Slučaj Betanija

odgovora

Objavljeno

Mila ne treba toliko da se plasis i da citas druga iskustva veruj mi, evo ja sam jedna onih koja je prosla odlicno oba puta bez ikakvih problema. Ne kazem ja da nema losih iskustava ali ima vise onih dobrih, ali na zalost o losima se vise pise i prica pa ispada da je tamo sve korumpirano i preko veze i da su svi bezobrazni i ne ljubazni

Trmalja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam primila epidural u Betaniji , koji u mom slucaju nije delovao , sto ne znaci da nebi tebi delovao , sve moje poznanice koje su ga primile su prosle super , ja eto nisam bila te srece . Moja rodjena sestra ga je primila 1994 i sve je bilo super , nista nije osetila a ja eto toliko godina posle kao po trnju :P Uglavnom , pisala sam negde kako se dobija epi u Betaniji , ne moze na zahtev nego ako dr odluce da ti je potreban. Kod njih je problem sa manjkom anesteziologa i zato ne mogu da ti ga obecaju jer ako se desi neki hitan slucaj , hitniji od tebe nemas anesteziologa koji tokom celog porodjaja mora da je uz tebe . Ali eto ako da 300-400 evrica ( tolika je bila tarifa kad sam se ja poradjala , Februar 2011 ) aneseziolog se klonira i imas ga :) E sad , to se naravno moras dogovoriti unapred sa dr koji ti vodu trudnocu , on ti obezbedi anesteziologa a ti samo spremi parice :D Inace redovna cena epija je bila 4.000 dinara tada . To je sto ja mogu iz svog iskustva da ti prenesem ...

milina...raspitujem se o svemu, jer je kod mene specificna situacija. ja sam iz drugog mesta u kom i radim, a u ns cu se prebaciti tek mesec i po pred porodjaj. o birokratskim mukama ne smem ni da mislim, ove porodjajne mi deluju lakse. xD od grada do grada stvari drasticno razlikuju. ovde kod mene je epidural stvar licnog izbora i ne ides ni na kavu komisiju. placa se (nisam sigurna koliko) i to kao usluga, a ne trpas doktoru u dzep.neverovatno mi je da toliki grad kao sto je ns ima samo jedno porodiliste. razumem i nezgodan polozaj osoblja, ali nek svako brine svoju brigu. moje je da se za ono sto me ceka sto bolje raspitam i pripremim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milina...raspitujem se o svemu, jer je kod mene specificna situacija. ja sam iz drugog mesta u kom i radim, a u ns cu se prebaciti tek mesec i po pred porodjaj. o birokratskim mukama ne smem ni da mislim, ove porodjajne mi deluju lakse. xDod grada do grada stvari drasticno razlikuju. ovde kod mene je epidural stvar licnog izbora i ne ides ni na kavu komisiju. placa se (nisam sigurna koliko) i to kao usluga, a ne trpas doktoru u dzep.neverovatno mi je da toliki grad kao sto je ns ima samo jedno porodiliste. razumem i nezgodan polozaj osoblja, ali nek svako brine svoju brigu. moje je da se za ono sto me ceka sto bolje raspitam i pripremim.

Od politike zavisi kakav zdravstveni sistem imamo. Ns bi trebalo da ima bar 3 porodilista. Ali...

Za epi cu videti kako ide, ali ne ide vise preko mita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje je da se za ono sto me ceka sto bolje raspitam i pripremim.

Naravno ! To je samo moje iskustvo , mozda se nesto promenilo od tada , sacekaj da se enav raspita kod njm , ona ce ti sigurno reci pravu informaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za epi cu videti kako ide, ali ne ide vise preko mita.

Ovo je ohrabrujuce za cuti :)

Enav , znam da ti je tesko da slusas losa iskustva , kao sto je moje , jer to ispada kao napad na tm , veruj mi da ja bih ja najvise volela da sam otisla , porodila se bez problema i srecna dosla kuci . da je tako bilo , sad bih vec drugo ljuljala sigurno ,to porodiliste je meni usadilo stah u kosti . Evo ti sta mi se desilo kad sam po drugi put srela anesteziologa kom sam trebala da platim 400e za epi i nisam mu platila nego sam ga onako izusivana isterala iz sobe ... Desio mi se prosle god u oktobru sponatani , i kad se to sve zavrsilo stajala sam u hodniku i cekala HP nalaz posle kirataze , kad je naisao pomenuti anestezeiolog , zastao , pogledao me , povukao svoju glavu unazad i ispustio " HMMMMM ".... Ne znam sta mu je to znacilo i kako takav bezobrazluk da tolerisem uopste , i ja sam uradila isto i slozila facu tipa : Sta ti nije jasno ? ! Veruj mi da sam bila spremna da ga ulemam na sred onog hodnika samo da je nastavio neku raspravu , medjutim verovatno je skontao koliko sam ljuta sto ga uopste vidim i produzio je dalje ... Sreca po njega , bilo bi svasta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je ohrabrujuce za cuti :)

Enav , znam da ti je tesko da slusas losa iskustva , kao sto je moje , jer to ispada kao napad na tm , veruj mi da ja bih ja najvise volela da sam otisla , porodila se bez problema i srecna dosla kuci . da je tako bilo , sad bih vec drugo ljuljala sigurno ,to porodiliste je meni usadilo stah u kosti . Evo ti sta mi se desilo kad sam po drugi put srela anesteziologa kom sam trebala da platim 400e za epi i nisam mu platila nego sam ga onako izusivana isterala iz sobe ... Desio mi se prosle god u oktobru sponatani , i kad se to sve zavrsilo stajala sam u hodniku i cekala HP nalaz posle kirataze , kad je naisao pomenuti anestezeiolog , zastao , pogledao me , povukao svoju glavu unazad i ispustio " HMMMMM ".... Ne znam sta mu je to znacilo i kako takav bezobrazluk da tolerisem uopste , i ja sam uradila isto i slozila facu tipa : Sta ti nije jasno ? ! Veruj mi da sam bila spremna da ga ulemam na sred onog hodnika samo da je nastavio neku raspravu , medjutim verovatno je skontao koliko sam ljuta sto ga uopste vidim i produzio je dalje ... Sreca po njega , bilo bi svasta :D

I oni su ljudi i ne moraju da nam odgovaraju kao osobe niti njihovo ponasanje. I nije nista neprijatnije nego kad je neko u prodavnici pa je prodavac nadrndan ili u busu...Inace su ljudi sve losijeg raspolozenja, gde god da krenem, tako da je za ocekivati da su i lekari. Pogotovo ako je pre nas bio neko ko je zahtevan ili nezgodan.

I njima ne oprastam takvo ponasanje kao ni ostalima, jer to spada u profesionalnost. Ne treba da se raspituje za moju frizuru ili sl, samo da bude pristojan. Jer, necemo se druziti, vec samo poslovno saradjivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I oni su ljudi i ne moraju da nam odgovaraju kao osobe niti njihovo ponasanje. I nije nista neprijatnije nego kad je neko u prodavnici pa je prodavac nadrndan ili u busu...Inace su ljudi sve losijeg raspolozenja, gde god da krenem, tako da je za ocekivati da su i lekari. Pogotovo ako je pre nas bio neko ko je zahtevan ili nezgodan.

I njima ne oprastam takvo ponasanje kao ni ostalima, jer to spada u profesionalnost. Ne treba da se raspituje za moju frizuru ili sl, samo da bude pristojan. Jer, necemo se druziti, vec samo poslovno saradjivati.

Sve je to tako , ali da mi neko u busu kaze da sam krmaca zato sto me nesto boli to nisam dozivela , toliko ruznih reci i uvreda , nikad nigde nisam dozivela kao u Betaniji , tu ne ubrajam Pedijatrijske sestre koje su mi stvarno bile od pomoci . Od trenutka koji je trebao da mi predstavlja najlepsi trenutak u zivotu oni su napravili totalnu suprotnost tome. Lepa rec nebi trebalo da kosta i da se placa kao sto je slucaj u Betaniji . Dali se oni zapitaju sa kakvim problemima dolaze te zene na porodjaj ? Pa sto bi se mi pitale dali je neko pre nas njih iznervirao pa su zato nervozni i neljubazni . Nema razloga kojim bih to mogla da opravdam .

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to tako , ali da mi neko u busu kaze da sam krmaca zato sto me nesto boli to nisam dozivela , toliko ruznih reci i uvreda , nikad nigde nisam dozivela kao u Betaniji , tu ne ubrajam Pedijatrijske sestre koje su mi stvarno bile od pomoci . Od trenutka koji je trebao da mi predstavlja najlepsi trenutak u zivotu oni su napravili totalnu suprotnost tome. Lepa rec nebi trebalo da kosta i da se placa kao sto je slucaj u Betaniji . Dali se oni zapitaju sa kakvim problemima dolaze te zene na porodjaj ? Pa sto bi se mi pitale dali je neko pre nas njih iznervirao pa su zato nervozni i neljubazni . Nema razloga kojim bih to mogla da opravdam .

Znam. Mm je bar lazno ljubazan kad ne moze drugacije, ali zna da uvredi, ako pacijentkinja nece da saradjuje. Znate ono, ne valja joj ctg traka i on kaze hitno sad na prijem i da ostane, a ona pita da li moze sutra. Pa ce posle on da bude kriv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam. Mm je bar lazno ljubazan kad ne moze drugacije, ali zna da uvredi, ako pacijentkinja nece da saradjuje. Znate ono, ne valja joj ctg traka i on kaze hitno sad na prijem i da ostane, a ona pita da li moze sutra. Pa ce posle on da bude kriv.

Ili kad nece da doji po svom izboru. On se trudi da objasni zasto je to dobro, a onda poludi i odustane. Bude ljut, ne vredja, ali se vidi da mu se to ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je ohrabrujuce za cuti :)

Enav , znam da ti je tesko da slusas losa iskustva , kao sto je moje , jer to ispada kao napad na tm , veruj mi da ja bih ja najvise volela da sam otisla , porodila se bez problema i srecna dosla kuci . da je tako bilo , sad bih vec drugo ljuljala sigurno ,to porodiliste je meni usadilo stah u kosti . Evo ti sta mi se desilo kad sam po drugi put srela anesteziologa kom sam trebala da platim 400e za epi i nisam mu platila nego sam ga onako izusivana isterala iz sobe ... Desio mi se prosle god u oktobru sponatani , i kad se to sve zavrsilo stajala sam u hodniku i cekala HP nalaz posle kirataze , kad je naisao pomenuti anestezeiolog , zastao , pogledao me , povukao svoju glavu unazad i ispustio " HMMMMM ".... Ne znam sta mu je to znacilo i kako takav bezobrazluk da tolerisem uopste , i ja sam uradila isto i slozila facu tipa : Sta ti nije jasno ? ! Veruj mi da sam bila spremna da ga ulemam na sred onog hodnika samo da je nastavio neku raspravu , medjutim verovatno je skontao koliko sam ljuta sto ga uopste vidim i produzio je dalje ... Sreca po njega , bilo bi svasta :D

olosa ima svuda... cudo jedno kako ne brinu da ih niko nece sacekati negde van betanije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

olosa ima svuda... cudo jedno kako ne brinu da ih niko nece sacekati negde van betanije...

Sacekace nekog ko nije kriv. Oni dobro nafatirani su nedodirljivi.

Mm je imao problem sa zenom prosle godine. Vec tri dana nije osecala bebu, a na srecu joj poceo porodjaj i dodje u B. Mm je pregleda i uhvati na ctg njen otkucaj srca, i posalje u salu. Inace, bez obzira na bebu, ako je porodjaj, mama ide u salu.

I u sali joj kazu da beba nije ziva. A ta pacijentkinja nazove jednog dr i pita sta sad i on joj kaze da je uradjen cz hitno, bila bi beba ziva. To se sve desava u roku od pola sata. I, na srecu mm imao neki carski, jer su njem muz i jos neki dosli da ga biju u medjuvremenu. Kad ono, zena se u to i porodi i beba u fazi raspadanja, najmanje 2 dana nije ziva. Javi muzu i ona banda ode, na svu srecu.

I zato ja, a i mm, mrzimo kad se neko tako raspituje, a nema sve informacije. A tako nesto stize i do medija kad objavljiji vesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam. Mm je bar lazno ljubazan kad ne moze drugacije, ali zna da uvredi, ako pacijentkinja nece da saradjuje. Znate ono, ne valja joj ctg traka i on kaze hitno sad na prijem i da ostane, a ona pita da li moze sutra. Pa ce posle on da bude kriv.

Ne bih ja to nazvala laznom ljubaznoscu nego profesionalnoscu , sve sto je potrebno je biti profesionalan a ne dozvoliti svom karakteru da bude upecatljiviji od znanja i profesije . A za to da ima svakakvih pacijanata , na to moraju biti spremni , svaki rad sa ljudima je tezak , od onog salterskog pa do lekarskog. Sto ljudi , sto cudi a lekar mora pre svega biti lekar i to velikom broju njih ocito smeta pa izigravaju Boga ... Meni to smeta !

olosa ima svuda... cudo jedno kako ne brinu da ih niko nece sacekati negde van betanije...

Onda se ni po cemu nebi razlovali od tih o kojima pricamo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Mila, ja ti od srca zelim da u sto sirem luku zaobidjes carski rez. Verujem da svaki prirodni porodjaj lakse prolazi od carskog reza... inace se ne bi i posle tezih prirodnih porodjaja odmah islo na odeljenje, dok se i posle najlakseg carskog reza ide minimum 2 dana na intenzivnu negu... ako me razumes.

Pozovi betaniju pa se tamo direktno raspitaj oko epidurala, verujem da nije toliko strasno kao sto si ti sad stekla utisak. Strah od porodjaja pomesan sa citanjem losih iskustava o porodilistu moze da ti stvori bas negativnu sliku o porodilistu, a ja bas verujem da je u pitanju ono sto su napisale Enav i Nsanja. Lepa iskustva se uglavnom ne prepricavaju kao losa. Eto i da ja nisam toliko nadrljala posle carskog reza verovatno ne bih o tome pricala vec godinu dana ;)

Jesi li isla u betaniju na kontrolu? Koji si mesec sada? Moj ti je savet da vise razmisljas o tome koje ce beba imati ime, kako ces se organizovati kada se beba rodi... kako ces tepati bebi... nego o porodjaju, jer porodjaj ce se desiti razmisljala ti toliko o njemu ili ne, a mozes samo da imas stres i brigu ako se preterano opterecujes.

I jos nesto da kazem za Betaniju. Zao mi je sto su Zvonkini postovi izbrisani, to je zena koja se 3x porodila u Betnaiji carskim rezom i ima divna iskustva sa lekarima, pedijatrima i svim osobljem. Mozda bi mogla da se otvori tema "lepa iskustva na porodjaju" gde bismo pisale i ono lepo sto se dozivi na porodjaju, da bi se trudnice ipak malo i radovale tom cinu...

Ja kao imam vezu, pa se nisam radovala, vec sam znala da mnogo toga i od mene zavisi, a i da ce da boli. Nije to izlet i sam boravak u bolnici je bljak, iako neko drugi cisti, pere i kuva.

Ali prodje se to i onda ide lep deo sa bebom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Mila, ja ti od srca zelim da u sto sirem luku zaobidjes carski rez. Verujem da svaki prirodni porodjaj lakse prolazi od carskog reza... inace se ne bi i posle tezih prirodnih porodjaja odmah islo na odeljenje, dok se i posle najlakseg carskog reza ide minimum 2 dana na intenzivnu negu... ako me razumes.

Pozovi betaniju pa se tamo direktno raspitaj oko epidurala, verujem da nije toliko strasno kao sto si ti sad stekla utisak. Strah od porodjaja pomesan sa citanjem losih iskustava o porodilistu moze da ti stvori bas negativnu sliku o porodilistu, a ja bas verujem da je u pitanju ono sto su napisale Enav i Nsanja. Lepa iskustva se uglavnom ne prepricavaju kao losa. Eto i da ja nisam toliko nadrljala posle carskog reza verovatno ne bih o tome pricala vec godinu dana ;)

Jesi li isla u betaniju na kontrolu? Koji si mesec sada? Moj ti je savet da vise razmisljas o tome koje ce beba imati ime, kako ces se organizovati kada se beba rodi... kako ces tepati bebi... nego o porodjaju, jer porodjaj ce se desiti razmisljala ti toliko o njemu ili ne, a mozes samo da imas stres i brigu ako se preterano opterecujes.

I jos nesto da kazem za Betaniju. Zao mi je sto su Zvonkini postovi izbrisani, to je zena koja se 3x porodila u Betnaiji carskim rezom i ima divna iskustva sa lekarima, pedijatrima i svim osobljem. Mozda bi mogla da se otvori tema "lepa iskustva na porodjaju" gde bismo pisale i ono lepo sto se dozivi na porodjaju, da bi se trudnice ipak malo i radovale tom cinu...

hvala ti na ovim recima. nisam isla u betaniju, jer radim u jednom drugom mestu i tamo mi je i zdravstveni karton. zbog problema sa pritiskom sam u stalnom kontaktu sa internistom, pa se ne usudjujem da dokle god budem radila povlacim dokumenta odavde. muz mi je u ns i kad tamo sredinom oktobra budem definitivno presla, tada cu brzinski morati da isprebacujem sva dokumenta. biram ginokologa, lekara opste prakse itd. betaniju cu videti prvi put verovatno kad odem tamo na porodjaj. xDnemam ja problem ni sa bolovima niti strah od porodjaja, jednostavno pokusavam u celom haosu makar nekako da se snadjem. trudnocu mi vodi goca kozarov u perinatalu i to sam se odlucila tek posle brojnih preporuka. sva ostala imena sam otkrila po forumima slicnim ovom. e sad da li je ona u kontaktu sa nekim iz betanije, to cu tek u septembru kad budem isla do nje da otkrijem.meni je svejedno na koji nacin cu se poroditi. to zavisi i od mog pritiska, kako ce se beba postaviti, kojekakvih mera... imam drugaricu koja se bukvalno u roku od pola sata porodila, bez ikakvih dramaticnih bolova, dete joj umalo nije ispalo na putu do sale. XD a opet i onu koju su ostavili 30 sati da se poradja i kad je rodila dete od skoro pet kila, rasporili je toliko da tri meseca nije mogla da sedne. za to vreme one koje su isle na cr su uveliko prohodale.pravilo je da nema pravila. a ovo za lepa iskustva sa porodjaja ti je odlicna ideja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svim trudnicama!I sama sam imala ogroman strah od ovog porodilista zbog jako loseg iskustva sa doktorkom Bogavac(u petom mesecu trudnoce mi je sa ogromnim osmehom na licu saopstila da je beba mrtva).Sama cinjenica da izgubis bebu je strasna,a osmeh u takvom momentu nikako nije na mestu.Posle godinu dana ponovo sam ostala u drugom stanju(4.put),trudnoca je isla normalnim tokom,do 9.meseca tada mi je naglo poceo skakati pritisak.U pomenutom porodilistu mi je uradjen carski rez(dr,Tanja Tesic).Donela sam na svet svoje prvo dete.Ni u najlepsem snu nisam mogla ocekivati,da ce u Betaniji svi biti fini i korektni od doktora do spremacice.Verujte mi,doktorka me je svaki dan obilazila(i mene i ostale pacijentkinje),sestre su bile krajnje ljubazne i stalno na usluzi,za ne poverovati.A jos je bitno da napomenem,da mi novac niko nije trazio.Ocigledno je da sve zavisi koji te doktor zapadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svim trudnicama!I sama sam imala ogroman strah od ovog porodilista zbog jako loseg iskustva sa doktorkom Bogavac(u petom mesecu trudnoce mi je sa ogromnim osmehom na licu saopstila da je beba mrtva).Sama cinjenica da izgubis bebu je strasna,a osmeh u takvom momentu nikako nije na mestu.Posle godinu dana ponovo sam ostala u drugom stanju(4.put),trudnoca je isla normalnim tokom,do 9.meseca tada mi je naglo poceo skakati pritisak.U pomenutom porodilistu mi je uradjen carski rez(dr,Tanja Tesic).Donela sam na svet svoje prvo dete.Ni u najlepsem snu nisam mogla ocekivati,da ce u Betaniji svi biti fini i korektni od doktora do spremacice.Verujte mi,doktorka me je svaki dan obilazila(i mene i ostale pacijentkinje),sestre su bile krajnje ljubazne i stalno na usluzi,za ne poverovati.A jos je bitno da napomenem,da mi novac niko nije trazio.Ocigledno je da sve zavisi koji te doktor zapadne.

.... ili je medijska hajka ipak imala efekta na njih ? :) A dokle ce tako biti , vreme ce pokazati .... Drago mi je da si docekala svoju srecicu na najlepsi moguci nacin ! Cestitam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Med.hajka u slucaju te dr nema veze. Ima njih koji nikad nisu uzimali od pacijenata i koji rade posao ko god bio upravnik. Ove nove mere koje s uvedene mnogi dobri lekari smatraju losim po pacijente, ali sta tu ima da se prica, kad pacijenti ocigledno mogu da savetuju neke dr o nacinu lecenja.

SanjaRuška i Maki-D volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja da se nadovezem ... jeste betanija samo leglo mita i korupcije i neka kaze ko sta hoce.... zivi sam dokaz da samo traze pare pa ako se iskezis budes dobro...dva puta mi umre beba krajem 8 meseca trudnoce??? i sad ostanem trudna i vodim se kao VISOKO RIZICNA i doktorka me izbaci sa patologije?? ma hajde dobri lekarriiiii ....svi su oni isti samo pare traze..a nemo im Bog da mi sad nesto bude ma kakva televizija i to neznam oce mi iz betanije izaci...

Violeta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Med.hajka u slucaju te dr nema veze. Ima njih koji nikad nisu uzimali od pacijenata i koji rade posao ko god bio upravnik. Ove nove mere koje s uvedene mnogi dobri lekari smatraju losim po pacijente, ali sta tu ima da se prica, kad pacijenti ocigledno mogu da savetuju neke dr o nacinu lecenja.

Dali sam ja pomenula nekoga licno ? Mislim na ustanovu uopste . Nisam ni jednog dr zena ni sestra ali sam poprilicno upucena u situaciju u Betaniji , od svog porodjaja tamo sam postala nesto vise od pacijenta ... Vrlo dobro znam da ima tamo i dobrih i postenih lekara koji eto samo posmatraju sta se desava oko njih ... :angry:

ja da se nadovezem ... jeste betanija samo leglo mita i korupcije i neka kaze ko sta hoce.... zivi sam dokaz da samo traze pare pa ako se iskezis budes dobro...dva puta mi umre beba krajem 8 meseca trudnoce??? i sad ostanem trudna i vodim se kao VISOKO RIZICNA i doktorka me izbaci sa patologije?? ma hajde dobri lekarriiiii ....svi su oni isti samo pare traze..a nemo im Bog da mi sad nesto bude ma kakva televizija i to neznam oce mi iz betanije izaci...

:(

Sve najbolje dunjasuki

dunjasuki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.