Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Prebaceno sa teme Specijalna ptianja:

knjige ne kupujem...kupovala sam dok sam bila u skoli,na faxu...a sada iznajmljujem u biblioteci...ne bih mogla citati neku knjigu sa kompa,,,imam veeeeeeeeeliku zbirku knjiga na cd-u,i to dobrih knjiga...al jednostavno ne mogu da ih citam ako nisu na papiru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo zavrsila "Spaljene senke", Kamila Samsi.

Lep roman, svidja mi se, preporucujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drgulj Medine.... za sad mi se sviđa... limunada prava :D

Ima i jos jedna. Cini mi se da se zove MAC MEDINE...dobre su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo su dobre LOVAC NA ZMAJEVE i HILJADU CUDESNIH SUNACA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo zavrsila "Spaljene senke", Kamila Samsi.

Lep roman, svidja mi se, preporucujem!

Mnogo su dobre LOVAC NA ZMAJEVE

Slicnih su tematika ove dve knjige, samo je prva malo "blaza" u opisima i ne toliko napeta kao Lovac na zmajeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slicnih su tematika ove dve knjige, samo je prva malo "blaza" u opisima i ne toliko napeta kao Lovac na zmajeve.

Ja zabeležila tu tvoju knjigu da pročitam...ali sada kada kažeš da je slična sa ovom Lovac na zmajeve...onda bolje da ne čitam, jer mi je ta knjiga najužasnija i toliko se kajem što sam je čitala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zabeležila tu tvoju knjigu da pročitam...ali sada kada kažeš da je slična sa ovom Lovac na zmajeve...onda bolje da ne čitam, jer mi je ta knjiga najužasnija i toliko se kajem što sam je čitala...

Ova nije toliko uzasna,tematika je slicna(Indija, Pakistan, ratovi...), sve u svemu zanimljiva prica sudbine....

Ti odluci! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se sjetih, citala sam je davno CRVENI SATOR- Anita Dijamant.

Ime joj je Dina. U Bibliji, njeno postojanje je tek naznačeno kratkim pomenom u mnogo poznatijim poglavljima o njenom ocu Jakovu i njegovih dvanaest sinova u Knjizi Postanja. Ispričan glasom Dine, ovaj roman otkriva tradicije i nemire života žena u prošlosti – svet crvenog šatora. On počinje pričama njenih majki – Lie, Rahile, Zilpe i Bilhe – četiri Jakovljeve žene. One vole Dinu i daruju je veštinama koje će joj pomoći u njenom potonjem životu. Naposletku, kada se bude zaljubila, doći će do tragedije zbog koje će morati da pobegne od porodice.

Preporucujem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo su dobre LOVAC NA ZMAJEVE i HILJADU CUDESNIH SUNACA.

Hiljadu cudesnih sunaca sam nedavno kupila knjiga je mnogo dobra,po malo tuzna i jako teska za citanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se sjetih, citala sam je davno CRVENI SATOR- Anita Dijamant.

Ime joj je Dina. U Bibliji, njeno postojanje je tek naznačeno kratkim pomenom u mnogo poznatijim poglavljima o njenom ocu Jakovu i njegovih dvanaest sinova u Knjizi Postanja. Ispričan glasom Dine, ovaj roman otkriva tradicije i nemire života žena u prošlosti – svet crvenog šatora. On počinje pričama njenih majki – Lie, Rahile, Zilpe i Bilhe – četiri Jakovljeve žene. One vole Dinu i daruju je veštinama koje će joj pomoći u njenom potonjem životu. Naposletku, kada se bude zaljubila, doći će do tragedije zbog koje će morati da pobegne od porodice.

Preporucujem....

Takođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ne vraćam sada u istoriju ove teme, nešto se ne sjećam da ste komentarisale naše pisce...zanima me šta mislite o Meši Selimoviću? Meni je TVRĐAVA fantastičan roman...Ivo Andrić...PROKLETA AVLIJA?

Da li ste nakon obavezne lektire ponovo pročitale ova djela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponovo sam procitala ALHEMICAR, i definitivno se nekim knjigama treba vratiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ne vraćam sada u istoriju ove teme, nešto se ne sjećam da ste komentarisale naše pisce...zanima me šta mislite o Meši Selimoviću? Meni je TVRĐAVA fantastičan roman...Ivo Andrić...PROKLETA AVLIJA?

Da li ste nakon obavezne lektire ponovo pročitale ova djela?

Da, prelepe knjige. "Tvrđava" je knjiga koju bih preporučila svakome, jako je zanimljiva i lepa. "Derviš i smrt", predivna knjiga. "Prokletu avliju" sam čitala mnogo puta i svaki put me je iznova oduševljavala. "Travnička hronika" je, takođe, na mene ostavila snažan utisak, dosta je mračna i možda ne bi bila zanimljiva svakome, ali ja je se često setim. Iz nje se dosta može saznati o svetu, mentalitetu zapadnog i orijentalnog čoveka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal...smatraš li da su ove knjige zaboravljene? Da ostaju u sjećanju kao "mrska lektira"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ste spominjali The game of thrones , nisam citala knjigu ali sam gledala seriju , i super mi je , dali neko zna kada izlazi druga sezona ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kristal...smatraš li da su ove knjige zaboravljene? Da ostaju u sjećanju kao "mrska lektira"?

Ne smatram. Ovako divne knjige će uvek nalaziti čitaoce koji traže nešto više od puke zabave i relaksiranja u knjizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ORKANSKI VISOVI- Emili Bronte. Mnogo dobra knjiga, mracna ljubavna prica lisena patetike, prica o fatalnoj ljubavi i kobnoj osveti...

Gledala sam i film i moram priznati da sam se jako razocarala...

Generalno mislim da film nije ni primaci nijednoj knjizi(tom dozivljaju dok je citate)...sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ORKANSKI VISOVI- Emili Bronte. Mnogo dobra knjiga, mracna ljubavna prica lisena patetike, prica o fatalnoj ljubavi i kobnoj osveti...

Gledala sam i film i moram priznati da sam se jako razocarala...

Generalno mislim da film nije ni primaci nijednoj knjizi(tom dozivljaju dok je citate)...sta vi mislite?

Po meni baš prenaglašeno patetična. Čitala sam je jako davno, kao klinka, i nisam mogla baš zbog te patetike da je podnesem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Prokletu avliju" sam čitala mnogo puta i svaki put me je iznova oduševljavala.

Takodje, ona mi je inace knjiga nad knjigama, moj br. 1 :rolleyes:

Malo je OT ali moram da dodam da sam skoro gledala predstavu i razocarali su me!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni baš prenaglašeno patetična. Čitala sam je jako davno, kao klinka, i nisam mogla baš zbog te patetike da je podnesem.

Ne znam, ukusi su valjda razliciti. Meni se svidjela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni baš prenaglašeno patetična. Čitala sam je jako davno, kao klinka, i nisam mogla baš zbog te patetike da je podnesem.

Ne znam, ukusi su valjda razliciti. Meni se svidjela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko citao VELIKI GETSBI - Skot Ficdzerald? Preporucujem, meni se svidjela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Celokupna, mislim tek sledece godine na leto ... do tada ce polako, epizoda po epizoda ...

Hvala maybe!!!

:( Do tad cu morati jos jednom da pogledam prvu sezonu da bih mogla povezati :( Kako su mi glupi tako veliki razmaci izmedju sezona ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusacu da je nabavim , ima li el.izdanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plato knizara u Knez Mihajlovoj, ako trazis na srpskom (i da nemaju u radnji, moguce je da naruce).

Ovde imas knjige 1, 2, 3 i 4 serijala, sve u jednom fajlu - skida se kao torrent.

http://www.demonoid.me/files/details/2612373/006392119302/

Na engleskom je, nadam se da je to ok - ne znam da li ima el.izdanje na srpskom ...

Tnx, skidam :)

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.