literatura... pročitam i to jednom godišnje, za dan i po pojedem knjigu, pa se posle jedem što sam bacila vreme...

Poydrav čitateljkama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HILJADU CUDESNIH SUNACA OD HALEDA HOSEINIJA

CITAC OD BERNARDA SLIHTA

A AKO VOLIS TRILERE SVE OD DZEJMS PATERSONAt9512.gif

Lep izbor, Djule... Dodajmo tu i "Lovac na zmajeve"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se koelja tice, to mi je bilo stivo za srednju skolu...secam se da mi se alhemicar svideo i jos uvek mi je prica u glavi...kasnije su mu ok, ali od "11 minuta" sam njega prestala da citam....mislim da covek nema vise sta da kaze, pa i da su mu knjige dosta komercijalizovane i slicno......

jedna od mojih omiljenih knjiga je 'blago cara radovana". procitala sam je jedno 100 puta i uvek se vracam na nju....

volim i ja blago cara radovana,samo mi je na momente sovinisticka(nadam se da nije prejaka rec,jer mi sad ovako otkucana,deluje prejako).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

volim i ja blago cara radovana,samo mi je na momente sovinisticka(nadam se da nije prejaka rec,jer mi sad ovako otkucana,deluje prejako).

ja mrzim blago cara radovana, skroz mi je sovinisticka, uopste nije prejaka rec. neuspeli pokusaj filozofiranja velikog pesnika. samo je na blagoglagoljiv nacin opisao generallne stavove drustva tog vremena (a mozda is ada) o odredjenim temama.

To sto ne volim ucucevu knjigu ne znaci da sudim ljudima koji je vole. to je samo moj stav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svidja mi se tvoj izbor knjiga. Poslednje što sam čitala je "Majstor i Margarita" (još jedna odbrana satane - nije loš on nego MI), a pre toga "Žena za utehu" (ne mogu da se setim autorke ali je knjiga prelepa), a pre toga "Istok - zapad" Saalmana Ruždija, a pre toga "Zovem se crvena" Orhana Pmuka, a pre toga izbor nekih arapskih bajki, a pre toga "Gospođa Dalovej" - knjiga me celu prožela. Dojmila me se kao retko koja... Volim i Hornbija, i Kurejšija itd...

A ova ad hoc block buster limunada literatura... pročitam i to jednom godišnje, za dan i po pojedem knjigu, pa se posle jedem što sam bacila vreme...

Poydrav čitateljkama...

KO SE JOS BOJI VIRDZINIJE VULF?? JA !!! :lol::lol: ona i dzojs su mi bili obavezna lektira na osnovnim studijama,ali sto bi englezi rekli,roman toka svesti prosto isn`t my cup of tea :lol: (u prevodu,ne interesuje me)

mada,ako ti se vec svidela,mogu ti preporuciti ,,a room of one`s own``,mislim da je to kod nas prevedeno kao ,, sopstvena soba``.

za ,,zovem se crvena`,sam cula da je na slican ,,kalup`` romana toka svesti,ali jos nikako da mi padne saka,pa da je procitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KO SE JOS BOJI VIRDZINIJE VULF?? JA !!! :lol::lol: ona i dzojs su mi bili obavezna lektira na osnovnim studijama,ali sto bi englezi rekli,roman toka svesti prosto isn`t my cup of tea :lol: (u prevodu,ne interesuje me)

mada,ako ti se vec svidela,mogu ti preporuciti ,,a room of one`s own``,mislim da je to kod nas prevedeno kao ,, sopstvena soba``.

za ,,zovem se crvena`,sam cula da je na slican ,,kalup`` romana toka svesti,ali jos nikako da mi padne saka,pa da je procitam.

Psiholog sam po obrazovanju (i po zivotnoj misiji) pa mozda zato volim romane toka svesti. Ne ume svako da pise na takav nacin tako dobro. Zahtevni su za pisca jer da bi bili uverljivi i autenticni, pisac mora odlicno da udje u svaki lik. Prvi roman tog tipa koji sam citala je bio "Buka i bes" - Fokner, ali mi nije prijao (naravno kad sam tada bila u srednjoj skoli). Ali Virdzinija Vulf... Tako je uverljivo obradila fenomen samoubistva...

Citala sam Dzojsov "Portret umetnika u mladosti" i pripovetku "Umetnik u gladovanju"

... Mada, to stvarno nije literatura za trudnice :)

Imam kod kuce odlicnu biblioteku knjiga iz moje i pedagoske struke koje se ticu roditeljstva, vaspitanja, izgradjivanja samopouzdanja kod dece... Neko pomenu knjigu "Pozitivna diciplina" - odlicna je, jedna od najboljih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xaxaxa...za self help knjige....tipa opsta psihologija...nemoj ono tipa "kako naci coveka svog zivota i slicno" :)

citam ovu plesacicu i skroz je istripovana knjiga....mislim da je 19 vek, indija is slicno..videcemo posle kakva je:)

seceru, posto sam psiholog, mogu da ti preporucim neke knjige. Naravno, uvek je bitna konkretna tema (samopouzdanje, strah od javnih nastupa, socijalna fobija, agorafobija, depresija, vaspitavanje dece - po uzrastima, bracni problemi...) Generalni saveti i instant resenja ne postoje.

Knjiga koju ja rado i uvek preporucujem svakome je "Vestine vladanja sobom" - Jezdimir Zdravkovic. Ona je, mislim, nesto sto ti trazis. Po toj knjizi sam za svoje ucenike osmislila trening samopouzdanja i resavanja konfliktnih situacija i zahvaljujuci profesorki gradjanskog koja mi je dozvolila da to obavljam na njenim casovima, poducavam decu necemu sto ce im sigurno trebati u zivotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.