Dojenje i kontracepcija

odgovora

Objavljeno

Da li neko zna nesto o ovome? Lekar mi je rekao da dok dojim, ne smem da pijem pilule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ne smes. Mozes da koristis druge vidove kontracepcije ili spiralu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ne smes. Mozes da koristis druge vidove kontracepcije ili spiralu.

Ide super...ovisno sta Vama i Vasem partneru najvise odgovara..

- ako ste u prvih 6 nedjelja poslije poroda, onda je najbolje da koristite kondom, ako nastavite sa seksualnim zivotom

Poslije prvih 6 nedjelja mozete da koristite sve metode protiv nezeljenog zaceca ukljucujuci sve vrste kontraceptivnih pilua i da dojite !!! ( prvih 6 nedjelja postoje dva razloga zasto se ne daju pilule a/ porodilja se nalazi u stanju povecane hiperkoagubilnosti i estrogen koji se nalazi u piluli / ne svim / moze da povisi rizik za stvaranje ugrusuka krvi a drugi razlog ili

b/ pilula moze da utice na smanjenu kolicinu produkcije mlijeka kada se uspostavlja proces laktacije, ali poslije 6 nedjelja laktacija je poptuno ostvarena i to prestaje da bude relativna kontraindikacija.

Ostale metode...depo provera injekciaj sva 3 mjeseca, patch / ne znam kako vi to zovete u bgd /, spirale nako, nuva ring, kondomi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ide super...ovisno sta Vama i Vasem partneru najvise odgovara..

- ako ste u prvih 6 nedjelja poslije poroda, onda je najbolje da koristite kondom, ako nastavite sa seksualnim zivotom

Poslije prvih 6 nedjelja mozete da koristite sve metode protiv nezeljenog zaceca ukljucujuci sve vrste kontraceptivnih pilua i da dojite !!! ( prvih 6 nedjelja postoje dva razloga zasto se ne daju pilule a/ porodilja se nalazi u stanju povecane hiperkoagubilnosti i estrogen koji se nalazi u piluli / ne svim / moze da povisi rizik za stvaranje ugrusuka krvi a drugi razlog ili

b/ pilula moze da utice na smanjenu kolicinu produkcije mlijeka kada se uspostavlja proces laktacije, ali poslije 6 nedjelja laktacija je poptuno ostvarena i to prestaje da bude relativna kontraindikacija.

Ostale metode...depo provera injekciaj sva 3 mjeseca, patch / ne znam kako vi to zovete u bgd /, spirale nako, nuva ring, kondomi...

Ovo je totalno ne tacna informacija. Ni jedan dr. nece dati bilo koje pilule dojilji. Postoje samo jedne koje se koriste uz dojenje,Cerasete,kojih naravno u Srbiji nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je totalno ne tacna informacija. Ni jedan dr. nece dati bilo koje pilule dojilji. Postoje samo jedne koje se koriste uz dojenje,Cerasete,kojih naravno u Srbiji nema.

Surfanjem sam gledala da joj nekako pomognem-bila na stranici nekih Dr.nasla upravo isto pitanje i odgovor Dr.

Tako da draga moja koliko sam mogla-gledala sam da pomognem-kopirala ti i zalepila,a ne pise samo na toj,ima jos par stranica gde slicnosti pisu.

Pa na kraju krajeva vidi i ti,setaj malo po int.ukoliko ti vreme dozvoljava pa sama zakljuci

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Surfanjem sam gledala da joj nekako pomognem-bila na stranici nekih Dr.nasla upravo isto pitanje i odgovor Dr.

Tako da draga moja koliko sam mogla-gledala sam da pomognem-kopirala ti i zalepila,a ne pise samo na toj,ima jos par stranica gde slicnosti pisu.

Pa na kraju krajeva vidi i ti,setaj malo po int.ukoliko ti vreme dozvoljava pa sama zakljuci

Pozdrav

Ne sumnjam ja da si htela da pomognes,ali mozemo li verovati svemu sto nadjemo na internetu? Jedno je dobiti odgovor surfanjem,a drugo sta doktori kazu licno. Anti-bebi pilule deluju negativno na mleko dojilje i zato se izbegavaju davati dojiljama. To je ono sto ja znam,tj.sto mi je doktor rekao. Dalje se nisam raspitivala sta,i kako deluje,jer sam dobila pomenute Cerasete,a ostalo me nije ni zanimalo. Niti me sada zanima da bih isla da cackam po ostalim stranicama i forumima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo bi idealno kada bi moglo, ali stav i mog ginekologa je NE, NIKAKO pilule i dojenje...

oduvek sam mislila da je spirala zastarela metoda kontracepcije, pa sam se raspitala i videla da je nakon porodjaja to najbolja metoda zastite, pa razmisli i o tome...

ja dok sam odlucivala da li hocu da stavim spiralu ili cemo samo paziti ostadoh opet trudna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo bi idealno kada bi moglo, ali stav i mog ginekologa je NE, NIKAKO pilule i dojenje...

oduvek sam mislila da je spirala zastarela metoda kontracepcije, pa sam se raspitala i videla da je nakon porodjaja to najbolja metoda zastite, pa razmisli i o tome...

ja dok sam odlucivala da li hocu da stavim spiralu ili cemo samo paziti ostadoh opet trudna :lol:

:lol: Ne znam zbog cega imam averziju od spirale. Valjda mi sama pomisao da ce nesto stajati u meni grozno zvuci. :unsure:

Binela91 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Ne znam zbog cega imam averziju od spirale. Valjda mi sama pomisao da ce nesto stajati u meni grozno zvuci. :unsure:

Takodje,a ozbiljno razmisljam o nekom vidu kontracepcije,naravno bezbedno za bebu.

Najvise se bojim jer ne dobijam jos uvek,pa ako bi i ostala trudna ne bih mogla znati kao kad imam menstruaciju.Bojim se da bi vec kasno mogla otkriti.

Inace cuvamo se,ali mm i ja smo po prirodi "plodni",da sam oba puta ostala trudna skoro iz prvog puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je neko probao... Ali, cula sam da postoje jednohormonske pilule bez estrogena (jer on utice na smanjenje mleka). Ako je neko probao ove pilule, velal bih da cujem iskustva...Spirala mi je bas bzw... ne bih smela ni da odem da mi je stave... a ne zelim jos jednu trudnocu u skorije vreme... Inace moja beba je stara 5 nedelja, i samo sisamo... imam bas puno mleka, i ne bih volela da nesto zeznem sa mlekom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.