Edukovane, a domacice

odgovora

Objavljeno

Tema je nazvana tako da ovi pojmovi deluju međusobno isključivo, a onda većina nas piše kako zapravo nisu, pa tako možemo samo tražiti da se preimenuje tema i mi se lepo upišemo da joj "pripadamo": i edukovana - i domaćica. :)

Meni lično je dete gledano kao oko u glavi (od strane pre svega mene, onda mm kad nije na poslu), kuća je čista i uredna, a ja imam predatu doktorsku tezu i čekam da mi zakažu odbranu. Tako da se upisujem :)

malagarava i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros, kada sam stigla na posao, zatekla polemiku o tome. Kazu koleginice - ne udaje im se, nece da idu za nekim i ciste, peru, kuvaju, jos i dete... Ma kakvi! Idi begaj! Kazu da hoce svoju slobodu i vreme, ako se posvete detetu, ode im zivot i tako to... Moram priznati da sam se malo uvredila jer su to govorile smejuci se i pricajuci o porodici kao da je to nesto lose.

Miva ja imam puno takvih koleginica,nekad prijateljica al više to za njih ne mogu reći,jer s njima već odavno "ne pijem kafu".Kako da idu na kafu sa jednom mamom,čuš,još kad povedem dete a vodim je svuda sa sobom gde mogu.Kad sam rekla da se udajem,bilo je komentara tipa "pa zar ne misliš da je rano?"a ja punih 28.

E sad,mogu ti reći da su ljudi nekad zajedljivi ne zbog toga što nešto ne cijene,nego je to onaj pojam odbrambenog mehanizma u psihologiji "kiselo grožđe".Lisica ne može da dohvati grožđe,pa joj je kiselo.Žene danas sebi stavljaju previsoke kriterijume za "princa na belom konju",mnoge od njih bi i volele i želele porodicu,pa to je naš prirodni instikt,al eto,nije lako naći pravu osobu.I eto ako nešto nisam ostvarila daj da kažem kako je to "out" kako bi mi bilo lakše.

A što se posla domaćice tiče,uh,ništa teže nema :D .Kad počnem da radim,mislim kad odem od kuće na 8 sati,malo ću da odmorim :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tema je nazvana tako da ovi pojmovi deluju međusobno isključivo, a onda većina nas piše kako zapravo nisu, pa tako možemo samo tražiti da se preimenuje tema i mi se lepo upišemo da joj "pripadamo": i edukovana - i domaćica. :)

Meni lično je dete gledano kao oko u glavi (od strane pre svega mene, onda mm kad nije na poslu), kuća je čista i uredna, a ja imam predatu doktorsku tezu i čekam da mi zakažu odbranu. Tako da se upisujem :)

Ja nisam shvatila temu,pomislila sam da ima neka škola za domaćice,pa kao edukovane domaćice,što ne bi bilo loše. :D Prva bih se prijavila za kurs,baš nisam neka domaćica.

Smey, MatroNadja, andisam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.