Prevara u braku ili vezi

odgovora

Objavljeno

Anna, hvala što si svoju priču i iskustvo podijelila sa nama. Da, iako je možda početak djelovao bezazleno, prevara se dogodila...ja bih možda postupila kao i ti, odnosno ne bih toj prepiski davala neki poseban značaj. Svaka čast na snazi i volji što si ostala u braku. Zanima me jedna stvar, dešava li se da mu to pomeneš ili si sve ostavila iza sebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anna, hvala što si svoju priču i iskustvo podijelila sa nama. Da, iako je možda početak djelovao bezazleno, prevara se dogodila...ja bih možda postupila kao i ti, odnosno ne bih toj prepiski davala neki poseban značaj. Svaka čast na snazi i volji što si ostala u braku. Zanima me jedna stvar, dešava li se da mu to pomeneš ili si sve ostavila iza sebe?

Da,dešavalo se ispočetka često jer nisam mogla to da držim u sebi,sad jako rijetko...mada nekad kad se svega sjetim dođe mi da vrištim...sreća vrijeme liječi sve rane...sad je mnogo lakše...ali sam i dosta pažljivija što se njega tiče (malo kontrole nije na odmet)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta vam je zene?! Ispasce da i ja googlujem postove :D:D:D:D

Ne volim rec 'prevara' i mislim da nije adekvatna. ;)

Mm moze da me prevari na raznorazne nacine: da slupa pare i da nas odvede u propast, ja mogu da ga prevarim i da ga napravim na budalu a da pri tome nema veze sa drugom osobom. To mogu da budu prave prevare i zlo.

Ovo, sexulano 'varanje' je ipak lutanje za mene. :P

Jelka, slažem se sa tobom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

teško sam se odlučila da pišem na ovu temu,zato što sam prošla kroz sve to...

onaj ko nije doživio prevaru ne može da shvati kako to izgleda ,kako boli i kako sve to prevazići...do skora sam i ja mislila da prevaru ne bih nikad oprostila,da bih vratila duplo...ali ne,u svemu tome ja sam pronašla neko novo osjećanje u sebi...

moj mm i ja smo bili dugo u braku bez djece,bili smo jako vezani jedno za drugo,a onda sam posle dugo godina ostala trudna...nije bilo veće sreće. u to vrijeme je postao atraktivan fb,imali smo oboje profil. mm se sprijateljio sa svojoj bivšom djevojkom koja živi u inostranstvu(od početka mi se to prijateljstvo nije sviđalo ali računala sam na to da ona ne živi ovdje i da to ne može biti ništa loše)...ali bilo je i to jako loše...

da ne dužim ( oni su bili u kontaktu sve vrijeme moje trudnoće ) nakon porđaja mm je odjednom imao neka poslovna putovanja koja su trajala po 2 ili 4 dana.Putovanja su bila u određenim razmacima tako da ja nisam shvatala da on u stvari laže,a i bila sam zauzeta bebom i svojim oporavkom(pošto sam se porodila na carski rez)...

ukratko ona je dva puta došla u Srbiju da se vide,a njemu je dva puta poslala vizu da dođe kod nje...kako je bio tužan život kad sam sve to saznala...kako je moje sreće odjednom nestalo...danima nisam znala šta da radim,kako da se postavim,kako da se ponašam...u svoj toj nesreći sam shvatila da ga i dalje mnogo volim,da ne mogu da ga ostavim...i ostala sam,oprostila,nisam zaboravila...nikad neću...težak period je iza mene...ne boli toliko...nastavljm svoj život pa šta bude...

on je sad opet onaj stari čovjek koga sam upoznala,pun pažnje,ljubavi,pokušava da ispravi ono što je zabrljao...

nisam mu vratila duplo...nisam imala snage...možda hoću nekad...ko zna...

Svaka ti čast.....svako može da pogreši....a ti si učinila veliku stvar i oprostila....vreme leči sve....puno pozdrava za veliku ženu kakva si ti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

teško sam se odlučila da pišem na ovu temu,zato što sam prošla kroz sve to...

onaj ko nije doživio prevaru ne može da shvati kako to izgleda ,kako boli i kako sve to prevazići...do skora sam i ja mislila da prevaru ne bih nikad oprostila,da bih vratila duplo...ali ne,u svemu tome ja sam pronašla neko novo osjećanje u sebi...

moj mm i ja smo bili dugo u braku bez djece,bili smo jako vezani jedno za drugo,a onda sam posle dugo godina ostala trudna...nije bilo veće sreće. u to vrijeme je postao atraktivan fb,imali smo oboje profil. mm se sprijateljio sa svojoj bivšom djevojkom koja živi u inostranstvu(od početka mi se to prijateljstvo nije sviđalo ali računala sam na to da ona ne živi ovdje i da to ne može biti ništa loše)...ali bilo je i to jako loše...

da ne dužim ( oni su bili u kontaktu sve vrijeme moje trudnoće ) nakon porđaja mm je odjednom imao neka poslovna putovanja koja su trajala po 2 ili 4 dana.Putovanja su bila u određenim razmacima tako da ja nisam shvatala da on u stvari laže,a i bila sam zauzeta bebom i svojim oporavkom(pošto sam se porodila na carski rez)...

ukratko ona je dva puta došla u Srbiju da se vide,a njemu je dva puta poslala vizu da dođe kod nje...kako je bio tužan život kad sam sve to saznala...kako je moje sreće odjednom nestalo...danima nisam znala šta da radim,kako da se postavim,kako da se ponašam...u svoj toj nesreći sam shvatila da ga i dalje mnogo volim,da ne mogu da ga ostavim...i ostala sam,oprostila,nisam zaboravila...nikad neću...težak period je iza mene...ne boli toliko...nastavljm svoj život pa šta bude...

on je sad opet onaj stari čovjek koga sam upoznala,pun pažnje,ljubavi,pokušava da ispravi ono što je zabrljao...

nisam mu vratila duplo...nisam imala snage...možda hoću nekad...ko zna...

E da znas da si mi naterala suze na oci....SVAKA TI CAST....Dokazala si koliki si covek i to prvenstveno sebi....Ne znam kako bih se postavila u takvoj situaciji ali ponavljam SVAKA TI CAST VELIKI SI COVEK!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelka, slažem se sa tobom...

he, od kad me niko nije nazvao Jelkom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

teško sam se odlučila da pišem na ovu temu,zato što sam prošla kroz sve to...

onaj ko nije doživio prevaru ne može da shvati kako to izgleda ,kako boli i kako sve to prevazići...do skora sam i ja mislila da prevaru ne bih nikad oprostila,da bih vratila duplo...ali ne,u svemu tome ja sam pronašla neko novo osjećanje u sebi...

moj mm i ja smo bili dugo u braku bez djece,bili smo jako vezani jedno za drugo,a onda sam posle dugo godina ostala trudna...nije bilo veće sreće. u to vrijeme je postao atraktivan fb,imali smo oboje profil. mm se sprijateljio sa svojoj bivšom djevojkom koja živi u inostranstvu(od početka mi se to prijateljstvo nije sviđalo ali računala sam na to da ona ne živi ovdje i da to ne može biti ništa loše)...ali bilo je i to jako loše...

da ne dužim ( oni su bili u kontaktu sve vrijeme moje trudnoće ) nakon porđaja mm je odjednom imao neka poslovna putovanja koja su trajala po 2 ili 4 dana.Putovanja su bila u određenim razmacima tako da ja nisam shvatala da on u stvari laže,a i bila sam zauzeta bebom i svojim oporavkom(pošto sam se porodila na carski rez)...

ukratko ona je dva puta došla u Srbiju da se vide,a njemu je dva puta poslala vizu da dođe kod nje...kako je bio tužan život kad sam sve to saznala...kako je moje sreće odjednom nestalo...danima nisam znala šta da radim,kako da se postavim,kako da se ponašam...u svoj toj nesreći sam shvatila da ga i dalje mnogo volim,da ne mogu da ga ostavim...i ostala sam,oprostila,nisam zaboravila...nikad neću...težak period je iza mene...ne boli toliko...nastavljm svoj život pa šta bude...

on je sad opet onaj stari čovjek koga sam upoznala,pun pažnje,ljubavi,pokušava da ispravi ono što je zabrljao...

nisam mu vratila duplo...nisam imala snage...možda hoću nekad...ko zna...

Nevjerovatno!On definitivno nije svestan koga ima pored sebe :rolleyes: Svaka cast!Iskreno,nikada ne bih mogla oprostiti tako nesto,bas u periodu trudnoce i radjanja djeteta!Jednostavno ne bih mogla da nastavim da zivim sa njim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da se sve cesce desavaju takve stvari. neverovatno je kakkkko se prevara oseti,prosla su dve dana kako je bio sa njom a ja sam osetila i reklamu mu da znam da ima neku,medjutim nije hteo da prizna,naravno ispostavilo se da sam u pravu,31 januara sam ga napustila,a tri meseca pre toga smo bili kao na pocetku veze i kao najgori neprijatelji,pokusavala sam da spasim brak ali nisam uspela,odabrao je nju,evo pet meseci vec zajedno,a ja jos uvek ne mogu da dodjem sebi.svi su me ismejavali kako mogu da budem sa njim a znam da ima drugu,sad ni ja ne razumem zasto,kad sam udubini duse znala da me nece vise pored sebe. sada se ponasa kao da nikad nismo bili zajedno,da mu ja i mala nista ne znacimo,preti sudom a ustvari ga boli uvo...ma sta reci,tesko je kad volis,a taj neko to ne zasluzuje

IZVINJAVAM SE ZBOG GRESAKA,TASTATURA NESTO NE VALJA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da se sve cesce desavaju takve stvari. neverovatno je kakkkko se prevara oseti,prosla su dve dana kako je bio sa njom a ja sam osetila i reklamu mu da znam da ima neku,medjutim nije hteo da prizna,naravno ispostavilo se da sam u pravu,31 januara sam ga napustila,a tri meseca pre toga smo bili kao na pocetku veze i kao najgori neprijatelji,pokusavala sam da spasim brak ali nisam uspela,odabrao je nju,evo pet meseci vec zajedno,a ja jos uvek ne mogu da dodjem sebi.svi su me ismejavali kako mogu da budem sa njim a znam da ima drugu,sad ni ja ne razumem zasto,kad sam udubini duse znala da me nece vise pored sebe. sada se ponasa kao da nikad nismo bili zajedno,da mu ja i mala nista ne znacimo,preti sudom a ustvari ga boli uvo...ma sta reci,tesko je kad volis,a taj neko to ne zasluzuje

IZVINJAVAM SE ZBOG GRESAKA,TASTATURA NESTO NE VALJA!

Tijana, ne očajavaj i veruj u sebe i svoje kvalitete!!!!! Teško je sigurno i trebaće vremena da se sve preboli, ali i to će proći. Misli na sebe i na dete, vi ste najvažniji.

Ti koji su te ismejavali su... Kako neko može da ismejava ženu koja pati????

Teško me nešto pogodi, ali ova tvoja priča jeste.

Samo veruj u sebe, ti si i dalje divna, bez obzira koga je on izabrao!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam veoma ostra kada je prevara, konkretno u braku/vezi, u pitanju.

ne mogu da tolerisem i nezelim prevare. to mi je nepostovanje samog sebe, a ne samo partnera. ne volim bas ni to porukanje jer, koliko god bezazleno moze da deluje u pocetku, nikada ne mozemo znati ona druga strana kako moze tumaciti i za cas vrag odnese salu, i povratka nema !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala svima na podrsci...znaci puno,posto sam kroz sve prosla sama...nisam dozvolila da sazna bilo ko...jos jednom hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh, nisam čitala od početka sve, ali po poslednjim postovima vidim da su žene te koje su bile prevarene.

Žene su čudo. Da i ja sam žena, i zanimljivo kako ćemo sve u svoju korist poreokrenuti. Muške ovde (većina) pljuje kad prevare, a kad je žena ta koja prevari onda ''svaka joj čast''.... Pa meni prvoj ste rekli svaka čast :lol:

Evo vam stvari iz mog ugla (dakle strana koja vara). Jednostavno sam uzimala ono što mi je falilo u braku, bez emocija, dakle čist sex.

Sa strane drugih meni nije ništa falilo, muž koji me voli, idemo redovno na letovanja, imamo kuću.... I šta ja sad tražim još?

Tražim sex, tražim to da mi neko da kompliment, tražim da se osećam kao žena.

Par meseci posle venčanja je izbila neka frka, tad sam sećam se pitala ''Jel ja tebe ne privlačim više?'' Dobih odgovor ''Ne kao ranije''.

A da sam radila na sebi, jesam. Dijete, vežbanja... Prvo i osnovno SEBI da budem lepa, pa onda drugima. Tada sam sebi na prvom mestu bila JA, pa svi ostali.

Sada je DETE na prvom mestu, JA pa svi ostali....

Da bi drugima bili lepi, prvo sebi moramo biti lepi. Da bi nas drgu voleli moram sebe da naučimo da volimo.

Tako da drage moje drugarice, nemojte odmah drvlje i kamenje na muški rod...

p.s. taj bivši je bio spreman da oprosti prevaru (ja mu u lice rekla da sam ga prevarila) - ja nisam bila ta koja bi mogla da živi razmišljajući da li mi veruje ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mislim, ako bi on pored tolikog mog napadanja hteo još nešto i sa strane!!! Pa stvarno bih se naljutila!!!! Ajde da mu nije dovoljno...u suprotnom prvo mene namiri pa ako imaš snage, možeš da se buniš...a na takvog još nisam naišla...možda i postoji... B) A ako se emotivno veže za drugu...pa, tu ne možeš ništa, takve stvari se dese :( jer tu pravila nema, isto tako možemo i mi da se zaljubimo u druge muškarce, i to se ne kontroliše...Ali ako se već desilo, glavu gore, stisni zube i pokaži da si ponosna žena koja ima svoje dostojanstvo i nije izgubila samopoštovanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KRISTAL hvala ti puno......vecina krivi mene,a nemaju pijma ni sta je bilo pre toga,zao mi je samo sto sam mlada tj. prerano usla u sve to,usustini nisam nisat izgubila posto ga nisam ni imala pogotova kada mi je najvise trebao,kada nam je malecka operisala srce ili kad je bila bolena ili kad je pocela da hoda ma nikad......sve se promenilo kako se ona rodila,sest godina je bilo ok,a ove dve tri u braku katastrofa,ma....procice znam ali kako sutra objasniti detetu,ispadne da se prepucavam preko nje,ali nije tako....JOS JEDNOM TI HVALA NA LEPIM RECIMA PUNO MIO ZNACE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KRISTAL hvala ti puno......vecina krivi mene,a nemaju pijma ni sta je bilo pre toga,zao mi je samo sto sam mlada tj. prerano usla u sve to,usustini nisam nisat izgubila posto ga nisam ni imala pogotova kada mi je najvise trebao,kada nam je malecka operisala srce ili kad je bila bolena ili kad je pocela da hoda ma nikad......sve se promenilo kako se ona rodila,sest godina je bilo ok,a ove dve tri u braku katastrofa,ma....procice znam ali kako sutra objasniti detetu,ispadne da se prepucavam preko nje,ali nije tako....JOS JEDNOM TI HVALA NA LEPIM RECIMA PUNO MIO ZNACE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KRISTAL hvala ti puno......vecina krivi mene,a nemaju pijma ni sta je bilo pre toga,zao mi je samo sto sam mlada tj. prerano usla u sve to,usustini nisam nisat izgubila posto ga nisam ni imala pogotova kada mi je najvise trebao,kada nam je malecka operisala srce ili kad je bila bolena ili kad je pocela da hoda ma nikad......sve se promenilo kako se ona rodila,sest godina je bilo ok,a ove dve tri u braku katastrofa,ma....procice znam ali kako sutra objasniti detetu,ispadne da se prepucavam preko nje,ali nije tako....JOS JEDNOM TI HVALA NA LEPIM RECIMA PUNO MIO ZNACE

u takvim situacijama je tesko pomoci.. najbolje je da sama donosis odluke o svemu, ipak je to tvoj zivot.

zao mi je zbog svega sto si prosla i sama sam imala vezu pre braka koja je bila ocaj zivi pa sam sad zato tako odlucna kad kazem da JA ne bih mogla da tolerisem. ne da ne bih mogla nego ne zelim. tebi jos jednom svaka cast, bitno je da si sa svojim detetom i da si njoj dobra majka. moje misljenje je da to ipak nije dovoljno jer moras misliti i na sebe i moras i ti biti srecna jer ni dete nije srecno ako majka pati. nadji nacin da ispunis svoj zivot i uzivaj u svojoj devojcici !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na podrsci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u takvim situacijama je tesko pomoci.. najbolje je da sama donosis odluke o svemu, ipak je to tvoj zivot.

zao mi je zbog svega sto si prosla i sama sam imala vezu pre braka koja je bila ocaj zivi pa sam sad zato tako odlucna kad kazem da JA ne bih mogla da tolerisem. ne da ne bih mogla nego ne zelim. tebi jos jednom svaka cast, bitno je da si sa svojim detetom i da si njoj dobra majka. moje misljenje je da to ipak nije dovoljno jer moras misliti i na sebe i moras i ti biti srecna jer ni dete nije srecno ako majka pati. nadji nacin da ispunis svoj zivot i uzivaj u svojoj devojcici !!!

Ja takodje ne bih mogla da tolerisem. Od kako sam udata imala sam dosta prilike da prevarim muza, sa momcima koji su stvarno izuzetni, pogotovo ovaj poslednji koji se nudio. Ali, nisam. Smatram da sada imam i neke odgovornosti, jer sam u braku i da mi taj brak znaci, jer se inace ne bih vencavala, pogotovo ne u crkvi. I znam na sta sam se obavezala. Decu da ne pominjem...

Prevara nije tren, nego traje duze i uvek se moze spreciti, od strane preljubnika.

Sem toga, veoma sam posvecena i deci i muzu, ali sebe nisam zapostavila, uopste, ni liniju, a ni oblacenje,karijeru i ostalo. Sex imamo vrlo redovno i lepo se slazemo, i ne znam koji bi to hir trebalo da bude da trazi nesto pored.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

: (

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se upotpunosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su mm i deca svetinja, i zaista to tako mislim.

ne kazem da se ne moze destiti iznenada neko zaljubljivanje.. i sl, mnogo toga ipak ne mozemo spreciti, pa kao i sto sam se zaljubila u mm .. ali definitivno ne bih varala mm i bila preljubnica. ja sam za , po kratkom postupku, jer ne ide ne praviti budalu ni od koga. najgore je deci koja su u losem braku a svi kao ostaju zbog dece..

molim boga da nikad ne dodjem u situaciju da moram da razmisljam o tome..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto bi te neko osudjivao? Sasvim si lijepo sve objasnila, i uglavnom se slazem sa tobom. Samo, mogu da dodam da i osobe koje nisu sigurne u sebe mogu da vole i budu vijerne.

Meni, na primjer, oduvijek fali i samopostovanja i samopouzdanja, ali sebi nikada ne bih mogla dozvoliti prevaru u braku.

Veze mogu biti i ovakve i onakve, mogu se zezati, izlaziti, traziti i teziti necemu boljem, ali kada sam se obavezala na brak, onda je to ono "za cijeli zivot" (ili je bar tako u tom momentu).

Ako shvatim da sam pogrijesila pri izboru bracnog partnera (sto je malo nemoguce, birala sam duze vrijeme :D ), ne bih dozvolila sebi prevaru, nego bih to na najbezbolniji nacin rijesila razvodom. I, sto se mene tice, vise se ne bih udavala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mi imamo samopouzdanje u nase zivotne odluke, ako postujemo te odluke koje donesemo, ako smo u stanju ne samo da sagledamo i vidimo nase mane, vec i po koju nasu vrlinu - bar tu i tamo - to moze da bude sasvim dovoljno za srecan brak, pogotovo ako izaberemo osobu cije vrline prednjace bas tamo gde su nama mane i obratno.

Ovo si tako lijepo napisala, da mi ostaje samo jedno- da ti se divim na takvom razmisljanju. Svidja mi se tvoj nacin iznosenja misljenja.

Bitno je verovati u sebe kada su neke kljucne stvari i stavovi u pitanju (a ne da li smo pouzdani da namlepo stoje farmerke ili mini) - a ja svakako mislim da si ti i sa ovde izlozenim stavovima, kao i na nekim drugim temama, jasno pokazala da ti kod tih kljucnih stvari ne fali ni malo samopostovanja i samopouzdanja!

Hvala na ovako lijepim rijecima, znace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ubedjena da posle preware nema nista od braka i da je tomucenje za oba partnera... e sad poenta je u tome da kad jednom pokidas konac ne mozes ga wratiti na staro.... ja sam swom mm rekla sledece: ok imaj ih i 10 ali da ja ne prowalim(sto je nemoguce) kuci necu da fali ista...i narawno ono.hehe al ako te ja nawatam ne garantujem za posledice.... e sad isto tako kada bix ga ja prewarila trazila bix odmah razwod iz prostog razloga: ne bih mogla u oci da ga pogledam a kamoli da legnem sa njim, cim sam se ja "dala " drugom to znaci da ga ne wolim wise... i sta ja tu ima da trazim???????!!!!!!!!! a da patimo oboje nema sanse... isto tako i celoziwotni crw sumnje da li me o5 wara ili on mene ili ja njega...... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre dva dana sam saznala jednu grozotu,elem moj rodjeni brat vara svoju zenu sa njenom rodjenom sestrom... to nije moja stvar ali ipak se nalazim u ne zavidnoj situaciji,moju snajku veoma postujem i gotivim i jako mi je zao zene,a on je moj brat(ne trebam reci kolika je stoka,ali mi je brat) i ta mala opajdara njena jedina rodjena sestra(nju bih najradije udavila),stvar je 100%sigurna,maltene svojim ocima sam videla... neznam sta da radim,znajuci sebe kada odem kuci neznam da li cu moci da se suzdrzim pred svima njima pokusavajuci da ispravim toliku nepravdu,a sa druge strane trebam li se uopste petljati u sve to?bas sam na mukama ovih dana i samo mi je to na pameti,jednom recju strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.