Refleksi kod beba!

odgovora

Objavljeno

Moja beba ima tacno mesec dana i danas smo prvi put bili kod pedijatra koji je ustanovio da beba pokazuje slabije reflekse...uputio nas je kod neurologa na analize, rekao je da je razlog tome zutica koju jos ima! Molim Vas ako je neko imao slicno iskustvo da se javi...Ja pukoh od muke, a moja beba inace super napreduje, vesela je, stalno se smeje, pocela je da mrmlja nesto, inace je napredan decak rodjen sa 4500g! Sada ima 5150g...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na kakve analize moze da vas uputi kod neurologa? Neurolog ne radi analize, vec je vas pedijatar trebao da vam da prvo uput da uradite opet bilirubin.

Neurofizijatar je taj koji treba da uradi kontrolni pregled i da konstatuje koliko su bebi refleksi slabi. U odnosu na dijagnozu, uputice vas na terapiju ili kuci (ako to nije nista) i u najgorem slucaju kod neurologa na pregled.

Uglavnom, sve bebe koje imaju fiziolosku zuticu imaju slabije reflekse, uspavane su i usporene. Cim prodje zutica, beba ce se ponasati normalno.

Mislim da ne treba da brines. Vazno je da dojis bebu ako je dojis jer ces tako suzbiti zuticu i vazno je da bebu suncas svaki dan na jutarnjem suncu.

Iskreno se nadam da ipak idete kod neurofizijatra i da necete gubiti vreme obijajuci pragove raznih lekara zbog pogresnog uputa.

Inace neurofizijatrijski pregled, po meni, bi trebao da se radi svim bebama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ti je savet da se ne nerviras unapred. Pedijatri vole unapred da daju ozbiljne dijagnoze koje mogu da potpisu samo doktori specijalise posle niza odredjenih analiza i pregleda.

Ja sam mnoge predpostavke nase doktorke pedijatra preplakala jer sam inace veliki panicar, da bi se posle kontrole fizijatra, neurologa, psihologa, hirurga, orla... ispostavilo da je Mika totalno zdrava beba koja se normalno razvija. Jedino od svega pogodila je da je imao hipertonus koji smo pregurali sa nekoliko vezbi kod kuce za 2 meseca i sto nije bilo ni blizu razlog za moje silno plakanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.