Ubrzan puls u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Da li je neko imao ovaj "fenomen" i koliko je rizicno zatrudniti sa vec ubrzanim pulsom? sta se desava tokom trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko imao ovaj "fenomen" i koliko je rizicno zatrudniti sa vec ubrzanim pulsom? sta se desava tokom trudnoce?

Draga, ja zivim sa niskim pritiskom i ogromnim pulsem. Ispod devedeset i nesto do sto nije. A cesto je 110,120 pa i 130. U trudnoci je znao da mi bude cak i veci zbog nerviranja. Mada, moram da priznam da je i bebcu bio ubrzan. Secam se da je lekar na kontroli uvek pricao "Polako bebo!" Na porodjaju se i meni i bebi ubrzao jako puls, ali vidis, hvala Bogu, sve je ok ;)

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ja zivim sa niskim pritiskom i ogromnim pulsem. Ispod devedeset i nesto do sto nije. A cesto je 110,120 pa i 130. U trudnoci je znao da mi bude cak i veci zbog nerviranja. Mada, moram da priznam da je i bebcu bio ubrzan. Secam se da je lekar na kontroli uvek pricao "Polako bebo!" Na porodjaju se i meni i bebi ubrzao jako puls, ali vidis, hvala Bogu, sve je ok ;)

Uf sad mi je lakse. Mislim nisam trudna ali planiram u ovoj godini, ako Bog da, a imam poslednjih par meseci bas ubrzan puls i kardiolog mi kaze da je to od stresa, iako mi je pritisak kao i sve ostalo super. kod ginekologa nikkao da odem na redovan pregled i vidim da li sa ovakvim pulsom mogu uopste ostajati trudna ikada.

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf sad mi je lakse. Mislim nisam trudna ali planiram u ovoj godini, ako Bog da, a imam poslednjih par meseci bas ubrzan puls i kardiolog mi kaze da je to od stresa, iako mi je pritisak kao i sve ostalo super. kod ginekologa nikkao da odem na redovan pregled i vidim da li sa ovakvim pulsom mogu uopste ostajati trudna ikada.

Ih, za sve postoji resenje. Ne brini ;) Zelim ti da ti se ostvari zelja ;)

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto kao i Mivi ... pritisak nizak a puls divlja .... između 90 i 110 u trudnoći a dok nisam trudna ide do 80.

Normalno sm prošla trudnoće (valjda će i ova biti ok do kraja). Jedini problem mi je bio kada sam sa A morala da pijem ginipral koji izaziva (ne znam medicinski kako da se izrazim) nepravilan rad srca i uz koji se inače, upravo zbog toga, pije bensedin. Ja sam morala da pijem lijekove za srce dok sam pila ginipral jer mi je baš pravio probleme. Zbog toga sam sada na utrogestanu a ne na ginipralu i sličnim jakim ljekovima.

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto kao i Mivi ... pritisak nizak a puls divlja .... između 90 i 110 u trudnoći a dok nisam trudna ide do 80.

Normalno sm prošla trudnoće (valjda će i ova biti ok do kraja). Jedini problem mi je bio kada sam sa A morala da pijem ginipral koji izaziva (ne znam medicinski kako da se izrazim) nepravilan rad srca i uz koji se inače, upravo zbog toga, pije bensedin. Ja sam morala da pijem lijekove za srce dok sam pila ginipral jer mi je baš pravio probleme. Zbog toga sam sada na utrogestanu a ne na ginipralu i sličnim jakim ljekovima.

Eh da, zaboravila sam to da kazem. Pocela sam i ja da ginipral u osmom mesecu i puls mi je podivljao, mislila sam da ce mi srce iskociti iz grudi. mDobila sam verapamil i on je uglavnom resio problem. Rekli su mi da se sto vise opustam i sto manje nerviram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da, zaboravila sam to da kazem. Pocela sam i ja da ginipral u osmom mesecu i puls mi je podivljao, mislila sam da ce mi srce iskociti iz grudi. mDobila sam verapamil i on je uglavnom resio problem. Rekli su mi da se sto vise opustam i sto manje nerviram.

Joj i ja imam taj osecaj tj uvek cujem srce i to me tako iritira. sto ti kazes kao da ce da mi iskoci, a ja nista ne radim, npr sedim. srce mi je odlicno kao i pritisak ali eto puls divlja , a to mi prouzrokuje i peckanje ili nesto slicno izmedju grudi i onda me jos vise iritira. od sledece nedelje cu krenuti na neku jogu jer mi je to preporucio kardiolog pa cu videti kako ce se puls ponasati.

inace mi je io dao neke tablete za smirivanje pulsa.

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf sad mi je lakse. Mislim nisam trudna ali planiram u ovoj godini, ako Bog da, a imam poslednjih par meseci bas ubrzan puls i kardiolog mi kaze da je to od stresa, iako mi je pritisak kao i sve ostalo super. kod ginekologa nikkao da odem na redovan pregled i vidim da li sa ovakvim pulsom mogu uopste ostajati trudna ikada.

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ja imam taj osecaj tj uvek cujem srce i to me tako iritira. sto ti kazes kao da ce da mi iskoci, a ja nista ne radim, npr sedim. srce mi je odlicno kao i pritisak ali eto puls divlja , a to mi prouzrokuje i peckanje ili nesto slicno izmedju grudi i onda me jos vise iritira. od sledece nedelje cu krenuti na neku jogu jer mi je to preporucio kardiolog pa cu videti kako ce se puls ponasati.

inace mi je io dao neke tablete za smirivanje pulsa.

Ako, to je lepo. Kod nas nema instruktora joge <_< Zelim ti da dobijes predivnog bebca :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub::wub::wub:

Ako, to je lepo. Kod nas nema instruktora joge <_< Zelim ti da dobijes predivnog bebca :wub:

hvala devojke, ali ja tek planiram ove godine da zatrudnim, a ova godina ima jos 8 meseci :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala devojke, ali ja tek planiram ove godine da zatrudnim, a ova godina ima jos 8 meseci :lol:

Začas to prođe...važno je da su ti tako lepe misli u glavi :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Začas to prođe...važno je da su ti tako lepe misli u glavi :wub:

Meni su te misli jos od rodjenja luke, ali eto .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene puls kako sam trudna nikad nije ispod 100 i nekad ide i do 120 i to mi je normalno i doktor mi uvijek mjeri pritisak uvijek je nizak i puls visok ali kaze da je u redu :) Tako da se ne zamaram oko toga

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od bebe jos uvek nista, umro mi je otac iznenada, mlad i nisam ni zasta a kamoli za bebu. nazalost.

Žao mi je Šećeru. Odlično znam kako ti je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav! 

Nesto me ne greje sunce da ce mi neko odgovoriti, jer vidim da je stara tema, ali moram da probam... 

Peti mesec trudnoce sam, bebac (on) je super, ja sam od pre dva meseca na bolovanju, trudim se da uskladim obaveze u kuci sa vezbicama, setnjom, odmorom, hranim se zdravo, gledam da unosim raznovrsne vitamine, itd, itd... sve knjiski, po pravilima... jedini problem koji imam je malo peska u urinarnom traktu (podlozna sam stvaranju peska od malena), ali to mi ne zadaje muke kao visoki otkucaji srca, od 90 pa do 120.

Koliko god pokusavala da skrenem misli, opustim se (probala i jogu i meditaciju i svasta), nemam prazan hod (i moj dragi se ukljucio u to), ja non-stop cujem u usima kako mi brzo i jako lupa srce, cak i dok sedim i pricam sa nekim, lezim, gledam neki crtani film... sve mi je teze da obavljam i obicne svakodnevne poslove, da zaspim nocu koliko mi odzvanja u glavi... Pritisak mi je uvek oko normale, nista ekstremno, a beba inace uvek na pregledima ima normalne otkucaje.

Vec par meseci me salju u krug, kod kardiologa, pa kod psihica, pa opet kod ginekologa, i utvrdili su, sto sam i sama skontala, da je jedini problem ankcioznost, i ubedjuju me da je jedino resenje da pijem lekove. Znam da je to vrzino kolo sa lekovima - been there, done that. I ne bih da se ponovo uvlacim u bilo kakvu zavisnost, jer sam u pubertetu prosla pakao sa tim.

Pa konacno da pitam: ima li neko savet kako se prirodno izboriti sa tim (osim kamilice, joge i sl stvari jer mi to ocigledno ne pomaze)? Ima li neki caj koji ce pomoci da se smanje otkucaji, a da sme u trudnoci da se pije?

Unapred zahvalna buduca mama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga @A'n'K, to stanje konstantnog ubrzanog pulsa imam ceo zivot. Najgore mi je u prolece, cesto ne mogu da prosetam ni 5 minuta. Verovatno sI potistena I tuzna veci deo dana, meni su pronasli blagi prolaps, ali ja iskreno mislim da je samo nervoza. Meni nista nije pomoglo sem jako malih obroka. Kada pojedem vecu kolicinu odjednom tada mi je najgore. Probaj nikad da ne budes prejedena I mozes da pijes verapamil ako su ti doktori rekli. Meni nije stvorio zavisnost, pijem ga samo kada su mi otkucaji 120+. Da ne zaboravim, smesno zvuci ali meni pomaze, kada mi se pojavi to ludilo ja pocnem lagano da radim poslove po kuci. Stvarno mi pomaze! :D

Ja sam sada 5 mesec trudnoce, I puls mi divlja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je normalno imati 140 puls, bez neke aktivnosti.... Sedim i odjednom kao da imam napad nervoze, panike... Al stv mema razloga.... Inace mi je u trudnoci  iznad 100...ali kao danas npr osecaj nekog kao gusenja, vrtoglavica... Pijem verapamil al soadne na 120 i bas mi je bzv....  A da odem dr, ne znam bas.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace sam 32 nedelja..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.