Prevara u braku ili vezi

odgovora

Objavljeno

Mna, ja moram da se slozim sa tobom. Cinjenica je da kad bih saznala da me prevario polako bih umirala od tuge, ali je jos veca cinjenica da bih gledala da zastitim svoju decu, jer ipak su oni vazniji i od mene i njega i svih zgodnih zenica koje vole tudje muzeve. Da li ste se ikada zapitale sta bilo koga otera u tudje narucje? Sve je to vrlo komplikovano. Da li postoji razlika u tome kad bi vas muz prevario jednom sexa radi ili kad bi ste otkrili da gaji emocije prema nekoj zeni, a nije doslo do bilo kakvog fizickog kontakta? Sta bi vam teze palo?

Ja sebi nikada nebih dozvolila da varam, isto tako kada bih bila prevarena vise nikada svog muza ne bih isto gledala, kao osobu. To su za mene najnize grane na koje covek moze da padne, ali devojke nikada ne znate sta vas ceka i koliko ste spremne da se zrtvujete radi viseg cilja.

e svaka cast,upravo ovo sam htela ja da kazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas si duhovita :lol: :lol: :lol: ,zamisli Mna ima misljenje a ja se slozila sa njom :blink:

ne zarad mira,ja bas eto volim da se svadjamo...

Da,naravno da je postujem,kao i tebe,i svaku clanicu ovog foruma

Lepo ste "napale" Mna...posebno maybe...a onda je Mna postavila tužan smajli i vi ste spustile loptu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opet imam probleme sa muzem nemam kome da se izjadam sedim u sobi i placem naglas plasim se za dete ovo je zaista previse!mislim da ce da zavrsimo ovaj put!

ostavila bi ga,samo se plasim kako cu sve to da podnesem pa da mi detetu nesto ne fali od silne sekiracije!

nemam snage da ponovo sve to prodjem pogotovo ovako tyrudna!

Jeko...daj, zezaš nas... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je vec doslo do toga da ne moze dalje, onda bolje sada da ga ostavis, pa da imas vremena da se organizujes kako da brines o bebi kada se rodi bez njega, a i pre ce obema nesto da vam fali ako stalno budes izlozena stresu nego ako se sklonis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovde nije ništa jasno.... :lol: ali bilo je zanimljivo pročitati različita mišljenja...jedno od mna mame i drugo od ostalih članica, koje su se kasnije zarad mira složile sa mna mamom... :lol: :lol: :lol: i izrazile joj duboko poštovanje...

Ko te ne zna.....uh bre....'odrasla' sam i ja......pa se ne dam 'upecati' :P

Lepo ste "napale" Mna...posebno maybe...a onda je Mna postavila tužan smajli i vi ste spustile loptu... :D

a ovo je već ozbiljnije i mislim da ovakvom postu nije mesto ovde nego već....na tinejdzerskom forumu ;) ...p.s. i da...ovakav post može da zapali masu...ali smo mi već zrele žžene a ne pomanitale tinejdzerke i nećemo se dati isprovocirati....jel tako....valjda jest'....nit su one mene napale nit sam ja plakale...to jednostavno nisu njihovi maniri ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pišem dok dojim i uspavljuje Anđu zato ću pisati u 'turama'....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo ste "napale" Mna...posebno maybe...a onda je Mna postavila tužan smajli i vi ste spustile loptu... :D

kad vec pises onda citaj od pocetka...

Mna :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada bi potpisala svaku Marininu napisanu reč...potpuno isto razmišljamo po pitanju 'prevare' 'vake vrste...a onda je mama dy došla i zaključila stvar ;) ...

maybe..jekić...u nedostatku vremena nemadoh argumenata...i iskreno rekoh što pomislih....da me 'ubeđujete' i nikakao napadate ;) ...naravno da nije tako...imate moj duboki naklon i nastavak diskusije :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa reci šta te muči...da vidimo nekako to da rešimo...u čemu je problem...ne moraš javno, bar nekoj članici kojoj veruješ...nemoj sama da prolaziš kroz taj problem...ljubim te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najlakse je otici... a sta posle toga? Posvadjati se, izreci svasta u afektu, onda otici (nebitno da li muz ili zena) a sta posle toga? Kako sa decom? Kako resiti jos mali milon sitnica koje su vas vezivale tokom zajednickog zivota?

Mislim da se ipak treba boriti.... nije lako ali vredi svaki deciji osmeh, svaku neprolivenu suzu koja bi se inace desila da je doslo do razvoda. Pitanje je koliko smo spremni na dogovor, toleranciju i razgovor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stresove imam skoro svaki dan...skupljam to nesto u sebi...krijem...cutim...placem kad ostanem sama...nikom nista ne pricam...kome da kazem....komeeeee.....

i sad sam otecena od plakanja...nemam snge vise...

Draga... ne skupljaj u sebi ništa.... trk odma kod neke osobe kojoj veruješ, koja te uvek posavetuje hladne glave... ostani sa njom da ćaskaš do kasno u noć, jedite čokoladu i pijte kafu.... razgovarajte do besvesti... uzmite papir i olovku i napišite sve šta ste primetile, zaključile... sve opcije, i zašto da odeš i zašto da ne...

Varanje nije nešto što treba da se trpi i toleriše... ali pre nego što bilo šta odlučiš moraš biti sigurna da je situacija zaista takva kakvom je ti vidiš...

znam da sigurno mrziš kada ti kažu da su sad hormoni, da prostiš uzjebani, ali tako je... osetljivija si... nemoj se sekirati, sigurna sam da će u svakom slučaju sve biti u redu... samo polako, hrabro, a ako treba i njega za gušu . :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma verujem ja svim zenama sa foruma ni jedna od vas me nikad nije izdala!

taj problem je u njegovoj glavi stalno m se izdire smetam mu,jedva sam ga namolila ruku da stavi ma stomak dete da oseti taj jedan put i nikad vise...boli me to...osecam se zapostavljenom...jednostavno kao da mu smetam...veceras mi je eto rekao da kad se porodim mogu slobodno da idem a dete ako hocu mogu da ostavim posto necu da imam odakle da ga izdrzavam kad sam mu rekla da mu dete ne bi dala pa makar prosila mirne duse rekao je pa dobro onda dacu ti pare za dete da ne trpi i slobodno idi jer vidim da mi ne mozemo zajedno!a nista mu nisam uradila!

i svaki komentar ovde je suvisan!!!!

sad vidim da nije samo varanje u pitanju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeko, mila moja...da se nije on uplašio što će postati tata? Razgovaraj sa njim, o njegovim osećanjima, zašto je takav...a najbolji je možda onaj metod da napišeš sve na papir i da mu ga daš da pročita, a ti da izađeš u šetnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma koliko meni hormoni bili razdrmani nema prava trudnoj da mi kaze da se porodim ostavim dete i idem!!!!ne dam mu nista moje breeeeeeee.......

Joooj... pa ni ne treba...

vidim da si baš ljuta...

idi negde gde ti je lepo.. zabavi sebe... nemoj sama sedeti i plakati.... pa kad prođe ljutnja i bes, onda lepo donesi odluku kako ćeš dalje :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne duso ovo mu je drugo dete...ima sina iz prvog braka!

Ma znam...nego setio se šta to sve donosi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JekoBeko, zivis li blizu roditelja? Kakav je njihov stav o tvom braku? Mozes li njima da se vratis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JekoBeko, zivis li blizu roditelja? Kakav je njihov stav o tvom braku? Mozes li njima da se vratis?

JEKO DA LI JOŠ UVEK RADIŠ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije mi nigde lepo!kad bi mogla iz ove koze to bi mi odgovaralo!

lepo ti je na bebcu ;)

samo još da otvoriš jedan tab i pustiš neku veselu muzikicu i eto ugođaja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Priznajem da jeste nerazumno, što se on tako ponaša...problem postoji, a vas dvoje treba zajedno da ga rešite...a ne da bežite od njega...u vašem životu se dešava jedna predivna stvar, a vi ne nalazite način da se radujete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko polako, smiri se, procice sve. U trudnoci ti je sve tri puta strasnije, ma sigurno nije sve tako crno. I njemu je frka, 100%, ko zna o cemu sve on razmislja, a ne zna to na pravi nacin da kaze nego se tako drnda. Tebi hormoni divljaju i ti si uznemirena, uplasena, ma skroz te razumem. Trgni se, prolazis kroz najlepsi perijod u svom zivotu.Samo se seti koliko si zelela to dete i koliko si sa nestrpljenje cekala tu trudnocu. Taj mali zivotic nije zasluzio takve traume. Glavu gore i opusti se, nemoj da te tangira svaka sitnica. U besu svasta kazemo, a nemislimo tako. Ljubim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,bas tesko...

ja mislim da on tebi govori da odes samo zato sto zna da neces,nemas gde...Nesto mu je doslo,pa izbacuje bes na tebi,upravo zbog toga sto zna da mu se moze.Otvoreno ga pitaj u cemu je problem,nemoj da odlazes!Pa,ako mozete da ga resite,ucinite to..nesto lepo vam se desava,a on je nerazuman.

Ne znam,probaj samo razgovorom..pa,ako ne ide nadjite neko resenje da zajedno brinete o detetu bar..nije on od kamena,njegovo je dete u pitanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke...da li ja ovde 'mirišem' na nešto što izgleda kao da se ja branim...ja mislim da bi oprostila a vi me ubeđujete da je to potpuno pogrešno...i iznosite činjenice zašto je to tako...hm :(

Evo ja te podrzavam ;). Ja jednostavno podrzavam one koje oproste ali isto tako i one koje ne oproste. Licno, (mozda cu zvucati sebicno), ja tu ne bih gledala decu tj ne bih oprastala zbog dece. Jer u tom slucaju, imali bi oca ali majku kompletnu ne bi. Oprostila bih samo onda kada bih bila sto odsto sigurna da me to ne bi promenilo, ucinilo nezadovoljnom, ako bih non stop plakala, njega proveravala i ceo zivot provela u paranoji. Ako bih mogla oprostiti, i nastaviti dalje kao da ,ajd da kazem, nista nije bilo, onda bih oprostila. Ne znam kako bih se ponela, nadam se da necu doci u takvu situaciju.

Mi se ovde pravimo mnogo vazne jer mislimo da je na nama da oprastamo neke tako velike grehove. A prevara u braku je jedan od njih. Necu nikome da popujem, ali meni licno znaci mnogo misljenje crkve o tim stvarima - ako oni smatraju da je to jedan od retkih grehova koji se ne prasta ... nemam onda ja sta tu da izigravam boga i da prastam, sigurno nece na dobro da izadje.

Da , tako sam i ja ucena, a u mom gradu pop vara zenu, bije je...ona odlazi od njega pa se vraca da ne izgubi parohiju.... i ja se onda zapitam....? Takodje, otac deteta moje drugarice je svestenik katolicke vere, sad se sa detetom bori sama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaista imam divan brak, mm je covek koji postuje zenu, nastoji da sve obezbedi, podrzava me, tolerantan je da ne nabrajam sad sve. Tako da o prevari ne razmisljam cesto, prosto necu da ce opterecujem. Ali evo veceras ste me navele ;). Ja prevaru ne vidim kao nesto toliko strasno.

Takodje, pravim razliku izmedju prevare za jednu noc i prevare koja traje duze. U svakom slucaju, obe puno bole, ali mislim da je lakse oprostiti prvu, jer kod druge su ukljucena osecanja i dolazim do zakljucka da je i on sa mnom ''zbog deteta'' i neke uhodanosti sa nama.

S druge strane, ukoliko dodje do razvoda, tj ako ja odem, ne vidim zasto bih deci uskratila osmeh kada vide oca? Pa vidjala bi deca oca i posle razvoda, a ne bi vidjali svadje, nezadovoljstvo pa mozda i nesto gore.

Meni je za dete bitno da on ima srecnu, zdravu mamu koja je uvek tu za njega, i srecnog, zdravog oca koji ga u svemu dobrom podrzava, u losem ''ispravlja'' . A to je moguce u oba slucaja, i u braku i ''u razvodu''.

I rec NIKAD upotrebicu u sledecoj recenici: Nisam sigurna da nikada necu prevariti muza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko, kad si vec svesna cinjenice da ne mozes kod svojih, da li mozes nekako da ti njega kuliras? Da mu ne dajes do znanja da te to sve pogadja?

Ja ne mogu da prihvatim da njega ne cini srecnim sto ce dobiti dete, i ne postoji mi opravdanje za takvo ponasanje. Da je to jednom uradio ok, ali svaki dan... tu nesto ne stima....

Od svega je najgore da svaki dan places i nerviras se... a mora Jeko da postoji jos neko resenje?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko svaki tvoj odgovor me ostavlja u čudu...dugo ste pravili bebu, da li je moguće da se on folirao i da mu je ustvari odgovaralo što nisi mogla odmah da zatrudniš? Da sam na tvom mestu, dovela bih to na čistac...i nemoj molim te da plačeš, nije vredno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.