Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Pa, meni se svidja... Baci me u davno prohujala vremena, prosto sebe mogu da zamislim u nekoj od onih dugih haljina... :)

Potražiću je sutra u biblioteci, lakše je nego ispred računara! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potražiću je sutra u biblioteci, lakše je nego ispred računara! :)

Da, i ja na racunaru imam preko 20 naslova koje sam htjela da procitam, ali nije mi to-to, ako ja ne osjetim onaj miris knjige, dok okrecem stranice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potražiću je sutra u biblioteci, lakše je nego ispred računara! :)

Jaoooo ja oćoravila ispred kompa i definitivno i ja od toga odustajem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pročitala sam knjigu "Edijevo kopile" - Vilijam Kovalski...nije loša...ali zbrzao je sam kraj...

Ko voli da pročita nešto o Carskoj Rusiji, sasvim slučajno sam pročitala knjigu "Baka Dana" - Danijela Stil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vestalkina prica-Seri Smit,preporucujem.

Rim,nekada,pre nove ere,simbolicno su cuvale Vestalke odrzavajuci vatru,i bile su device,sta se desi kada se jedna zaljubi,uradi sto se ne sme,kakva je kazna ceka,zivu je zakopavaju u grobnicu,ovo je prica o njoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vestalkina prica-Seri Smit,preporucujem.

Rim,nekada,pre nove ere,simbolicno su cuvale Vestalke odrzavajuci vatru,i bile su device,sta se desi kada se jedna zaljubi,uradi sto se ne sme,kakva je kazna ceka,zivu je zakopavaju u grobnicu,ovo je prica o njoj...

Baš si me zainteresovala, moram da je dodam na spisak knjiga koje planiram da pročitam u skorijoj budućnosti! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko procitao knjigu "Suze su O.K.", od Mirjane Bobic-Mojsilovic? To je drama koja je pisana za pozorisnu predstavu, koliko sam ja skontala, i nemam pojma zasto sam bas nju uzela iz biblioteke. :unsure:

Ako je neko gledao predstavu ili citao ovu knjigu, neka mi da savjet da li da citam, ili da to vrijeme pametnije iskoristim? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame pre par dana sam kupila knjigu MENSA - NTC SISTEM UCENJA,

IQ DETEA - BRIGA RODITELJA, autor dr Ranko Rajovic. Preporucujem je jer ima bas puno korisnih i prakticnih saveta,za mantalni razvoj nasih pilica.

Baco koliko je kostala knjiga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko procitao knjigu "Suze su O.K.", od Mirjane Bobic-Mojsilovic? To je drama koja je pisana za pozorisnu predstavu, koliko sam ja skontala, i nemam pojma zasto sam bas nju uzela iz biblioteke. :unsure:

Ako je neko gledao predstavu ili citao ovu knjigu, neka mi da savjet da li da citam, ili da to vrijeme pametnije iskoristim? B)

Citam uredno Bobicku i jeste ona u vecini svojih knjiga tra-la-la,ali ako me secanje sluzi to joj je bolja knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada kakvo god da mi je secanje,ja smatram da mozes uvek nesto nauciti i saznati nesto novo iz svake knjige,a kao sto rekoh Bobickine su za razonodu,tako da ces se odmoriti uz knjigu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo uzela malo Nikolasa Sparksa-Poslednja pesma za razonodu.Bilo koju njegovu knjigu preporucujem svim mamama koje idu na more,za plazu je super,moze da se prati i radnja knjige i dete kako se igra u pesku! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam uredno Bobicku i jeste ona u vecini svojih knjiga tra-la-la,ali ako me secanje sluzi to joj je bolja knjiga.

Do sada je nisam citala, ali nikada nije kasno. :D

Mada kakvo god da mi je secanje,ja smatram da mozes uvek nesto nauciti i saznati nesto novo iz svake knjige,a kao sto rekoh Bobickine su za razonodu,tako da ces se odmoriti uz knjigu :rolleyes:

Ma, sta sam ja sve citala... ihaaaj! Tek kada procitam vidim kako sam mogla to vrijeme lijepo provesti spavajuci. :lol:

Salim se.. Slazem se sa tobom, samo mi je bilo cudno sto je ova knjiga bas pisana kao scenario...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obozavam biografije , pogotovo Fidela Kastra , on mi je neiscrpni izvor odusevljenja svestranoscu jedne licnosti... citam svaku knjigu u kojoj je pomenut ... "Dnevnik jednog motocikliste" je odlican isto kao i "Tesla ,portret medju maskama" A vidim da svi hvalite "Lovca na zmajeve" pa cu je nabaviti ovih dana da vidim hoce li to meni ici ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obozavam biografije , pogotovo Fidela Kastra , on mi je neiscrpni izvor odusevljenja svestranoscu jedne licnosti... citam svaku knjigu u kojoj je pomenut ... "Dnevnik jednog motocikliste" je odlican isto kao i "Tesla ,portret medju maskama" A vidim da svi hvalite "Lovca na zmajeve" pa cu je nabaviti ovih dana da vidim hoce li to meni ici ...

Tesla od Pistala kao sto si navela odlicna knjiga.

A sto se tice Zmajeva preporuka,a napomena da se place ;) posebno ako si osetljiva,ako ti hormoni jos rade,laka je za citanje,ali nabijena teskom emocijom i surovom istinom o zivotu u tim krajevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporučujem Paola Koelja!!!

Izdvojila bih knjigu Jedanaest minuta - prvu sam je pročitala, a posle i sve ostale...

Ko ne zna, on je napisao Alhemičara... :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporučujem Paola Koelja!!!

Izdvojila bih knjigu Jedanaest minuta - prvu sam je pročitala, a posle i sve ostale...

Ko ne zna, on je napisao Alhemičara... :lol:;)

Meni se nikako nije dopala Veštica iz Portobela, pa sam odlučila da ga više ne čitam. Mada se više ne sećam ni zašto mi se ova nije dopala. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporučujem Paola Koelja!!!

Izdvojila bih knjigu Jedanaest minuta - prvu sam je pročitala, a posle i sve ostale...

Ko ne zna, on je napisao Alhemičara... :lol:;)

Za moj ukus previse mesa veru u Boga sa misticnim,nadrealnim,to je pocelo da mi se manje dopada kod njega.Inace ako se dobro secam Veronika je resila da umre je dobra njegova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veronika je resila da umre ,procitala sam pa bukvalno za sat vremena.Jedanaest minuta-takodje lagana knjiga.

Ranije sam najvise citala Koelja,jako mi se dopada razumljiv stil pisanja.Kada zavrsim sa knjigom znam sta sam procitala,mada ne ostavlja neki snazan utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam procitala sve Koeljove knjige... A sve je pocelo kada sam knjigu "Veronika je odlucila da umre" dobila na poklon, koja mi je pomogla da bolje sagledam zivot, u tim nekim "ludim" godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toplo preporucujem knjigu "Ljudi govore" Rastka Petrovica (iako su je sigurno mnoge od vas citale kao skolsku lektiru). To je tako jedno divno, neprevazidjeno delo, odmah mi se svidelo, ali, posto ga prevodim za diplomski, procitala sam ga ni sama vise ne znam koliko puta, i mogu vam reci da se svakim citanjem otkriva nesto novo i osvezavajuce. Uopste R.P. je sjajan..... Meni se svidela i njegova "Burleska gospodina Peruna boga groma", najvise zbog jezika koji koristi, mada shvatam da nekima moze da bude dosadna i necitka.

Takodje "Kod Hiperborejaca" M. Crnjanskog, mesavina zanrova, pretezno pisana kao putopis, ispunjena liricnoscu Crnjanskog. U njoj spominje i Rastka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toplo preporucujem knjigu "Ljudi govore" Rastka Petrovica (iako su je sigurno mnoge od vas citale kao skolsku lektiru). To je tako jedno divno, neprevazidjeno delo, odmah mi se svidelo, ali, posto ga prevodim za diplomski, procitala sam ga ni sama vise ne znam koliko puta, i mogu vam reci da se svakim citanjem otkriva nesto novo i osvezavajuce. Uopste R.P. je sjajan..... Meni se svidela i njegova "Burleska gospodina Peruna boga groma", najvise zbog jezika koji koristi, mada shvatam da nekima moze da bude dosadna i necitka.

Takodje "Kod Hiperborejaca" M. Crnjanskog, mesavina zanrova, pretezno pisana kao putopis, ispunjena liricnoscu Crnjanskog. U njoj spominje i Rastka...

Rastko je sjajan, ali ne verujem da se dopada širem krugu čitalaca. Jesi li čitala njegov Dan šesti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rastko je sjajan, ali ne verujem da se dopada širem krugu čitalaca. Jesi li čitala njegov Dan šesti?

Nisam. Citala sam neke odlomke ovih dana, u sklopu priprema za diplomski, i shvatila da nije vreme da ga sad citam, suvise sam emotivna (trudnica...), a skontala sam da pise o stradanju sedamnaestogodisnjaka tokom prelaska Albanije u Prvom svetskom ratu. Brat mi ima 17 godina, i dok sam citala te odlomke, stalno mi je on bio pred ocima, i srce mi se stezalo. Kad on bude malo stariji ;)

Jos jedan pisac kog bas bas volim: Hese. "Igra staklenih perli" je divna knjiga, ali je predugacka (sto ja inace volim), pa moze da bude zamorna mnogima. "Decja dusa" i "Sidarta" su mi njegove omiljene price. "Demijan" me nije nesto odusevio, mozda zato sto sam pre njega procitala knjigu sa slicnim motivom, "Povest o Rodereru" Gizerma Martineza, koja me je oborila s nogu, pa mi "Demijan" nije bio bas na tom nivou.

Bulgakov: "Majstor i Margarita", cista lepota. Pre nje obavezno procitati Geteovog "Fausta".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pronašli smo knjigu koja govori baš o tome - kako da vratite ravan stomak. Zove se Flat Tummy Club i može se nabaviti na ovom linku http://www.flattummyclub.co.uk/ Autorka knjige Kejt Adams obećava da, ako pratite njene savete, možete imati ravan stomak za svega 21 dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame pre par dana sam kupila knjigu MENSA - NTC SISTEM UCENJA,

IQ DETEA - BRIGA RODITELJA, autor dr Ranko Rajovic. Preporucujem je jer ima bas puno korisnih i prakticnih saveta,za mantalni razvoj nasih pilica.

Narucila danas!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam pocela da citam "Igra prestola" ili ti "the game of thrones" pa ko voli naucnu fantastiku neka obavezno uzme,posle "Gospdara prstenova" jedna od boljih koje sam citala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.