Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

 Ove dve su mi bile strasne,potresne,obe preplakah i obe procitah odmah iz pocetka cim zavrsih citanje.

Ja od ove dvije vid ostetila. Do 6h ujutro sjedila i citala pri posve losem osvjetljenju, umorna i u suzama. Kombinacija, ma savrsena <_<

Al definitivno najbolje knjige ikada sto sam procitala, samo zalosno sto je u njima toooooliko istine da bas boli :(:(

A da, Drina ne djelovase mi tako placljiva :P

Izmenjeno od strane mama maza
Drina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od ove dvije vid ostetila. Do 6h ujutro sjedila i citala pri posve losem osvjetljenju, umorna i u suzama. Kombinacija, ma savrsena <_<

Al definitivno najbolje knjige ikada sto sam procitala, samo zalosno sto je u njima toooooliko istine da bas boli :(:(

A da, Drina ne djelovase mi tako placljiva :P

Uspesno se foliram na forumu :D

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali Flautista Eduardo Manea, još je čitam ali je toliko dobra da svakako kraj knjige neće uticati na moj ukupan utisak. Pisan iz više uglova, baš mi odgovara taj stil. O slikaru i njegovom životu, inače moja omilkena tema, o umetnicima i nastajanju umetnosti. I mladoj devojci kojoj je umetnost poziv i njena posebna povezanost sa mlađom sestrom, takođe umetnicom :)

Doba lala isto novo Lagunino iudanje, od Debore Morgah, pisano o vremenu kad i Zlatna lala, o groznici lala, umetnicima i umetnosti u Holandiji u to doba. Doba lala mi je jednako dobra knjiga, ali sam je progutala i baš mi 'fali dalje' posle neverovatnog kraja koji kao da daje ptostora za nastavak :)

Idi postavi stržara, nastavak na pricu orugalicu čeka da završim sa Malim flautistom, i jedva čekam da vidim šta je bilo dalje, jer je i Ptica rugalica jedna od onih gde je bilo prostora za dalje. Nisma ni znala da je nastavak Laguna prevela prošle godine još :)

Kako smo čuvali Frenki izdanje čarobe knjige, jako dirljiva knjiga, potresna ali nisam mogla da je ostavim dok je nisam pročitala. O devojčici koju čuva otac jer ostaje bez majke nakon carskog reza (uh moj strah :) ) i kako se svi oni snalaze u novim ulogama sa bebom, dok im je socijalna radnica za petama, tražeći prvu grešku ne bi li im bebu oduzela i dala jednom starijem situiranom paru koji ne može da ima decu a jako želi bebu. Posebno sa bbeom u kući čitanje ove knjige ima neki poseban smisao...

broccoli i Girasole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo volim da čitam, ali teško pronalazim knjige odnosno priče koje me interesuju. Uglavnom čitam biografije i autobiografije, drame, ljubavne romane čija se radnja odvija uglavnom na Bliskom Istok. Ima mnogo knjiga ma temu koju ja volim da čitam ali jako mali broj je preveden. 

Evo nekoliko preporuka:

1. "Lovac na zmajeve" i "Hiljadu čudesnih sunaca" - Haled Hoseini. Pročitala sam i njegovu treću knjigu "A planine odjeknuše" i nije ostavila na mene utisak kao prethodne dve. 

2. "Krovovi Persije" - Mahbod Seradži, odlučna knjiga, sreća i tuga pa neočekivan kraj!

3. "Devojka koja je pobedila ISIS" - Farida Halaf, istinita jeziva priča.

4. "Zarobljeni snovi" - Marina Nemat

5. "Na korak do sna" i "Cena slobode" - Džasvinder Sangera

6. "Sunce iza bedema", "Ljubav u ranjenoj zemlji" - Džin Sason

7. "Devojka iz Bagdada" - Mišel Nur

8. "Američki derviš" - Ajad Aktar

9. "Molitva moje majke" i "Slatki ukus suza" - Nafisa Hadži

10. Nešto drugačije od prethodno navedenih knjiga jeste knjiga "Mi deca sa stanice Zoo" - Kristinana F. Tinejdžerski roman, mislim da ga je svako pročitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje novo otkrovenje-Erlend Lu,zabavan i skajan Norvežanin.Pročitah Volvo kamione,na red stize Dopler.Stil pisanja potpuno novi za mene,prilicno prisan sa citaocima,i posebno za one koji nemaju bas puno vremena za citanje ali im nedostaje knjiga...

Jecy i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje novo otkrovenje-Erlend Lu,zabavan i skajan Norvežanin.Pročitah Volvo kamione,na red stize Dopler.Stil pisanja potpuno novi za mene,prilicno prisan sa citaocima,i posebno za one koji nemaju bas puno vremena za citanje ali im nedostaje knjiga...

Ej i meni se mnogo svidja! "Zapalih" se za Norvezane, nadjoh jos neke njihove zanimljive pisce.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej i meni se mnogo svidja! "Zapalih" se za Norvezane, nadjoh jos neke njihove zanimljive pisce.

Daj predloge.

Inace ja otkad sam uzela Kindle sve knjige uzimam na pdf-u.Od njega imam nekolike,sve ce stici na red.Prvo sam bila skepticna,ali otkad citam knjige na njemu,zahvaljujem tehnologiji do neba na tom izumu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono sto se meni dopalo u poslednje vreme su sledece knjige:

1. Lutkar (Justejn Gorder), predivna knjiga, na momente glavni junak, koji je neprilagodjen svetu u kome zivi, deluje beznadezno. On odlazi na sahrane jer je sam na ovome svetu i nema porodicu i nikoga svog...samo jednog specificnog prijatelja. Knjiga na kraju ipak odise optimizmom i nadom..

2. Ubiti pticu rugalicu (Harper Li) - bez komentara, mora se procitati!

3. Moja genijalna prijateljica 1 i 2 (Elena Ferante)...Ima cetiri dela, ne zna se ko je pisac, tj Elena Ferante je pseudonim. Knjiga 1 opisuje detinjstvo i ranu mladost, knjiga 2 opisuje izlazak iz tinejdzerskog perioda i rani zreli period...Opisuje zivot u Napulju pedesetih, sezdesetih godina pa sve do danasnjih dana..Opisuje odrastanje dveju prijateljica koje su bliske od ranog detinjstva. Realisticna, topla, napisana odlicnim stilom, bez mnogo metafora koje ja ne volim. Predivna knjiga, koja iako ima mnogo stranica nije dosadna...nema digresija, drzi paznju sve vreme.

Norveski pisci su odlicni. Ju Nesbe nije los za trilere ali je malo klise..jeste da nas na kraju iznenadi ko je zlocinac, ali opet je klise...

4. Sve ptice pevaju (Ivi Vajld)-naizgled triler ali mislim da knjiga zapravo govori o necemu drugom u zivotu glavne junakinje, da je pojava "necega" sto glavnoj junakinji ubija ovce u stvari samo metafora za nove izazove u zivotu..Solidna, drzi paznju..

5. Iz akcije 3 za 500 obicno ne ocekujete da kupite bog zna sta... medjutim:

-Tigrova zena

-Spora smrt Lusijane B.

-Park Carmen Machado 

Te tri nisu lose, Tigrova zena odlicna, prica o specificnom odnosu glavne junakinje i njenog pokojnog dede, paralelno ona nam prica pricu o tome kako je nekada davno, u selo njenog dede dosao jedan poseban, pravi pravcati Tigar...Za svaku preporuku! :)

Naravno, omiljenu i genijalnu "Majstor i Margarita" i mog omiljenog profesora Volanda,  nema ni potrebe spominjati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox svidja mi se jako tvoj izbor. Nisam ni znala za novu Gorderovu knjigu... jooj proci ce jos mnogo dok ja ne uzmem knjigu u ruke:( "Devojka sa pomorandzama" , jesi li citala.?... moja omiljena! 

Jeste li citali Jaloma? Njega preporucujem.

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy hvala :) nisam citala, Lutkar je prva i jedina njegova knjiga koju sam procitala. Specificna je tema, divna je prica, nije obimna knjiga i neces se pokajati ako je uzmes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od Gordera sve procitala sto je prevedeno na srpski...

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubav Danijela Stil- Lagana knjiga,nekako tuzna na kraju a opet mi dala neku pouku.

LJubav nije za mene Federika Bosco

onako. Nije losa,ali nisam odusevljena.

Agata Kristi- Misterija Bozicnog pudinga

odlicna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok nisam srela tebe-Dzodzo Mojes knjiga odlicna...nisam je ispustala iz ruku:wub:

Devojka iz voza-Pola Hokins isto jako dobra.A nisam ni jedan film pogledala nekako mi bzvz posle knjige.Sad da zavrsim Amandu Kvik i prelazim na Gijoma:):wub:

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubav Danijela Stil- Lagana knjiga,nekako tuzna na kraju a opet mi dala neku pouku.

LJubav nije za mene Federika Bosco

onako. Nije losa,ali nisam odusevljena.

Agata Kristi- Misterija Bozicnog pudinga

odlicna. :)

Agata Kristi ima sve super knjige ...Jes li citala mozda -10 MALIH CRNACA - od nje..odlicna je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam. Imam kuci 5njenih knjiga...sad citam Tacno u podne. Kad zavrsim ovu verovatno cu opet Agatu. Jos su knjige stare iz 79-ih stampa..ili 80-tih oa imaju posebnu car. :)

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam. Imam kuci 5njenih knjiga...sad citam Tacno u podne. Kad zavrsim ovu verovatno cu opet Agatu. Jos su knjige stare iz 79-ih stampa..ili 80-tih oa imaju posebnu car. :)

Tacno u podne-Nora Roberts? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. :)

Odlicna:) Moram malo da oladim sa kupovinom knjiga..stp bi moj mm rekao radije cu kupiti knjigu nego nesto da obucem..uzas:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se zasad svidja. 

Ja sam nasledila mnogo knjiga...oko 100komada. :angel:

nesto sam kupila...nesto iz bibioteke. Newto pozajmim. 

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paznja-spojler :)

Izasao je treci deo Napuljske tetralogije (Moja genijalna prijateljica 3-Prica o onima koji odlaze i onima koji ostaju)...i nisam imala mira, nisam mogla da docekam da izadje prevod cetvrtog, skinem sa neta englesko izdanje cetvrtog dela. Zena me unistila nacisto, eto toliko! Sve u svemu fantastican serijal, svaka preporuka, ali trebalo mi je nekoliko dana da dodjem sebi zbog kraja. Bila sam setna, tuzna, dirnuta, razocarana a opet odusevljena.  Ne znam dal vi imate taj utisak kad zavrsite neku knjigu da pozelite da uhvatite autora pa da ga drzite za pevalo bar pola sata :D

Skinula sam par njenih knjiga sa neta ali nemam snage jos uvek za bilo sta sto je Elena Ferante pisala...

Ne znam da li je neko citao i kakvi su utisci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, naterala si me da ih sve skinem sa Kindle. Sreća na nemackom ima sve četri. I ima još nekih njenih knjiga. Tako da kada završim javljam ti utiske . 

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvih 50 stranica je malo sporije...prosto dok se napravi uvod. Posle toga te knjiga usisa. Ima predivnih opisa. Nemoj ocekivati neke "vanzemaljske" dogadjaje u knjizi. Knjiga nema (ili ja to nisam primetila) previse alegorija (koje inace ni ne volim) realna je, ziva, pojede te prosto. 

I dalje se ne zna ko je Elena Ferante-to je pseudonim, pa je zato jos zanimljivije. Sumnja se da je autobiografska (a ja iskreno mislim da jeste). 

Ma za desetku je :)

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.