Epidural kod gojaznih

odgovora

Objavljeno

Ja sam 33nedelja sada. Porodicu se u misowicu pa me zanima da li neka ima skorije iskustwo tamo. I jel tacno da gojazne osobe ne mogu epidural? I da li znate da li mogu da zakazem porodjam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 33nedelja sada. Porodicu se u misowicu pa me zanima da li neka ima skorije iskustwo tamo. I jel tacno da gojazne osobe ne mogu epidural? I da li znate da li mogu da zakazem porodjam

Ako već znaš da ćeš se poroditi u Mišoviću, pitaj doktora koji ti vodi trudnoću koja je procedura za epidural.

Ne znam da li gojazne osobe ne mogu da prime epidural - to će ti lekar dati najsigurniji odgovor. :)

Porođaj se zakazuje ako se ide na CR, to isto lekar procenjuje na osnovu UZ i CTG u 9.om mesecu kada će se CR raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 33nedelja sada. Porodicu se u misowicu pa me zanima da li neka ima skorije iskustwo tamo. I jel tacno da gojazne osobe ne mogu epidural? I da li znate da li mogu da zakazem porodjam

I ja se poradjam u Misovicu, kada smo isli na predavanje za epidural dr je rekla da mogu i gojazne osobe da ga prime, samo da moze da se desi da malo teze nadju to pravo mesto za ubod.

ALi, kao sto je rekla Ivancica, pitaj svog lekara, uostalom i on sam ce ti reci kad budes trebala da ides na to predavanje, oko 36 nedelje, tako je meni moja dr, a i svim trudnicama koje su tada bile samnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 33nedelja sada. Porodicu se u misowicu pa me zanima da li neka ima skorije iskustwo tamo. I jel tacno da gojazne osobe ne mogu epidural? I da li znate da li mogu da zakazem porodjam

ma kakve veze ima da li je neko gojazan ili ne sa epiduralom?! mislim vecina trudnica je gojazna zar ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mogu da prime, samo se teze nalazi mesto... kao sto rece Megi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakve veze ima da li je neko gojazan ili ne sa epiduralom?! mislim vecina trudnica je gojazna zar ne?!

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li si vec pricala sa doktorom ali koliko sam ja upucena sve to ima veze.

Ja sam , volim da kazem punacka :P:D, a na kicmi i nemam nesto sala, tako da je meni objasnjeno da razlog zasto se gojaznim zenama izbegava davanje epidurala je sledeci, deblje porodilje se teze porode jer im je mnogo teze da guiraju, a tek kad se da epi jos je teze i veci deo takvih porodjaja se zavrsi sa vakumom. Valjda sam uspela da objasnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam debela a porodila sam se ovako ("pucnula sam prstima") :lol:

Doduse nije bio epidural al sledece ima da ide :lol:

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam debela a porodila sam se ovako ("pucnula sam prstima") :lol:

Doduse nije bio epidural al sledece ima da ide :lol:

Jao samo kad si ti debela :rolleyes:

Marija77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mogu da prime, samo se teze nalazi mesto... kao sto rece Megi....

E pa ako je anesteziologu to problem, onda odmah nek pocepa diplomu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ako je anesteziologu to problem, onda odmah nek pocepa diplomu.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa S otisla da se porodim sa ravnih 98 kg :lol: i ispao je ako katapultiran nakon trećeg napona - doduše baz epidurala :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.