Slučaj Betanija

odgovora

Objavljeno

Jesi imala vezu za CR? Da si platila ili isla kod nekog od njih privatno da ti vodi trudnocu? Kako si prosla komisiju za carski? Jesi mogla da biras koga zelis da isti uradi? I ko te je porodio?Ja sam cula da je najbolji V. (ne znam da li smem prezime da navodim), ali se on izgleda slogirao.

Cula si, i to je tacno, na zalost svih razmazenih koje bi da se porode sa CZ, pa da uzmu sansu za CZ onom kome treba.

Osoblja ima malo, ponegde po jedna sestra na odeljenju, i to se oseti, i naravno da su nervozni, ali za to nije kriva Betanija.

Nije streljanje, i naravno da boli i da ces da se deres, ali oni su navikli na to. Ako pocnes da ugrozavas bebu svojim nesaradjivanjem, bice neprijatni.

Indukcija je obavezna, jer je za bebu bolje da porodjaj krace traje, pa sve i da boli, a epiziotomija se radi kad mora, da ti ne pukne sve, jer onda jaaako boli, veruj.

Mame i bebe su zakljucane, jer nema iznosenja bebe dok ne potpises da si svoju bebu iznela, dakle cisto iz bezbednosnih razloga. Nema poseta zbog infekcija koje vrebaju.

Za dan se izlazi, ako su i beba i zena dobro, i mislim da je to ok. Inace, nema mesta u bolnici, jer cela Vojvodina salje svoje nezgodne slucajeve tu.

Doktori nisu tako korumpirani, i nisu svi, i ne vidim potrebu da se prvo zalis na to, pa da posle i sama trazis kome bi dala nesto. Lepo odes na porodjaj ko i svi i nista ti nece biti.

Smrtnih slucajeva ima, a znate ih sve, posto ih sve objavljuju, i u odnosu na evropski prosek, mi smo divni. Samo to niko od novinara nece da napise.

Povodom one tri bebe koje su umrle na Betaniji, ove prve dve su sigurno zrtve tih dogovora sa V., jer je on svoje radio na konto ostalih. On sad nije tu, i sve sto malo zaskripi, ide na carski, tako im je lakse, konacno. Treca beba je umrla kuci, i tu je mm bio ukljucen kao poslednji, jer je ta strahota od mame odbila da ostane u bolnici kad je trebalo, jer se tek za sutradan dogovorila za CZ. Sama je kriva za to. Ima mnogo svedoka da je to vece htela na Novu godinu, a ne na prirodan porodjaj. A sad sto hoce da uzme pare...to je njoj na cast.

I inace dobijam ospice kad se pomene Betanija, jer tamo ima toliko dobrih dr, za koje niko ne zna, jer oni nisu na prodaju.

Cecko i Trmalja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi imala vezu za CR? Da si platila ili isla kod nekog od njih privatno da ti vodi

Nece zaboraviti da ti donesu bebu, jer ce ona biti pored tebe, ako je sve u redu s njom. Ako ima zuticu, ostacete malo duze. Za dojenje pitas osobu koja je s tobom u sobi, ako je vec imala dece, i to je daleko bolji savet. Tako sam ja sa zenom koja je bila u sobi sa mnom posle drugog porodjaja. Objasnila joj sve, pokazala, pa ce vajda hteti i da primeni nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece zaboraviti da ti donesu bebu, jer ce ona biti pored tebe, ako je sve u redu s njom. Ako ima zuticu, ostacete malo duze. Za dojenje pitas osobu koja je s tobom u sobi, ako je vec imala dece, i to je daleko bolji savet. Tako sam ja sa zenom koja je bila u sobi sa mnom posle drugog porodjaja. Objasnila joj sve, pokazala, pa ce vajda hteti i da primeni nesto.

imaju jedino bebi frendli sobe?ako postoji mogucnost izbora nikada se ne bih odlucila za to.ovo za dojenje sam ukapirala da se treba oslanjati na 'saborce'.uzasnula su me iskustva trudnica sa jednog drugog foruma. nikada mi nece biti jasno zasto se neko ko mrzi ljude opredeljuje za najhumanije zanimanje na svetu.obavezna indukcija mi je kriminalan potez. ja sa problematicnim pritiskom jos uvek nisam u grupi da mi je cr neohodan, ali je indukcija svakako nepreporucljiva. i sad ako hocu fino i posteno da odem kod njih, pretpostavljam da bi trebalo da se rvem s njima da mi je ne ukljucuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imaju jedino bebi frendli sobe?ako postoji mogucnost izbora nikada se ne bih odlucila za to.ovo za dojenje sam ukapirala da se treba oslanjati na 'saborce'.uzasnula su me iskustva trudnica sa jednog drugog foruma. nikada mi nece biti jasno zasto se neko ko mrzi ljude opredeljuje za najhumanije zanimanje na svetu.obavezna indukcija mi je kriminalan potez. ja sa problematicnim pritiskom jos uvek nisam u grupi da mi je cr neohodan, ali je indukcija svakako nepreporucljiva. i sad ako hocu fino i posteno da odem kod njih, pretpostavljam da bi trebalo da se rvem s njima da mi je ne ukljucuju.

To nije najhumanije zanimanje, vec jednostavno posao. To sto smo mi zadojeni mitom da neko treba da bude svetac da bi to radio, nasa je greska. U tom slucaju bi bilo malo lekara, posto dobrih ljudi ima malo. Dakle, to je predrasuda. Pacijentu je dovoljno da se osoblje ponasa pristojno i da radi svoj posao savesno.

Indukcija nije problem za malo povisen pritisak. Uostalo, ako ne zelis da te boli, uveden je epidural kao standardan, platis na racun betanije i anesteziolog dodje od kuce. To je bolje od CZ. I za tebe, a i za bebu.

Bebi frendli je obavezan, jer nema osoblja, a i mislim da treba da se navikavas na bebu od pocetka, jer je i to presudno za nadolazak mleka. Jednostavno lezis pored nje i gledas je kako spava, pa joj posle das da sisa malo, presvuces ako treba, mada je to tad jos nije tako cesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imaju jedino bebi frendli sobe?ako postoji mogucnost izbora nikada se ne bih odlucila za to.ovo za dojenje sam ukapirala da se treba oslanjati na 'saborce'.uzasnula su me iskustva trudnica sa jednog drugog foruma. nikada mi nece biti jasno zasto se neko ko mrzi ljude opredeljuje za najhumanije zanimanje na svetu.obavezna indukcija mi je kriminalan potez. ja sa problematicnim pritiskom jos uvek nisam u grupi da mi je cr neohodan, ali je indukcija svakako nepreporucljiva. i sad ako hocu fino i posteno da odem kod njih, pretpostavljam da bi trebalo da se rvem s njima da mi je ne ukljucuju.

Uostalom, dojenje moze da ti objasni jedino zena koja je dojila, one devojke sto tamo rade su slaba pomoc u nekim cakama koje svaka zena koja ima dete zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ceka porodjaj u betaniji i iskreno posle svega sto sam po netu procitala blago receno sam prestravljena. od toga da te dan posle prirodnog pakuju kuci, a posle carskog tri. Da niko ne moze da ti dodje u posetu. Da ima tako malo osoblja da se desava da posle porodjaja satima lezis na krvavom carsafu. Da su indukcija i epiziotomija obavezni kod prirodnog porodjaja. Da ukoliko nemas vezu sasvim je moguce da ce te vredjati ako tokom kontrakcija pustis glasa, da pon ekad zaborave da ti donesu bebu itd.

Nemoj da citas vise, po netu uglavnom i preteruju, i pisu sve samo negativno - valjda ne shvatajuci da time nikako ne pomazu buducim mamama koje ce se tamo poradjati, samo ih prestravljuju.

Jer kao da mi imamo izbora pa da mozemo da odemo negde u inostranstvo da se porodimo.

I ja sam toliko horor prica procitala, da mi doslo da se porodim kod kuce.

Sad sam batalila sva tudja losa iskustva i verujem da ce moje biti pozitivno. Jer drugacije bih poludela.

Inace moja kuma i drugarica su obe radile CR u betaniji, i prosle su ok..nemoj misliti da ces ti proci lose, zbog tudjeg tragicnog iskustva.

Nisu imale vezu ni jedna. Druga prijateljica je imala vezu, pa nije ni videla tog dr-a koga je platila, i dosta se namucila..ali opet i to se sve zaboravi za nekoliko dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

''I ja sam toliko horor prica procitala, da mi doslo da se porodim kod kuce.''

ahahahahaha ista prica.

''Sad sam batalila sva tudja losa iskustva i verujem da ce moje biti pozitivno. Jer drugacije bih poludela''

tako i ja. samo sto sam zimus bila na nekoj operaciji i lezala skoro dve nedelje u bolnici i shvatila sam kako stvari funkcionisu. sve zavisi hoce li te sreca strefiti, pa da ne budes tretiran ko ker. e toj sreci ne planiram ponovo da se dam u ruke. jos uvek se raspitujem i vidim da se ista prezimena vezuju za iste kontekste. sledece je kako doci do onih po kojima se najmanje pljuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

''I ja sam toliko horor prica procitala, da mi doslo da se porodim kod kuce.''

ahahahahaha ista prica.

''Sad sam batalila sva tudja losa iskustva i verujem da ce moje biti pozitivno. Jer drugacije bih poludela''

tako i ja. samo sto sam zimus bila na nekoj operaciji i lezala skoro dve nedelje u bolnici i shvatila sam kako stvari funkcionisu. sve zavisi hoce li te sreca strefiti, pa da ne budes tretiran ko ker. e toj sreci ne planiram ponovo da se dam u ruke. jos uvek se raspitujem i vidim da se ista prezimena vezuju za iste kontekste. sledece je kako doci do onih po kojima se najmanje pljuje

Nikako, oni se ne prodaju. Ako ti nalete na dezurstvu, a inace ne rade za pare, jer vec primaju platu za to.

Mm se pominje i skoro na ovom forumu, ali samo kao usivalac rane posle porodjaja. I inace nema zasto da ga pominju...Ali on ni nece da se bavi porodjajima nesto posebno, ima i drugih grana ginekologije koje su vazne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enav - ja sam se porodila na CR prvi put. Indikacija je bila macrosomia i uzana karlica. Kakve su mi šanse sada? Da li imam šanse za prirodni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vodila trudnoću kod dr.V, već kod dr koji nije na takvom glasu,mnogi ga i ne znaju da radi u Betaniji. On me je i porodio. Kad su me već pitali,zašto da ne uzmem nekoga koga znam. Na CR sam išla zbog uzane karlice,a krupne bebe. Moje cimerke je operisao dr V. a obe su zbog spinalne anestezije na kojoj on insistira imale jako loše iskustvo. U principu, bilo im je gore nego meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom smislu im je bilo gore? Kakve su posledice spinalne imale? Ja imam baš odlično iskustvo sa spinalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Enav - ja sam se porodila na CR prvi put. Indikacija je bila macrosomia i uzana karlica. Kakve su mi šanse sada? Da li imam šanse za prirodni?

Zavisi kolika bude beba. Mozda da se pripremas na carski pa ako beba bude ok, onda ne mora. To sa uskom karlicom je uglavnom znak da ces i sl.put na Cz. Mada ne mora.

Ja sam htela prirodno da probam, a bodelok mi je 14, i uspela oba puta, beba su bilo 3 kg. Ali, ako sledeca beba bude veca, moze da bude i cz.

Svaki porodjaj je za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi kolika bude beba. Mozda da se pripremas na carski pa ako beba bude ok, onda ne mora. To sa uskom karlicom je uglavnom znak da ces i sl.put na Cz. Mada ne mora.

Ja sam htela prirodno da probam, a bodelok mi je 14, i uspela oba puta, beba su bilo 3 kg. Ali, ako sledeca beba bude veca, moze da bude i cz.

Svaki porodjaj je za sebe.

Meni beba na kraju nije bila po kilaži (3800g) tolika koliku su je procenjivali (između 4200-4500g), ali je imao obim glave 37cm, što znam da je iznad proseka. Mere karlice nisam saznala, ali piše mi verovatno tamo u kartonu u Betaniji. Jel mogu nekako da saznam taj podatak?

Pretpostavljam da su pogrešnu kilažu i dobijali zbog većeg obima glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni beba na kraju nije bila po kilaži tolika koliku su je procenjivali, ali je imao obim glave 37cm, što znam da je iznad proseka. Mere karlice nisam saznala, ali piše mi verovatno tamo u kartonu u Betaniji. Jel mogu nekako da saznam taj podatak?

To ce ti ponovo izmeriti na porodjaju, jer je moguce da se malo prosiris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom smislu im je bilo gore? Kakve su posledice spinalne imale? Ja imam baš odlično iskustvo sa spinalom.

Glavobolje užasne, (muž je jednoj donosio krompir koliko je bolela glava). I to su se svi složili da je od spinalne. Posle dolazi dežurni dr i kaže da im krevete nisu dobro namestili za ležanje posle spinalne(ne razumem se u to kako su trebali da budu namešteni). Cimerki je beba bila visoko,osetila je kako su joj je spuštali,užasno je bolelo,pa je tražila totalnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ima dobrih i savesnih lekara u Betaniji ali vise ih je onih sa druge strane ... A da je Betanija najozloglasenije porodiliste kod nas je istina , i verujem da to nije bez razloga ... Evo ukucajte na google samo SMRT BEBE i svi linkovi ce biti povezaniji sa Betanijom , ni jedno drugo porodiliste nego Betanija , koliko god stranica da listate ... Jako losa reputacija , iako se desava svuda , ovo je ipak precesto ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da ima dobrih i savesnih lekara u Betaniji ali vise ih je onih sa druge strane ... A da je Betanija najozloglasenije porodiliste kod nas je istina , i verujem da to nije bez razloga ... Evo ukucajte na google samo SMRT BEBE i svi linkovi ce biti povezaniji sa Betanijom , ni jedno drugo porodiliste nego Betanija , koliko god stranica da listate ... Jako losa reputacija , iako se desava svuda , ovo je ipak precesto ....

Ne bih se slozila, jer znam gde je vise beba umrlo, ali to nigde ne pise. Ako nije u medijima onda ne postoji, a i ako jeste, ne znaci da je istina, sto cesto i nije. Ali, danas se laicima prepusta da procene gde je greska lekara, pa to tako i izgleda.

Inace, tamo radi mnogo vise lekara nego sto bilo ko zna, a poznatih ima mozda 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je enav ali nije mi jasno zasto bi se objavljivali samo slucajevi iz Betanije , ko od toga ima koristi ? Ja verujem u tvoju obavestenost a znam i da ima dobrih i losih iskustava sa istim dr , cesto je tu i problem u pacijetnkinjama jer Boze moj, ima nas svakakvih ali kad se ime jednog lekara provlaci non stop uz losa iskustva koga tu kriviti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je enav ali nije mi jasno zasto bi se objavljivali samo slucajevi iz Betanije , ko od toga ima koristi ? Ja verujem u tvoju obavestenost a znam i da ima dobrih i losih iskustava sa istim dr , cesto je tu i problem u pacijetnkinjama jer Boze moj, ima nas svakakvih ali kad se ime jednog lekara provlaci non stop uz losa iskustva koga tu kriviti ?

To zbog cega je neko nezadovoljan, moze biti razno, a drugo je greska. Tolike promasaje znam za neke, pa ih nikad niko nije prozivao. Ima zavrsenih sudskih procesa gde su proglaseni krivima, a opet to nigde ne pise. Da se ne zameram nikome, necu objaviti imena.

Statisticki, na 200 zena umre 1 beba, i to je normalan % za Evropu. Kod nas ima 6500 hiljada porodjaja u betaniji godisnje. Trebalo bi da ima oko 30 mrtvorodjenih beba godisnje, a nema.

To je medijska hajka na lekare, posle cega uglavnom ide zahtev za smanjenje plata i ostalo. Planski se to radi, obara rejting objavljivanjem u novinama i sl. Kao ono u Krusevcu gde je umrla trudnica od aneurizme. Sad ce njeni da kukaju jos hiljadu puta, i gledacemo to jos godinu dana, najmanje, a lekar NIJE kriv. I to je sigurno. E, ali to izgleda jednom laiku strasno, kad se pomene smrt bebe ili porodilje, odmah svi skacu, a ni ne znaju o cemu se radi. Naravno, pola podataka u novinama nije tacno, nesto su dodali da bolje zvuci, i to tako gledano izgleda lose. Ali, to samo jedan novinar moze da izmisli, toliko protivrecnih stvari u jednom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li ti to na indirektan nacin pitala kome treba da das pare za carski rez? :blink:

Izvini ako sam tvoj post lose protumacila, ali skontala sam da trazis razlog za carski rez. :blink: One zene koji stvarno moraju na carski rez niti pitaju niti brinu da li ce proci komisiju, jer naravno da hoce.

***A one zene koje se plase prirodnog porodjaja i iz tog razloga traze razlog za carski rez, bolje da ni ne prodju komisiju jer ni same nisu svesne strahote koja se prezivljava posle operacije. Sada bih se pre 10x porodila prirodno, nego jednom carskim rezom, jer od carskog nema nista osim naziva.

ako sve bude bilo u redu, naravno da bih volela da se porodim prirodno. Samo iskustvo u vezi toga zavisi ko ce ti se zalomiti kao dezurni, tako da nemam sta dalje da se raspitujem, jer ni na koji nacin necu moci da uticem na situaciju. zanima me epidural, ali po forumima se jako slabo mozes obavestiti o toj vrsti anestezije u betaniji. ne znam zasto...tako da kao sto vidis jedino oko cega mogu da se raspitujem je eventualni cr i to i cinim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako sve bude bilo u redu, naravno da bih volela da se porodim prirodno. Samo iskustvo u vezi toga zavisi ko ce ti se zalomiti kao dezurni, tako da nemam sta dalje da se raspitujem, jer ni na koji nacin necu moci da uticem na situaciju. zanima me epidural, ali po forumima se jako slabo mozes obavestiti o toj vrsti anestezije u betaniji. ne znam zasto...tako da kao sto vidis jedino oko cega mogu da se raspitujem je eventualni cr i to i cinim.

Epi je nov tamo, pa nema na forumu. To direkt nazovi betaniju, ili cu videti s mm kako to ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ko ili sta je mm? o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako sve bude bilo u redu, naravno da bih volela da se porodim prirodno. Samo iskustvo u vezi toga zavisi ko ce ti se zalomiti kao dezurni, tako da nemam sta dalje da se raspitujem, jer ni na koji nacin necu moci da uticem na situaciju. zanima me epidural, ali po forumima se jako slabo mozes obavestiti o toj vrsti anestezije u betaniji. ne znam zasto...tako da kao sto vidis jedino oko cega mogu da se raspitujem je eventualni cr i to i cinim.

Ja sam primila epidural u Betaniji , koji u mom slucaju nije delovao , sto ne znaci da nebi tebi delovao , sve moje poznanice koje su ga primile su prosle super , ja eto nisam bila te srece . Moja rodjena sestra ga je primila 1994 i sve je bilo super , nista nije osetila a ja eto toliko godina posle kao po trnju :P Uglavnom , pisala sam negde kako se dobija epi u Betaniji , ne moze na zahtev nego ako dr odluce da ti je potreban. Kod njih je problem sa manjkom anesteziologa i zato ne mogu da ti ga obecaju jer ako se desi neki hitan slucaj , hitniji od tebe nemas anesteziologa koji tokom celog porodjaja mora da je uz tebe . Ali eto ako da 300-400 evrica ( tolika je bila tarifa kad sam se ja poradjala , Februar 2011 ) aneseziolog se klonira i imas ga :) E sad , to se naravno moras dogovoriti unapred sa dr koji ti vodu trudnocu , on ti obezbedi anesteziologa a ti samo spremi parice :D Inace redovna cena epija je bila 4.000 dinara tada . To je sto ja mogu iz svog iskustva da ti prenesem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je ginekolog na Betaniji. Ali, to vecina zna, pa sam zaboravila da napisem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm - moj muz ( skracenica )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.