Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Da li imate predlog za citanje? Toliko vremena sam citala samo strucnu literaturu, da sam potpuno zanemarila beletristiku i jos po nesto....sto zivot cini interesantnijim.

Skoro sam dobila na poklon knjigu "Kupoholicarka i beba"-Sofi Kinsela, bas sam se dobro nasmijala, procitajte ukoliko nijeste, simpaticna je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana citam metodiku nastave matematike. :D

Jaooo, i ja bih vrlo rado procitala nesto sto nije strucna literatura! :D Nadam se da cu u junu da prebrinem ova dva ispita, pa da se bacim na nesto interesantnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana citam metodiku nastave matematike. :D

Jaooo, i ja bih vrlo rado procitala nesto sto nije strucna literatura! :D Nadam se da cu u junu da prebrinem ova dva ispita, pa da se bacim na nesto interesantnije.

Eh ta Egerićka, kako ona zna biti zanimljiva :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovih dana bas i necitam jer sam stalno za kompom u slobodno vreme, ali toplo preporucujem "Osmica" od Ketrin Nevil, super je roman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VICTORIA HISLOP-OSTRVO

Ostrvo je roman o ljubavi, nesreći i strasti i kao takav neodoljivo je privlačna slika Mediterana. Na raskrižju važnih životnih odluka, dvadesetogodišnja Alexis Fielding poželi saznati više o brižno skrivanoj prošlosti svoje majke. Sve što zna jest da je Sofija odrasla u malom ribarskom selu na Kreti, pa kad napokon odluči posjetiti taj grčki otok, majka joj daje pismo za staru prijateljicu Fotini – pismo koje bi trebalo ponuditi odgovore na sva njezina pitanja. Ali prvo što Alexis otkriva je ostrvo. Nasuprot majčina rodnog sela Plake, odvojena tek tankim pojasom mora, dočekat će je Spinalonga, nekadašnja kolonija gubavaca. Kad Alexis pronađe Fotini, napokon će otkriti i priču koju je Sofija tajila cijeloga života: priču o njezinoj prabaki Eleni, njezinim dvjema kćerima, potresnu sagu o porodici razaranoj nesrećama, ratom i strastima. Priča o porodici postat će tako priča o ostvu, a Alexis će preko nje otkriti tajnu porodične prošlosti, ali i vlastite budućnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh ta Egerićka, kako ona zna biti zanimljiva :lol: :lol: :lol:

Imala sam sreće te mi ona na Višoj nije predavala, ali zato jeste kad sam upisala dokvalifikaciju (i dobila 9 :P ). Fina neka žena ;)

Inače, trenutno čitam "Gospodarica Rima" - Luk Deveniš. Saga o rimskoj carici.

Sex, ubistvo i intrige u drevnom Rimu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HILJADU CUDESNIH SUNACA OD HALEDA HOSEINIJA

CITAC OD BERNARDA SLIHTA

A AKO VOLIS TRILERE SVE OD DZEJMS PATERSONAt9512.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana citam metodiku nastave matematike. :D

Jaooo, i ja bih vrlo rado procitala nesto sto nije strucna literatura! :D Nadam se da cu u junu da prebrinem ova dva ispita, pa da se bacim na nesto interesantnije.

i ja citam strucnu literaturu,tj prikup,ljam bibliografiju za masterski rad..bas mi se cita nesto drugo...razmisljam se da ponovo uzmem Slota Peka ,,put kojim se redje ide`` i opet ga procitam...a preko leta cu da se opet uclanim u gradsku biblioteku,dobili su mnogo literature na engleskom pa cu da visim sta to imaju u ponusi,pre par godinaim ponuda i nije bila nesto.nadam se da su se popravili.

htela bi da procitam jos od salmana ruzdija davnih dana sam pocela da citam,,decu ponoci``,ali nisam zavrsila...a ostaju i ,,satanski stihovi``..(nije vezano za religuju,naravno) intrigira me zasto mu je zbog tih knjiga glava ucenjena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dijagnoza patriotizam - Nenad Veličković - ovo je nešto izmedju struke i zabave, dakle čemu učimo decu na časovima književnosti, interesantno štivo i za one koji nisu profesori književnosti

Baba Jaga je snijela jaje - Dubravka Ugrešić - sjajna knjiga, kombinacija mitologije i savremenog života žena u poznim godinama

Knjiga o Tari - Zdenko Lešć - sjajan roman o ratu i egzilu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuzno ali istinito - sem nekih bzvz casopisa ovih dana bas NISTA ne citam...ne mogu, preumorna sam i nemam zivaca i vremena za citanje. k1621.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh ta Egerićka, kako ona zna biti zanimljiva :lol: :lol: :lol:

Da, da... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam sreće te mi ona na Višoj nije predavala, ali zato jeste kad sam upisala dokvalifikaciju (i dobila 9 :P ). Fina neka žena ;)

Inače, trenutno čitam "Gospodarica Rima" - Luk Deveniš. Saga o rimskoj carici.

Sex, ubistvo i intrige u drevnom Rimu

Ohoho :lol: Ni manje ni vise :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to cu definitivno procitati svi je hvale...

i ja cu..svi kazu da je extra...narocito sto mi je njegova "lovac na zmajeve" ostavila takav utisak da cu je pamtiti celog zivota.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zadnju knjigu sam procitala pre porodjaja i to od Koelja, pobednik ostaje sam i mogu vam reci da nije losa,mada ja volim njegov stil pisanja.A sada sem naslova u dnevnim ili nedeljnim novinama,ne citam nista,nemam koncentraciju

Preporucila bih vam od domacih kad su cvetale tikve a od stranih ime ruza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zadnju knjigu sam procitala pre porodjaja i to od Koelja, pobednik ostaje sam i mogu vam reci da nije losa,mada ja volim njegov stil pisanja.A sada sem naslova u dnevnim ili nedeljnim novinama,ne citam nista,nemam koncentraciju

Preporucila bih vam od domacih kad su cvetale tikve a od stranih ime ruza...

Ja isto volim Koelja, njegov stil pisanja a i to sto u dosta knjiga spominje nas u raznim kontekstima ali dugo nisam nista njegovo citala, stidim se :( Moracu da se trgnem. U trudnoci sam procitala dve neke ruske knjige, doduse nisu bile nesto debele :rolleyes: Inace od nasih volim Ljiljanu Habjanovic Djurovic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas mi je stigla knjiga "seks i grad" sa poklonom,procitacu je veceras kad se Ognjen uspava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas mi je stigla knjiga "seks i grad" sa poklonom,procitacu je veceras kad se Ognjen uspava

knjiga je extra glupost...ja sam je dobila jos pre sto godina iz USA..i to je jedina knjiga koja je gora od filma, u ovom slucaju serije..ali ipak pricita, mozda se tebi svidi....

ja sam dobila "plesacica iz hrana-roman o indiji" i pocela da citam.....jel neko to citao?kakva je generalno knjiga...?

mada sad kakva god da je moram da je procitam, jer ne volim da pocinjem neku knjigu i da je ostavim nezavrsenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joa cuti, ja sam mislim dva puta odustajala na pola knjige- jednom na Sex i Grad, drugi put na Belle de Jour a a obe serije sam volela/ volim da gledam... Belle je bila tako vulgarna da i sa "sirokijem shvatanjima" nisam mogla dalje :lol:

Za Plesacicu nisam cula da je iko citao. Ajde seceru ti nam javi utiske kad je zavrsis ;)

E draga- ja se secam ko kroz maglu da je trebalo da pitam tebi za neke preporuke moju drugaricu psihologicu... Ajd podseti me sta bese, u kojoj temi, jer ja sam totalno zaboravila... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joa cuti, ja sam mislim dva puta odustajala na pola knjige- jednom na Sex i Grad, drugi put na Belle de Jour a a obe serije sam volela/ volim da gledam... Belle je bila tako vulgarna da i sa "sirokijem shvatanjima" nisam mogla dalje :lol:

Za Plesacicu nisam cula da je iko citao. Ajde seceru ti nam javi utiske kad je zavrsis ;)

E draga- ja se secam ko kroz maglu da je trebalo da pitam tebi za neke preporuke moju drugaricu psihologicu... Ajd podseti me sta bese, u kojoj temi, jer ja sam totalno zaboravila... :rolleyes:

xaxaxa...za self help knjige....tipa opsta psihologija...nemoj ono tipa "kako naci coveka svog zivota i slicno" :)

citam ovu plesacicu i skroz je istripovana knjiga....mislim da je 19 vek, indija is slicno..videcemo posle kakva je:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce je poceo sajam knjiga u Delti - PG, pa cu da potrazim naslove koje ste predlozili (naravno "ne strucne"). Nacitala sam se strucne literature i za dodiplomske i za postdiplomske studije i za posao, ovo je godina uzivanja, samo relax stivo :D

Ako kupim neku interesantnu knjizicu, javljam vam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a buducim mamama bih preporucila dok rode spavaju,fina knjizica z takvo stanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzela da citam osmicu,neki istorijski triler,nije lose,mada ja volim takva dela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno citam knjigu "Pakleni planovi"- Sidni Seldon, a na citanje cekaju jos dvije knjige od Koelja- "Alhemicar" i "Demon i gospodjica Prym". k030.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporucujem G.G.Markesa - ''O ljubavi i drugim necastivim silama'' a negde sam videla i prevod ''O ljubavi i drugim demonima''. Romani za svako popodne da se citaju su mi od Mir Jam - ''Mala supruga'', ''Greh njene mame''... mozete ih naci kod ulicnih prodavaca za 100-200din, jer su u knjizarama skuplje zbog ponovne popularnosti koje su postigle serije po romanima ''Ranjeni orao'' i ''Greh njene majke''...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno citam knjigu "Pakleni planovi"- Sidni Seldon, a na citanje cekaju jos dvije knjige od Koelja- "Alhemicar" i "Demon i gospodjica Prym". k030.gif

ja sam citala alhemicara i uopste mi nije jasno sto su je svi proglasili za knjigu svih vremena,po meni je dnevnik jednog carobnjaka mnogo bolja a demon i gospodjica Prim je odlicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.