Pentaxim ili redovna vakcinacija?

odgovora

Objavljeno

nije stvar u novcu ali zasto da mi dete bodu 2 i da ga teram da guta- sta ce ovako mali i progutati, kad ima bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije stvar u novcu ali zasto da mi dete bodu 2 i da ga teram da guta- sta ce ovako mali i progutati, kad ima bolje...

Baš tako. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim uvek, iako je imao blagu temperaturu od njega, ali nista strasno. Inace smo kasnije poceli sa vakcinama, pa nam je i lekar rekao da je bolje pentaksim, da ga ne mucimo sa bockanjem, kad vec ima laksi nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo primili Pentaxim,idemo da zivimo "preko" pa je i to jedan od razloga da moze tamo da nastavi. Rodjen je ranije pa je doktorka i savetovala.

Stariji sin je rodjen u HU i tamo se daje pentaxim nema nikakve druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deca koja imaju neko hronicno oboljenje,infekciju i sl(postoje razne indikacije,ali ne znam koje su )dobijaju pentaxim na recept.Meni to bas ne govori u prilog bezbednosti domace vakcine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, Luka je rodjen na vakum i bilo je tu malo problema pa nam je dr savetovala pentaxim. Nismo dobili na recept. Kad je trebalo pre par meseci da primi cetvrtu dozu pentaxima dr se dvoumila jer kaze valjalo bi da primi tu jednu kako oni kazu zivu vakcinu, ali je ipak ostavila da to bude pred polazak u skolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deca koja imaju neko hronicno oboljenje,infekciju i sl(postoje razne indikacije,ali ne znam koje su )dobijaju pentaxim na recept.Meni to bas ne govori u prilog bezbednosti domace vakcine.

Hm, Luka je rodjen na vakum i bilo je tu malo problema pa nam je dr savetovala pentaxim. Nismo dobili na recept. Kad je trebalo pre par meseci da primi cetvrtu dozu pentaxima dr se dvoumila jer kaze valjalo bi da primi tu jednu kako oni kazu zivu vakcinu, ali je ipak ostavila da to bude pred polazak u skolu.

Ovo je i moj odgovor. Petar se nije rodio na vakuum, ali se imao problema usled teskog porodjaja. Posto su i fizijatar i neurolog, pa i pedijatar sumnjali na moguce neuroloske probleme, savetovan je Pentaxim. Niko nam nije dao recept. Poslednja vakcinacija je bila(19 meseci) sa domacom vakcinom koju je dobro podneo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena jesu li ti rekli da je dete slabije zasticeno kad primi pentaxim u odnosu na ovu obicnu vakcinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je i moj odgovor. Petar se nije rodio na vakuum, ali se imao problema usled teskog porodjaja. Posto su i fizijatar i neurolog, pa i pedijatar sumnjali na moguce neuroloske probleme, savetovan je Pentaxim. Niko nam nije dao recept. Poslednja vakcinacija je bila(19 meseci) sa domacom vakcinom koju je dobro podneo.

Ako su savetovali,onda je verovatno imao pravo da dobije na recept.Verovatno se doktori plase da ih pisu da ih ne bi ovi iz fonda jurili.Mi imamo vojno osiguranje i doktorka nam ga je prepisala bez problema.A i kad smo bili na kontroli sa mesec dana(tada nije imao urinarnu infekciju,ali je jos imao fiziolosku zuticu) i ta dr nam je rekla da ce nam pisati nalog za vakcinu.Mislim da im bas puno indikacija po kojima oni ,ako hoce,mogu da pisu recept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena jesu li ti rekli da je dete slabije zasticeno kad primi pentaxim u odnosu na ovu obicnu vakcinu?

A zasto bi bilo slabije zasticeno?Sve vakcine se prave po istom principu,samo je ova malo modernija ,pa samim tim i bezbednija(nema zivih virusa)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena jesu li ti rekli da je dete slabije zasticeno kad primi pentaxim u odnosu na ovu obicnu vakcinu?

Nisu mi rekli, cak sta vise. Jedino sto smo mi i Pentaxim primili 2 meseca kasnije nego sto se redovno prima. Sad, na zadnjoj kontroli, je nama dr. rekla da ne bi bilo zgoreg da bar jednom primi 'zivu' vakcinu, pa smo je i primili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli, i bas je to razlog da dete bar jednom primi i zivu vakcinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su i nama rekli na pocetku,ali su se izgleda stavovi u medjuvremenu promenili,pa je i tu poslednju primila pentaxim.Mene strasno nerviraju sve te kontradiktornosti kod nas.I cas jedno cas drugo.Kako,bre,u zemljamagde nema DiTePer-a?Njihova deca su slabije zasticena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi ni na drugi pentaxim nismo imali nikakvu reakciju. Treci sa 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da jacka i ne treba da ima reakciju jer su to preciscene vakcine, ali zbog toga( meni rekla nasa dr) sa manjom zastitom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli, i bas je to razlog da dete bar jednom primi i zivu vakcinu.

Nama su rekli da je dobro da se vidi rekacija na zivu vakcinu bar jednom u odrastanju. Mi nismo imali nikakvu rekaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko mozda imao iskustva da je beba primila Pentaxim jednu dozu pa drugu npr. Infanrix (ili onu nasu obicnu) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko mozda imao iskustva da je beba primila Pentaxim jednu dozu pa drugu npr. Infanrix (ili onu nasu obicnu) ?

Stvarno ne znam, nadam se da ce ti neko odgovoriti, ali je suvise ozbiljno pitanje. To najbolje vidi sa doktorom. Sto bi to radila? Mi sledece nedelje krecemo sa Infanrix-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne znam, nadam se da ce ti neko odgovoriti, ali je suvise ozbiljno pitanje. To najbolje vidi sa doktorom. Sto bi to radila? Mi sledece nedelje krecemo sa Infanrix-om.

Ja mislim da ne bi trebalo da možeš da menjaš. Al to ti kaže i pedijatar kad dete počne da prima vakcinu. Sledeća je ta i ta, nema menjanja...

Anđele, što menjate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko mozda imao iskustva da je beba primila Pentaxim jednu dozu pa drugu npr. Infanrix (ili onu nasu obicnu) ?

Ja znam za doktore koji preporucuju da beba primi bar jednu dozu "zive" vakcine, tacnije one stare. Tada bebe obicno prvi i drugi put prime Pentaxim, a treci put obicnu vakcinu.

A za mesanje Pentaxima i Infanrixa nisam bas sigurna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto smo prvu dozu primili u N.Sadu (Pentaxim) a sada smo u inostranstvu i ne znam da li ovde ima bas Pentaxim?! Kada sam zvala halo bebu oni su mi rekli da je ne bitno koju ce primiti vec da primi sve tri (DTP+IPV+HiB) to je kao najbitnije,a sad da li je pentaxim,infanrix ili neka treca ne bitno :unsure:

Zvacu jos pedijatricu u NS da je pitam da li moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U medjuvremenu sam proverila kod jos 2 pedijatra i rekli su mi da je u Evropi registrovano nekoliko vakcina koje odgovaraju Pentaximu (sadrže "5 u 1") a to su Infanrix 5 i Pentavac. Kazu da necu pogrešiti ako odaberem neku od ovih vakcina, a beba neće primetiti razliku. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U medjuvremenu sam proverila kod jos 2 pedijatra i rekli su mi da je u Evropi registrovano nekoliko vakcina koje odgovaraju Pentaximu (sadrže "5 u 1") a to su Infanrix 5 i Pentavac. Kazu da necu pogrešiti ako odaberem neku od ovih vakcina, a beba neće primetiti razliku. :rolleyes:

Mi smo koristili Pentaxim. nije imala nikakvu reakciju u smislu temperature, ali je sutradan imala krvavu stolicu :( Vodali smo je po doktorim, hirurg, ultrazvuk, davali stolicu na analizu svi kazu da je sve uredu. Kad napomenem da je dan pre toga primila Pentaxim, oni slezu ramenima, ne znaju ni da li moze da bude ta reakcija, ni da li ne moze. Tako je sa svim tim vakcinama, bukvalno dajemo deci otrove. Tesim se uvek sto smo i mi svi primali to, pa evo nas matori konji, ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvu dobili iz dz-a, drzavnu... Nakon nje smo zavrsili u bolnici na neurologiji. Lena je imala afebrilne konvulzije, znaci bez temperature... Neurolog nam je u otpusnoj listi napisao da sledeca mora da bude Infanrix jer ona ima najmanje nezeljenih dejstava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nasa dr je nesto sad poslednji put pominjala tu zivu vakcinu.Rekla sam joj da ne bih da rizikujem da tako malo dete izlazem zivom virusu.Slozile smo se da to bude ona vakcina pred skolu.Najiskrenije se nadam da ce do tada uvesti Pentaxim u potpunosti umesto DiTePer-a(zbnam da se o tome pricalo dosta,ali kao trenutno nema para...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.