Pentaxim ili redovna vakcinacija?

odgovora

Objavljeno

Primala je Pentaxim i prezadovoljni smo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draganessa,zavisi i od uboda,jer se temperatura dobija i jer je misic ruke ostecen,bar mi je tako rekla patronazna.Ako mu je sestra zviznula posteno ili pod velikim uglom,nije ni cudo sto je dobio temperaturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Talia,potvrdila si moju sumnju,sledeci put cu da obratim paznju na sestricu,ipak je to beba nije vreca! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo se odlučili za pentaxim, jer je bebe lakše podnose. Zadovoljni smo, do sada nije bilo reakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lenka bila izubadana xxx puta.

dunju danas vodim na drugu dozu pentaxim vakcine.

za to bih i pozajmila novac ako treba jer sam dozivljavala traume pri svakoj lenkinoj vakcinaciji, iako sam znala da je to za njeno dobro!

ovo sa pentaximom je jos dobrije - sto bi ona rekla! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je pitanje glupo, ali nisam bas upucena - sta je pentaxin (koktel svih vakcina koje dete treba da primi ili sta)?

Moje dete je u porodilistu primilo 2, i jednu kad smo izasli, ova sto se prima sa tri meseca nam je odlozena zbog prehlade. E sad, posto je neke vakcine primio, da li moze da primi pentaxin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je pitanje glupo, ali nisam bas upucena - sta je pentaxim (koktel svih vakcina koje dete treba da primi ili sta)?

Moje dete je u porodilistu primilo 2, i jednu kad smo izasli, ova sto se prima sa tri meseca nam je odlozena zbog prehlade. E sad, posto je neke vakcine primio, da li moze da primi pentaxim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je pitanje glupo, ali nisam bas upucena - sta je pentaxim (koktel svih vakcina koje dete treba da primi ili sta)?

Moje dete je u porodilistu primilo 2, i jednu kad smo izasli, ova sto se prima sa tri meseca nam je odlozena zbog prehlade. E sad, posto je neke vakcine primio, da li moze da primi pentaxim?

Da,pentaxim je koktel vakcina i to vam je odlozeno..pa posle na svakih cini mi se mesec dana ili 6 nedelja..to nema veze sa ovim sto si primila to su za zuticu (ali onu zaraznu) i jos jedna sad neznam tacno koja.. Pentaxim mozes primiti pa posle ove drzavne ako odlucis i obrnuto..tako su meni rekli..inace pre 2 sata smo primili pentaxim vec treci put (to je sa 5.5 mes)i nikakvih reakcija nema cak nije ni crveno a bebac je samo malo plakio..ma milina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim

Bez reakcija

Sad valjda treba da odemo i na neku revakcijanciju sa 1.5 god i nadam se da će opet biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim... nismo ni mi imali nikakvu reakciju... pre oko mesec dana smo primili i revakcinu i samo joj je malo nogica pocrvenela i nadula se, ali ništa strašno, brzo je prošlo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim! I kod nas je prevagnulo to što nema reakcije u vidu temperature i što se dete samo jednom bocka, a ni suzu ne pusti. Za koju nedelju idemo na revakcinaciju i opuštena sam znajući da se neće oriti Dom zdravlja od plakanja ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PENTAXIM!!! Ne smem ni da zamislim kako bi bilo da je bodu vise puta zaredom,kad i za taj jedan ubod(cak i pre uboda) se ori ceo Zemun.Primili smo i revakcinaciju sa 18 mes.i nikad nije bilo nikakvih nezeljenih reakcija.Ne vidim razlog,zasto bi neko maltretirao svoje dete,drzavnom vakcinom i reakcijama,sem naravno ako razlog nije materijalne prirode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo primili sve Pentaxim,ostaje nam jos jedna sa godinu i po i iskustvo je odlicno. Nije bilo nikakvih nuzpojava,temperature,proliva,otoka. Cak nije ni plakala kad je primala,ni crvenilo,ma nista. Toplo je preporucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je primio pentaxim. Tako nam je pedijatar savetovao, izmedju ostalog je rekao da od pentaxima nece dobiti temperaturu. Kod prva dva mu je temperatura dolazila do 39, a kod treceg je imao malu temperaturu. Ne znam kako bi reagovao na onu obicnu vakcinu, ali ovo je bilo strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasi blizanci su takodjer primali Pentaxim, i obojica nisu imali nikakvu reakciju na njega. Nase iskustvo je vrlo pozitivno, jeste da kosta, ali nema popratnih efekata koji se mogu javiti kod klasicnih vakcina. Mada i u uputstvu za Pentaxim stoji da se mogu javiti reakcije, ali mi nismo culi da je itko od nas prijatelja imao negativna iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sari smo davali Pentaxim, jer je imala reakciju na BSG, pa nismo hteli da rizikujemo. Veljku smo davali obicnu iz doma zdravlja, jer nismo imali para za tri doze ( zaista bezobrazno od strane fonda sto to ne moze na recept! ) Nego, hvala Bogu, nista mu nije falilo. E sad, moja preporuka je naravno Pentaxim, ukoliko mozete da priustite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko se jos vakcina prima posle sva tri pentaxima? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko se jos vakcina prima posle sva tri pentaxima? :(

treća doza hepatitis B, sa oko 6 meseci; MMR, otprilike između 12 i 15 meseci, može i malo kasnije; onda revakcina pentaxim sa oko 17,18 meseci... to je sve do 7. god...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za "Pentaxim" iz više razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sa posle redovne (njihove) vakcine primili Infanrix za koju doktorka kaže da je možda još bolja od Pentaxima. I zaista, nema nikakvih reakcija, dete lepo jede, spava i veselo je ceo dan. Samo mala tačkica od uboda i ništa više.

Preporučujem svima čija deca su imale reakcije na redovnu vakcinu.

Posle redovne smo bili užasni, nekontrolisan plač ceo dan, nervoza, temperatura, a ručicu nije mogo da pomeri 5 dana !!! Kad je doktorka čula za reakcije ipak nam je preporučila Infanrix. Košta isto ko Pentaxim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još jedan glas za Pentaxim !Prvu je podneo bez ikakvih problema,čak nije bilo ni crvenila na mestu uboda. Ipak se dete lišava višestrukog bockanja u jednoj poseti a samim tim se smanjuje i mogućnost nuspojava.

[/q

uote

glasam i ja za pentaxim.Super je sve proslo ,bez nezeljenih efekata a i detetu sam umanjila maltretiranje,mislim na ono silno bockanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo primili ovu "državnu" vakcinu i nije blo nikakvih neželjenih reakcija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim, naravno! Ako ni zbog čega drugog, ono zbog toga što je samo jednom bodu. Prošla bez ikakvih reakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo se odlucili za pentaxim. Posle prvog idemo da primimo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primila je prvi put one drzavne i kajem se, prvo sto sam pomislila kad sam izasla iz doma zdravlja sledeci put pentaxim,imala je sutradan temperaturicu 37.5 crvenilo na ruci ali se povuklo, cula sam bila da neka deca imaju reakciju i na pantexim pa reko ajde mozda je sve to slicno, razmisljala i o toj materijalnoj strani ...ali sledeca dva puta kupujem sigurno pentaxim, ma necu da mucim dete bezveze...da je bodu vise nego sto moraju i da guta ono gorko, ma nema sanse, pomislila sam da ce joj se zgaditi i kasika i gutanje za ceo zivot...i jos dva puta to da prozivljama...strasno :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.