Pentaxim ili redovna vakcinacija?

odgovora

Objavljeno

Moja beba je juce primila regularnu vakcinu i gle UZASA!!! Grozan plac i cviljenje cele noci i temperatura! Katastrofa. Mnogo mi je bilo tesko da ga gledam tako jadnog, od jutros spava valjda nece biti vise problema. Nisam verovala da ce mali imati ovako burnu reakciju i sve mislim i ubuduce ce biti osetljivog zdravlja.... :( Sledeci put Infanrix, ma platila bih i 10.000 da treba. Inace kod nas u apoteci je 3.700din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas primili drugu dozu Pentaxim vakcine i nema nikakvih reakcija.prvi put ga je malo bolelo mesto uboda,a sada ni to.

preporucujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se dvoumili oko toga, al smo na kraju odlučili da primi redovne vakcine. Ni jedan put nije imao nikakvu reakciju, tako da i sledeći put idemo tako. Jedino što su nam savetovali je da se te vakcine prime u toku pre podneva, jer ako se prime kasnije, onda su veće šanse za reakcijom?!?! ne vidim zbog čega, ali smo ih podlušali i super prošli :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ja se oko same price o vakcinama jezim!!! ne volim nista od toga, ali ajde.

sve sto je u srbiji neredovno, ovde su to redovne vakcine....zato bez brige devojke, zasta god da se odlucite. sama po sebi, ni jedna vakcina nije naivna.ali jos su manje naivne bolesti od kojih stite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo isli na redovnu vakcinaciju,odnosno da primimo polio kapi i doktorka nam je na pregledu rekla da mu je jedan testis malo vise podignut,ali da nije nista strasno,da bi se to trebalo sve regulisati do trece godine!Zna li neko nesto vise o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom Filipu je isto tako bilo...do VI mjeseca se spustio i sve OK...nemoje se zabrinjavati jer je to veoma često kod muške dojenčadi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom Filipu je isto tako bilo...do VI mjeseca se spustio i sve OK...nemoje se zabrinjavati jer je to veoma često kod muške dojenčadi!

Nadam se da ce biti sve ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, iscita ja sve... Moram priznati da do sada nisam ni znala za pentraksim.. :unsure:

Samo ne razumijem to- ove drzavne bockaju vise puta??

Mi smo do sada primili dvije- ni jednom nije imao nikakvu reakciju, ali mu se na rucici gdje je primio prvu stvorilo crvenilo i malo je oteklo (kazu da je to normalno, jer od nje ostaje oziljak).

Drugu vakcinu je dobio u nozicu, i prosli smo jos bolje nego sa prvom- plakao je samo par sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, iscita ja sve... Moram priznati da do sada nisam ni znala za pentraksim.. :unsure:

Samo ne razumijem to- ove drzavne bockaju vise puta??

Mi smo do sada primili dvije- ni jednom nije imao nikakvu reakciju, ali mu se na rucici gdje je primio prvu stvorilo crvenilo i malo je oteklo (kazu da je to normalno, jer od nje ostaje oziljak).

Drugu vakcinu je dobio u nozicu, i prosli smo jos bolje nego sa prvom- plakao je samo par sekundi.

E pa sada sam skontala... Juce sam isla da zakazem vakcinu, i rekose mi da mu sledeci put daju dvije... :( :( :(

Uopste nisam zapamtila o kojim vakcinama se radi, jer sam bila totalno izgubljena... Kako li ce reagovati???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U utorak smo primili III dozu Pentaxim-a, tokom dana se videla samo tačkica od uboda (kao i prethodna 2 puta), uveče malo oteklo to mesto i bilo tvrđe na dodir. Do jutra ništa. Bez temperature kao i prva dva puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi idemo sl nedelje da primino 2 PENTAXIM zadovoljna sam,prvi put nije bilo reakcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo primili sve tri doze, a po preporuci našeg pedijatra, odlučili smo se za regularnu vakcinu iz dz. Kod prve doze imao je malo povišenu temperaturu, pa smo mu dali sirup febricet. To je bila jedina reakcija, nije bio čak ni nervozan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče ujutru sam načula nešto na jutarnjem programu RTS-a, da će menjati zakon o imunizaciji dece. Gošća je tada govorila da pentaxim treba da postane redovna vakcina. Takođe, čula sam da se ova državna vakcina već dve godine ne proizvodi u Torlaku, već se takođe uvozi. Možda nisam sve dobro razumela jer sam se spremala za posao. Da li je neka od vas čula nešto o izmeni ovog zakona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče ujutru sam načula nešto na jutarnjem programu RTS-a, da će menjati zakon o imunizaciji dece. Gošća je tada govorila da pentaxim treba da postane redovna vakcina. Takođe, čula sam da se ova državna vakcina već dve godine ne proizvodi u Torlaku, već se takođe uvozi. Možda nisam sve dobro razumela jer sam se spremala za posao. Da li je neka od vas čula nešto o izmeni ovog zakona?

Ovo je tacno,moja strina radi na vakcinaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče ujutru sam načula nešto na jutarnjem programu RTS-a, da će menjati zakon o imunizaciji dece. Gošća je tada govorila da pentaxim treba da postane redovna vakcina. Takođe, čula sam da se ova državna vakcina već dve godine ne proizvodi u Torlaku, već se takođe uvozi. Možda nisam sve dobro razumela jer sam se spremala za posao. Da li je neka od vas čula nešto o izmeni ovog zakona?

I ja sam nešto malo čula o tome, ali ništa više nego ti! Ima članak u bebac vestima, evo linka:

http://www.bebac.com/index.php?show=news&a...int_newsID=6936

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koju da dam malom????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koju da dam malom????

To je teško pitanje i moraš sama da odlučiš. Ne znam da li si čitala prethodne postove, iskustva su različita. Ja predlažem redovnu iz dz. Nas je pedijatar ubedio da je ona bolja, jer se koristi godinama unazad, isprobana je na milionima dece i jedino za nju dz garantuje da nije dolazilo do prekidanja hladnog lanca. Nju daješ na odgovornost pedijatra i dz. Ako se odlučiš za pentaxim, njega će beba dobiti na tvoju odgovornost.

Što se reakcija tiče, mogu da budu manje ili više izražene, sve zavisi od bebe i njene osetljivosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice, moraš sama to proceniti.

Prednost Pentaxim vakcine je što je samo MANJA šansa da ne dobije reakciju kao sa redovnom. Napominjem šansa jer ne znači da je i neće imati. Evo mi smo je imali i to petog dana (blago povišena T). Ali samo jednom kada je primila posle toga više nije.

Prednost Pentaxim vakcine je što je bebac prima samo iz jednog puta dok redovnu iz tri puta (guza, ruka i da se popije).

Što se tiče kvaliteta podjednako se preporučuju i jedna i druga tako da tu nema za ili protiv.

I još jedna strana (finansijska), neki parovi, na žalost iz finansijskih razloga nisu u mogućnosti da biraju pa odaberu redovnu vakcinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je teško pitanje i moraš sama da odlučiš. Ne znam da li si čitala prethodne postove, iskustva su različita. Ja predlažem redovnu iz dz. Nas je pedijatar ubedio da je ona bolja, jer se koristi godinama unazad, isprobana je na milionima dece i jedino za nju dz garantuje da nije dolazilo do prekidanja hladnog lanca. Nju daješ na odgovornost pedijatra i dz. Ako se odlučiš za pentaxim, njega će beba dobiti na tvoju odgovornost.

Što se reakcija tiče, mogu da budu manje ili više izražene, sve zavisi od bebe i njene osetljivosti.

U Srbiji ce, kad se istrose zalihe ove stare vakcine, uvesti pentaxim za sve. Toliko o stetnosti i neproverenosti. To su ciste glasine. Razlog za potpis pri donosenju pentaxima je to sto ga donosite od spolja i DZ nece da garantuje za to kako i gde ste ga cuvale pre vakcinacije.

Barbarice, moraš sama to proceniti.

Prednost Pentaxim vakcine je što je samo MANJA šansa da ne dobije reakciju kao sa redovnom. Napominjem šansa jer ne znači da je i neće imati. Evo mi smo je imali i to petog dana (blago povišena T). Ali samo jednom kada je primila posle toga više nije.

Prednost Pentaxim vakcine je što je bebac prima samo iz jednog puta dok redovnu iz tri puta (guza, ruka i da se popije).

Što se tiče kvaliteta podjednako se preporučuju i jedna i druga tako da tu nema za ili protiv.

I još jedna strana (finansijska), neki parovi, na žalost iz finansijskih razloga nisu u mogućnosti da biraju pa odaberu redovnu vakcinu.

Slazem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene na savetima... A gde ja da je kupim ako se za nju odlucimo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima u skoro svim apotekama, ali ti zaredjaj pa vidi za cenu. Cena se negde razlikuje i za 500 dinara. A okvirno kosta oko 3500 dinara. Nije malo, ali samo 4 doze. To se meni cini kao dobro ulaganje u decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice,ja sam imala 3 razloga,osim reakcije,za pentaxim:

1.Vakcina jee mnogo novija,pa samim tim i savrsenija od stare,koja je napravljena pre 30ak godina.

2. U sastavu pentaxima se nalazi i vakcina protiv hemophillusa,koji kod dece moze da izazove jake upale pluca i vodeci je uzrocnik meningitisa.

3. U staroj vakcini protiv poliomijelitisa se unose zivi bacili,a u pentaximu mrtvi.Nisam zelela ni u snu da tako malom detetu unosim ziv bacil u organizam,jer se kod njega nikada ne zna kako moze odeagovati.

I ,naravno,na kraju mi je bio vazan i komfor.Nije odreagovala ni na jednu vakcinu,nije plakala pri davanju,imala je samo blagi otok i to je to.Nama su i svi pedijatri savetovali:"Ako mozete,onda pentaxim."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice,ja sam imala 3 razloga,osim reakcije,za pentaxim:

1.Vakcina jee mnogo novija,pa samim tim i savrsenija od stare,koja je napravljena pre 30ak godina.

2. U sastavu pentaxima se nalazi i vakcina protiv hemophillusa,koji kod dece moze da izazove jake upale pluca i vodeci je uzrocnik meningitisa.

3. U staroj vakcini protiv poliomijelitisa se unose zivi bacili,a u pentaximu mrtvi.Nisam zelela ni u snu da tako malom detetu unosim ziv bacil u organizam,jer se kod njega nikada ne zna kako moze odeagovati.

I ,naravno,na kraju mi je bio vazan i komfor.Nije odreagovala ni na jednu vakcinu,nije plakala pri davanju,imala je samo blagi otok i to je to.Nama su i svi pedijatri savetovali:"Ako mozete,onda pentaxim."

Hvala na objasnjenju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.