Prevara u braku ili vezi

odgovora

Objavljeno

Ja sam sigurna da me ona ne bi ni zanimala. Uostalom, nisam u braku sa njom nego sa njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Žene različito reaguju: Francuskinja koja sazna da ju je muž prevario će ubiti njegovu ljubavnicu; Italijanka će ubiti svog muža; Španjolka će ubiti oboje; a Njemica će ubiti sebe." ~ Bernar Le Bovi Fontenel

A mi zene sa bebca bi.......?

- ga odrobijale

- oprostile

- oprostile , pa ,,podgrevale,,

- ..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Žene različito reaguju: Francuskinja koja sazna da ju je muž prevario će ubiti njegovu ljubavnicu; Italijanka će ubiti svog muža; Španjolka će ubiti oboje; a Njemica će ubiti sebe." ~ Bernar Le Bovi Fontenel

A mi zene sa bebca bi.......?

- ga odrobijale

- oprostile

- oprostile , pa ,,podgrevale,,

- ..........

Ne razmišljam o tome šta bi kad bi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Žene različito reaguju: Francuskinja koja sazna da ju je muž prevario će ubiti njegovu ljubavnicu; Italijanka će ubiti svog muža; Španjolka će ubiti oboje; a Njemica će ubiti sebe." ~ Bernar Le Bovi Fontenel

A mi zene sa bebca bi.......?

- ga odrobijale

- oprostile

- oprostile , pa ,,podgrevale,,

- ..........

Hm...možda bih se reagovala kao udata Francuskinja za Njemca...ili po ovome Španjolka... :lol:

Šalim se...jedina reakcija bi bila 203480_180075642041685_6076116_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...možda bih se reagovala kao udata Francuskinja za Njemca...ili po ovome Španjolka... :lol:

Šalim se...jedina reakcija bi bila 203480_180075642041685_6076116_n.jpg

takodje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svi komentari su strava :D :D :D a ja sam odgovore koje sam navela nasla u prethodnim postovima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni jedno od navedenog...

-ne bi bio vrijedan moje robije

-ne bi bio vrijedan mog oprosta

-ne bi bio vrijedan mog prigovora...

....za mene dalje ne bi postojao...mislim da mm ne bi nista gore palo od toga da mu bez jedne jedine rijeci okrenem glavu i ledja....

nemam sta da dodam , sve je receno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iz ove perspektive mislim da bi oprostila....ali...pod uslovom da je i dalje dobar otac....pre bih umrla nego uskratila deci da se bude uz tatu....živela bi sa mužem kao sa drugom,bratom...ma možda ne bi ni pričala sa njim ali bi zbog dece ostala u braku i 'pravila' se da je sve u redu....i ne bi dozvolila da moj bes,ljutnja pomute njihovu sreću....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bih mogla da oprostim, mada bi sve zavisilo od situacije ( zasto, kako, s kim ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Žene različito reaguju: Francuskinja koja sazna da ju je muž prevario će ubiti njegovu ljubavnicu; Italijanka će ubiti svog muža; Španjolka će ubiti oboje; a Njemica će ubiti sebe." ~ Bernar Le Bovi Fontenel

A mi zene sa bebca bi.......?

- ga odrobijale

- oprostile

- oprostile , pa ,,podgrevale,,

- ..........

Mislim da bih mogla da oprostim, mada bi sve zavisilo od situacije ( zasto, kako, s kim ).

;) Slazem se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...možda bih se reagovala kao udata Francuskinja za Njemca...ili po ovome Španjolka... :lol:

Šalim se...jedina reakcija bi bila 203480_180075642041685_6076116_n.jpg

:D :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iz ove perspektive mislim da bi oprostila....ali...pod uslovom da je i dalje dobar otac....pre bih umrla nego uskratila deci da se bude uz tatu....živela bi sa mužem kao sa drugom,bratom...ma možda ne bi ni pričala sa njim ali bi zbog dece ostala u braku i 'pravila' se da je sve u redu....i ne bi dozvolila da moj bes,ljutnja pomute njihovu sreću....

Opet ličiš na mene ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iz ove perspektive mislim da bi oprostila....ali...pod uslovom da je i dalje dobar otac....pre bih umrla nego uskratila deci da se bude uz tatu....živela bi sa mužem kao sa drugom,bratom...ma možda ne bi ni pričala sa njim ali bi zbog dece ostala u braku i 'pravila' se da je sve u redu....i ne bi dozvolila da moj bes,ljutnja pomute njihovu sreću....

Mna,Ti si jedan veliki covjek,svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ličiš na mene ;)

Oooooo...pa nisam znala da sam nekada ličila na tebe....kada je to bilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna,Ti si jedan veliki covjek,svaka cast!

T :wub: igi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovoj temi ima dosta površnih odgovora...olako davanih...nije sve tako crno i belo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovoj temi ima dosta površnih odgovora...olako davanih...nije sve tako crno i belo ;)

Kamo sreće i da ostanu površni.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Žene različito reaguju: Francuskinja koja sazna da ju je muž prevario će ubiti njegovu ljubavnicu; Italijanka će ubiti svog muža; Španjolka će ubiti oboje; a Njemica će ubiti sebe." ~ Bernar Le Bovi Fontenel

A mi zene sa bebca bi.......?

- ga odrobijale

- oprostile

- oprostile , pa ,,podgrevale,,

- ..........

Jako tesko, ali bih prvo morala da sednem i pitam: Jesam li ja nesto uradila pa te nateralo na to? Dalje zavisi od odgovora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovoj temi ima dosta površnih odgovora...olako davanih...nije sve tako crno i belo ;)

U potpunosti se slazem.

Postoje osobe koje ne bi mogle oprostiti,zamuriti,al ima i mnogih koji kazu JA NE BI,dok se sami ne nadju situaciji toj.Mislim da brak nije samo vernost,postoji postovanje na neki drugi nacin,podrska,tolerancija u drugim situacijama...neke zene iz moje okoline trpe ,po meni gore stvari,al im je bitno da kazu on mi je veran.

Znam samo,dok se ne osecam zapostavljenom,dok on brine o meni i nasoj porodici uopste i ispunjava sve svoje obaveze kao muza i oca,meni je najbolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam samo,dok se ne osecam zapostavljenom,dok on brine o meni i nasoj porodici uopste i ispunjava sve svoje obaveze kao muza i oca,meni je najbolji.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Diskutabilne ste sve sa svojim postovima, ne sporim - al ne mogu da se raspišem.

Nikad ne reci nikad - mislim da dok se čoveku ne desi ne može niti da zna, niti da sudi o reakciji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Diskutabilne ste sve sa svojim postovima, ne sporim - al ne mogu da se raspišem.

Nikad ne reci nikad - mislim da dok se čoveku ne desi ne može niti da zna, niti da sudi o reakciji ;)

Ja se slazem sa ovim,po meni vernost jeste bitna,ali ne najbitnija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji roditelji su se razveli zbog prevare, i iskreno, ne znam da li je bilo gore dok su ziveli zajedno ili nakon razvoda. Moje je misljenje da treba pre svega raditi na tome da do prevare ne dodje uopste, a kad se to desi onda nema nijednog "pametnog" resenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno je da mogu da se dese neke okolnosti o kojima nikada u zivotu nisam razmisljala, pa bih onda nesto mozda i drugacije uradila. Medjutim, to ne znaci da dok me muz ne prevari ja ne mogu da imam nikakvo misljenje o tome kako bih reagovala i postupila. To je kao da mi kazes da ne treba da imam misljenje o tome kako bi se osecala kada ne bih nikada uspela da budem majka ... E pa mogu ... i NIKADA se sa tim ne bih pomirila i uvek bi me bolelo.

I te kako postoje stvari za koje mozemo da tvrdimo da NIKADA ne bi uradile. Nije sve relativno. Nismo konstantno u nekom fluksu i vakumu, pa da nas "stvari" sacekuju i iznenadjuju. Ali da nismo svi u stanju da budemo dosledni ... i to je tacno. Na zalost.

napisah ceo post i nesto me zeznu

Naravno da treba da imas misljenje ali ja mislim da si ovde uporedila dve neuporedive stvari. Biti majka i prevara po meni nikako ne idu u isti kos. Znam tacno nasta mislis,i sama sam bila u takvoj situaciji i uvek bi me bolelo da nisam postala majka,i nikada se ne bih pomirila sa tim,dok za prevaru imam totalno drugacije misljenje. Naravno da bi me bolelo,ali ne bi mi bilo neoprostivo. Pa svi smo mi samo ljudi,jesi li se zapitala da mozda nekad ti prevaris muza?

Sa poslednjom recenicom se slazem u potpunosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne bih ga mogla to pitati zato sto bude masa situacija kad bi i sama mozda to uradila zbog njegovih djela,ali opet znam ko sam i sta sam i zasto sam ovdje gdje jesam,i ne bih si nikada mogla dozvoliti da obrukam sebe kao zenu...on to kada bi uradio,ne bi bilo opravdanja jer i sama znam kolike sam zrtve podnijela za ovaj brak i njegov opstanak,i sada da on dopusti nekoj balavici ili drolji da stane izmedju nas i da joj da tu vrijednost da poljulja njegovu porodicu za koju se i sam zrtvuje....

tu definitivno ne bi bilo dalje price...

meni brak upravo jeste to...jer sve drugo mogu dobiti od bilo koga drugog,a samo sex konzumiram sa svojim muzem...

nije uslov da bi se bilo dobar otac samo da roditelji budu u braku...

mna,jel ti mislis da tvoja djeca nikada nece odrasti,,,,da nikada ne bi saznala kakav ti zapravo imas brak sa njihovim ocem i da je to zapravo samo jedna velika laz koju ti gajis i uzdizes zarad svoje djece...sta mislis koliko bi djeca trebalo da budu bezosjecajna i sebicna da ih ne zaboli...mene bi*+- zabolilo....

(ovo je samo na osnovu tvog posta kad bi doslo do prevare)...

[/quote]

Devojke...ja sam govorila u svoje ime...i verujte da sam drugačije razmišljala kada sam dobila decu!!!!!!!!

Ja sam doživela to da 2 dana nisam znala da li mi je muž živ ili mrtav....ništa...tako da sve posle toga je bezazleno...ja ne mogu da lažem i foliram i govorim da je strašno kada nije...ja nisam rekla da bi ja i njega dalje volela i poštovala kao žena muškarca (partnera) ali da bi živela sa njim kao 'prijatelj'....ko je rekao da bi mi život bio pakao...moj bi život bio pakao kada bi decu razdvojila od oca...ne bi podnela da ih gledam kako pate...kako ne živimo sa tato....zato...pre bi žrtvovala sebe na neki način,nego decu...

Mama mazo...ko kaže da bi mi život bio laž...ja to sebi ne bi dozvolila jer sam jako svesna nekih stvari...zašto bi se ja svađala sa svojim mužem...verovatno ne bi više živeli 'onom ljubavlju' kao pre...verovatno bi se mnoge stvari promenile...ali ne bi pravila scene i ne bi bila isfrustrirana žena...u to sam jako sigurna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.