Pentaxim ili redovna vakcinacija?

odgovora

Objavljeno

auuu koliko ja vidim ovde cemo samo mi da primimo redovnu vakcinu. nasa dr je za nju da primimo. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja bebica je primila drzavnu i nista joj ne fali,tako da se ne brines buhla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, Pentaxim ne sme duze od pola sata da bude van frizidera. Mi i kada kupimo ranije drzimo u frizideru i kada krenemo stavim u kesicu kockice leda koje drze temperaturu dok ne stignemo na red. Juce smo bas dobili poslednju dozu i evo od sinoc ima temperaturu. To se ranije nikada nije desavalo posle primljenog Pentaxima. Mozda temperatura i nema veze sa vakcinom,u svakom slucaju ja sam poludela. Zovem dr popodne da pitam sta se desava

Baco sta je bilo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi bili jutros, primili drzavnu! Prvu je popio (iz drugog puta, jer je prvo zamahnuo rukom i prosuo :lol: ), pa ga je bockala u ruku, pa u nonu. Malo je samo plakio, evo ga sad vec sat vremena spava, nema temp. Cekam da vidim hoce li se sad probuditi, jer mu je vreme da siki!

Samo ga posmatram! Nadam se da ipak nece imati temperaturu! Milica moja mala! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco, jel sve OK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao tako mi je drago sto pitate slatke moje :wub: Zvala sam dr i ona kaze da je to reakcija na vakcinu (do sada je nikada nije imala,zato smo se najvise i odlucili da prima pentaxim). Imala je temperaturu 39 i ja sam premrla. Dala sam joj brufen i popodne joj je skroz spala i vise se nije vracala,hvala Bogu. Sad je super. A izlaze joj i trojke pa mozda i zbog toga,ko ce ga znati,vazno da vise nema temperature,drugo dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao tako mi je drago sto pitate slatke moje :wub: Zvala sam dr i ona kaze da je to reakcija na vakcinu (do sada je nikada nije imala,zato smo se najvise i odlucili da prima pentaxim). Imala je temperaturu 39 i ja sam premrla. Dala sam joj brufen i popodne joj je skroz spala i vise se nije vracala,hvala Bogu. Sad je super. A izlaze joj i trojke pa mozda i zbog toga,ko ce ga znati,vazno da vise nema temperature,drugo dete.

ako je to ona II ili III doza vec sam i pozaboravljalaa i moj sin je samo na tu imao reakciju

Dr kaze da je to normalno nemoj da brines

jos nesto da kazem, moze se desiti samo ovaj put da se na mestu uboda pojavi oteklina, nasa je bila velicine jajeta, nije ga bolela, niti svrbela, stajala je tako 7 dana jer je skoro svih 7dana imao T.Kako je pocela da prolazi T tako je i to proslo.

I za to je dr rekla da moze da se javi.

A ni na jednu do tad nije imao reakciju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste nensi to je treca doza. Ali znas ono,navikli nema nikakve reakcije,kad je primala predhodne kao da ih i nije primila,nismo osetili ni ona ni mi,a sad odjednom visoka temperatura. Dobro smo onda mi i prosli,trajala je jedan dan,vi ste bas nagrabusili,sedam dana :wacko: . Otoka nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DO 15h je bio kenjkav i svo vreme mi je bio na rukama. Spavao je dva sata samo od 15-17h. Ima temperaturu 37.8 i sad je malo bolje volje... smeje se i igra se sa igricom u ljulji. Konstantno mu stavljam obloge hladne vode. Vidim da su neki pisiali da stavljaju oblogu od alkohola... Sta je bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja pokvasim maramicu hladnom vodom i zavezem oko ruke...mada moja drugarica mi je rekla da je delotvorno i crno vino ili ulje ali nisam probala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neurorizicna deca treba oazljivo da se prate, jer vakcina moze da im naskodi :(

u kom smislu?

moja danica je rodjena kao neurorizicna, da kucnem o drvo sada je sve ok, i njoj je na otpusnoj listi pisalo da moze redovno da se vakcinise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za desetak dana trebamo da primimo treću dozu Infanrix-a. Prve dve nismo ni osetili, treću.... :( ... videćemo... Svi imaju neku reakciju ali uglavnom vrlo blage, najčešće lokalne, ređe sistemske.... Javljam obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogi nije imao reakciju na prve 2,a na trecu onako.Ne znam jel postoji razlika izmedju Pentaxima i Infarixa?Prvi i 3 put je primio pentaxim,a drugi put Infarix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo primili pentaxim i pre zadovoljna sam...bez kme smo prosli, bez nervoze, a o temperaturi da ne pricam, a sad kad citam sta pisu misica i mia sam jos srecnija, nisam znala ovo za infekcije uva.....bas dobro:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto primili pentaxim i prezadovoljna sam, ama bas nikakva reakcija :rolleyes: Juce smo napunili 7 meseci :lol: da se pohvalim malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogi nije imao reakciju na prve 2,a na trecu onako.Ne znam jel postoji razlika izmedju Pentaxima i Infarixa?Prvi i 3 put je primio pentaxim,a drugi put Infarix.

Nema razlike. Sastav je apsolutno isti jedino je različit proizvođač. A kako ti je reagovao 3. put?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema razlike. Sastav je apsolutno isti jedino je različit proizvođač. A kako ti je reagovao 3. put?

Plakao je malo i jedva se uvece uspavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi trebamo u septembru da primimo 3.pentaxim i posle vasih prica nije mi svejedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo vec primili 2 Petaxima, a za nedelju dana nas ceka 3. Prezadovoljna sam. Nikakve reakcije nije bilo, hvala Bogu.

Svakom preporucujem, bolje za dete,a i za roditelja. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo primili redovne vakcine, više zbog neinformisanosti, nego iz drugih razloga, ali sledeći put nema dileme PENTAXIM i tačka, beba je baš burno reagovala, tako da sa drugom bebom to neću dozvoliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba nam savjet!Naime,8.9. treba da primimo vakcinu protiv zutice,a do sada smo primali redovne vakcine,ne Pentaxim(zbog neinformisanosti od strane pedijatra) i nije bilo nekih specijalnih propratnih reakcija ili nus pojava,ali me interesuje da li mozemo primiti sad Pentaxim posto nam je ostala jos ova vakcina i nemamo vise dok ne napunimo 1. god.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 2 i po nedelje smo primili treći Infanrix i opet nikakvih reakcija, samo jedva vidljiva tačkica. Extra!!! s0819.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao sto sam istakla napred,a tek sada procitah koliko vas istice pentaxim,mi zaista na redovnu vakcinu-nijednom-nismo imali reakcije.a verujem da sve bebe placu kada dobiju vakcinu,bilo koju od navedenih,pogotovu II i III,jer su veci i sve znaju.u nasem okruzenju,pa cak i deca ciji roditelji su doktori,primili su obicne vakcine.to je sve stvar samo izbora,naravno i mogucnosti u mnogim slucajevima.mi imamo sredstva,ali opet bih uradila isto,i da imam duplo veca sredstva.dobro smo razmislili bili i odlucili redovnu vakcinu u DZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citiram Djule! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lepo mi kazemo,samo je jedna LEGENDA!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.