Povratak na posao

odgovora

Objavljeno

Nisam sigurna da postoji tema o ovome napisacu nesto o njoj pa nek je administratori premeste ako vec postoji. Za par dana se vracam na posao i nemogu vam opisati koliko mi je tesko zbog toga . Svo ovo vreme mislim na porodiljsko bolovanje pokusavala sam da smislim nacin da se nevratim na posao prvenstveno zbog toga sto je naporan i psihicki i fizicki a radno vreme i slobodni dani su katastrofa. Najgore od svega je sto moram da radim i sto cu Dakija morati da ostavim duze od 8 sati a do sada se nisam odvajala od njega duze od dva tri sata. Iako ga ostavljam u sigurnim rukam (moje mame) nimalo mi nije lakse jer se ona jako lose snalazi u kriznim situacijama (temperatura i sl) a i treba da primi onu famoznu vakcinu sa godinu dana a znajuci njega kako ih je do sada podnosio bice cupavo. Posto radim kod privatnika kod koga nema bolovanja ni kad sam ja bila u pitanju bice tesko ako se bude nedaj boze razboleo. Da li je neko bio u slicnoj situaciji , kako ste se vi izborile sa problemom vracanja na posao. Mozda sam vas malo udavila ali mi je stvarno tesko i morala sam da se nekome izjadam a pri tom kome cu drugo ako ne divnim mamama sa bebca. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna da postoji tema o ovome napisacu nesto o njoj pa nek je administratori premeste ako vec postoji. Za par dana se vracam na posao i nemogu vam opisati koliko mi je tesko zbog toga . Svo ovo vreme mislim na porodiljsko bolovanje pokusavala sam da smislim nacin da se nevratim na posao prvenstveno zbog toga sto je naporan i psihicki i fizicki a radno vreme i slobodni dani su katastrofa. Najgore od svega je sto moram da radim i sto cu Dakija morati da ostavim duze od 8 sati a do sada se nisam odvajala od njega duze od dva tri sata. Iako ga ostavljam u sigurnim rukam (moje mame) nimalo mi nije lakse jer se ona jako lose snalazi u kriznim situacijama (temperatura i sl) a i treba da primi onu famoznu vakcinu sa godinu dana a znajuci njega kako ih je do sada podnosio bice cupavo. Posto radim kod privatnika kod koga nema bolovanja ni kad sam ja bila u pitanju bice tesko ako se bude nedaj boze razboleo. Da li je neko bio u slicnoj situaciji , kako ste se vi izborile sa problemom vracanja na posao. Mozda sam vas malo udavila ali mi je stvarno tesko i morala sam da se nekome izjadam a pri tom kome cu drugo ako ne divnim mamama sa bebca. :(

Uh... Ne znam sta da ti kazem :( Mene ceka povratak na posao i isto tako brinem. S tim sto cu ja bebca morati u jasle. Ni ja nisam ni malo srecna zbog toga i imam istu nedoumicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sneška 73 tebi će biti mnogo teže nego tvom detetu, on će se igrati sa babom, šetati, veruj mi da će te spomenuti dva-tri puta i to je to, on će se brzo navići na to da mama ide na posao, da mora da radi... ja sam moje dete ostavljala sa babom kad je imao 9 meseci a ja išla na posao... ima dana kad me nije ni jednom spomenuo... :)

Što se posla tiče i ja radim kod privatnika, kad sam bila bolesna teška srca mi je davao bolovanje, ali za dete mi ni jednom nije prigovorio, čak i kad sam bila u bolnici dve nedelje nije mi prijavio bolovanje već mi je isplatio celu platu...

Što se tiče "kriznih situacija" snaćiće se baba kad bude morala, pa i tebe je othranila zar ne? :)

Treba samo pozitivno da razmišljaš i da se ne nerviraš jer dete sve oseti... ako ti budeš plakala pri odlasku na posao i dete će plakati, a ako ti sa osmehom odeš, kažeš mu da ćeš brzo doći dete će se nasmejati i mahnuti... oni nemaju pojma o vremenu i njima ne znači jesi ti otišla pre 2-3 sata ili 7-8...njima je najbitnije da se ti vratiš i provedeš kvalitetno ostatak vermena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna da postoji tema o ovome napisacu nesto o njoj pa nek je administratori premeste ako vec postoji. Za par dana se vracam na posao i nemogu vam opisati koliko mi je tesko zbog toga . Svo ovo vreme mislim na porodiljsko bolovanje pokusavala sam da smislim nacin da se nevratim na posao prvenstveno zbog toga sto je naporan i psihicki i fizicki a radno vreme i slobodni dani su katastrofa. Najgore od svega je sto moram da radim i sto cu Dakija morati da ostavim duze od 8 sati a do sada se nisam odvajala od njega duze od dva tri sata. Iako ga ostavljam u sigurnim rukam (moje mame) nimalo mi nije lakse jer se ona jako lose snalazi u kriznim situacijama (temperatura i sl) a i treba da primi onu famoznu vakcinu sa godinu dana a znajuci njega kako ih je do sada podnosio bice cupavo. Posto radim kod privatnika kod koga nema bolovanja ni kad sam ja bila u pitanju bice tesko ako se bude nedaj boze razboleo. Da li je neko bio u slicnoj situaciji , kako ste se vi izborile sa problemom vracanja na posao. Mozda sam vas malo udavila ali mi je stvarno tesko i morala sam da se nekome izjadam a pri tom kome cu drugo ako ne divnim mamama sa bebca. :(

Ti prvi dani pri povratku na posao su najtezi i najgori,ali nama. Ja sam prvog dana jedva izasla iz kuce i na svakom odmoru sam zvala da vidim kako mi je dete iako su je cuvali moja majka i svekar. Pitala je par puta u toku dana za mene,ali su joj objasnili da je mama na poslu,da ce brzo doci i da ce joj kupiti nesto lepo. I navikla se. Radim vec skoro mesec dana i nije joj problem da bude bez mene.

Kao ste rece Maki,najbitnije je da te dete vidi da izlazis sa osmehom,oni nemaju bas neku predstavu o vremenu.Videces kako ce te docekati kad dodjes kuci,kad rasiri rukice,zagrli te,zalepi se kao krpelj za tebe i kaze :"Mama!" Posle par dana se naviknes,znas da ti je dete u sigurnim rukama i da ga paze k'o malo vode na dlanu.

Me me voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti prvi dani pri povratku na posao su najtezi i najgori,ali nama. Ja sam prvog dana jedva izasla iz kuce i na svakom odmoru sam zvala da vidim kako mi je dete iako su je cuvali moja majka i svekar. Pitala je par puta u toku dana za mene,ali su joj objasnili da je mama na poslu,da ce brzo doci i da ce joj kupiti nesto lepo. I navikla se. Radim vec skoro mesec dana i nije joj problem da bude bez mene.

Kao ste rece Maki,najbitnije je da te dete vidi da izlazis sa osmehom,oni nemaju bas neku predstavu o vremenu.Videces kako ce te docekati kad dodjes kuci,kad rasiri rukice,zagrli te,zalepi se kao krpelj za tebe i kaze :"Mama!" Posle par dana se naviknes,znas da ti je dete u sigurnim rukama i da ga paze k'o malo vode na dlanu.

Potpisujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vasi bebci su makar po godinu

ja sam pocela raditi juce a bebci mi imaju 3 meseca

tako je ovde 14 nedelje bolovanje i gototvo

srce mi se kida kad podjem al sta cu moram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vasi bebci su makar po godinu

ja sam pocela raditi juce a bebci mi imaju 3 meseca

tako je ovde 14 nedelje bolovanje i gototvo

srce mi se kida kad podjem al sta cu moram

Uh.... mogu samo zamisliti kako ti je :( Ipak su oni male mrvice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vasi bebci su makar po godinu

ja sam pocela raditi juce a bebci mi imaju 3 meseca

tako je ovde 14 nedelje bolovanje i gototvo

srce mi se kida kad podjem al sta cu moram

Ajoj strasno nadam se da neradis puno radno vreme :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o da puno radno vreme pa ponekad i vise :( :( :( :(

inace radim ujutru pa pravim pauzu popodne pa opet uvece, katastrofa, nadam se da cu uspeti uskoro da promenim posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o da puno radno vreme pa ponekad i vise :( :( :( :(

inace radim ujutru pa pravim pauzu popodne pa opet uvece, katastrofa, nadam se da cu uspeti uskoro da promenim posao

Čoveče...a gde radiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra krecem na posao,posle godinu i 7 meseci.Ne radi mi se sad.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra krecem na posao,posle godinu i 7 meseci.Ne radi mi se sad.........

Znam kako ti je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra krecem na posao,posle godinu i 7 meseci.Ne radi mi se sad.........

Uh..ni meni... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.