Pentaxim ili redovna vakcinacija?

odgovora

Objavljeno

Mi smo jednom blizancu,ovom manjem,kupovali pentaksim iz razloga sto je on bio u bolnici mesec dana duze,i jako se namucio,tako da smo izbegli temperature,bolove i sl.a ovaj drugi je primao obicne vakcine,ali ipak sam pre za pentaksim,tako da ko ima uslova,samo napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim definitivno, nema reakcija, jednom bodu dete. Mi smo primili 2 i sleduje 3, ali to tek sa 17-18 meseci. Jedina zamerka je sto mora da se izdvoji odredjena cifra, ali kad je za dete, nista nije skupo, a stim se izgleda vodi i nasa drzava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim ima još jedan glas. Kada je primao drugu dozu protiv Hep B vrištao je pola sata. Pentaxim nije ni primetio da je dobio. Ceo dan posle toga najnormalnije se ponašao, bio veseo i srećan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko jos zna nesto o vakcini Infanrix? Posto je i nama danas doktorka preporucila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko jos zna nesto o vakcini Infanrix? Posto je i nama danas doktorka preporucila.

Mi za 13.04. imamo zakazanu prvu vakcinaciju i kupićemo Infanrix, po preporuci pedijatra i nekih prijatelja.

Koliko sam se raspitala, vakcina je odlična. Isto malo ili bez neželjenih efekata tipa bol, otok, temperatura... Znam da se daje u guzu. Čitala sam flajer... Videćemo posle utorka. Javljam se sa svežim informacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sin je morao da se vakcinise sa pentaxim vakcinom jer smo kasnili sa redovnom vakcinacijom, a cerka se redovno vakcinise. Bas 27.maja idemo na vakcinu. Mislim da je u pitanju druga doza MMR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlucila sam se za pentaxim iz svih vec navedenih razloga, a pedijatar je podrzala moju odluku. Nije bilo nikakvih propratnih efekata. E sada, zbunjena sam citajuci predhodne postove, jer u mom gradu preporucuju da bar jedna doza bude takozvana ``ziva``, i tvrde da je najbolje da to bude druga. Citam da je vecina beba primila pentaxim u sve tri doze. Da li je neka od vas dobijala slicne savete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlucila sam se za pentaxim iz svih vec navedenih razloga, a pedijatar je podrzala moju odluku. Nije bilo nikakvih propratnih efekata. E sada, zbunjena sam citajuci predhodne postove, jer u mom gradu preporucuju da bar jedna doza bude takozvana ``ziva``, i tvrde da je najbolje da to bude druga. Citam da je vecina beba primila pentaxim u sve tri doze. Da li je neka od vas dobijala slicne savete?

Jesmo mi, ali ja sam resila da idemo do kraja sa Pentaximom, a posle mi je i jedna doktorka rekla, primice "zivu" kad bude krenula u skolu. Tako da, nisam htela da menjam, pa smo primili sve tri doze Pentaxim-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se odlucili za pentaxim.Ogi je danas primio i malo je kenjkao,nije plakao.Reakcije nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlucila sam se za pentaxim iz svih vec navedenih razloga, a pedijatar je podrzala moju odluku. Nije bilo nikakvih propratnih efekata. E sada, zbunjena sam citajuci predhodne postove, jer u mom gradu preporucuju da bar jedna doza bude takozvana ``ziva``, i tvrde da je najbolje da to bude druga. Citam da je vecina beba primila pentaxim u sve tri doze. Da li je neka od vas dobijala slicne savete?

I nama su pomnljali da je ranije bilo pravilo da se prilikom revakcinacije (sa godinu i po dana) daje obavezno jedna doza "žive" vakcine, ali da to više nije obavezno i da sami odlučimo koju će vakcinu da primi beba. Mi planiramo pentaxim. Sve tri doze koje je primila bile su pentaxim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primili redovnu,drzavnu,bez ikakvih reakcija...Protivnik sam Pentaxima,jer su tu ubacena gotova antitela koje bi trebao da stvori detetov organizam...

To nije tacno.Vakcine ne sadrze gotova antitela,vec serumi,pa tako ni pentaxim.Ja sam ,inace,za pentaxim iz vise razloga:

1.Nema postvakcinalnih reakcija

2.Bebu bodu samo jednom

3.Sadrzi u sebi zastitu protiv haemophillusa influence

4.Polio u sastavu pentaxima sadrzi mrtve mikroorganizme,a polio koji bebe piju zive

a komplikacije posle vakcinacije mogu biti iste kao i posle prelezane bolest,pa je manje sansa da do njih dodje ako je agens mrtav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se odlucili za Pentaim iz razloga sto se kod njega nejavljaju, ili se javljaju u jako malom procentu reakcije. Isto tako, zao mi je i da mi dete bodu 2 puta + jos da popije jednu vakcinu. Mi smo prvu primili, a kao i da nismo. A drugu ni zaplakali, za mesec dana idemo na trecu i nadam se da ce i sa tom biti sve OK! Ko je u mogucnosti, neka priusti to svom detetu! Nama niko nije sugerisao na Pentaxim, nego sam cula za to od drugih mama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

redovna vakcinacija,pedijatar nam je rekla da se u nasem Domu Zdravlja odlucuju 97%za redovnu,a ostali za pentaxim.pa i mi smo imali redovne vakcinacije u domovima zdravlja,tada nije ni imalo vakcina da se kupe.nije imala reakciju nijednom. d040.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li vakcinacija državnom vakcinom podrazumeva i vakcinu protiv H. influenza-e? Infanrix i Pentaxim to imaju, a vrlo je bitno jer je to bakterija koja kod dece najčešće izaziva upale uva i resp. trakta.

Mi smo pre 7 dana primili Infanrix. Ne da nije imala nikakvu reakciju nego se do uveče nije videlo ni mesto gde su nas bocnuli(desni butić). :rolleyes:

Ne žalim ni dinara koji sam dala i daću.

Samo da moja veverica ne pati ni malo.

Dakle, glasam za Infanrix ili Pentaxim, sve jedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Decak,cetiri meseca,primio "normalnu",drzavnu vakcinu dva puta do sada i sve je bilo ok.Prvi put je imao malu temperaturu,nista strasno,sve je proslo za 24h. Drugi put bez ikakve reakcije.Stavljala sam mu oblog na ruku i to je sve. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PENTAXIM!!!! Zdravlje bebe nema cenu,jeste skupa, ali bolje je da on ne place i da nema temperaturu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedan glas u korist Pentaxim vakcine!Svakome bih je toplo preporucila ko je u mogucnosti da je priusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoces da kazes da ti dete nije vakcinisano? Da me ne shvatis pogresno, ok je to sto si ti protivnik necega ali nije ok ako zbog toga na indirektan nacin ugrozis zdravlje svoga deteta.

ja moram da se umesam

ponekad vakcinacijom ugrozavamo zdravlje deteta... zavisi.

neurorizicna deca treba oazljivo da se prate, jer vakcina moze da im naskodi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prošle nedelje primili I dozu Pentaxima. Razlozi su vidim navedeni u prethodnim postovima: jedan ubod, nema ND, sadrži vakcinu protiv influence.

Do večeri se nije videlo ni ta tačkica od uboda.

Prezadovoljna sam što mi je bebče tako prošlo. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi uzeli pentaxim..jeste da bre kosta ali nekako sam bila mirna.

nikakve reakcije..a ova moja hrabrica ni da zaplace...

bravo tea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa cim su nam objasnili razliku izmedju Pentaxima i regularne vakcine, bez razmisljanja i jednoglasno smo se opredelili za Pentaxim. Evo isprimala je tri doze i savrseno je proslo sva tri puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja glasam za pentaxim.

Una je nju primala i apsolutno nikakve reakcije nije imala,cak nije ni plakala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za dve nedelje treba da idemo na vakcinaciju, i mislim da smo se cvrsto odlucili da uzmemo Pentaxim. Rekose nam da ne kupujemo dok se ne konsultujemo sa doktorkom, ali ne vidim zasto bi ona savetovala drugacije. Daklem, Pentaxim cemo i mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, samo da napomenem da ne kupujete vakcinu unapred. Kada budete posli na pregled e tad u najblizoj apoteci pored pedijatrije. Negde sam procitala da Pentaxim ne sme da bude dugo van frizidera. Izgubi dejstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, Pentaxim ne sme duze od pola sata da bude van frizidera. Mi i kada kupimo ranije drzimo u frizideru i kada krenemo stavim u kesicu kockice leda koje drze temperaturu dok ne stignemo na red. Juce smo bas dobili poslednju dozu i evo od sinoc ima temperaturu. To se ranije nikada nije desavalo posle primljenog Pentaxima. Mozda temperatura i nema veze sa vakcinom,u svakom slucaju ja sam poludela. Zovem dr popodne da pitam sta se desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.