Edukovane, a domacice

odgovora

Objavljeno

Tema je nazvana tako da ovi pojmovi deluju međusobno isključivo, a onda većina nas piše kako zapravo nisu, pa tako možemo samo tražiti da se preimenuje tema i mi se lepo upišemo da joj "pripadamo": i edukovana - i domaćica. :)

Meni lično je dete gledano kao oko u glavi (od strane pre svega mene, onda mm kad nije na poslu), kuća je čista i uredna, a ja imam predatu doktorsku tezu i čekam da mi zakažu odbranu. Tako da se upisujem :)

malagarava i majat volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros, kada sam stigla na posao, zatekla polemiku o tome. Kazu koleginice - ne udaje im se, nece da idu za nekim i ciste, peru, kuvaju, jos i dete... Ma kakvi! Idi begaj! Kazu da hoce svoju slobodu i vreme, ako se posvete detetu, ode im zivot i tako to... Moram priznati da sam se malo uvredila jer su to govorile smejuci se i pricajuci o porodici kao da je to nesto lose.

Miva ja imam puno takvih koleginica,nekad prijateljica al više to za njih ne mogu reći,jer s njima već odavno "ne pijem kafu".Kako da idu na kafu sa jednom mamom,čuš,još kad povedem dete a vodim je svuda sa sobom gde mogu.Kad sam rekla da se udajem,bilo je komentara tipa "pa zar ne misliš da je rano?"a ja punih 28.

E sad,mogu ti reći da su ljudi nekad zajedljivi ne zbog toga što nešto ne cijene,nego je to onaj pojam odbrambenog mehanizma u psihologiji "kiselo grožđe".Lisica ne može da dohvati grožđe,pa joj je kiselo.Žene danas sebi stavljaju previsoke kriterijume za "princa na belom konju",mnoge od njih bi i volele i želele porodicu,pa to je naš prirodni instikt,al eto,nije lako naći pravu osobu.I eto ako nešto nisam ostvarila daj da kažem kako je to "out" kako bi mi bilo lakše.

A što se posla domaćice tiče,uh,ništa teže nema :D .Kad počnem da radim,mislim kad odem od kuće na 8 sati,malo ću da odmorim :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tema je nazvana tako da ovi pojmovi deluju međusobno isključivo, a onda većina nas piše kako zapravo nisu, pa tako možemo samo tražiti da se preimenuje tema i mi se lepo upišemo da joj "pripadamo": i edukovana - i domaćica. :)

Meni lično je dete gledano kao oko u glavi (od strane pre svega mene, onda mm kad nije na poslu), kuća je čista i uredna, a ja imam predatu doktorsku tezu i čekam da mi zakažu odbranu. Tako da se upisujem :)

Ja nisam shvatila temu,pomislila sam da ima neka škola za domaćice,pa kao edukovane domaćice,što ne bi bilo loše. :D Prva bih se prijavila za kurs,baš nisam neka domaćica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.