Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ako je tata saljivdzija onda ova:

Jon Smith - Momacki vodic kroz trudnocu (The Bloke's Guide to Pregnancy)

A ako je u pitanju tata koji bas temeljno i ozbiljno hoce da izuci tematiku onda mozda:

Judith Schuper - Vasa trudnoca za buduceg tatu (Your Pregnancy for the Father-To-Be)

Evo i linka sa Amazona pa mozda nesto od toga ima i u Srbiji jer vidim da Mamut recimo sada drzi jako puno stranih autora

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw/104-0...xpectant+father

Jooj, ja bih obe knjige! Zna li neko gde mogu da ih nabavim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je tata saljivdzija onda ova:

Jon Smith - Momacki vodic kroz trudnocu (The Bloke's Guide to Pregnancy)

A ako je u pitanju tata koji bas temeljno i ozbiljno hoce da izuci tematiku onda mozda:

Judith Schuper - Vasa trudnoca za buduceg tatu (Your Pregnancy for the Father-To-Be)

Evo i linka sa Amazona pa mozda nesto od toga ima i u Srbiji jer vidim da Mamut recimo sada drzi jako puno stranih autora

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw/104-0...xpectant+father

Mnogo Hvala :)

Odmah cu da potrazim na internetu da kupim!

Srdacan Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micilici preporuci mi neku dobru self-help knjigu :)...vi englezi to dosta citate :)

Pozdrav

Ja preporucujem ovu knjigu! Evo ime knjige i opis:

MOC PODSVESTI (BROŠ)

Džozef Marfi

Kategorija: Popularna psihologija

Zašto je neko tužan, a neko srecan? Zašto je neko veseo i bogat, a neko jadan i siromašan? Zašto je neko plašljiv i ispunjen zebnjom, a neko pun vere i samopouzdanja? Zašto neko postiže uspehe, a neko neprestano nailazi na neuspehe? Zašto je neko odlican i omiljen govornik, a neko sasvim osrednje prolazi kod ljudi kojima se obraca? Zašto nekome pode za rukom da se izleci od takozvane neizlecive bolesti, a nekome ne? Nalaze li se odgovori na ova i mnoga druga pitanja negde duboko u podsvesti svakoga od nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam razumela da li trazis knigu za tatu tipa,,kako preziveti i razumeti trudnocu`` ili neku knjigu opsteg tipa ? :lol:

ja i moj trenutno citamo istu literaturu o bebama :) ovo sto je misilici predlozila zvuci bas interesantno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam razumela da li trazis knigu za tatu tipa,,kako preziveti i razumeti trudnocu`` ili neku knjigu opsteg tipa ? :lol:

ja i moj trenutno citamo istu literaturu o bebama :) ovo sto je misilici predlozila zvuci bas interesantno! :)

Ja tražim knjigu čisto iz zafrkancije da kupim mm c014.gif . Inače, non-stop je na internetu i istražuje o bebcima ili diskutuje u školi sa koleginicama o tome. Ustvari, hoću da mu vratim milo za drago jer je on meni kupio za rođendan između ostalog knjigu "Pravilna nega i ishrana muževa" a084.gif

Mislim, šta reći?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam razumela da li trazis knigu za tatu tipa,,kako preziveti i razumeti trudnocu`` ili neku knjigu opsteg tipa ? :lol:

ja i moj trenutno citamo istu literaturu o bebama :) ovo sto je misilici predlozila zvuci bas interesantno! :)

Pozdrav

Uglavnom knjiga o tome kako da se pripremi muskarac za to da postaje otac? Sta treba da cini? Kako da bude dobar otac, sta je potrebno bebi itd.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav

Ja preporucujem ovu knjigu! Evo ime knjige i opis:

MOC PODSVESTI (BROŠ)

Džozef Marfi

Kategorija: Popularna psihologija

Zašto je neko tužan, a neko srecan? Zašto je neko veseo i bogat, a neko jadan i siromašan? Zašto je neko plašljiv i ispunjen zebnjom, a neko pun vere i samopouzdanja? Zašto neko postiže uspehe, a neko neprestano nailazi na neuspehe? Zašto je neko odlican i omiljen govornik, a neko sasvim osrednje prolazi kod ljudi kojima se obraca? Zašto nekome pode za rukom da se izleci od takozvane neizlecive bolesti, a nekome ne? Nalaze li se odgovori na ova i mnoga druga pitanja negde duboko u podsvesti svakoga od nas?

hvala zeljka, nju sam procitala jako davno...super je knjiga....procitala sam i "the secret" na istu je foru......da li si citala "the earth"???

to hocu sve da narucim preko amazona ali sinoc kad sam search-ovala pise koje su zemlje "supported" i medju njima nije grcka...nije mi jasno sto.....a cula sam sto puta da je nekoj narucivao preko amazona ovde, nista mi nije jasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tražim knjigu čisto iz zafrkancije da kupim mm c014.gif . Inače, non-stop je na internetu i istražuje o bebcima ili diskutuje u školi sa koleginicama o tome. Ustvari, hoću da mu vratim milo za drago jer je on meni kupio za rođendan između ostalog knjigu "Pravilna nega i ishrana muževa" a084.gif

Mislim, šta reći?!

mislim da u IDEJI (marketu) isto ima neka zafrkancija od knjige ,,kako se resiti ili kako ubiti rodjenog muza``,meni je naslov delovao urnebesno,ali mi muz nije dao da je kupim :lol: sve mi je na vrh jezika da ima jos neka knjigica,...akose setim-javim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica mi je rekla da ima i za cerke, jer ih ona ima dve (mislim na cerke), mogu se raspitati kako se tacno zove i ko je autor.....

a za sinove, knjiga se zove tacno "KAKO ODGAJATI SINOVE" - STIV BIDALF

za ove zenske u inostranstvu, ako ih interesuje na engleskom, posto je knjiga veliki bestseller svuda , tacan naziv je "RAISING BOYS:why they are different-and how to help tem become happy and well-balanced men"- Steve Biddulph

HVALA! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da u IDEJI (marketu) isto ima neka zafrkancija od knjige ,,kako se resiti ili kako ubiti rodjenog muza``,meni je naslov delovao urnebesno,ali mi muz nije dao da je kupim :lol: sve mi je na vrh jezika da ima jos neka knjigica,...akose setim-javim :)

Obavezno g132.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da u IDEJI (marketu) isto ima neka zafrkancija od knjige ,,kako se resiti ili kako ubiti rodjenog muza``,meni je naslov delovao urnebesno,ali mi muz nije dao da je kupim :lol: sve mi je na vrh jezika da ima jos neka knjigica,...akose setim-javim :)

uf to moram da kupim :)

ali je verovatno u fazonu najlaksii nacini da ga ubijete u pojam i slicno <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf to moram da kupim :)

ali je verovatno u fazonu najlaksii nacini da ga ubijete u pojam i slicno <_<

HE HE HE c006.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze,ako cete neke zezalice...

jedna lepa kniga je i od Nika Hornbija,,SVE O DECAKU``....imate i film sa Hjuom Grantom.prica o zblizavanju jednog neodgovornog i nezrelog muskarca i jednog ozbiljnog i zbunjenog decaka ,pod uticajem cudnih okolnosti..i kakve to promene donosi u njihov zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micilici preporuci mi neku dobru self-help knjigu :)...vi englezi to dosta citate :)

Jao, di mene nadje sa tim! :lol:

Ne cita se u nasoj kuci to, ama uopste. Za ostale Engleze nemam pojma, znam da je to trend kod Amera :P

Ja ti mogu od dobrih poznavaoca ljudshe psihe toplo preporuciti jedino Dostojevskog- covek je ljudki um drzao u malom prstu, i Frojd je od njega ucio! Al moderno stivo i moderna psihologija mi nije jaca strana... Imam drugaricu koja je psiholog, mogu nju da priupitam! Srecno u potrazi i citanju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije par dana sam zavrsila sa prelijepom knjigom "Ispricaj mi snove"- Sidni Seldon, a u pamcenje mi se urezala i "Lovac na zmajeve"- Haleda Hoseinija, nju bih svima toplo preporucila.

Inace, za mene je Paulo Koeljo neprevazidjen pisac, i uvijek ga rado citam.

takodje....pisac je stvarno neprevazidjen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, di mene nadje sa tim! :lol:

Ne cita se u nasoj kuci to, ama uopste. Za ostale Engleze nemam pojma, znam da je to trend kod Amera :P

Ja ti mogu od dobrih poznavaoca ljudshe psihe toplo preporuciti jedino Dostojevskog- covek je ljudki um drzao u malom prstu, i Frojd je od njega ucio! Al moderno stivo i moderna psihologija mi nije jaca strana... Imam drugaricu koja je psiholog, mogu nju da priupitam! Srecno u potrazi i citanju ;)

dostojevskog citalaaaaaa jos u mladjim danima,,..kako zadjoh u tridesete pre 2 meseca, odjednom mi se javila potreba da sredjujem mozak :)

ako te ne mrzi pitaj je........cmokic i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jon Smith - Momacki vodic kroz trudnocu (The Bloke's Guide to Pregnancy)

Judith Schuper - Vasa trudnoca za buduceg tatu (Your Pregnancy for the Father-To-Be)

Mamut nema ove kjnige r020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam citao nikakve knjige. Instinktivno sam se ponasao dok mi je zena bila trudna i sve je ok proslo. Ja mislim da se danas jako velika filozofija pravi oko trudnoce kako bi mnogi zaradili pare. Znaci trudnoca je postala velika industrija a u principu 90% svega je bespotrebno i prodavanje magle. Nase bake su donosile na svet decu prirodno bez nekih trzavica i bez bolnica i kojekakvih cuda i fala bogu sve je bilo ok. Danas sve je vestacki , deca vise ne sisaju majcino mleko, puderi, pomadice, te ovo te ono, poradjaju se u bolnici itd itd i na kraju suma sumaru deca sve bolesnija , gojaznija, vecina zena i ne moze da rodi dete jer je imala pobacaje i nezdrav seksualni zivot , jako kasno odluce da rode prvo dete itd itd. Znaci ako treba da se glasa za nacin trudnoce i zivljenja od pre 300 godina i ovaj danas glasam za onaj od pre 300 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tri praseta, snezanu i sedam napasti, pepeljugu, crvenkapu ...super su knjige, svima bih ih preporucila...ha,ha,ha

U januaru sam procitala roman "Osmica" i u februaru "Vatra" od Ketrin Nevil. Fantastican triler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam citao nikakve knjige. Instinktivno sam se ponasao dok mi je zena bila trudna i sve je ok proslo. Ja mislim da se danas jako velika filozofija pravi oko trudnoce kako bi mnogi zaradili pare. Znaci trudnoca je postala velika industrija a u principu 90% svega je bespotrebno i prodavanje magle. Nase bake su donosile na svet decu prirodno bez nekih trzavica i bez bolnica i kojekakvih cuda i fala bogu sve je bilo ok. Danas sve je vestacki , deca vise ne sisaju majcino mleko, puderi, pomadice, te ovo te ono, poradjaju se u bolnici itd itd i na kraju suma sumaru deca sve bolesnija , gojaznija, vecina zena i ne moze da rodi dete jer je imala pobacaje i nezdrav seksualni zivot , jako kasno odluce da rode prvo dete itd itd. Znaci ako treba da se glasa za nacin trudnoce i zivljenja od pre 300 godina i ovaj danas glasam za onaj od pre 300 godina.

gresis! u to vreme, o kome ti pricas, su zene itekakao umirale na porodju, da ne pricam koliko je beba umiralo.....danas je to jako retka pojava, hvala Bogu....

a da se dize frka oko svega, dize se, ali ......

i ja bih da sam u nekom drugom vremenu, ali sa ovom medicinom, ali to je prosto neizvodljivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dragi je citao knjigu "Vase dete i Vi", pogotovo dio koji se odnosi na pravilnu ishranu trudnice. Cak je napravio i spisak zdravih namirnica koje bih ja "morala" svakodnevno unositi! :blink:

Sto se tice ostalog, dosta je upucen u sve tegobe trudnoce, kao i njene lijepe strane, jer pricamo o tome, ali nije raspolozen da sada takvo stivo procita od korica do korica. Vise ga interesuje konkretno moja trudnoca, nego uopsteni primjeri, sto je i normalno. :rolleyes:

Ne mogu da se slozim sa ovim sto je napisao iizuzetan:

"Nase bake su donosile na svet decu prirodno bez nekih trzavica i bez bolnica i kojekakvih cuda i fala bogu sve je bilo ok. Danas sve je vestacki..."

Nije tacno da je tada trudnoca proticala bez trzavica (o tome se samo nije pricalo), bez bolnica jeste (nazalost). Da je sve bilo ok- ne bi se reklo po tome koliko je samo djece umrlo- tu je kriv i mentalitet, neobrazovanost itd.

Mozda se sada dize prevelika frka oko trudnoce i trudnica, ali bolje je tako, jer znaci da se vise paznje posvecuje svakom novom zivotu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam citao nikakve knjige. Instinktivno sam se ponasao dok mi je zena bila trudna i sve je ok proslo. Ja mislim da se danas jako velika filozofija pravi oko trudnoce kako bi mnogi zaradili pare. Znaci trudnoca je postala velika industrija a u principu 90% svega je bespotrebno i prodavanje magle. Nase bake su donosile na svet decu prirodno bez nekih trzavica i bez bolnica i kojekakvih cuda i fala bogu sve je bilo ok. Danas sve je vestacki , deca vise ne sisaju majcino mleko, puderi, pomadice, te ovo te ono, poradjaju se u bolnici itd itd i na kraju suma sumaru deca sve bolesnija , gojaznija, vecina zena i ne moze da rodi dete jer je imala pobacaje i nezdrav seksualni zivot , jako kasno odluce da rode prvo dete itd itd. Znaci ako treba da se glasa za nacin trudnoce i zivljenja od pre 300 godina i ovaj danas glasam za onaj od pre 300 godina.

Ni ja se ne slažem sa tobom! Ne znam jesi li išao na preglede sa svojom suprugom, ali kada čuješ doktora i vidiš ono malo biće na monitoru, sve što si mislio da znaš, shvatiš da to ustvari nije tako!

Ranije se nije moglo utvrditi da li je beba zdrava, deca su se rađala sa anomalijama! Sada ima puno testova da se to utvrdi, spreči i izleči!

Verovatno tvoja supruga nije imala problema u trudnoći, ali, znaš li kako izgleda kada ti kažu da u stomaku imaš osim bebe još nešto, kao ja miom?! Da nije interneta, knjiga za trudnice i jako dobrih lekara moj muž i ja bi poludeli od razmišljanja otkud to, zašto, i kako održati trudnoću do kraja!

Ne mogu više da pišem o tome! Nadam se da si mi razumeo! Forumašice sigurno jesu!

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo citam jednu,zove se oKRUTNO I nEOBICNO OD pATRISE kORNVEL,PRE NJE Obecaj mi od Harlana Kobena,a od porodjaja sam procitala pa najmanje 10 knjiga,OBOZAVAM DA CITAM,uglavnom su trileri,pa brzo i idu.......U trudnoci sam mnogo citala,jer sam od 4 meseca lezala,pa druga posla nisam ni imala...a svima bih preporucila HILJADU CUDESNIH SUNACA OD Haleda Hoseinija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo citam jednu,zove se oKRUTNO I nEOBICNO OD pATRISE kORNVEL,PRE NJE Obecaj mi od Harlana Kobena,a od porodjaja sam procitala pa najmanje 10 knjiga,OBOZAVAM DA CITAM,uglavnom su trileri,pa brzo i idu.......U trudnoci sam mnogo citala,jer sam od 4 meseca lezala,pa druga posla nisam ni imala...a svima bih preporucila HILJADU CUDESNIH SUNACA OD Haleda Hoseinija!

to cu definitivno procitati svi je hvale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam citao nikakve knjige. Instinktivno sam se ponasao dok mi je zena bila trudna i sve je ok proslo. Ja mislim da se danas jako velika filozofija pravi oko trudnoce kako bi mnogi zaradili pare. Znaci trudnoca je postala velika industrija a u principu 90% svega je bespotrebno i prodavanje magle. Nase bake su donosile na svet decu prirodno bez nekih trzavica i bez bolnica i kojekakvih cuda i fala bogu sve je bilo ok. Danas sve je vestacki , deca vise ne sisaju majcino mleko, puderi, pomadice, te ovo te ono, poradjaju se u bolnici itd itd i na kraju suma sumaru deca sve bolesnija , gojaznija, vecina zena i ne moze da rodi dete jer je imala pobacaje i nezdrav seksualni zivot , jako kasno odluce da rode prvo dete itd itd. Znaci ako treba da se glasa za nacin trudnoce i zivljenja od pre 300 godina i ovaj danas glasam za onaj od pre 300 godina.

Da nije danasnje tehnologije da bih umrla od krvarenja na porodzaju a moja beba od nedostatka kiseonika. Moja diagnoza je placenta previa i nebih znala da nije bilo danasnje tehnologije. Sada i ja i doktro znamo i imacu carski rez tako da nebih doslo do nesrece. Tako da se potpuno sa tobom ne slazem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.