Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Poslednja koju sam procitala je Ringispil - Jelene Bacic Alimpic...fenomenalna ali jako teska prica...necija realnost, vredi procitati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li si citala "Gnjev andjela" od Seldona. Nju sam procitala za 4 sata i jos se isplakalaaaa najstrasnije! Ko voli krimice, nek izvoli!

Da citala sam kako da ne,odlicna je,na mene je najjaci utisak ostavila njegova knjiga Majstor igre,a i Bogovi vetrenjaca....procitaj obavezno,ako vec nisi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za vas koje volite Sheldona kao i ja -ko nije procitao da cita obavezno "Ispricaj mi svoje snove" po meni jedna od njegovih boljih knjiga....uz "ako docekam sutra"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena,ja procitala i imam je u svojoj mini biblioteci.odlicna knjiga samo malo teza za citanje.......

Slazem se da je teska i potresna ...ali je jako dobra :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zaljubljena u B.Pekica i M.Selimovica!Imam dosta knjiga,a od kako sam u Grckoj,pokusavam da citam nesto od moderne poezije,nekako mi je jos uvek tesko da uzmem roman na grckom,treba vremena i dobro poznavanje jezika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

|Preporucujem sve knjige od Toni Parsonsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obožavam da čitam i iako nemam baš puno vremena, obavezno pred spavanje pročitam bar dvadesetak stranica. Poslednje dve knjige koje sam pročitala bile su jako neozbiljne i lake za čitanje - Sutra ujutru, bude li sve u redu (Sesil Krig) i Kod kuće je najgore (Efraim Kišon). Ne bih mogla da izdvojim svoju omiljenu knjigu, ali mojih top ten izgledalo bi otprilike ovako:

1. Igra staklenih perli (Herman Hese)

2. Demijan (Herman Hese)

3. Devojka sa pomorandžama (Justejn Gorder)

4. Sofijin svet (Justejn Gorder)

5. Spletkarenje sa sopstvenom dušom (Marija Jovanović)

6. Troja – Gospodar srebrnog luka (Dejvid Gemel)

7. Put kojim se ređe ide (Skot Pek)

8. Slika Dorijana Greja (Oskar Vajld)

9. Parfem (Patrik Ziskind)

10. Slepilo (Žoze Samarago)

Eto, baš sam vas udavila!

Moon,podsetila si me da je ponovo pročitam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon,podsetila si me da je ponovo pročitam :)

Ja svoju neću više da čitam! :)

Podvlačila sam delove koji mi se najviše sviđaju i bojim se da ako je još jednom budem čitala, neće ostati ništa nepodvučeno! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednje sam procitala RINGISPIL od J.Bacic-Alimpic i odusevljena sam. Mnogo lep roman, lepa prica o sudbini, bas mi je prijala knjiga da malo skrenem misli sa dece, kuce, kuhinje....

Koliko god ja ne volim ovu voditeljku, moram da priznam da je knjiga odlicna. Toplo je svima preporucujem.

Pocela sam Karlos Luis Safon, IGRA ANDJELA, ali mi se ne svidja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednje sam procitala RINGISPIL od J.Bacic-Alimpic i odusevljena sam. Mnogo lep roman, lepa prica o sudbini, bas mi je prijala knjiga da malo skrenem misli sa dece, kuce, kuhinje....

Koliko god ja ne volim ovu voditeljku, moram da priznam da je knjiga odlicna. Toplo je svima preporucujem.

Pocela sam Karlos Luis Safon, IGRA ANDJELA, ali mi se ne svidja :(

Ocigledno sam ja bila previse kriticna prema Jeleni Bacic Alimpic (rodbinska veza :lol: ) pa mi je njen prvenac totalno mlak,previse umiranja za moj ukus i premali akcenat na detaljima,ali vidim da se mnogima dopada.

Neko je spomenuo i "Jelena 93",na tu knjigu sam totalno zaboravila,slusala sam jednu radio dramu (pazi ovo,ko to jos slusa danas) pre mnogo godina koja je gotovo identicna sa radnjom tog romana,odlicna je knjiga ali tesko bi pala svima koji su rat osetili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

upravo sam zavrsila citane knjige "Zavera Mocart" Skot Marijani i toplo preporucujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno sam ja bila previse kriticna prema Jeleni Bacic Alimpic (rodbinska veza :lol: ) pa mi je njen prvenac totalno mlak,previse umiranja za moj ukus i premali akcenat na detaljima,ali vidim da se mnogima dopada.

Neko je spomenuo i "Jelena 93",na tu knjigu sam totalno zaboravila,slusala sam jednu radio dramu (pazi ovo,ko to jos slusa danas) pre mnogo godina koja je gotovo identicna sa radnjom tog romana,odlicna je knjiga ali tesko bi pala svima koji su rat osetili.

Ja sam je procitala kao i Jelenu 2001 odlicne knjige

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obilježavamo godišnjicu smrti velikog pisca i čovjeka...

IVO ANDRIĆ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opcenito najdraza knjiga mi je "zerminal" od emila zole....

Zbog čega???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neprevazidjeni Hese, Igra staklenih perli, Narcis i Zlatousti. A Jelena 93... htela sam da je ostavim u sred citanja ali ipak nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takođe obožavam da čitam knjige, prije sam bila učlanjena u biblioteku, ali kako sam se porodila stvarno nemam vremena za čitanje. A omiljene su mi bile knige od Milice Jakovljević- Mir Jam.

MIRJAM-5-KNJIGA_slika_O_256557.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame pre par dana sam kupila knjigu MENSA - NTC SISTEM UCENJA,

IQ DETEA - BRIGA RODITELJA, autor dr Ranko Rajovic. Preporucujem je jer ima bas puno korisnih i prakticnih saveta,za mantalni razvoj nasih pilica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz i ja mnogo volimo da citamo.Nasa kucna biblioteka sadrzi vise od 500 naslova.Jedino mi je zao sto ne mogu da odvojim jednu sobu i da od nje napravim biblioteku kao u filmovima police od zida do zida i sve knjige na jednom mjestu.I starijeg sina smo "navukli", obozava knjige posebno enciklopedije i istorijske.Sada trenutno kupujemo Vini Pua enciklopedije, a kupili smo sve komplete koji su izlazili s novinama.Nadam se da ce bar po neki naslov zatrebati u skoli ,a ako nista bar ce oni biti nacitani.Ja licno volim Habjanovicku,Kordic isto ima odlicne knjige.Sad cekam da izade nova od Jean M.Auel nju obozavam.Pozdrav za sve !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame pre par dana sam kupila knjigu MENSA - NTC SISTEM UCENJA,

IQ DETEA - BRIGA RODITELJA, autor dr Ranko Rajovic. Preporucujem je jer ima bas puno korisnih i prakticnih saveta,za mantalni razvoj nasih pilica.

Baco, gde si to kupila? Videh da je program akreditovan za korišćenje i u školi i predškolskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da draga. Narucila preko neta i stiglo u roku od dva dana. Idem na pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto su postovi sa knjigama koje ste mi preporučile nestali, počela sam da čitam "Pustinjski cvet" (Varis Dirije i Ketlin Miler). Za sada mi je baš interesantna! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Završila sam "Pustinjski cvet". Ako izuzmemo da me jako iritiralo što tu i tamo ima po koje psovke, mogu da kažem da je knjiga zanimljiva. Interesantna priča bazirana na istinitim događajima o devojci koja je pobegla od teškog nomadskog života u Africi i sasvim slučajno završila na naslovnim stranama, glamuroznim modnim revijama i postala specijalni ambasador UN-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, ta mi knjiga djeluje bas zanimljivo.

Ja trenutno citam "Skandal" od Amande Kvik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon, ta mi knjiga djeluje bas zanimljivo.

Ja trenutno citam "Skandal" od Amande Kvik...

Jeste zanimljiva, i da nisam spremala ispit, verovatno bih je pročitala u jednom dahu. :)

Kakav je "Skandal"? Imam je na računaru, ali nikako da stignem do nje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav je "Skandal"? Imam je na računaru, ali nikako da stignem do nje!

Pa, meni se svidja... Baci me u davno prohujala vremena, prosto sebe mogu da zamislim u nekoj od onih dugih haljina... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.