Prevara u braku ili vezi

odgovora

Objavljeno

Eto to je unelo zbun. :D

Znam, odmah sam ukapirala.

A ne legendo....ako se desi...uf....eo grči mi se želudac pri samoj pomisli da 'uradi' <_<

Znam Mna, ali zelela sam da razjasnis i drugima. Obrati paznju na svoje izrazavanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....pa što ne reče neuhvatljiva...nego mora ona 'bocnuti' :lol:

Pa ona je citala onako kako je ona htela da procita ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što sada mene spominjete... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što sada mene spominjete... :blink:

U svakoj supi vegeta :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakoj supi vegeta :lol::lol::lol:

Phoenix je savetovala da se vegeta izbaci iz upotrebe... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix je savetovala da se vegeta izbaci iz upotrebe... ;)

Vidis kad hoces, mozes sve da ukapiras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, odmah sam ukapirala.

Znam Mna, ali zelela sam da razjasnis i drugima. Obrati paznju na svoje izrazavanje ;)

Legendo...to se ja pravim pametna pa ispadnem...uf :lol:

Pa ona je citala onako kako je ona htela da procita ;)

E da...hahahah tako je... :P

A što sada mene spominjete... :blink:

Ma ništa...onako...samo ti lepo spavaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna, potpuno te razumem, to su te niti koje vas duboko i cvrsto vezuju. Kako ih saseci? Meni je to sada nezamislivo, ali prevara nakon svega toga sto smo zajedno proziveli, sto smo jedno za drugo pruzili ... za mene je to katastrofa, nepojmljivo ... to bi najvise bolelo, to bi bilo opste nepostovanje ...

Imaju oni veliki i konkretan razlog Mna - oni se ne vole. A sta reci? Pa nista, jadna ta deca - u njihovom braku bez ljubavi, kao i van njega. :( To ipak nije stvar njihove samozivosti i ega, vec manjka ljubavi. Na zalost, ljubav nije nesto sto se moze, pa cak i radi dece, silom stvoriti :( ... a bez nje, pa na sta bi taj "brak" licio, da ostanu zajedno? Da li bi se to isto na neki nacin odrazilo posle na njihovoj deci? Mislim da bi, sigurno ...

Nista u ovom generalnom pitanju prevare nije jednostavno ...

naravno maybe...ali ONI nisu više na 1...a ni 2. .... mestu....njihova deca su sad na 1. mestu.....i zbog njih oni trebaju da nađu kakvu-takvu ljubav...nisu deca 'panjevi' da se tako bacakaju tamo-amo...igrati se sa njihovim neiskvarenim dušama je kvarno...tako da ..kada ste već znali da ih roite onda ih i gajite u nekakovoj ljubavi....partnerdkoj...brtskojjj...onakoj...ovakvojjj... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma verujem ja svim zenama sa foruma ni jedna od vas me nikad nije izdala!

taj problem je u njegovoj glavi stalno m se izdire smetam mu,jedva sam ga namolila ruku da stavi ma stomak dete da oseti taj jedan put i nikad vise...boli me to...osecam se zapostavljenom...jednostavno kao da mu smetam...veceras mi je eto rekao da kad se porodim mogu slobodno da idem a dete ako hocu mogu da ostavim posto necu da imam odakle da ga izdrzavam kad sam mu rekla da mu dete ne bi dala pa makar prosila mirne duse rekao je pa dobro onda dacu ti pare za dete da ne trpi i slobodno idi jer vidim da mi ne mozemo zajedno!a nista mu nisam uradila!

i svaki komentar ovde je suvisan!!!!

sto se tice deteta kaze da je to njegova najveca greska!da li u besu ili stvarno tako misli ja neznam!znam da moja beba nije moja greska i nikad nece da bude!a on vrlo lako moze da nikad ne vidi u zivotu tu NJGOVU GRESKU!!!!ako miu tako vise odgovara!

Jeko najbolje da skupis snage i budes jaka.Popricas otvoreno sa njim,pa pobogu muz ti je i pustis da prodje neko vreme.Ako se situacija ne promeni onda probaj malo da ga uplasis da ces otici i sl.Ako ni to nista ne promeni onda definitivno treba da resis stvar na vreme - bolje tako nego da celog zivota ti i deca budete njegove zrtve.

Mlada si zdrava,prava,pametna-ne bojim se da se neces snaci za sebe i bebu.

Ljubim te puno i uzim stvar u svoje ruke,preuzmi situaciju budi, sad malo ti vodja jer oruzije je u tvojim rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko draga, jako mi je zao sto prolazis kroz sve ovo posebno sad kad bi najvise trebala da se radujes.Pojedini muskarci umeju da budu okrutni kao deca-kad zele da povrede ne biraju sredstva i udaraju jako nisko, jer nemaju tu osobinu zrelog coveka da razmisljaju o posledicama.Upravo ovo prepoznajem kod tvog muza.S obzirom da zna u kakvoj se situaciji nalazis, to koristi.Da sam na tvom mestu, lepo bih mu dala do znanja da se ni najmanje ne bojim ni za sebe a ni za dete.Zar je malo zena u Zvecanskoj i po sigurnim kucama?Nemaju gde, niti od cega da izdrzavaju ni sebe ni dete.Zbrinute su tu dok dete ne krene u jaslice (obicno sa godinu dana, jer imaju prednost tokom prijema) a kasnije im se pronalazi posao.Tako da bih mu ja licno rekla da se ni najmanje ne brinem ni za sebe ni za dete, a posebno bih se radovala svakoj alimentaciji koju bi on sa mukom odvajao.Zauzmi malo drugaciji, odbranbeni stav i videces da ce se stvari promeniti.Deluje mi kao da te ne postuje vise a to sa plakanjem sigurno neces promeniti.Glavu gore, odbrani svoje dete i udesi brak onako kako tebi odgovara!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko draga, jako mi je zao sto prolazis kroz sve ovo posebno sad kad bi najvise trebala da se radujes.Pojedini muskarci umeju da budu okrutni kao deca-kad zele da povrede ne biraju sredstva i udaraju jako nisko, jer nemaju tu osobinu zrelog coveka da razmisljaju o posledicama.Upravo ovo prepoznajem kod tvog muza.S obzirom da zna u kakvoj se situaciji nalazis, to koristi.Da sam na tvom mestu, lepo bih mu dala do znanja da se ni najmanje ne bojim ni za sebe a ni za dete.Zar je malo zena u Zvecanskoj i po sigurnim kucama?Nemaju gde, niti od cega da izdrzavaju ni sebe ni dete.Zbrinute su tu dok dete ne krene u jaslice (obicno sa godinu dana, jer imaju prednost tokom prijema) a kasnije im se pronalazi posao.Tako da bih mu ja licno rekla da se ni najmanje ne brinem ni za sebe ni za dete, a posebno bih se radovala svakoj alimentaciji koju bi on sa mukom odvajao.Zauzmi malo drugaciji, odbranbeni stav i videces da ce se stvari promeniti.Deluje mi kao da te ne postuje vise a to sa plakanjem sigurno neces promeniti.Glavu gore, odbrani svoje dete i udesi brak onako kako tebi odgovara!

Potpisujem i dodajem...tebe mladu i sa jednim klincem ce jos hteti muskarci i to ohohoj kakvi, a njega malo starijeg, sa DVA propala braka i dva deteta na alimentaciji...khm MALO TEZE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uf sta ste sve ispisale,ali vo da i ja zavrsim

Da....

E ovako...mnogo mi je 'lagana' postala ova rečenica bolje dobar razvod nego loš brak....uh...a ko je zaslužan za loš brak nego dvoje ljudi koji su se 'zakleli' na večnu ljubav :P ...vratiću se na prevaru,ali toliko može da se piše...iz toliko uglova da s egleda,da mislim da će nam noć biti kratka...a deci neću ispeći kolač za užinu <_<

Ovako....ja i mm smo u braku 13 godina (punih za manje od mesec dana :D )bilo. je 'svašta'...uspona,padova...turbulencija svakavih..oluja..prelepih temperatura..idealnih dana....svega je bilo ali ljubavi nikada nije manjkalo..navikavali smo se na zajednički život..on na mene kao veoma mladu..ja kao na njega 'sveznalicu'....izrodili tako 1....2....3...4.........dece...ON kao čovek ...dobar muž (za sada)...dobar otac...dobar sin....dobar brat.....dobar zet...dobar prijatelj...dobar komšija....drug....poznanik...čovek sa neverovatnom volljom...istrajan...uporan...vredan....sa neverovatno jakim karakterom i čeličnom voljom.......pored njega se ja osećam sigurnom i zaštićenom kao beli medved u svakom pogledu...i nebitno da li bila ja ili neka druga žena na mom mestu....MI...prošli,ne znam, da li je prejaka reč 'agonija'...nešto što spomenuh gore ali evo još jednom da ponovim...saobraćajnu nesreću gde ja živim 2 dana u neizvesnosti...da li je uopšte ŽIV...prođe i to....2 godine oporavka....ponovnih operacija...čuda (svašta nešto)...i tako gradismo mi našu sreću i dođe dan kada se moj čovek nađe u situaciji negde..tamo...ovako...onako...da me prevari u smislu čistog telesnog zadovoljstva...i ja 'na đavola' to saznam....i puf.....šta mi je činiti...e učinila bi sve ovo što sam pisala danas....to je 'prevara viđena iz mog ugla'..

svaka cast,za ovaj post

Ovo boldovano slicno je i kod mene da se ne ponavljam. Elem ja i mm smo zajedno 11 godina od toga 7 u braku. O vremenu pre braka ne bih ni da pisem(ali ajde) jer je komplikovano do bezsvesti,samo da kazem da smo prosli svasta,i svasta sam oprostila,kao i on meni.Meni su roditelji branili da budem sa njim,vidjali smo se kradom,bezala sam kroz prozor,s tim sto je to bila veza na daljinu,on ovde a ja dole. Nikada,ali nikada nisam opterecivala glavu time da li me vara ili ne. Imali smo faza i kada smo zajedno i kada nismo opet smo bili zajedno. E onda posvadjamo se katastrofalno,ja nadjem nekoga a i on naravno,posle par meseci on se ozeni :blink:

Do sad je to bilo najbolniji dan u mom zivotu. Kao da sam umrla. Neznam,mozda mislite da sam luda ali tako je bilo. Bila sam mlada i zaljubljena,krivila sam sopstvene roditelje za svoj bol,jer su najvecim delom i bili krivi. Njegov brak je traJAo 6

meseci,tu nije bilo ljubavi vec inata,zena ga je ostavila,i tako to. Naravno vratio se meni,plakao, molio da mu oprostim. Sta mislite koliko mi je trebalo da mu oprostim? Svega dva dana,ne zato sto ne cenim sebe,ili neznam ti sta vec zato sto sam volela njega toliko da sve oprostim onako iz dubine duse. Nikada mu nisam prebacila taj njegov nazovimo "izlet zvani brak". Sada kad se okrenem i pogledam sve bih isto uradila,i ni jednog momenta se nisam pokajala.

U jedno sam sigurna: Ako oprostim krecem dalje,ne podgrejavam rane,a ako bih zivela stalno vracajuci se na prevaru,a kao oprostila,onda tako ne bih ni zivela. Ne bih proveravala gde je,sta radi,i zivela u strahu od toga,a da me deca gledaju nesrecnu,nema sanse.

Tako da se slazem, nikako se ne treba igrati sa decom, to je strasno i tuzno - ali nije uvek slucaj da je razvod ta igra, nekada sama zajednica to isto moze da bude ... Zato mislim da je ipak za svakog to relativno, oprostiti prevaru ili ne oprostiti - svako bi trebao da ucini onako u tom trenutku kako misli da ce moci najvise sebe posle da postuje - jedino tako ce moci da izgradi odnos sa partnerom koji je prevario onako kako treba - bilo to kroz nastavak braka ili kao dvoje bivsih bracnih partnera - da bi deci bilo najbolje.

Sa ovim se apsolutno slazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem i dodajem...tebe mladu i sa jednim klincem ce jos hteti muskarci i to ohohoj kakvi, a njega malo starijeg, sa DVA propala braka i dva deteta na alimentaciji...khm MALO TEZE!!!

:lol: :lol: :lol: Kiki u pravu si , on ce jos malo pa biti olinjali macak,

a Jekino vreme uveliko dolazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke...da li ja ovde 'mirišem' na nešto što izgleda kao da se ja branim...ja mislim da bi oprostila a vi me ubeđujete da je to potpuno pogrešno...i iznosite činjenice zašto je to tako...hm :(

Mna...gdje si ti tu su pametne diskusije i polemike... ;)

Ovako, smatram da ime više vidova prevara, prevare kao avanture, prevare kao izobličenje i pomraćenje uma...prevare kao degradacije ličnosti.

Sve zavisi od date situacije...

Nemam pojma kako bih reagovala, u prvi čas vjerovatno burno, kasnije sve fino rastumačila sa vama... :) pa odlučila.... ;)

Pu,pu,pu...daleko bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu Jeko, pa kako to tako odjednom, kako si pisala u temi "Sex u trudnoći" izgledalo je da je medju vama sve u savršenom redu, a sad čitam ovo :blink: Grozno ponašanje prema tebi, definitivno, pogotovo što čekaš njegovu bebu, tj. vašu, a i sam zna koliko vam je trebalo vremena da je napravite, koliko suza i nerviranja s' tvoje strane i sad kad ste konačno dočekali vašu sreću, on tako :huh: svašta <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu Jeko, pa kako to tako odjednom, kako si pisala u temi "Sex u trudnoći" izgledalo je da je medju vama sve u savršenom redu, a sad čitam ovo :blink: Grozno ponašanje prema tebi, definitivno, pogotovo što čekaš njegovu bebu, tj. vašu, a i sam zna koliko vam je trebalo vremena da je napravite, koliko suza i nerviranja s' tvoje strane i sad kad ste konačno dočekali vašu sreću, on tako :huh: svašta <_<

Koliko se sjećam, Jeko i prije si prolazila kroz ovu fazu, u pitanju je bila neka djevojka na njegovim nastupima/svirkama ili sam pogrešno povezala? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu Jeko, pa kako to tako odjednom, kako si pisala u temi "Sex u trudnoći" izgledalo je da je medju vama sve u savršenom redu, a sad čitam ovo :blink: Grozno ponašanje prema tebi, definitivno, pogotovo što čekaš njegovu bebu, tj. vašu, a i sam zna koliko vam je trebalo vremena da je napravite, koliko suza i nerviranja s' tvoje strane i sad kad ste konačno dočekali vašu sreću, on tako :huh: svašta <_<

I ja sam isto pomislila.... :unsure: :unsure: Jeko, nisam znala do jutros za ovo... Drž' se ti, daj sve od sebe ako može da se porpravi situacija, da ti kasnije ne bude žao što si pokušala da uspete i prebaziđete sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja nemas ti tu bas puno sta spasavati,mislim na tvoj brak,pomiri se sa tim da je gotovo i nemoj vise lupati glavu :rolleyes:

Ja i moj muz smo imali idealan brak prije bebe a onda se desilo ono sta se desava vecini- on ima vremena za sve a ja stalno sa bebom i jedva stizem da bilo sta uradim u kuci onda pocinju svadje...

Hocu da ti kazem da i kod dobrih brakova kad dodje beba dolazi do trzavica koje naravno prodju ali ako sada imas takav problem vjeruj mi nece biti bolje :(

Pokusaj posvetiti se trudnoci (posle bebi) ne svadjaj se,ne spijuniraj,ne razisljaj gdje je i s kim... beba malo poraste prva prilika "do vidjenja"...

Ne razmisljaj sada da ga napustas,iskoristi ga malo za stan i hranu a i da mu ne ostavljas prazan stan a ti da se mucis...

Nije te vrijedan i vjeruj mi ima jako finih muskaraca i tek ces biti srecna...

Zelim ti svu srecu od srca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brak je za mene svetinja,najcistija ljubav,bezuslovna ljubav.Mm je moj zivot.Imam skladan brak pun ljubavi,razumevanja,postovanja.Ali kada bi se desilo da me prevari mislim da bi uvenula od tuge.Ziveti sa nekim ko je srusio sve sto smo godinama gradili je nemoguce.Buditi se svaki dan pored coveka koji je unistio sve moje ideale sveta i legati sa njim u krevet je nemoguce.A tek ziveti ceo zivot pored njega sa tim u glavi da me je prevario i da ce ko zna mozda opet je nemoguce.

Bez obzira sto bi prevara bila samo telesni kontakt,jer znam kako ja dozivljavam sex sa njim.Toliko ljubavi i strasti da ponekad zaplacem od bujice emocija,koju ne mogu da iskontrolisem.

I da ostanem sa njim nas zivot bi se vremenom pretvorio u agoniju,koja bi se morala prekinuti.

Jednostavno ne bi mogla ziveti u bolu i lazi.

Zasto ja da budem ta koja ce oprostiti aju prevaru zarad porodice,neka on bude taj koji ce paziti da ne prevari.

P.S,ovo je sve naravno sbb kbb,dovoljno poznajem svog muza da mu eto verujem koliko i sebi. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih oprostila ljubavnicu. Da me vara konstantno jer to bi znacilo da izmedju nas nista vredno nije ostalo.

Ali gresku bih oprostila, da mu se, da kazem, "desi" iz ne znam kog razloga ( mada takve stvari nemaju opravdanja ), jer verujem da 10 godina iza nas ne moze da nestane tek tako. Mi smo porodica, a porodica treba da prebrodi i krize. Ne kazem da treba da ode da poj*** neku i da se vrati kuci i da ga bas briga, daleko od toga, ali AKO bi se kojim slucajem, nesto desilo, jednom, ta stvar definitivno ne bi bila vredna rasturanja svih nasih veza.

Znam sebe, i mrzela bih ga jedno vreme, i psovala, ali to sve prodje, svasta smo prosli i gore od toga, a tamo neka fufa meni porodicu NIKAD nece rasturiti. Pre cu se boriti za svoje dete i njega nego sto bih okrenula ledja i otisla. Jer ako bi on mene izdao na takav nacin - mogla bih mu jednom oprostiti, ali da izdam sebe i da se ne borim za svoje - sama sebi nikad to ne bih oprostila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih oprostila ljubavnicu. Da me vara konstantno jer to bi znacilo da izmedju nas nista vredno nije ostalo.

Ali gresku bih oprostila, da mu se, da kazem, "desi" iz ne znam kog razloga ( mada takve stvari nemaju opravdanja ), jer verujem da 10 godina iza nas ne moze da nestane tek tako. Mi smo porodica, a porodica treba da prebrodi i krize. Ne kazem da treba da ode da poj*** neku i da se vrati kuci i da ga bas briga, daleko od toga, ali AKO bi se kojim slucajem, nesto desilo, jednom, ta stvar definitivno ne bi bila vredna rasturanja svih nasih veza.

Znam sebe, i mrzela bih ga jedno vreme, i psovala, ali to sve prodje, svasta smo prosli i gore od toga, a tamo neka fufa meni porodicu NIKAD nece rasturiti. Pre cu se boriti za svoje dete i njega nego sto bih okrenula ledja i otisla. Jer ako bi on mene izdao na takav nacin - mogla bih mu jednom oprostiti, ali da izdam sebe i da se ne borim za svoje - sama sebi nikad to ne bih oprostila.

Bravo potpisujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da procitam sve postove, ali cu napisati svoj stav. Retko sam se susretala sa prevarom u vezi, i uvek sam do neke mere bila ljubomorna devojka. Kako sam upoznala sadasnjeg muza, mogu da kazem da sam potpuno drugacija. Nisam ljubomorna, nepoverljiva... Zbog tofga smatram da poverenje zavisi od toga kako se u braku, vezi ponasaju obe strane. MM mi jednostavno ne daje povod da budem ljubomorna, dok su svi ostali davali povod. Znaci, nije u meni bio problem.

Sto se tice oprostaja, sada mogu da kazem da ne bih oprostila i verovatno ne bih, znajuci sebe, ali, opet, okolnosti, situacije su razlicite tako da je neko lepo rekao, nikad ne reci nikad. (Mada sam 99 posto sigurna da ne bih, znam sebe vrlo dobro). Ne slazem se da muskarci i zene varaju iz razlicitih pobuda, uzasavam se te recenice. Mislim da su to smislili muskarci da bi pravdali sebe, a ruzili sliku o zeni. Sta, kao njima je dozvoljeno da varaju? To nije strasno? Ma hajde... Takodje se slazem sa onom "bolje dobar razvod nego los brak". Ima puno dece razvedenih roditelja koja su normalna, srecna...

Sto se mene tice, nisam za varjantu varanja jer ne umem da lazem i lose se osecam kada lazem. Prevarila sam par momaka i videla da to nije za mene tako da mm necu varati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam sebe, i mrzela bih ga jedno vreme, i psovala, ali to sve prodje, svasta smo prosli i gore od toga, a tamo neka fufa meni porodicu NIKAD nece rasturiti. Pre cu se boriti za svoje dete i njega nego sto bih okrenula ledja i otisla. Jer ako bi on mene izdao na takav nacin - mogla bih mu jednom oprostiti, ali da izdam sebe i da se ne borim za svoje - sama sebi nikad to ne bih oprostila.

E kod mene je razlika sto smatram da mi brak ne bi unistila neka tamo fufa,vec muz sto je dozvolio sebi da unisti brak zbog neke tamo fufe.

A ovo boldovano-ja da izdam sebe i ne borim se za svoje,a on izdao celu porodicu <_< .Nikako.

Jacka postujem tvoje misljenje samo navodim sta ja ne bih mogla.Svako zna zasto brani svoj stav. ;):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.