Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Uskoro zavrsavam "Hiljadu cudesnih sunaca" i da sam znala da je toliko teska ne bih je nikako sad citala....Ali sad eto moram da je zavrsim :)

Odlicna je stvarno, ali mnogo jakih emocija kao kod "Lovca na zmajeve".....uf :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala "Hiljadu cudesnih sunaca"....Knjiga je odlicna ali s obrzirom da takve knjige utice na moje zdravlje i psihu, defiitivno sam odlucila da se vratim knjigama za ispiranje mozda, pod cenu da se zatupim :lol:

uzela sam od drugarice i sad citam "Oko cega smo se sve moja devojka i ja svadjali"- Mil Milington. Knjiga za opustaje definitvno, lik na humoristicki nacin prica o svom braku, deci, poslu ...svakodnevnici....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela Ajlin Dudz-Vrt lazi...

E ja najzad zavrsila ovu... Kako li je samo ta zena u biblioteci mogla da mi da-meni sa dvoje dece bla bla- knjigu tako debelu...Uf... Knjiga inace nije neko remek delo ali savrsena za one koje traze malo predaha iz svojih zivota...

Pocela sam: Alesandro Bariko-Zamkovi gneva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razbijam se od citanja,to me opusta,a mogu reci i da mi je hobi,jos od osnovne skole uvek citam neku knjigu.U trudnocama sam citala mnogo u prvoj,uvek se pohvalim,procitala 72,a u ostale 2 pedeset i neku,i deca su videla od mene,pa su decaci clanovi biblioteke iz jaslica jos.

Preporucicu nekoliko koje sam prosle godine procitala

Osluskivanje srca-Jan Filip Zendker-svim prijateljicama je poklanjam

Lovac na zmajeve i 1000 cudesnih sunaca

Naslikani poljubac-Elizabet Hiki

Kako je nestajala Ejmi Lenoks-Megi O Farel

Boje ljubavi-Dzejms Ford-takodje velika preporuka

Kradljivica knjiga-Markus Zusak

Trenutno zato sto ucim,citam laganu Moj jedini zivot od nase glumice Ivane Mihic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obožavam da čitam i iako nemam baš puno vremena, obavezno pred spavanje pročitam bar dvadesetak stranica. Poslednje dve knjige koje sam pročitala bile su jako neozbiljne i lake za čitanje - Sutra ujutru, bude li sve u redu (Sesil Krig) i Kod kuće je najgore (Efraim Kišon). Ne bih mogla da izdvojim svoju omiljenu knjigu, ali mojih top ten izgledalo bi otprilike ovako:

1. Igra staklenih perli (Herman Hese)

2. Demijan (Herman Hese)

3. Devojka sa pomorandžama (Justejn Gorder)

4. Sofijin svet (Justejn Gorder)

5. Spletkarenje sa sopstvenom dušom (Marija Jovanović)

6. Troja – Gospodar srebrnog luka (Dejvid Gemel)

7. Put kojim se ređe ide (Skot Pek)

8. Slika Dorijana Greja (Oskar Vajld)

9. Parfem (Patrik Ziskind)

10. Slepilo (Žoze Samarago)

Eto, baš sam vas udavila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno zenski rodoslov od Ljiljane H. Đurovic :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno gotovo sve sto citam je iz arapske knjizevnosti... Nagib Mahvuz i ostali... To moram da citam...

Mnogo volim da citam, jos kad sam bila bas mala, pocela sam da citam, mislim da je to odvelo i moje skolovonje u tom pravcu :)

I imam omiljene knjige koje bih mogla da citam i po 100 puta da mi ne dosade...

Trenutno, kad ulovim vremena i pravim pauzu od Arapa, citam Zovem se Crveno i Domacina, obe po nebrojani put... Prosto me opustaju...

U proseku dnevno procitam 200str. ionako lezim, bolje to nego TV...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam "Ajnstajnovu djevojku", od Filipa Singtona (svidjela mi se), a sada pocinjem "Zenu u crvenom", Ajlin Gudz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nesto izgubila volju za citanjem a i neznam sta cu prvo kad imam malo lufta...uzela sam Hari Potera i eno stoji jos kad,nikako da ga vratim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Smrt je neprovjerena glasina" Emir Kusturica KRALJ :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam započela "Priču o karmi", Benedikt. Baš mi se sviđa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednje sto sam procitala je "Hiljadu cudesnih sunaca"... Danima sam pod utiscima... Svima,posebno zenama preporucujem da procitaju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednje sto sam procitala je "Hiljadu cudesnih sunaca"... Danima sam pod utiscima... Svima,posebno zenama preporucujem da procitaju!!!

Potpisujem... Sigurno sam 10 dana samo o njoj pricala. Kao i kada sam procitala "Lovca na zmajeve".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја нисам ништа посебно читао док ми је супруга била трудна везано за порођај, трудноћу и сл, осим бебца :rolleyes:

Стандарно, нека лака литература за лаку ноћ, прија и мени супрузи. Оно што је она почела (а није завршила) последња кашмирска ружа, а ја сам управо завршио неку Глобализацију безумља ... није лоше, онако, супротно свим неким уобичајеним темама, анти глобалистичка, светосавска школа :blink:

А што се тиче оног типа пре 300 год . наравно да нећемо да живмо ко амиши, у затвореном друштву, без нових технологија, када већ постоје, али би требали мало више да се вратимо природи и Богу зато је толики проценат болести и сл.

Поздрав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada budete imale visak vremena procitajte blog na b92 unuka Djina i baka Evdokija,Jelice Greganovic,sjajna zena,sjajno pise,s obzirom da sam se zaljubila u njene blogove kupila sam i njenu knjigu "Od reci do reci"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je mama donela sad iz srbije milion nekih laguninih izdanja....pa cu sad to izcitavati...ne znam tacno sad naslove, kad krenem da ih citam javljam.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toplo preporučujem "Moć podsvesti" (Džozef Marfi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marquez-Zla kob

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U srcu te nosim-Benoat Grul,odlicna knjiga ljubavna,ali ne klasicni ljubavni roman,vec vrlo poucna,preporuka za sve zene koje su nesrecno udate,a i za one koje iskreno vole.Dirljiva prica....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hiljadu cudesnih sunaca- ko nije citao neka obavezno procita odusevice se!!!! prica o polozaju zene u Avganistanu!!!!!! neverovatna knjiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hiljadu cudesnih sunaca- ko nije citao neka obavezno procita odusevice se!!!! prica o polozaju zene u Avganistanu!!!!!! neverovatna knjiga

Jelena,ja procitala i imam je u svojoj mini biblioteci.odlicna knjiga samo malo teza za citanje.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam sve i svasta! Vise ne mogu ni da se sjetim! Najvise sam citala Sidni Seldona! Nema zanra koji mi se ne svidja. Sad se kanim da uzmem Gricku vjesticu, sveki ima citav komplet! Ali definitivno mi je najboja knjiga, koju sam imala za lektiru, TVRDJAVA od Mese Selimovica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas vala Sidni Sheldon mi je bio omiljeni,tu su i Momo Kapor i mnogo,mnogo knjiga kojima nisam upamtila autore...poslednja procitana pre mesec dana bila je Jelena93,a omiljenih imam puno Jovanka Orleanka,Grof Monte Kristo,Nema raja bez silikona,Majstor igre,eee da volim i Carlsa Bukovskog i njegove lude knjige....ma volim sve sto mi zadrzi paznju duze od 5 min. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas vala Sidni Sheldon mi je bio omiljeni,tu su i Momo Kapor i mnogo,mnogo knjiga kojima nisam upamtila autore...poslednja procitana pre mesec dana bila je Jelena93,a omiljenih imam puno Jovanka Orleanka,Grof Monte Kristo,Nema raja bez silikona,Majstor igre,eee da volim i Carlsa Bukovskog i njegove lude knjige....ma volim sve sto mi zadrzi paznju duze od 5 min. :lol: :lol: :lol:

Ne znam da li si citala "Gnjev andjela" od Seldona. Nju sam procitala za 4 sata i jos se isplakalaaaa najstrasnije! Ko voli krimice, nek izvoli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

čitam svašta. najviše lagunina izdanja i klasike. volim istorijske romane.

preporuka filipa gregori i trilogija vezana za tjudore i bolenove.

rouz tremejn muzika i tišina, fantastična knjiga. od istog autora restauracija.

kradljivica knjiga i lovac na zmajeve su me rasplakali. 1000 čudesnih sunaca nije ostavila tako jak utisak, kao lovac na zmajeve. možda zato što sam ih čitao u kratkom razmaku.

od klasika omiljenje, slika dorijana greja, henri dzejms portret jedne ledi. poslednji klasik pročitan idiot od dostojevskog, i to prilično davno.

pored kreveta mi stoji već mesec i po dana autostoperski vodič kroz galaksiju, od kog sam pročitao samo prvi deo. kada to pročitam onda moram u nabavku po nove knjige. isključivo kupujem knjige i u proteklih par godina kupio sam preko 100 knjiga. nažalost nisam sve pročitao.

poslednje što sam dobio na poklon je hogar strašni, pa sam se sa njim zanimao par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.