Kada ste poslednji put procitale neku knjgu   192 votes

  1. 1. Koje žanrove najčešće čitate

    • Trileri-drame
      54
    • Ljubavni
      41
    • Edukativni
      32
    • Autobiogrfije i biografije
      18
    • Klasična književnost
      40
    • Poezija
      7

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Pa gde si Fox,bas se pitam zasto ne caskas sa nama ovde :rolleyes: Via Romana se prodavala na desetine dnevno i bila je jeftina ali nisam procitala,cak ni o cemu se radi :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da caskam zaribala sam sa knjigama. Trazila sam neku biblioteku, al 'de da nadjes biblioteku u Zemunu, ne ide zemuncima uz karakter izgleda :D

Nameracila sam se na par knjiga...

Dr. Arona jos nisam kupila, to cu od sledece plate mm...

A treba mi neka lepa topla knjiga kao preporuka, ne teska i pateticna, nikako ljubavni roman, nego nesto da razmisljam o tome kad zavrsim sa citanjem :)

Pas mi je pojeo mnoge dobre knjige, moram i to da krijem od njega... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nedavno pročitala Kapiju suza od Ejbrahama Vergezea, svidela mi se. Jedino mi je kraj malo srondao, ali ostalo je baš interesantno.

Interesantan pisac je i Nikolo Amaniti, samo maaaalko morbidan na momente, ali knjige su mu dosta dinamične i ima dobar stil. Najbolja mi je "Kako Bog zapoveda".

Preporučila bih i "Plažu" (snimljen i film sa Leonardom Di Kaprijem, ali nisam ga pogledala), knjiga je odlična.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jednog laganog štiva za letnje dane :)

„Jedno“ je provokativna knjiga koja daje prekrasne, nadom ispunjene odgovore na brojna pitanja: Kako bi izgledalo susresti samog sebe iz prošlosti ili budućnosti? Kojim bi tokom krenuo naš život da smo pošli drugim putovima? Vođeni ljubavlju i nadom, Leslie i Richard Bach posjećuju različita vremena i različita mjesta, gdje komuniciraju s vlastitim alternativnim bićima. Knjiga je veličanstvena bajka za odrasle koja nas vodi u područje beskonačnih svjetova i života, ali i istančan uvid u Bachovu filozofiju. Čitati je pruža veliku radost, a glazba njenih rečenica trajno će ostati u sjećanju. Misaono-provokativna fantazija koja nas vodi na metafizičko putovanje u prošlost i budućnost."

http://www.najboljeknjige.com/content/knjiga.aspx?BookID=45

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno vreme sam citala Moraviju, njegove knjige su pitke i dobre-Cocara, Rimljanka, Ravnodusni ljudi..., a ko hoce da zaista oplemeni dusu, tu je Hese-Igra staklenih perli, Decja dusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam bas sve iscitala,pa se izvinjavam ako ponavljam neciju preporuku...Od domacih pisaca preporucila bih Ducicevu-Blago Cara Radovana,knjiga za sva vremena,o prijateljstvu,ljubavi,sreci....Sto se tice psihologije;Irvin Jalom-Kad je Nice Plakao.A kada je epska fantastika u pitanju,moj miljenik je Dzordz Martin i knjiga ciji naziv je moj nadimak.

Smey, Schveca i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas završila Ubiti pticu rugalicu, ma divna je :)

Atticus je roditelj kakav želim da budem, i listaću je dok ne pokupim sve fore :)

Sad skinula Doručak kod Tifanija, ali u ovoj epub verziji ima samo 71 stranu, pa se bojim da nije cela knjiga...Jel ima neko u svojoj kolekciji, samo da uporedimo poslednji pasus?

andisam, Vuciguraj, Ilina i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uporedo čitam tri knjige: Pamtivek i druga doba, Olge Tokarčuk, Forsiranje romana reke, Dubravke Ugrešić i Murakamijevu Norvešku šumu (ovo poslednje jer je drugarica sanjala da je zajedno čitamo, pa da vidimo šta ima da nam poruči :)) i ne znam gde ću pre!

andisam i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sveco, obozavam Atikusa. Dvoumila sam se izmedju njega i Bua Redlija iz filma za avatar, pa nikako da se odlucim. :)

Schveca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se vratila Murakamiju.Ovog puta Kafka na obali mora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pticu rugalicu stigla do pola pre jedno godinu, i ne znam zasto, ostavila.

Potom presla na neke druge a rugalica ostala.

Od kako je Harper Li napisala drugi roman ovo opet posta bestseler, pre neki dan u knizari videh da je u top 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i druga knjiga je o istim likovima, tako da ću je obavezno kupiti... na sajmu će je pustiti u prodaju, pa možda i odem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam za novi knjigu,ali i da Li mozda i nije dala odobremje za izdavanje...Strah me da se ne razocaram,bas volim tu knjigu...I Gregori Peka ♡.♡

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku Andi,sta ti bi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

computer dummy u akciji. jel sad ok? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sta hoces onda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elem, žena ima dara za pisanje, pri tom je duhovita, i svakodnevni doživljaji su tako slatko upakovani u priču da želiš da čitaš samo još i još.

Baš me je, punu predrasuda o domaćim piscima, žena lepo opovrgnula i drago mi je zbog toga.

Sjajna je! Otkrila sam je pre par godina na blogu b92. Ove price su mahom odatle, nagovorili su je da se upakuje u knjigu.Meni tako prija ta njena toplina i smisao za humor i nacin na koji vodi pricu, ma melem za stvarnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam za novi knjigu,ali i da Li mozda i nije dala odobremje za izdavanje...Strah me da se ne razocaram,bas volim tu knjigu...I Gregori Peka ♡.♡

Gregori Pek bolji od Breda Pita :wub::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame. Da li neka mozda zna gde mogu da kupim knjigu od dr. Karp-a "Najsrecnije dete u kraju" ?

Ako neko nesto zna neka mi javi. <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.