Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Nije tako naziv nego najsrećnija beba u kraju..Imaš u Delfi knjižarama.Ako si u Beogradu,delfi skver kralja milana 48.To je blizu Jugoslovenskog dramskog pozorišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene,sad se ssetila,glupaca,da mogu vas da pitam...

Da li neka slucajno zna kako se zova knjiga za decu u kojoj su glavni junaci lutka Mira,lutak Cira,ne mogu da se setim naslova nikako...Jedne noci rese da pobegnu od kuce i nadju zemlju Dembeliju...Upadnu u svinjac i svinje im kazu da je to njihova zemlja Dembelija...Toliko se secam a zelim da je nadjem i kupim za K.

Pomagajte...

Izmenjeno od strane zoxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u bolnici pročitah knjigu Hansenova djeca, od Ognjena Spahića, mladog crnogorskog pisca, i moram vam reći da je knjiga odlična. Teška je, ali odlična. Inače, radnja je u bolnici... Kakava ironija.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko voli ljubavne trilere sa elementima telenovela i horora :D pročitajte If I Break. To je u stvari serijal, ima vise knjiga, tu prvu sam pročitala i svidela mi se, druge ne daju besplatno da se skinu :redmad: a da platim neću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miris mraka, Miomir Petrovic.

nikad pre cula za pisca, dala mi drugarica. Dobra knjiga, prati jednu beogradsku porodicu od nastajanja-iz Hercegovine i Grcke i njihov put do Bg.

Lepo opisuje sa elemetntima fantazije i dosta humora,

preporuka, nije teska drama-dobra prica koja te uvuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,sad se ssetila,glupaca,da mogu vas da pitam...

Da li neka slucajno zna kako se zova knjiga za decu u kojoj su glavni junaci lutka Mira,lutak Cira,ne mogu da se setim naslova nikako...Jedne noci rese da pobegnu od kuce i nadju zemlju Dembeliju...Upadnu u svinjac i svinje im kazu da je to njihova zemlja Dembelija...Toliko se secam a zelim da je nadjem i kupim za K.

Pomagajte...

Zemlja Dembelija, pisac je Mitar Maksimovic.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem na sajam knjiga za vikend, namenski samo za decije knjige. Uzrast od godinu pa do recimo pet. Predlozi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije tako naziv nego najsrećnija beba u kraju..Imaš u Delfi knjižarama.Ako si u Beogradu,delfi skver kralja milana 48.To je blizu Jugoslovenskog dramskog pozorišta.

Da to je prva knjiga, a druga se zove Najsrecnije dete u kraju i ima sigurno oko 4 godine od kako je izasla ali kod nas nigde nema da se nadje. :(

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem na sajam knjiga za vikend, namenski samo za decije knjige. Uzrast od godinu pa do recimo pet. Predlozi?

Sanja ako slucajno pronadjes knjigu od dr Karp-a: Najsrecnije dete u kraju ", obavesti me.:angel:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dogovoreno

Okano voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zemlja Dembelija, pisac je Mitar Maksimovic.

Jaoj,pa hvala ti :wub: Mama mi je pricala tu pricu u detinjstvu,pa je i citala,ali sam bila  ubedjena da se zove drugacije :lol:

Puslica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dalas '63, Stiven King.

Malo je reći da sam oduševljena. Ne sećam se kad sam neku knjigu tako namerno razvlacila da mi što duže traje čitanje. Priznajem da sam imala predrasude jer ne ljubim Kinga, ali ovo knjiga je sjajna.

azdajana i ala mala i Ilina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ee pročitala sam Norvešku šumu. Mogu reći da me je od dosad pročitanih Murakamijevih knjiga, ova najviše provozala.

Sada se vraćam Dubravki Ugrešić i Forsiranju romana reke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je Norveska suma omiljena. Juce u Laguni uzeh 1Q84, uspela sam da procitam prvu stranicu za dva dana :huh:

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram uzeti Norvesku sumu, sad ste me zainteresovale. Procitala sam Kucu secanja i zaborava Filipa Davida, nije losa. U par navrata sam se bas smrzla, to je zato sto sam majka. Citala sam i Tisminu Bernardijevu sobu. Nije mi legla. Steta, bas ga volim kao muzicara. 

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Girasole baš sam razmišljala poslije Kafke na obali mora da uzmem 1Q84.

Zašto ti je trebalo da pročitaš tako malo za dva dana?:unsure:

Meni je Kafka u svetu knjiga,kao Salvador Dalijeve slike u svetu umjetnosti.Totalno nadrealno štivo.Isprepletane su dve sudbine koje se smenjuju poglavljima.Kao dva paralelna sveta pa iz jednog poglavlja ulaziš u jedan,a sledećeg u drugi.I fa dva paralelna sveta se na momente dodiruju.

Glavni lik Kafka,dečak od petnaest godina koji beži od kuće a onda prolazi kroz niz neverovatnih situacija.

Mešaju se san i java,klasična muzika i Radiohead,život starca i mladića.

Opčinjena sam knjigom.

Plašim se da bi me IQ84 razočarao.

Kafka mi je spoj Norveške šume,Igraj,igraj i Sputnika ljubav a opet nwkako je totalno za sebe.

Izmenjeno od strane Marijachi
Sanja 79, Ilina i Girasole volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,u kafki se prvi pominje Aokigahara-šuma samoubistva nemojte guglati pred spavanje kao ja što napravih grešku.

I lik koji priča sa mačkama što me prebaci na Majstora i margaritu.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, nema veze moja sporost sa knjigom. K.ima boginje, ne ide u vrtić danima već pa je nemoguće čitati. Uveče imam pregršt planova koji se izjalove kad zaspim pre deteta otprilike :)

I ja sam pročitala Kafku poslednju, letos sam je dobila. Jeste totalno nadrealna, meni sve njegove knjige i jesu takve... mislim da mi nije pravi utisak ni za nju ostao, jer sam je čitala iz delove, dok mi čedo spava. Ja nikad tako nisam čitala, uvek sam bila gutač knjiga. Nikako da se naviknem. Jedva čekam da počnem lepo sa 1Q84, ne verujem da ću se razočarati. 

paper_moon i Ilina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem u potpunosti.Ja sam imala identičan problem.Sada uhvatim i dva sata kad oni spavaju,pa sam srećna što pročitam dva poglavlja bez prekida.

Navikla sam sad tako da čitam,iako sam pre čitala u cugu.

Inače sam tražila ovu pesmu Kafka na obali mora i našla samo izvodjenje na gitari.Baš bih voljela da nadjem original na klaviru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je lepa i ova gitarska, ali beše neki cover na klaviru, čini mi se, neki dečko je svirao. K.spava i po tri sata danju, ali ja sad radim, pa ili nisam tu u to vreme ili imam pripreme, kontrolne da sastavljam, pismene da pregledam, planove... baš me nešto sastavilo. Loše vreme za literaturu trenutno :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepa je gitarska ali klavir je klavir :D

A šta misliš o liku Hošina?Mene on tako podseća na mm. :D

Ja imam običaj kad čitam njegove knjige obavezno poslije da odslušam sve numere koje je naveo.Snimim ih na usb,a onda narednh mesec dana barem vrte mi se dok vozim ili u kući dok nešto radim.Jedan od razloga zašto mi je on medju omiljenim piscima jeste značaj koji daje muzici kroz djela.

Girasole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, njegove knjige su uvek i muzičke, prosto čuješ muziku dok pratiš priče. Hošino mi je naizgled običan, najobičniji od svih likova tamo. Ali u svoj toj svojoj prosečnosti on napušta svoj posao i kreće za ludim starcem, prati ga i vodi u potpuni besmisao, bez mnogo pitanja, reči, preispitivanja. Nekako neprimetno doživljava preokret i nađe se u sasvim drugačijem životu, a ponaša se kao da je krenuo u pekaru po kiflu i jogurt. Nema kod Murakamija prosečnih, ne..

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.