Kako obuci bebu na +25C

odgovora

Objavljeno

Pozdrav malisanima i roditeljima.Evo ja cu kao padobranac da uskocim i odgovorim.:)

Lagani sesiric je sasvim dovoljan,kapicu mozda tek uvece,ako tada idete u setnju i pocne da duva vetric (kao sto rece jedan tata).Ja sam moje dete oblacila isto kao i sebe-dakle po ovakvom vremenu bodi bez rukava ili kratkih rukava i neki duks preko.Ne treba ih trontati,a ni razgolicivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas imamo svega 15 dana, vani je nekih 35C ili cak i vise ne znam koji vec dan za redom, beba mi je uglavnom u bodicu kratkih rukava i carapicama.. Kad spava pokrijem je samo po nogicama i do pola ledja jer je obicno prozor na suprotnom kraju sobe otvoren, isto tako i nocu, samo prozor u sobi bude na kip otvoren.. Nisam primjetila nikakve tegobe kod bebice.. Nada se da i necu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, kako obući novorođenče na ovim temepraturama?

Moj maleni ima 6 dana, stigli smo kući, ja se znojim žestoko, pa mi je malo frka da ga ne pretoplim suviše....a s druge strane ne bih volela ni da nazebe.

Sad spava u bodiću kratkih rukama, i pokrila sam ga jednim tankim peškirčetom, valjda je to ok?

Ja sam sad u fazonu da bih najradije gola išla, pa mi je trip da mu je i ovako toplo.... :wacko:

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena bodic na kratke rukave je sasvim ok.Za pokrivanje dovoljno je samo preko stomacica pelenica.Jel mu stavljas siroki povoj?

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena, bas prekjuce je bilo na jutarnjem programu, kako treba na ovim temperaturama obuci bebe koje su tek iz porodilista izasle, pa su rekli da mogu slobodno da budu u bodicu bez rukava, da je i njima isto toplo i da mogu da se kupaju i dva-tri puta dnevno da se rashlade. E sad, neke iskusnije mame mozda znaju bolje, ja samo pisam sta je rekla dr iz porodilista na ovu temu :)

C*I*C*A*N*A i Voljena žena volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na savetima, to mi je trebalo da čujem.

Stavljam široki povoj, dok mu ne otpadne pupak, a nakon toga prelazimo na moderne platnene pelene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je od kako smo dosli kuci,pa do negde sredine septembra uglavnom bila u bodicima.Predvece kad smo setali obuvala sam joj carapice ili neke tanke pantalonice :) Jednom je bilo toliko vruce da je bila samo u pampersu :D

Munche voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dovoljan mu je samo bodic, pokrij ga sa necim jako jako tankim, sto kaze Maja pelenicom tetra recimo..carapice mu ne trebaju..

I da, cestitam, voljena zeno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitam i ja, voljena zeno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno, cestitam :wub:

Zene su sve rekle, bodic kratak rukav (bez rukava), a kad je ovako toplo ja ne bih ni carapice obuvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno cestitke i od mene! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke i od mene :wub: ok je to sto oblacis, ja svom carapice obujem jedino kad nosi patike jer je unutra sintetika, ali sad je toplo pa je u sandalama uglavnom, a carape skida i sam :D Po kuci je ili samo u bodiju ili u majici i peleni. Kad spava, pamucna letnja vreca za spavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.