Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Narucila danas!!!!

;)

Po treci put citam MIRIS KISE NA BALKANU i nije mi dosadilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

;)

Po treci put citam MIRIS KISE NA BALKANU i nije mi dosadilo

Ja za sada 2 puta,ali zivot je pred nama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za sada 2 puta,ali zivot je pred nama :lol:

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoci sam dosta knjiga procitala, a najveci utisak na mene je ostavio "Lovac na zmajeve".

A knjiga koju sam poslednju procitala je definitivno doprinela da se bolje osecam - "Zauvek zdravi i vitki" od Dajmonda, knjiga iz koje sam mnogo toga saznala o zdravom nacinu ishrane i zivljenja i pocela da primenjujem. Inace procitala sam je pre mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Matematika ljubavi-Ema Darvin.

Roman prati dve price,jednu s pocetka 19.veka,druga 70.godine 20.veka.I ta ljubav komplikovana...

Nije losa,ali ja oduzih sa citanjem,zbog bebca :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam trenutnao "Jedi, moli, voli", a dobila sam iz serbije i "Julija" En Fortije. Da li ju je iko citao i kakva je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam zavrsila sa citanjem "Flertovanje sa Pitom", Barbare Delinski- interesantna knjiga, mogu je preporuciti.

A danas krecem sa citanjem knjige "Molitva Anina", Eve Ecioni- Halevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u poslednje vreme "navucena" na knjige uz koje se smejem kao luda. Tako da vam preporucujem "Ni ovde ni tamo" od Bila Brajsona, a u slucaju da vas intrigira fantastika, preporucujem "Autostoperski vodic kroz galaksiju" od Daglasa Adamsa. Nisam ljubitelj fantastike, ali ovu sam knjigu bukvalno progutala i citala sam je iskljucivo sama jer par puta sam je nosila u obliznji park i smejala se kao luda, pa su me ljudi malo cudno gledali :D. Inace je iz 5 delova, ali je nemoguce odvojiti se od nje.

A toplo preporucujem "Do poslednjeg daha" od Serbedzije, citala sam je nekoliko puta, predivna je knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u poslednje vreme "navucena" na knjige uz koje se smejem kao luda. Tako da vam preporucujem "Ni ovde ni tamo" od Bila Brajsona, a u slucaju da vas intrigira fantastika, preporucujem "Autostoperski vodic kroz galaksiju" od Daglasa Adamsa. Nisam ljubitelj fantastike, ali ovu sam knjigu bukvalno progutala i citala sam je iskljucivo sama jer par puta sam je nosila u obliznji park i smejala se kao luda, pa su me ljudi malo cudno gledali :D. Inace je iz 5 delova, ali je nemoguce odvojiti se od nje.

A toplo preporucujem "Do poslednjeg daha" od Serbedzije, citala sam je nekoliko puta, predivna je knjiga.

Po preporuci sam je pročitala kad sam bila trudna - brzo popravlja raspoloženje :) ... Fantastična!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A danas krecem sa citanjem knjige "Molitva Anina", Eve Ecioni- Halevi.

Napokon sam nasla vremena i zavrsila sa citanjem ove knjige. Jako dobra knjiga. Sta sve zena moze da istrpi...

Bilo bi zanimljivo da oformimo knjizevni klub Bebac mama, pa da sve u isto vrijeme citamo iste knjige, i onda ih ovdje komentarisemo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno citam Caricu, na pocetku knjiga deluje dosadno sa gomilom nekih opisa, al sto se dalje cita i vise ulazi u radnju romana knjiga se ne ispusta, tako da toplo preporucujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Sveti Sava"-M. Crnjanski :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li slučajno neko od vas ima knjigu "Mala knjiga za velike roditelje" dr Zoran Milivojević (mislim da se tako autor zove)

Navodno je fenomenalna, hocu da je kupim ali ne mogu da nadjem pa ako neko ima u el. obliku da mi posalje ili stavi link za skidanje

Knjiga govori uglavnom o psiholoskom pristupu djeci i pravilnom odgoju i svi je hvale, čovjek je psiholog i na jedan jedinstven i jednostavan način je objasnio pravilan psihički odgoj djeteta ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li slučajno neko od vas ima knjigu "Mala knjiga za velike roditelje" dr Zoran Milivojević (mislim da se tako autor zove)

Navodno je fenomenalna, hocu da je kupim ali ne mogu da nadjem pa ako neko ima u el. obliku da mi posalje ili stavi link za skidanje

Knjiga govori uglavnom o psiholoskom pristupu djeci i pravilnom odgoju i svi je hvale, čovjek je psiholog i na jedan jedinstven i jednostavan način je objasnio pravilan psihički odgoj djeteta ....

Ja sam čitala i dopada mi se, mislim da je nema u elektronskom obliku, možeš otići na njegov sajt i tamo je poručiti.

http://www.milivojevic.info/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam jedino kako ide carinjenje knjiga i isporuka za BiH ... pokusacu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam da citam jednu za koju sam bila ubedjena da mi se nece svideti ali je ok...Jelena Tinska "Beogradjanka".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sa ja ne znam gdje ovo da tutnem pa cu ovdje. Cita li ko od vas online knjige i ima li da mi da kakvih linkova? Biblioteka u Djurdjevu je mala i ima mali izbor knjiga, sve su to vise lektire. Tako da ja nemam vise sta da citam.

I jos jedno pitanje, je likoprocitao knjizicu "Lajanje na zvezde"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sa ja ne znam gdje ovo da tutnem pa cu ovdje. Cita li ko od vas online knjige i ima li da mi da kakvih linkova? Biblioteka u Djurdjevu je mala i ima mali izbor knjiga, sve su to vise lektire. Tako da ja nemam vise sta da citam.

I jos jedno pitanje, je likoprocitao knjizicu "Lajanje na zvezde"?

Ja sam uvek za "uzivo" citanje,ali ako nemas drugi izbor...

Citala Lajanje...,pa sta znam u filmu su mi sve te fore mnogo zanimljivije i smesnije nego u knjizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek za "uzivo" citanje,ali ako nemas drugi izbor...

Citala Lajanje...,pa sta znam u filmu su mi sve te fore mnogo zanimljivije i smesnije nego u knjizi.

Ma i ja sam! Fino se zavalim k'o co'ek i citam. Evo sad sam pocela citati neku online i baaas je zamorno, Nije to to! Ali kad nemam. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoci procitala hiljadu cudesnih sunaca i stigla do pola lovca na zmajeve. Sad bas i nemam vremena a i nemogu da se skoncentrisem na citanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos jedno pitanje, je likoprocitao knjizicu "Lajanje na zvezde"?

Imam je u kućnoj biblioteci i pročitala je jedno 7-8 puta...mnogo mi se dopada, kao i film.

Trenutno čitam jednu zanimljivu knjigu- Veridba je dugo trajala-Sebastjen Žaprizo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad citam "Purpurni hibiskus" , vec mi se dopada.

'Jedi, moli, voli' sam zavrsila na moru i super je.

To je to za sada :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prebaceno sa teme Specijalna pitanja:

Kad ste vec povele pricu o knjigama i citanju ... :)

Da li kupujete 'normalne' knjige, ili kupujete e-izdanja? Koje vam se vise dopada i zasto?

Ja moram vecinom da kupuje ove elektronske (cesto putujemo, selimo se, itd., a i ovde gde sam trenutno nema dobrih knjizara) ... i nista mi se to ne svidja, bas mi nedostaje knjiga-knjiga, da je osetim u rukama i omirisem ...

Kupujem "normalne", a e-izdanja skidam sa interneta ili dobijam na poslu, seminarima... Više volim normalne knjige.

Normalne,ni jedno e-izdanje nisam procitala.Sto se elektronskog oblika tice dovoljno je sto na taj nacin citam novine i bebac!

Samo klasicne. Kad citam knjigu moram da osetim miris papira.

Naravno, negativan, ali retko se susrecem sa vulgarnim recima jer ne zalazim na neke teme gde bi moglo mozda da ih bude. ;) Ovim putem te molim da me obavestis, kao i svi ostali kada vidis nesto tako.

Ја до сад никад нисам купила е- књигу, мада знам да их има и бесплатних, увек купим нормалну књигу, и некако ми је то лепше, другачије је кад се чита и што ти кажеш осетиш онај мирис књиге, то је као у оној реклами "непроцењиво".

E dok ja osetim papir nema od toga ništa. Probala sam da čitam Eizdanje i iskrivila se kao integral. Obožavam žive knjige. Tata mi je radio u knjižari tako da prosto obožavam taj miris koji može da poseduje samo štampana knjiga.

Drago mi je da nisam jedina koja voli da "mirise", hehe - mm je jos gori od mene. Ja to lepo kuci uzivam, a on ide po knjizari i njusi ... cak tvrdi da mu pomogne miris knjige da se odluci da li da je kupi ili ne :blink::lol:

Zamisli kako je meni - meni su skoro sve knjige ovde elektronske, i to bas za ucenje ... po citav dan buljim u ekran - em citam sa njega, em pisem ovo moje na kompu, po sto nekih prozorcica imam otvorenih, sada sam se izvestila, ali je u pocetku pronaci u svom tom ludilu neki pasus, neki citat, bila misaona imenica ...

Ja sam od onih koji udju u knjizaru i ceka da ga sama knjiga pronadje. Retko tsa citam po preporuci.

Volim da citam knjigu koju mogu da drzim u ruci, okrenem list i naravno osetim miris knjige. Kupujem knjige i mislim da malo i preterujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drgulj Medine.... za sad mi se sviđa... limunada prava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.