Kako obuci bebu na +25C

odgovora

Objavljeno

Drage mame, mene zanima kako obuci bebu kada krenu topliji dani? Posto naredne dane najavljuju temperaturu i do 27 stepeni. Moja beba ima 5 mjeseci i 3 nedelje. Inace to mi je prvo dijete, i volila bi da mi date neki savjet oko oblacenja. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, mene zanima kako obuci bebu kada krenu topliji dani? Posto naredne dane najavljuju temperaturu i do 27 stepeni. Moja beba ima 5 mjeseci i 3 nedelje. Inace to mi je prvo dijete, i volila bi da mi date neki savjet oko oblacenja. :rolleyes:

Ja Vuka oblacim isto kao i sebe.Ako je temparatura 27 to je za koji stepen visa od sobne,dovoljno je bodic na duge rukave ,pantalonice i carapice.Moyes i neki duks da obuces na raskovcvanje pa da skines,tj.da ti bude pri ruci ako ti se ucini da je potreban.Nista preterano,jer bebci se unervoye kad im je toplo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je. Samo treba voditi racuna da ako je beba u kolicima, a vama se ucini da je malo hladnije jer duva vetric, racunajte da taj vetric ne utice na temperaturu u kolicima jer je beba u zavetrini. ;) Drugim recima, treba voditi racuna da ako setate po suncu, bebi je toplije u kolicima nego vama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto tako treba voditi računa da 25 stepeni sad u aprilu i 25 stepeni u junu nije isto.

medenjaci... voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto tako treba voditi računa da 25 stepeni sad u aprilu i 25 stepeni u junu nije isto.

Bas o ovome sam i ja razmisljala juce. Na toj nekoj temperaturi u ovim mesecima meni je i dalje sasvim prijatno ako imam neki duks i sako preko lagane majice, dok krajem leta kad se temperatura spusta na tih 25 bez problema se seta u kratkoj majici. Ne kazem da treba nabundati dete, ali teksas jaknica ili raskopcan lagani duksic preko bodija. Bar se tako i ja obucem. A uvek ti je lako da skines ako ne treba ako ste bas na suncu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga pretopljavam, priznajem, allto je jace od mene.

t1805.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenerkica,majicica ili bodic,carapice i prsluk(skidam i oblacim mu po potrebi),dosta vodice i pravac setnjica:).Volim da je sve pamucno bas zbog toplote a i komotniji je nego da mu oblacim farmerkice:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedam sloj odeće više nego što imaju odrasli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno na savjetima. I ja sam negdje citala da bebu oblacimo kao i sebe samo jedan sloj odjece vise. A ne znam zasto ali ja uvijek mislim da ce mojoj Dunji biti hladno ako je obucem lagano. :lol: Uvijek nosim sa sobom dekicu ili jaknicu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedam sloj odeće više nego što imaju odrasli.

E bravo! Ne mogu bebu obuci kao ja sto se oblacim. Ja ovih dana idem kratkih rukava! emu obucem bodi i trenerkicu ako je vrucina, a bogami i duksic ako malo duvka vetric :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se zgrozim kad vidim dete u debelom skafanderu a napolju sija sunce i prijatno...nikad je ne pretopljavam al uvek imam rezervu u torbi za slucaj da zahladi...bodi dugih rukava i pantalonice eventualno tanka jaknica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U potpunosti se slazem sa vama da dijete ne treba pretopljavati, ali da uvijek treba imati neku dekicu ili jaknicu u torbi. Zanima me jos da li je potrebno oblaciti stramplice ispod trenerke ili panzolica? :) Razumite me ovo mi je prvo dijete pa zato ovoliko pitam. :D:unsure::D:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U potpunosti se slazem sa vama da dijete ne treba pretopljavati, ali da uvijek treba imati neku dekicu ili jaknicu u torbi. Zanima me jos da li je potrebno oblaciti stramplice ispod trenerke ili panzolica? :) Razumite me ovo mi je prvo dijete pa zato ovoliko pitam. :D:unsure::D:unsure:

Ja mu ne oblacim nista izpod trenerkice kada je ovako toplo kao danas.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedam sloj odeće više nego što imaju odrasli.

Pa moj sin bi se skuvao tako obucen. Mislim da sve to ipak zavisi od deteta, necu pustiti dete da se preznojava jer treba da nosi jedan sloj odece vise nego ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa moj sin bi se skuvao tako obucen. Mislim da sve to ipak zavisi od deteta, necu pustiti dete da se preznojava jer treba da nosi jedan sloj odece vise nego ja.

Slazem se.

Jana je danas izlazila napolje u majci na bretelice i preko tanka bodi majcica,pantalonice i nista vise.Beba je od kako je dosla iz porodilista samo u bodiju i dole trenercica,uglavnom jedan sloj,ako je nesto tanje ispod moze eventualno nesto na kratki rukav i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam danas u kratkom rukavu , a moj sin baš u ovoj kombimaciji što je Cicana opisala...i to je jedan sloj više nego ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ako duva malo jaci vetar, jel treba kapica? kod nas danas duvao vetar, onako malo jaci, ja joj stavila pamucnu kapicu, ona se mukica oznojila sva....

a vetar je bio poprilicno jak, da se namrsti kad joj dune u facu, pa ne znam jel smem bez kapice po takvom vetru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ako duva malo jaci vetar, jel treba kapica? kod nas danas duvao vetar, onako malo jaci, ja joj stavila pamucnu kapicu, ona se mukica oznojila sva....

a vetar je bio poprilicno jak, da se namrsti kad joj dune u facu, pa ne znam jel smem bez kapice po takvom vetru

[/quot

Kada je toplo kao zadnjih par dana, a duva vjetar ja svojoj Dunji stavim trakicu. Da joj ne bude vruce, a da joj ipak zastiti usi. :* ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto racunala jedan sloj vise. Medutim ova dva dana je toliko toplo, juce je imala bodi kratkih rukava i haljinicu na bretele preko, danas bodi kratak rukav i sorc. I opet nam je obema bilo vruce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da dijete ne treba pretopljavati ali svakako treba jedan sloj vise nego kod odraslih.

nego, mene sad interesuje da la vi svojim bebama oblacite carapice dok spavaju? Ja jos uvjek...ako postoji ova tema,neka me neko uputi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam obuvala kada je bilo jako hladno, jer nocu ne radi grejanje, a ona se otkrije ...

sada ne, odkako je temperatura u plusu iybacili smo carapice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se treba roditi u najvecoj zestini, u sred leta, termin mi je 22 jula,pa me zanimaju vasa mislenja i iskustva, dali beba treba da bude na dugim rukavima ili mogu da je obucem i na kratkih rukava i kratkih pantaloncica, sa carapima, naravno.Mislim da je greh da bebu na 40 i kusur stepena zguntam u dugi rukave, sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba se treba roditi u najvecoj zestini, u sred leta, termin mi je 22 jula,pa me zanimaju vasa mislenja i iskustva, dali beba treba da bude na dugim rukavima ili mogu da je obucem i na kratkih rukava i kratkih pantaloncica, sa carapima, naravno.Mislim da je greh da bebu na 40 i kusur stepena zguntam u dugi rukave, sta vi mislite?

Ma jok, kakvi dugi rukavi. Ja sam gore rekla, kao i neuhvatljiva. Jedan sloj vise, ali to ne podrazumeva da ako ja imam majicu kratkih rukava njemu obucem duks. niakko. Ja mu uvek obucem bodi sa bratelicama jer se desi da se vrpolji pa otkrije ledja. Ako je jako vruce, samo je u bodicu. Carapice obuvamo jer su mu cesto hladne nogice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

ja sam otac cerkice od 3.5 meseca pa me interesuje da li bebi treba stavljati kapicu po ovakvom vremenu. Bude 25C (zvanicno, u hladu) na suncu i vise. Mi joj stavljamo neku tanji kacketic, kao zbog fontanele zato sto u delu NS gde zivimo stalno duvka neki vetric. Ja bih je rado setao bez toga, ali tu je i zena (prvo dete, naravno) pa nije samo moja odluka.

Inace, nasa cera ima dosta kose, vise nego ja...

Kada dodje bas leto, pa ako idemo nedge stavljacu joj neki letnji sesiric, ali sada mi to izgleda suvisno.

Inace, ne pretopljavamo je sa oblacenjem, bar ne kada je ja vodim u setnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

ja sam otac cerkice od 3.5 meseca pa me interesuje da li bebi treba stavljati kapicu po ovakvom vremenu. Bude 25C (zvanicno, u hladu) na suncu i vise. Mi joj stavljamo neku tanji kacketic, kao zbog fontanele zato sto u delu NS gde zivimo stalno duvka neki vetric. Ja bih je rado setao bez toga, ali tu je i zena (prvo dete, naravno) pa nije samo moja odluka.

Inace, nasa cera ima dosta kose, vise nego ja...

Kada dodje bas leto, pa ako idemo nedge stavljacu joj neki letnji sesiric, ali sada mi to izgleda suvisno.

Inace, ne pretopljavamo je sa oblacenjem, bar ne kada je ja vodim u setnju...

Ne stavljam bebironu kapicu...ni ja nisam bas sigurna da li je to ispravno, ali mi deluje da je gore ako se oznoji...nikako ga ne utopljavam...pipkam ga pa ako mi deluje hladnjikavo ja ga prekrijem necim laganim, ali uglavnom je samo u pamucnom odelcetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.