Pentaxim ili redovna vakcinacija?

odgovora

Objavljeno

Ja sam se vec predstavila u temi 'novi clanovi' ali nije problem, opet cu :)

Ja sam Sandra. Drago mi je :)

Ajde da se i ja nadovezem na ovu temu. Zamislite sta su meni rekli u DZ kada smo otisli na prvu kontrolu (ona sa 15 dana) i ja pitala da li mogu da kupim Pentaxim i kaze meni sestra kao ne sme da joj da posto je to nezakonito tralala.. i ja se zbunila, nemam iskustva sa svadjanjem po decijem odeljenju :) i sta cu, dali su joj Di-Te-Per. Prva prosla ok, druga sa blagom temperaturom al to smo resili oblogama, i treca isto ok. I posle mi rodjaka kaze kako su njenoj cerkici dali pentaxim.. mislim... ostala sam bez texta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram i ovaj put sa redovnim vakcinama iz DZ... sa prvim detetom je sve prošlo u najboljem redu, tako da ne vidim razlog što ne bi i sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se vec predstavila u temi 'novi clanovi' ali nije problem, opet cu :)

Ja sam Sandra. Drago mi je :)

Ajde da se i ja nadovezem na ovu temu. Zamislite sta su meni rekli u DZ kada smo otisli na prvu kontrolu (ona sa 15 dana) i ja pitala da li mogu da kupim Pentaxim i kaze meni sestra kao ne sme da joj da posto je to nezakonito tralala.. i ja se zbunila, nemam iskustva sa svadjanjem po decijem odeljenju :) i sta cu, dali su joj Di-Te-Per. Prva prosla ok, druga sa blagom temperaturom al to smo resili oblogama, i treca isto ok. I posle mi rodjaka kaze kako su njenoj cerkici dali pentaxim.. mislim... ostala sam bez texta.

Dobrodošla nam na forum. :)

Jel ista dr dala drugom detetu Pentaksim?

Kod nas u DZ preporučuju Pentaksim ko da imaju procenat od njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, cak su i drugi gradovi u pitanju, ali je drzava ista pa mislim kako u Pancevu moze da bude zakonito a ovde ne :/

Jos mi je ta sestra sto mi je to rekla rodjaka pa sam u sustini zbog toga ostala :huh:

A to za te prcente, ima ih raznih.. pa sam sigurna da ima i tih koji dobijaju procenat na neki lek koji preporuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice jel se kod vas zove Pantaxim ili Pentavac?

I kako vam idu doze po mesecima i godinama, da uporedim sa nasim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim se bas zove tako pise na vakcini i u knjizici vakcinacije( Pentaxim,Proizvodjac : Sanofi Pasteur, Lyon Ferancija :) redovno propisano po kalendaru ministrastva zdravlja prima se sa 3 mes, 4,5 mes i 6 meseci sto smo mi primili onda je sledeca doza izmedju 12 i 18 mes.doza 0,5 ml do sad sto smo mi primali kasnije pojma nemam..

Ja mislim da je to kod nas Pentavac ako mislimo na vakcinu koja ukljucuje DTP ili DTaP, Polio i Hib???

Mi smo je primilii kao prvu vakciju sa 2 meseca, pa drugu dozu sa 4 meseca, sa 6. meseci trecu dozu, pa sm0 4 . dozu primili sa godinu ipo. I ostala nam je 5. doza sa 5 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim se bas zove tako pise na vakcini i u knjizici vakcinacije( Pentaxim,Proizvodjac : Sanofi Pasteur, Lyon Ferancija :) redovno propisano po kalendaru ministrastva zdravlja prima se sa 3 mes, 4,5 mes i 6 meseci sto smo mi primili onda je sledeca doza izmedju 12 i 18 mes.doza 0,5 ml do sad sto smo mi primali kasnije pojma nemam..

Mi smo pentaxim primili sa 3, 4, 5 meseci, tacno razmak po mesec dana, i onda sa 18 meseci. Sledeca je pred polazak u skolu, ali nam je dr savetovala da tada primi ovu zivu vakcinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo primili Pentaxim,ali zato što smo rodjeni u 6-tom mesecu,pa su pedijatri i neurolog ipak odlučili da je ta vakcina bezbednija jer nema nikakve reakcije na nju... Prvu vakcinu smo primili sa punih godinu dana ,a BCG vakcinu smo primili sa godinu i 2 meseca.... I to sam ja odlagala da je primimo jer sam se plašila reakcije...Ali na svu sreću,moja beba nije imala ni na jednu vakcinu reakciju.... Sve vakcine smo super podneli... Mada,neurolog kod kog smo morali ići da napiše potvrdu da je dete neurološki dobro i da može primiti vakcine (s' obzirom na to da je prevremena rodjena) taj neurolog nam je rekao da je i on svojoj deci dao Pentaxim a oboje su rodjeni na vreme.... Eto,kad se doktori odlučuju za Pentaxim, znači da je bolji od standardne vakcine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo primili Pentaxim,ali zato što smo rodjeni u 6-tom mesecu,pa su pedijatri i neurolog ipak odlučili da je ta vakcina bezbednija jer nema nikakve reakcije na nju... Prvu vakcinu smo primili sa punih godinu dana ,a BCG vakcinu smo primili sa godinu i 2 meseca.... I to sam ja odlagala da je primimo jer sam se plašila reakcije...Ali na svu sreću,moja beba nije imala ni na jednu vakcinu reakciju.... Sve vakcine smo super podneli... Mada,neurolog kod kog smo morali ići da napiše potvrdu da je dete neurološki dobro i da može primiti vakcine (s' obzirom na to da je prevremena rodjena) taj neurolog nam je rekao da je i on svojoj deci dao Pentaxim a oboje su rodjeni na vreme.... Eto,kad se doktori odlučuju za Pentaxim, znači da je bolji od standardne vakcine...

Pa i nama je dr savetovao jer je Luka rodjen na vakum. Mada i da nije mislim da bih se opet odlucila za pentaxim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila vakcinu 17.pentaxim,ali su nam odlozili za dve nedelje zbog upaljenog grla.Doktorka je rekla da je drzimo u frizideru,da joj nista nece biti.A opet brinem...da li je neka imala takvog iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i u apoteci je tako cuvaju. Bez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam gde da postavim pitanje,pa ajde resih ovde.Meni ce Nadja,zdravlje Boze,sutra primiti vakcinu Pentaxim.Ja bih u sredu putovala za Bor,kod mojih,250km udaljeno,da li je to u redu?Mislim zbog vakcinice koju ce primiti.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim vec prvi dan pokazuje rekaciju tj prvo vece uglavnom nama je tako bilo sa prvom i drugom dozom treca nista...mada kad smo mi primali prve dve doze vani je bilo +50 stepeni pa je dr rekla da i to ima veze.. imas fore da vidis kako je reagovala i da li je bilo rekacije, ako nije drugi dan verovatno nece, mislim da je ok, ali ukoliko bi sutra imala temp i rekaciju ja da sam na tvom mestu ne bi isla, odgodili bi malo to...

Inace meni je dr rekla da je kod pentaxima alarmantna temp ukoliko traje duze od 72 sata, prva dva dana nista nije cudno ni ako skace i do 40 :unsure:

Hvala Milicice.tako i ja razmisljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam gde da postavim pitanje,pa ajde resih ovde.Meni ce Nadja,zdravlje Boze,sutra primiti vakcinu Pentaxim.Ja bih u sredu putovala za Bor,kod mojih,250km udaljeno,da li je to u redu?Mislim zbog vakcinice koju ce primiti.Hvala

Moj sin nijednom nije imao nikakvu reakciju na Pentaxim, i nama je receno da jako, jako retko dolazi do neke reakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin nijednom nije imao nikakvu reakciju na Pentaxim, i nama je receno da jako, jako retko dolazi do neke reakcije.

Takodje. Mi smo je primali zbog neuroloskih problema jer se tada bas preporucuje zbog vrlo malog procenta reakcije na nju. Mislim da nemas brige, macka mazo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje. Mi smo je primali zbog neuroloskih problema jer se tada bas preporucuje zbog vrlo malog procenta reakcije na nju. Mislim da nemas brige, macka mazo.

Hvala puno na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuk je primao vakcine iz dz.Posle prve primljene bolela ga je jako rukica,a i plakao je 3 sata.Kad je trebao da primi drugu tri dana pre sam pocela psihicki da se pripremam i bas sam zalila sto nisam kupila vakcinu.Posle druge ga je i bolela ruka a uvece je imao i temp.Sve je proslo kad sam mu dala febricit.Ostaje nam jos treca,krajem februara.A sad sam procitala da u Podgorici primaju pentaxin kao drzavnu,stvarno nije fer :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izabrala Pentaxim i opet bi njega.

Kada je bila prehladjena i imala temperaturu,znam kako je bilo o njoj i meni,tako da nam dodatni stres ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.