Prevara u braku ili vezi

odgovora

Objavljeno

Bole je 100% neki rak u horoskopu :D

Rakovi su jako emotivni :) moj tata je rak i znam kako je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili rak ili riba, nema sta trece :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I izvinjavam se zbog slovnih gresaka u nekim od mojih danasnjih postova, totalno sam skrhana, umorna i nikakva... ne zamerite. Sutra ce sve biti bolje... nadam se...

Bole, koja je tvoja prica? (naravno ako zelis da je podelis sa nama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili rak ili riba, nema sta trece :D

Hahahaha, tata mi je rak a mama riba :) :) zamisli kako mi je ceo zivot :P

A ja skorpija :) sestra lav, muz lav, sveki lav :D

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ne gusimo temu, al skorpije su moji favoriti :D

Palčica i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehehehehehe, odmah si me nanjusila (bez uvrede, mislim u pozitivnom smislu "nanjusila" - tako se kaze) ;)

Izvinjavam se sto skrecem sa teme :P

A sto se prevare tice, ne bih prevarila svog muza. Nemam razloga to da radim. Cak, stavise, iskrenije mi je da, ako zelim drugog partnera (muza/decka/ljubavnika itd), da otvoreno kazem "ne zelim vise biti sa tobom" i razici se, nego da nekome nabijam rogove i pravim budalu od njega. Ipak je to neko ko me je u jednom periodu svog zivota, voleo, bio dobar prema meni... Ne kazem da treba tako uraditi, ali ako neko vec ne voli muza/zenu, zasto forsirati nesto sto ne ide i unistavati zivot i sebi i njoj/njemu i deci.......

Mozda ovo i nije najsrecnije resenje, niti lako, niti lepo, ali ja, da sam u takvoj situaciji, tako bih uradila. Mozda zvuci surovo, ali tako je...

Hvala Bogu pa tih problema nemam (bar za sada i nadam se da ih necu ni imati). Zao mi je ljudi koji prolaze kroz takve situacije, mogu zamisliti koji je to pakao (a verujem da jeste) i nikome ga ne bih pozelela, pa ni najgorem neprijatelju.

Drzite se, budite jaki i istrajte, resite problem na sto bolji nacin i gledajte da niko ne bude povredjen ili na bilo koji nacin ostecen (ukoliko je to moguce).

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvek govorila: nije bitna vernost, bitna je odanost...al sad nije ni mesto ni vreme da se vodi diskusija sta je tu sta.

malagarava i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole je 100% neki rak u horoskopu :D

Ribe

Dachy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, nemojte se svadjati, nema smisla. Svi zmo ovde sa nekim razlogom. Ovaj forum je predvidjen da ljudi diskutuju o raznim temama, razmenjuju iskustva, savete, misljenja, dele radost i tugu jedni sa drugima, druze se, pa makar i virtuelno. Podrzimo jedni druge! Danas ste me sve podrzale u temi "Beta HCG" i hvala vam na tome! Zato i ja tu, da podrzim sve vas kojima treba podrska, da pomognem svakom kome je bilo kakva pomoc potrebna koliko je u mojoj moci, da posavetujem svakoga kome je savet potreban, kao i svi ostali koji clanovi koji su tu sa nama. Ne verujem da je Bole los covek, mozda je prvi njegov komentar bio malo neprimeren i drzak, ali ne verujem (kada sam procitala ostale postove) da je imao lose namere. Rekla bih da je mozda i on prosao kroz nesto lose sa majkom njegove dece, pa su ga mozda neki nasi komentari pogodili, i treba ga razumeti. Ali, sve se to moze lepo reci, na fin nacin.

Da se razumemo, varaju i muskarci i zene, razlozi su razliciti, nema pravila!

Pametno zboris ;)

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se prevare tice nikada ne mozes reci i garntovati 100% da ne bi prevarila ili oprostila. To je bar moje misljenje, nikad ne znas sta nosi dan a sta nosi noc. Iz ovog ugla NIKAD ne bih oprostila prevaru, ali sta dalje? Ako je to bila neka nepromisljena prevara iz zabave, da li to znaci da ja treba svog muza da ostavim i da lisim svoje dete porodice? Ranije sam razmisljala kako nikada ne bih oprostila prevaru, ali sad razmisljam malo drugacije, sve zavisi kakva je prevara u pitanju.

Emotivnu prevaru nikad ne bih oprostila. Onaj tip: on se zaljubio, sada voli drugu zenu, a ja sam mu zena domacica, kuvam, perem, peglam i radjam decu da se ponosi njima, dok drugu zenu voli. To ne bih mogla ni u ludilu da oprostim sigurna sam sto posto. Da li bih oprostila prevaru iz nepromisljenosti i nekog cistog ludila tipa "desilo se i sta sad", mozda bih mozda ne. Ni to ne garantujem sto posto ali ipak postoji sansa da bih oprostila i pokusala da spasim sta se u braku spasiti moze.

Bila sam 100% ubedjena da nikada ne bih mogla da prevarim, pa ipak jesam. Decka sa kojim sam bila 2godine nisam previse volela, bio mi je pravi prijatelj, ali nije tu bilo neke strastvene ljubavi, bila sam sa njim jer mi je bilo potrebno da kazem da imam decka iako mi nije bio bas decko, osim da setamo kroz grad i drzimo se za ruke ne bi li drugi mislili da smo mi sad u vezi, a usput pricamo o nekim desetim stvarima kao ortaci. Nikad mi nije izjavio ljubav niti nesto slicno, stalno je pricao kako mrzi brak i bracne ljude, kako decu ne moze ocima da gleda ni na slici i slicno... a ja sam stvarno mnogo zelela decu i tada u strahu da li cu ih ikada imati. I tako moj decko i ja (tada nesto vise od 2god u vezi) odemo na festival sa velikim drustvom od koga je bilo nekih 10tak ljudi koje smo tek upoznali. Sa jednim od tih 10tak novih drugova sam se poljubila i to svega mozda 100m dalje od mog decka. Posto me je savest jako grizla istog trenutka ja sam do svog decka otrcala i sve mu odmah priznala. Zato sto sam osetila da moram da mu priznam, zato sto je on meni bio veliki prijatelj i mnogo toga ucinio za mene za vreme nase ne bas toliko emotivne veze. Eto, meni je prosto trebalo da me neko poljubi onako zaljubljeno, kao sto nikad nije taj moj decko, i zato sam se poljubila sa drugim. Po meni je to bila teska prevara, zato sto sam ja prosto zelela da se sa nekim drugim poljubim. Nije to bila najstrasnija stvar u celoj prici, vec to sto je on meni istog momenta bio spreman da oprosti, a ja ga ostavila. Prvo zato sto od sramote nisam mogla da ga gledam u oci, a drugo zato sto me je pogodilo to sto istog trenutka zeli da mi oprosti (mislila sam da mu nije stalo do mene cim mi tako olako oprasta).

Tek godinama posle toga shvatila sam koliko sam tom decku polomila srce. U vezi sa tim drugim deckom sam bila jako kratko (jer je zaljubljenost bila vrlo trenutna), a sa tim bivsim deckom sam se druzila jos neko vreme jer nismo mogli da se ne druzimo, puno toga smo delili. Posle nekog vremena prestao je da mi se javlja jer mi je priznao da sam za njega jako bolna, i tada sam shvatila koliko sam ga povredila i to ce mi biti uvek na savesti jer on to nije zasluzio.

Neke stvari shvatimo prekasno, ali opet ne verujem da covek moze da garantuje ni za sebe ni za druge nista, jer ne zna se sta nosi dan a sta nosi noc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo priče mada sam mislio da nista ne govorim,ali vidim da ste sve ok.Otišla je i ostavila me sa bebom od tri meseca i starijom devojčicom koja tada nije imala ni 4 god.Majka mi je umrla još dok sam bio dete.Znači sam bez ikoga.Pupčići,kupanja,vakcine,pregledi(moras uvek da ih vodis u paru jer nemš nikoga da ih pripazi),adaptirana mleka,prohodavanja,kuvanje,veš,peglanje....i na sve to dve operacije okica kod mlađe devojčice.SAM! Da bi pre par dana stigao zahtev za starateljstvo,jer bogati prirodno je da majka brine o deci.A nije ih videla dve godine....Pa vi lepe moje vidite šta je sve žena u stanju da uradi.A vi mi tu kukate jer je komentarisao izgled neke dobre ribe na ulici,ili vam danas nije rekao da ste lepi i drugih raznoraznih gluposti...Ajde!Glave gore i ako vam nešto treba javite se tata Boletu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo priče mada sam mislio da nista ne govorim,ali vidim da ste sve ok.Otišla je i ostavila me sa bebom od tri meseca i starijom devojčicom koja tada nije imala ni 4 god.Majka mi je umrla još dok sam bio dete.Znači sam bez ikoga.Pupčići,kupanja,vakcine,pregledi(moras uvek da ih vodis u paru jer nemš nikoga da ih pripazi),adaptirana mleka,prohodavanja,kuvanje,veš,peglanje....i na sve to dve operacije okica kod mlađe devojčice.SAM! Da bi pre par dana stigao zahtev za starateljstvo,jer bogati prirodno je da majka brine o deci.A nije ih videla dve godine....Pa vi lepe moje vidite šta je sve žena u stanju da uradi.A vi mi tu kukate jer je komentarisao izgled neke dobre ribe na ulici,ili vam danas nije rekao da ste lepi i drugih raznoraznih gluposti...Ajde!Glave gore i ako vam nešto treba javite se tata Boletu...

Ne znam sta drugo da ti kazem osim SVAKA TI CAST. Bori se za svoju decu, one ako nekome treba da kazu MAJKA to si onda ti, i ne dozvoli da pokusa da ti ih oduzme.

Srecno tebi i tvojim devojcicama!

Inama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole.. no coment!!!

Ima svakakvih zena, kao i svakakvih muskaraca.

Sto su vec i pre mene rekle neke, zene moje, muskarac koji vas u svim navedenim situacijama ostavlja i zanemaruje vas ne voli. I to je tako zalosno ali tako najblize istini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ribe

REkla sam dole, ispravila sam se posle: ili rak ili ribe, evo ako ne verujes.

Ili rak ili riba, nema sta trece :D

Nanjusim vas vodene dok si reko piksla :)

Nego da se vratim na tvoj post, sada ozbiljno. Glavu gore i drz se! Dobar si i brizan otac, uzivaj u detinjstvu svoje dece, kada malo porastu bice lakse.

Vidim da ti dobro ide i da se dobro snalazis, ne zali za njom, takva je kakva je(sad sam te utesila dodjavola)..ostani dobar otac (u to ne sumnjam)..deci hoce faliti majka, ali posto ti dobro ide ne previse.

Uspeces ti da pruzis sve.

Za starateljstvo se ne sekiraj, ona je odlazila, nisi ti, tako da se nadam da tu nece biti puno stresova!

Drzim palceve! :)

Muko moja, svaka ti cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Emotivnu prevaru nikad ne bih oprostila. Onaj tip: on se zaljubio, sada voli drugu zenu, a ja sam mu zena domacica, kuvam, perem, peglam i radjam decu da se ponosi njima, dok drugu zenu voli. To ne bih mogla ni u ludilu da oprostim sigurna sam sto posto. Da li bih oprostila prevaru iz nepromisljenosti i nekog cistog ludila tipa "desilo se i sta sad", mozda bih mozda ne. Ni to ne garantujem sto posto ali ipak postoji sansa da bih oprostila i pokusala da spasim sta se u braku spasiti moze.

vidis meni se to upravo desilo,jos sam imala komplikovan porodjaj,jedva me spasili,zamalo da mi vade i matericu a porodjaj krenuo normalno :(beba 3 meseca,on se semi sa drugom i bili su zajedno do bebinih 6 meseci kada sam saznala.Zapravo bio je sa njiom i kada sam ja mislila da je me prevario cisto zbog sexa sa tamo nekom nebitnom i ja resila da oprostim i predjem preko toga.Borim se samam sa sobom,lomim,a on i dalje u vezi.sada kaze da su drugi razlozi u pitanju da on nije bio zaljubljen,mislim znam sta sam videla i procitala.Kuvam za celu porodicu sa dvoje dece dok svi rade,perem,peglam,cistim setam decu pritom idem na fakultet da polazem kolokvijume.Njega nema,skita,trenira ili radi.Da su drugi uslovi bili tipa da meni nista nije falilo,da smo ziveli sami,da mi je pomagao uvek,da se angazovao oko dece mislim da bih drugacije gledala,mozda bih preispitala sebe i moje greske,ovako on meni nista nije dao da bih mogla sebe da preispitujem,ja sam dala i vise nego sto mogu da sve bude OK sa nama i u zajednicii na sve to ja hocu da dam sansu ali pre svega da vidim da li je on stvarno spreman na promenu,jer on treba milion posto da se promeni da bih ja presla preko toga, ali pod mojim uslovima,on zeli da me vrati tamo gde je ususkan kao beli medved.E ne moze.Opet ce se sve svaliti na moja ledja,ne zelim vise ni dana da zrtvujem a mogla sam da dam i vise od ovoga.Bole,imas pravo za sve sto kazes,zene umeju itekako da budu kucke i za njih mi nije zao.Tebi svaka cast za sve,zena koja je predodredjena za te poslove ume da pukne od umora a ne muskarac koji mora sve to sam da obavlja,ajde to fizikalisanje ali sta je sa podizanjem i vaspitanjem.Jos jednom svaka cast, verujem da ces uspeti i da ce deca pripasti samo tebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bole, svaka ti čast! Nadam se da ćeš se izboriti sa "majkom" i da nećeš dozvoliti da deca više ne budu sa tobom!

Marion, tebi čestitam na hrabrosti...nisam sigurna da bih uopšte razmišljala o pomirenju da sam na tvom mestu ali ti u svakom slučaju želim sreću šta god da odlučiš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

M@r@ razmisljam o pomirnju, zapravo da pokusamo samo iz razloga sto znam kakv je bio i otac i muz u prve dve godine braka,jeste da je jako lose stvari uradio ali nesto je neverovatno koliko tu opet decu stavljamo ispred sebe ma koliko mi bili povredjeni.Ja ne verujem da ce mi zivot vise biti onakav kakav sam zamisljala sa njim ali eto posto kaze da se kaje,kuka,moli,zato mu je ja dajem jedino tu opciju koja njemu ne odgovara.Bolece me uvek ali opet tesko mi je bez one topline u domu koju treba deca da osete,ako ne ide za godinu dana ili vise ako ja sa tim ne mogu da se izborim,cao zdravo..I moram da priznam da kako vreme prolazi mada ovo moje je sveze polako se popusta,recimo tih dana kad sam saznala nisam htela da ga vidim sada je vec druga prica,imam empatiju prema njemu..mora da sam luda :)

inace ja sam isla na psihoterapije jer mi je samopouzadnje bilo srozano,zena sa kjom je bio izgleda savrseno,puna je para,nakicena nekim perjem..i to me boli,sto meni nije obezbedio perje da mu ja budem savrsena a ne kuvarica i domacica.Uh ti muskarci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Marion.. svaka tebi cast tako.

Prosto ne znam sta srugo da napisem...

Bole je u nekom postu pametno napisao, nesto tipa da zene samo gledaju kako muskarca da odvuku do oltara, misle doci ce ljubav kasnije.. zalosno ali istinito. Poznajem dva para koja su se raspala gde se zene pitaju "gde nestade sva ljubav" a i sama sam svedok da je tu od pocetka nije ni bilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

boze, od toliko slobodnih, pozeljnih muskaraca, zene se zalepe za jednog koji ih povredjuje i ponizava. istrazujte malo, nadjite nekog kome niste debele i dosadne. ima i onih koji znaju da cene vasu posvecenost. evo, bole npr. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1370166257' post='683772]

Jao Marion.. svaka tebi cast tako.

Prosto ne znam sta srugo da napisem...

Bole je u nekom postu pametno napisao, nesto tipa da zene samo gledaju kako muskarca da odvuku do oltara, misle doci ce ljubav kasnije.. zalosno ali istinito. Poznajem dva para koja su se raspala gde se zene pitaju "gde nestade sva ljubav" a i sama sam svedok da je tu od pocetka nije ni bilo..

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marion skidam kapu, samo sto ja na tvom mestu nikako ne bih pristala na pomirenje. On ce se i tu posle nekog vremena ususkati, pa ce i tu naci nekoga, ako je bio spreman na preljubu (pogotovo takvu emotivnu) jednom bice sposoban uvek. Prvi put je tesko, drugi put ce jos lakse to uraditi, smao kada se i tu bude malo ususkao. A ti onda vise neces imati gde da odes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako postoji ljubav tolerancija i postovanje nece doci do prevare,ljudi idu u prevaru jer nisu zadovoljni sa onim sto imaju pa traze nesto bolje.Treba uzajamno da pricaju sta ima treba ili smeta da bi funkcionisali,,,

Hellen i CocaGomboca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To kazem jer suprug i ja se stalno dopunjavamo novitetima u braku tako i u sexu :wub: i nikad nam nije monotono :)

macka maza, .Naja. i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.